Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:08:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца родени 2016г  (Прочетена 50970 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 03, 2016, 13:19:39 »

А аз друго да ви попитам относно кърменето,понеже с баткото нямах никакъв опит и лесно и бързо приключихме с кърменето.

Правилно ли постъпвам като по време накърмене редувам и двете гърди и долу-горе суче по 10-15мин?Това достатъчно време ли е?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 03, 2016, 13:30:16 »

Аз кърмех само от една гърда.И в първите месеци кърмех по 40 минути средно. Кърмех от една гърда, защото бебето изсмуква бързо предното мляко което е по-рядко и по не хранително и когато стигне до гъстото задно мляко аз сменях гърдата и тя беше гладна много скоро пак.Също така при нас Моника беше ленива и много лесно заспиваше, та с всичкото будене и хранене и пак будене отиваха към 40-50 минути на кърмене.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #32 -: май 03, 2016, 13:40:29 »

Роси, времето е много индивидуално. Аз никога не съм кърмела повече от 7 мин. На някои по 40 минути пък е нормално. Пълни ли памперсите, наддава ли, буди ли се от глад? Това ще ти подскаже. Няма как с кърмене от гърда да смяташ по колко милилитра приема бебето.
Ако искаш да стимулираш лактацията, се редуват гърдите. Ако искаш да ограничиш- на едно хранене даваш само от едната. Аз давах само от една, а другата изцеждах за облекчение не до край.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 03, 2016, 13:44:31 »

Като за дните, на които е Емилия, според мен, ако ти го чувстваш така, можете да задържите това хранене с тенденция да минете на хранене само от една гърда.

Големият минус на храненето от двете гърди на едно хранене е, че бебето приема първото мляко и не иска да положи усилие, когато млякото започне да излиза по-трудно. По този начин на едно хранене може да приеме само от предното мляко.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 03, 2016, 14:23:46 »

Ами тя до скоро се хранеше само от едната ми гърда,защото на другата зърното е по-вдлъбнато и неискаше да засуче,но някак си с повече търпение и постоянство се получи...оформи си сама зърното и започна да суче.Притесних се,че от тази гърда,от която до скоро сука се пълни повече и е една идея по-голяма и реших да ги редувам,но сега като ми казвате ще пробвам да ги редувам през хранене.Иначе верно като си изсуче предното мляко и после почва да се дърпа и сърди.Но като цяло ми е по-поспалива,защото има още лека жълтеница,иначе почти на всяка смяна на памперса има ако,а пиш постоянно.Принципно се буди на около 3 часа,но се е случвало на 2.5ч или на 4ч.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #35 -: май 03, 2016, 14:24:22 »

Аз в началото сменях гърдите на същото хранене, но после минах на 1 гърда на всяко хранене, така е по-лесно и по-добре се настройва организма. Относно времето е много индивидуално, сукала е и по 5 минути и по 50. Не го мисли времето толкова много, особено ако кърмиш на поискване. smile
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 03, 2016, 16:17:48 »

Аз пак ще кажа че не се изцеждам до край а само до облекчаване,но при мен още от самото начало си имам много кърма.с големи гърди съм и стават още по огромни твърди и на буци.пробвала съм да не се цедя но вдигнах температура и умирах от болки още в болницата.на първото пак беше така.А кърменето при първото си беше наред просто на мен ми спря кърмата от стрес.А за даване на кърма на голямото дете съм чувала от познати които са давали и от любопитство порових в нета за инфо.но пак не пречи да се обсъди и с други.

Сега друго....докторката изписа фунгустатин за митето,защото има афтички на долната устна и плаче по време на кърмене.някоя ползвала ли го е и действа ли?
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 25, 2016, 23:05:16 »

 give_rose Здравейте мамита! Как сте?Как са малките съкровища?Никой не споделя нищо. sad
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 29, 2016, 10:53:06 »

Хей, ама в тази темичка хич никой ли не пише вече?....

Да взема аз да я посъживя, да си излея душата... cray

Хора, на ръба съм да полудея! От събота насам, малката не е на себе си - и покрай нея и аз, но и изобщо всички ние. Имам чувството, че спи едва няколко часа в денонощието - все е будна!  huhhuh.gif Денем, нощем, няма братче!  nea Като скачени съдове се движим по-всяко време на денонощието - нямам нищо против, давам гърда при всяко поискване, обаче тя, независимо от това колко време е минало от предишно цокане, суче с хъс едва 5-6 (максимум 10) минути и заспива непробудно. Това буквално, и нищо, просто нищо не е в състояние да я разбуди, за да довърши храненето си - не и докато е в ръцете ми... Изчаквам я, будя, подбутвам, опити за оригване... Не и не. В крайна сметка я слагам да спи - максимум 5 минути (но често даже и толкова няма), тя отваря очи и уста!  crazy И историята се повтаря!

Отчаяна съм!  cray Чувствам се като зомби, и най-вероятно приличам на такова, не знам какво да правя!  cray

Прощавайте за излиянието, но имам нужда да споделя с някого... А лошото е, че дори не ми олекна  cray
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 29, 2016, 11:45:19 »

Свиленка, така като чета явно баткото е бил много кротко бебе и нямаш опит в подобни ситуации...

Период е и ще отмине, за съжаление, да, изключително натоварващо и изморително и въобще....., ясно ми е за какво говориш.

Не знам каква ви е организацията( в предвид на по-голямото дете) и дали можеш да си го позволиш, но в този случа, ако имаш възможност, кърми я легнала. По този начин ще имаш възможност за една идея повече почивка през нощта, а и през деня така ще ти е далеч по-добре, както и на нея.

Друг вариант е да пробваш със залъгалка в такива моменти, когато си сигурна, че не е гладна, а само иска да е нон стоп на гърда...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 29, 2016, 12:15:24 »

Абсолютно съгласна с Мари.И Моника беше така и още помня ужаса през който минах в този период.Да израства се, но е ужасно натоварващо.Кърми я легнала, опитвай се да я повиваш, спи с нея, така ще е по-спокойна и ще спи по-дълго.И не на последно място слинг/раничка.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 29, 2016, 12:46:35 »

Мари, Маги, много ви благодаря!  heart Наистина е много натоварващо, и физически, и емоционално - в един момент започнах да се питам дали всичко е наред с кърмата ми, къде бъркам?.... И все пак наддава много добре! В петък ще ида да ми я изтеглят, точно заради тези ми мисли... Педиатърката всеки път ме окуражава и изразява вяра в мен и че правя всичко необходимо, ама като се наредят моменти като тези нон стоп, човек се бори най-жестоко със собствените си съмнения. Радвам се, че от нейна страна нямам натиск и намеци за "нехранителна кърма", а напротив, на една вълна сме. То само такива намеци ми липсват!  crazy

Прави сте, когато през нощта я вземам да се кърмим в нашето легло, успяваме всички да поспим по-добре и да сме по-спокойни. През деня по-рядко прилагам практиката... може би трябва да зачестя. И да се въоръжа с търпение.

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #42 -: ноември 29, 2016, 12:54:05 »

И аз бих те посъветвала да я повиваш или раничка/слинг, явно има нужда от теб  give_rose Всички бебета май минават през такива периоди и тормозят майките, ще мине  heart
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 29, 2016, 13:13:11 »

Фери, мерси! Със сигурност е така, аз съм изцяло на нейно разположение! Надявам се да се справя със ситуацията, оставайки с акъла си!  pardon
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines