Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:16:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца родени 2016г  (Прочетена 50961 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 14, 2016, 17:28:06 »

Здравейте!Днес пак бяхме на конролно теглене пак е наддал 0,350 грама сега тежиме 4,100кг.добре се развива.Имаме и колики,доки каза да му давам по 10капки инфаколик.От утре започваме и капките витамин д за рахит. За сега всичко е супер.

Браво! Много добре звучи всичко!*THUMBS*

Само се чудя защо лекарите бързат да предписват медикаменти вместо да се пробва с пробиотици. Реално няма доказано ефективно действие срещу коликите на нито един медикамент. Не, че с другият вариант е по-различно, но поне той самият е различен.

Беше споменала, че смяташ да местиш бебето и баткото в една стая, бебето спи ли спокойно, в леглото си, извън времето за хранене?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #16 -: април 14, 2016, 17:35:18 »

Аз имам и друг въпрос относно местенето - бебето като се разплаче няма ли да пречи на баткото?
Иначе браво на бебчо, добре се развива  good
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 14, 2016, 22:52:35 »

Здравейте.В момента и тримата спинкаме в еедна стая,баткото иззобщо не ни разбира кога ставаме за смяна на памперс и за хранене.А за заспиването и баткото харесва песните който им пея.за коликите сега с мъжа пробвсхме с възглавничка пълна с топла вода върху коремчето успокои го и заспа за около 22 часа.
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 15, 2016, 01:11:42 »

за 2 часа горе съм. натиснала 2ката. два пъти и немога да го поправя
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 15, 2016, 08:02:53 »

Питах за интервалите на хранене, главно през нощта, защото например при нас, когато беше малък Сами, се хранеше много нерегулярно през нощта, ние бяхме на поискване и ми беше абсолютно невъзможно да е в отделно легло/какво остава за отделна стая/, освен ако не исках да прекарам цялата нощ на крак, ходейки между легла и стаи.

И сега не е много по-различно.

По-голямото ми дете пък беше точно обратното. Спеше си между храненията, по 3 часа, без проблем.
Само че той беше на АМ и предполагам доста повече го засищаше, пък може и просто да е бил различен.

Иначе и на него сега не ми пречи, че бебето плаче през нощта. Не са в една стая, но вратите са отворени и определено шумът е достатъчно силен.
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 15, 2016, 08:30:31 »

И аз по принцип го храня на поискване но през ноща става горе долу през 3 часаа й то си е до дете.първото не ми ставаше за хранене всяка нощ,но аз си ставах да се изцеждам.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #21 -: април 30, 2016, 12:17:03 »

Здравейте! Ние за сега сме отделно, каката е при моите родители. Определено така ми е по-спокойно, съобразявам се само с бебето, въпреки че съм сама от първия ден си я гледам, оправям се някак. С второто нещата са много по-лесни и таткото много ми помага като не е на работа. Качих снимки на двете, който иска, ще му дам линк и парола.  smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 30, 2016, 17:24:38 »

Юле и на мен на моменти ми се иска да пратя баткото при баба му и дядо му,защото е неукротим.Иска постоянно да е върху Ема...да я гушка,да я взема на ръце,да я целува и милва.Разбира се няма лошо,но той е доста невнимателен и се притеснявам.

Вие направихте ли вече първата разходка?Аз нямам търпение вече,но разбира се изчаквам поне още една седмица да мине.

Юле аз искам линк и парола. blush
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 30, 2016, 23:11:55 »

Здравейте!Най-после и др мами в темата.Аз моя батко само за почивните дни го командировам при бабите.Направихме погачата и вече можем спокойно да излизаме на разходка.На 28ми бяхме на консултация вече тежи 4,820кг и в дълъг 55,5см.Много го мъчат коликите.Не спи спокойно,събужда се с писък,гърчи се и целия почервенява,давам му капки за колики,правя масаж на коремчето,слагам го по коремче върху грейка с топла вода и аз внимавам какво ям,но няма ефект.По цял ден се гушкме.Неспокоен е дори когато се храни,постоянно се гърчи.Поне таткото се занимавва с голямото ,което ми е голяма помощ.Използвам всяка възможност когато спи и аз да лягам,може да не спя но поне да се отпусна малко.И задължително се изцеждам след всяко хранене,понеже не изцоква всичко.Изцедената кърма замръзявам и вече имам 132 пликчета.което ее около 21литра само за този месец.Това е от мен за сега.пак ще пиша.Весели празници.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 30, 2016, 23:56:22 »

sladur4eto_90, има ли някаква по-специална причина да изцеждаш и замразяваш така?
Защото той щом не го поема това мляко,  значи няма нужда от него. За няколко дни тялото ти ще привикне и ще започне да произвежда по-малко мляко.
Мисълта ми е,  че така се пречи на авторегулацията.
Ти разбира се може да имаш и някои други съображения.  blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 01, 2016, 08:30:03 »

Мари е права! Изцеждай само за облекчение на гърдите, а не докрай, защото като нищо може да си докараш хиперлактация. Всъщност, ти най-вероятно си знаеш, нали не ти е за 1-ви път. С Кари изцеждах в началото, с Кико най-много 10-ина пъти да съм изцедила общо.  good
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 03, 2016, 07:19:58 »

Здравейте! Относно изцеждането,правя го защото имам много кърма  и  нямам друг избор освен да се изцеждам.И на първото имах много и пак се цедях и замръзявах.после ми беше от голяма полза понеже кърмата ми спря на третия месец и със замръзената изкарахме още два месеца на кърма.Сега ако не се цедя гърдите ми стават много твърди и на буци,болят много и не виждам др начин.е не ги изцеждам до край.

Да ви питам друго: какво е мнението ви по въпроса да давам ли на баткото по една чаша кърма сутрин.Четох че е полезно за имунната система.Аз съм решила вече да му давам но вашето мнение какво е.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 03, 2016, 10:26:58 »

С цеденето до край объркваш естествената регулация. Ако в продължение на седмица се цедиш след всяко хранене само до облекчаване, не до край, ще се отрегулира спрямо нуждите на бебето, без да ти създава усложнения. Първите ден-два ще са по-напрегнати гърдите, но след това всичко ще е отмине.
Когато храниш бебето на поискване, тялото се настройва към неговия ритъм и неговите нужди. Разминаванията, които се получават от време на време, спад в лактацията или кърмаческа стачка или периодите на активен растеж, всичко това се отрегулира за дни.
Точно с това доизцеждане, като има период на скок в растежа, бебето иска да суче по-често, а на практика мляко няма, всичко се обърква и се влиза в доста сложни схеми, от които изхода често пъти е отбиване на детето.
Казвам това, просто като приятелски съвет/който не си искала/, защото сподели, че кърменето с първото дете не е било особено успешно.



На въпроса с кърмата и по-голямото дете. Аз не бих давала. Смятам, че това мляко се произвежда за бебето и това с подсилването на имунитета не ми се вижда особено обосновано.
Активен
slance11
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #28 -: май 03, 2016, 11:17:51 »

Здравейте! Относно изцеждането,правя го защото имам много кърма  и  нямам друг избор освен да се изцеждам.И на първото имах много и пак се цедях и замръзявах.после ми беше от голяма полза понеже кърмата ми спря на третия месец и със замръзената изкарахме още два месеца на кърма.Сега ако не се цедя гърдите ми стават много твърди и на буци,болят много и не виждам др начин.е не ги изцеждам до край.

Да ви питам друго: какво е мнението ви по въпроса да давам ли на баткото по една чаша кърма сутрин.Четох че е полезно за имунната система.Аз съм решила вече да му давам но вашето мнение какво е.
Здравей
Не пиша много в форума -честита радост.Относно кърмата на по голямото дете съм чувала,че не е хубаво да се дава като вече е спряло кърменето
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #29 -: май 03, 2016, 11:56:15 »

Подкрепям Мари напълно. Аз направих грешката да се цедя първия месец и беше ад. В момента, в който спрях всичко се регулира и нормализира. В кърмаческата си кариера отчитам това цедене като най-голямата ми грешка, другата грешка беше рязкото спиране на цеденето. Така че съвета на Мари е перфектен - започни да цедиш по-малко и по-малко, докато не ти се регулира кърмата, до 1 седмица трябва да се регулира.

Относно даване на кърма на другото дете, няма да му попречи, дали ще му е полезно е под доста голям въпрос, така че и тук съм съгласна с Мари.

Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines