Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 20:17:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Априлска тема /говорилня/ 2016  (Прочетена 180028 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #195 -: април 11, 2016, 08:48:51 »

Направо нов пост ще пусна, защото нещо чела недочела се изказах... Алексче, дано всичко да е наред при леля ти, но както сама си писала не е добър знак. Не знам ти до колко си суеверна, но аз такава информация не бих споделила толкова рано, една работа колкото по-малко хора я знаят, толкова по-сигурно е да стане. Бях в 38 седмица, когато Фейсбук приятелите ми разбраха, че скоро ще сме трима като качих снимки от бременната фотосесия... и пак ми беше рано...  Следващия път ( ако е рекъл Господ да има такъв и не нищо не правя по въпроса в момента... )  едновременно ще публикувам бременна фотосесия + снимки от изписването и от първия рожден ден Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #196 -: април 11, 2016, 09:17:21 »

Стискам палци за лелята на Тони, изпуснах одеве и специално се връщам. heart heart heart
Майката на моя племенник, след 10 години мълчание и опити, за които дума не беше споменала, последния път беше решила да обявява всичко, да можело роднини и познати мислено да съдействат. Знаехме месец преди да започнат процедурите и се получи. После, отново при пълна информираност, имаше неуспех и всички страдахме. Та Божа работа е това, не зависи казваш или не. Ако има потребност да сподели или не се чувства добре, когато другите знаят, все е човешко и разбираемо.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #197 -: април 11, 2016, 09:18:30 »

И аз ще пусна нов пост, че се сетих ММ с какъв въпрос ме срази в петък lol Пипа ми пъпчето и вика, и сега от твойто пъпче тръгва пъпната връв и се свързва с пъпчето на бебето и като те пипам по пъпчето и тя усеща? Значииииииии толкова неочаквано ми дойде тази питанка, че за миг се усъмних дали наистина не е така lol После ми дойде акълът и му обясних как стоят нещата  Wink Писах на моята приятелка след това (тази дето май месец трябва да ражда) и тя ми вика, че нейният мъж същия въпрос ѝ задал, само че на нея ѝ било толкова смешно, че му казала, че е така и той и до ден днешен това си мисли lol
Не знам дали не беше за друга тема това, шА мА прощавате  Wink

Тони, дано всичко е наред с леля ти  heart Аз предполагам, че само на най-близките е съобщила, макар че честно казано не знам аз как бих постъпила в подобна ситуация  nea Макар че мисля, че каквото трябва ще стане независимо колко хора знаят или не знаят smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: април 11, 2016, 09:24:48 »

Здравейте и от нас (нас, защото все още съм 2в1 Wink )

Аз си изкарах много спокойно уикенда. Основно в излежаване и четене на статии за раждане, кърмене и т.н. ММ и той си четеше за неговия курс, та изкарахме един тих уиленд (може пък да ни е запоследно). Бамбук се сдоби с още дрешки, та и аз погладих вчера smile

Свекърва, добре са ти оборудвали градинката. Аз предпочитам букети, че за другите ми е жал като ги уморя (е, някои оцеляват, но прозорците ни нямат первази и все им е тъмно). Иначе, да ти завиди човек на социалния живот тия дни smile

Фани, много впечатляващо звучи тази булка Wink

Фери, добре, че ми напомни за зимните обувки. И аз трябва да подхвана нашите, че от месец се глася сигурно.

Тони, палчета за леля ти! Каквото е рекъл Бог, ще се случи!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 11, 2016, 09:26:50 »

Бяха казали на всички близки, негови и нейни.. Честно казано, мислех да кажа, че е рано и да изчакат поне до сърчице, ама след толкова години да види положителен резултат сигурно е по-силно желанието да изкрещи на всички, пред това да изчака... Ще видим...

Иначе в Ракетата сме ходили и мнго ми харесва. Знам и за Космос, но не сме стигнали до там още.. Повечето коментари от приятели са, че е прекалено гурме, но според мен е интересно да има и такива места.. Между другото един от собтсвениците и основни умове там е сладкар номер 1 за България, който е ужасно добър и невероятен експериментатор, казва се Александър и неотдавна имах удоволствието да се запозная с него.. Много интересен човек и професионалист, изключително млад и креативен.. Та, не се учудвам от тези космически десерти  Wink good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #200 -: април 11, 2016, 10:29:04 »

Добро утро! Направо си е утро! Не мога да вляза в час. Компютърът и телефонът ми също бавно работят днес.
Понеже май е първи ден след пролетната ваканция, такова задръстване имаше. Едва превзех Централна гара. Закъснях. По пътя се сетих и какво съм забравила- служебните ключове.
Тони, късмет пожелавам! На колкото и хора да са казали, значение няма. Поне морална подкрепа нека имат.
Свекърва, не знаех, че племенникът ти е толкова чакано дете.
Хаха, Фери ме развесели. Аз в събота от немай къде оправях зимни дрехи, а мъжо- зимни гуми. Малката си намери столчето за хранене на кукли и се забавляваше, притичваше и до компютъра, където се вихреха Маша и Мечока. Тя нали няма навик да седи и да гледа, надзърта, казва какво правят и беж да я няма.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #201 -: април 11, 2016, 11:42:24 »

Добър ден!
На мен настроението ми е в унисон с времето навън,ама пак да се отчета.

 Тони, стискам палци на леля ти...
 И аз миналата седмица преборих мързела си и прибрах зимното,снощи измих ботушите и са приготвени за прибиране,ама днес не смея,че не знам дали няма да се наложи да ги вадя.

 Иначе в събота излизахме,разходихме се и направих една импулсивна покупка за форумния подарък,сега не знам дали не е прекалено импулсивна,но такова настроение ми носи Богинята,та мисля да го допълня и да го пращам до края на седмицата. Вчера имахме много проблеми и си преживяхме някакъв семеен катарзис,та затова и едва гледам днес.

Преди малко ми се обадиха от това място,дето бях на интервю и утре съм на финална среща да видим какво ще ми предложат вече като условия.

 И ние сме хвърлили око на тоя Космос,ама сме си обещали с първите заплати от нови работни места.Даже се бъзиках с ММ да си разпечатаме и залепим някъде снимка на заведението,че да си "визуализираме целите",та да сме целеустремени biggrin
И една тематична снимка за целите
 
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: април 11, 2016, 13:03:15 »

Добър ден!  smile

Ходих отново до болницата, този път вече да си взема болничния, после пак на зъболекар. Явно ще трябва да си ходя така периодично, защото засега няма как да ми направят зъба, поне не и докато не се роди нашият бебок. Та закрепваме положението до колкото може.  pardon Напазарувах и се прибрах. Ами то няма къде да се ходи в това заспало време. Искам си пак топлите дни.
В събота Влади уж трябваше да е почивка, но му се размина и беше на работа. В неделя се видяхме с кумовете, които ни съобщиха, че обмислят сватбата им да е май месец другата година.

Тони, стискам и аз палчета за леля ти. Дано се закрепи положението.  smile

Фани, направо си я представих тази особа, за която говориш.  pardon

Свекърва, чудесно за цветната ти градина. Браво и на Родния, че така те е изненадал.  smile

Фери, и ние в неделя минахме през Мания, докато чакахме да стане време за срещата с кумовете...ама аз от там нищо не успявам да си харесам. Загледах ги тези бебешките дрешки. Нови са, с етикетите, НО не се предавам и чакам другия месец. Аз те бях питала в другата тема кога мислите да започнете с пазаруването, но явно сте стартирали.  smile

Аз още не се нагърбвам да прибирам зимните неща и без това няма къде да ги оставя сега, заради ремонта. Наближило им е и на тях, ама ще видя кога ще им дойде реда. Иначе си извадих няколко тениски (които учудващо ми стават и не ми е отвън пупата), когато беше по-топло.

Вероника, успех утре.  good

Хехе, и ние в сряда сме на концерт.  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: април 11, 2016, 13:29:22 »

Рони, надявам се вече да сте изгладили нещата! Човек има такива моменти, дори и в най-стабилните връзки се случва  good за утре!
Миме, трябва само една покупка да направиш от Манията и край после вече ще се престрашаваш.
Кик пък иска телефона...
До после!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 11, 2016, 13:40:48 »

Ааа, Фани, не, че не се престрашавам, ами просто не успявам да си харесам нещо.  smile Може да не съм попаднала на точния момент.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: април 12, 2016, 07:32:35 »

Добро утро, днес пак е слънчево smile  butterfly

Снощи най-после се решихме с Илиян да гледаме The Revenant (Завръщането).. Определено съм гледала Лео и в по-силни роли и добре изпълнени, но режисьора  shok Този Инярито през цялото време ме държеше  shok Страхотна мисъл и ъгъл на снимане на всеки кадър, направо съм визхитена... Въпреки, че миналогодишният филм, с който взе Оскар не можах да го догледам (Бърдмен), сега мислим да го гледаме пак довечера.. Да видим и там ли е така.. Направо е нечевек.. Възхити ме и поддържащата роля на Том Харди, но аз съм негова тотална и безобразно вярна фенка, та не съм критерии...  heart

Малко филмово, ама това имам за казване  blush

Хубав и усмихнат ден на всички.. smile  tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #206 -: април 12, 2016, 07:53:57 »

Хайде на лилавото! Wink
Понеже е пълно с бъдещи и настоящи майки, да взема да подхвана разговора за бебето на приятелката, дето ще му ходя на пита за 40 дни. То е в Германия, приятелката беше там около раждането да помага, сега я смени другата баба. Чудя се какво да подаря, като празнуваме един вид дистанционно. Приготвила съм един великденски венец и висяща кашпа за саксия, ама то си е за бабата и дядото. Мислех за табелка с името на детето, да я слагат където си искат /в смисъл, може и тук под някоя снимка/, но бабата се занимава с декупаж и би могла да е направила вече...Май ще купя дървена играчка, пък нека да е още съвсем малко бебе.
Та бабата се жалваше, че бебето изобщо не го къпели - само дупето и лицето. И от родилния дом си дошло некъпано, малко на мърша понамирисвало Oh my .... Явно такива са им порядките сега. Хехе, било с български манталитет /родителите са българи/ и всички в населеното място се чудели как може да е толкова ревливо, при положение, че всичко му е наред - кърми се, наддава, разнасят го на ръце, спи само на врата на някого и пак реве. Сега и другата баба подлудило и изморило. Всички се надяват, както гласят и поверията, след 40-то да се кротне малко.
Пак съм по задачи вкъщи, разчиствам зимни дрехи и обувки.
Ползотворен и приятен ден!


* 12_n.jpg (62.15 KB, 346x346 - видяно 1536 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #207 -: април 12, 2016, 08:36:54 »

Добро утро  give_rose

Слънчево е, това ми стига да ми е хубав денят  heart
Не мога да се включа по кони-темите, че напоследък предимно сериали гледаме...
Свеки...може някоя по-идейна рамка или от тези ръчно правените албуми, бабата да си налепи снимки, дори и да е направила нещо подобно, аз винаги се радвам на албуми, да има къде да си сложа физически снимки да разглеждам, а не да трябва да кисна на комп или телефона за тази цел Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: април 12, 2016, 08:40:02 »

Добро утро!

Свекърва, много хубава лилава сутрин, мерси за картинката  girl_wink NO
Да ти кажа, малко ми е странно това празнуване на 40 дни дистанционно. И за всички рожденни дни ли ще правят така? Или това е просто повод да ви почерпят за бебето? Аз мисля, че няма смисъл да носиш нещо, което е за сега за бебето, щом то няма да е там, а и предполагам, че са си подсигурили първите месеци. Играчка е ок, да си има за по-натам като посещава баба си.
Иначе и аз не мисля да къпя бебето всеки ден, само дупето и лицето, иначе им се изсушава кожата.

А гледате ли Като две капки вода? След скучния Х фактор, бях много скептична, но всъщност много се забавлявам. Даже снощи си мислех, дано бебето не се роди в понеделник, че ще изпусна  funnytooth  А пък мм ми вика "Дано не е вторник и четвъртък, че съм на курс и няма да мога да почерпя". Снощи се беше замислил кой да черпи, ама му казах, да се оправя сам, аз ще се огранича с раждането на бебето (пък и намерил кой да пита - на мен рядко ми се откъсва от сърцето повече от едни бонбони).
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #209 -: април 12, 2016, 08:46:56 »

Свекърва, благодаря за кафето.Идеята с името е добра, като си има стая може да я сложат.За играчка мислех да ти кажа и този жираф Софи, Ина имаше такъв, но Панди добре се сети, че то докато дойде това бебе до тук или да отиде бабата да не му мине времето.Иначе ръчно правен албум е много хубаво има разни освен снимки, да сложиш първата косичка, гривна, зъбче и тн.

На половинката брат му живее в Германия и имат бебе на 2 месеца.Ами къпят си го, даже са им казали да го повиват след баня 30 мин с пелена и шапка.И после си го оставят с дрехите да си мърда.
Иначе и аз знам, че не е хубаво много често къпане и съм чувала за много страни, които ги къпят рядко.Включително мисля, че Мири в Америка беше казала и при тях,че така се процедира.

Хубав и слънчев ден на всички.


Допълвам: Панде, страшен график сте му спретнали на Бамбук  smile.
« Последна редакция: април 12, 2016, 08:48:28 от marta_kalpazanka » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines