Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:26:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 48 49 [50]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. 3-та част  (Прочетена 231878 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #735 -: април 19, 2016, 09:22:26 »

Аз съм правила такъв тест/пренатал/, защото при БХС излезе вероятност 1:70 за аномалия, а както всички знаем, при ФМ не може да се види всичко.

Привикаха ме на разговор, изложиха ми фактите и ми посочиха вариантите.
Фактите бяха, че рискът е притеснително висок, не бива да се пренебрегва, вариантът беше пренатал тест.
Никъде здравната застраховка не покрива тези тестове. Изключително съм изненадана от този факт, при все, че средната възраст за първо раждане е 35-40 години, т.е с висок риск от аномалии.

Въпросът, с който ми помогнаха да взема решение беше, ще прекъсна ли бременността, ако бебето е с увреждания?

Тестът тук струва от 950 евро до 1200 евро, в зависимост от това колко показателя за хромозомни аномалии ще се изследват. Определянето на пола е бонус и го правят, само ако родителите изявят желание за това.
Тук се прави само пренатал тест и ако не ме лъже паметта е разработен именно в Швейцария.
Поставя диагноза и определя с абсолютна точност, това бебе точно с аномалии ли е или не.
Резултатът е равен на резултатът от амниоцинтеза, но изследването може да се направи само в определени седмици, ако не се лъжа до 23-та г.с
Резултатите, ако не са бърза поръчка, стават ясни след две седмици.
Две невъзможно дълги седмици.....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #736 -: април 19, 2016, 18:43:26 »

Сега малко догадки от моя милост. По някакви общоевропейски правила и закони аборт се води до 24 седмица. След това е раждане. Съответно лекарите имат право на намеса до тези седмици, стига да не бъде застрашен живота на бременната. Щом и изследването отнема време, се достигат точно тези пределни седмици. След това се води убийство на бебето. Швейцария не е в ЕС, но пък тези закони не са само за държавите-членки. Говорим за медицина, облечена в правни норми.
Даже в един от последните епизоди на "Откраднат живот" ставаше дума точно за това - бременна в напреднала бременност, откриват аномалия в плода. Нейният избор беше да махне бебето. Законово тя няма право на това. Трябва да износи бебето и може да се откаже от него, но няма избор. В случая лекарят й даде правото на избор, намирайки медицински начин. Точно имаше сблъсък на морал и закон.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #737 -: април 19, 2016, 18:52:08 »

Абсолютно си права, Али!

Аз направих изследването в 22-ра г.с, защото много се забавихме с БХС теста, поради позиция на бебето, при която не можеше да се измери разстоянието между прешлените, като един от показателите.
Та затова, ме повикаха по спешност на разговор, като ги информирах за становището ми по въпроса,  в случай на увреждане, ме изпратиха на деня, даже на часа в специализирана лаборатория, точно за да не се губи и време.
Резултатът стана по-рано, без да доплащам, наблюдаващият АГ се обади в лабораторията, поради специфичната ситуация.
С една дума тук са валидни тези правила, а на мен за 10 дни, направо ми се замая главата, от нищо ти няма преди БХС резултатите, до вероятност от принудителен аборт.
Е, всички си отдъхнахме като тестът отхвърли вероятността.
Аз съжалих, че съм правила БХС и се разделих с 950 евро.
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #738 -: април 19, 2016, 19:30:53 »

аз няма да навлизам в подробности, че е малко черна статистика, но тук майката може да вземе решение за премахване поради доказани аномалии, като това означава да " роди" ( боже как да го кажа и напиша) преди това умъртвеното бебе...
Затова и много доктори първо обясняват какви са последствията при доказани аномалии, и ако майката тка или иначе не е съгласна, то се обезсмисля и самият тест...

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #739 -: април 19, 2016, 19:34:08 »

Мисля, че няма смисьл да се говори по такива тежки теми, ако няма конкретен вьпрос вьв форума. Не действат добре тези обсьждания на бьдещите майчета.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #740 -: април 19, 2016, 19:41:47 »

Мисля, че няма смисьл да се говори по такива тежки теми, ако няма конкретен вьпрос вьв форума. Не действат добре тези обсьждания на бьдещите майчета.
Права си!  Темата е друга.
Споменах го теста(без  да го конкретизирам), във връзка с пола.
После стана дискусия....


Много се извинявам на всички бъдещи майчета!  badgirl give_rose
Активен
Страници: 1 ... 48 49 [50]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines