Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:18:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. 3-та част  (Прочетена 231851 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #720 -: април 18, 2016, 14:02:58 »

Е как още не може да ти определи пола бе...колкото и да е слаб, все ще се види какво има между краката малкото човече  Girl_hide
Сега си извадих да погледна снимката...има някакви цифрички ама хич не мога да разбера коя за какво е и дали изобщо ги пише тези неща...
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #721 -: април 18, 2016, 14:17:48 »

И на моите снимки има разни цифри. По време на ЖК, АГ-то ги диктува на акушерката. Зная, че мерят главата, бедрената кост и коремчето. После слушаме сърцето. Другите неща не зная какви са. На мен ми казват колко тежи и на коя седмица отговаря. За другите неща си питам - колко му е главата, колко е дълъг целият горе долу (това вече не могат да го измерят и спрямо седмицата и другите мерки ми казват).

Always, питай го АГ-то всичко, което те интересува. Аз обикновено влизам с едно листче, на което съм си отбелязала какво да питам. Най-често забравям да си искам амбулаторен и рецепта до следващата ЖК  blush

Маслото може да го намериш в някои аптеки, магазини за био и здравословни храни, магазини за козметика и в големите супермаркети. Има го и във Фантастико на био щанда.

Мда, килограмите после ще ги сваляме. Направо не зная как някои бременни качват само на коремче, искрено завиждам  pardon
« Последна редакция: април 18, 2016, 14:21:21 от ma6ka_ » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #722 -: април 18, 2016, 14:21:14 »

Dodo, много си хубава.Коремчето е супер.

Фери, има едни съкращения на снимките, ако ги пуснеш в интернет ще разбереш.Според всяко едно ти дава колко е голямо бебето.

Аз пък не мога много да издържам в горещините, а още не са започнали.Става ми много топло  и задушно и ми става лошо.Пия вода, резултат няма.Иначе за сега не се подувам.

Ма6ка, ти освен всичко друго и лежиш, не са ти много килограмите, а и те се свалят.Моя приятелка качи около 30 кг ( тя е 170 и тежи около 49 кг голяма клечка) свали ги до около годинка на детето и сега пак си е клечка.Още мъничко изтърпи и аз си мислех за йога, но малките са в къщи.Сега втора седмица са на градина, а на мен мотивацията ми изчезна, вървя и спя....
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #723 -: април 18, 2016, 14:26:04 »

Фери, ами не знам... nea Има вероятност да не е сигурен и да не иска да дава предположения. Знам ли и аз?
Каза ми, че ще изчака още един месец.  pardon Както и да е, примирила съм се вече с това.
Нали на ФМ ми казаха.  smile

Като съкращения, аз това съм намерила:
BPD - диаметър на главата
HC - обиколка на главата
AC - обиколка на корем4ето
FL - дължина на бедрената кост
GA(EDD) - гестационна възраст
GA(AUA) - гестационна възраст на база УЗ измерванията
EDD - термин
ЕDD(AUA) - термин на база УЗ измерванията
EFW - предполагаемо тегло на плода (това трябва да има друго име на бг, но не го знам)

При мен само полето BRD попълва, та по това съдя какво мери на ЖК.

Машка, питала съм го за тези неща, но ми е казвал, че размерите и теглото са относителни. Абе, човекът си е от старата генерация. Държи на сигурното.  pardon
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #724 -: април 18, 2016, 14:41:08 »

Хихи, always, като написа съкращенията и си извадих снимките.При мен няма нито едно от тези означения. Не зная дали е до апарат или до момент, в който са направили снимката ... половин лекар сме  Girl_hide

Marta, въобще не бързам, лежа си и мисля, че скоро ще свикна напълно с това положение. С бебока сме се разбрали преди 1.08 да не се появява.
Съвсем разбираемо е да не ти се ходи на йога при 2 дечица вкъщи и 3-то на път. Едва ли ти остават много сили  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #725 -: април 18, 2016, 14:47:10 »

И на моите снимки няма никакви такива съкращения...сега се сещам, че в началото като ходех имаше сестра и на нея диктуваше всичко, сега като ходя всеки път е сама  huhhuh.gif Не знам какво записва, ама се надявам всичко да е наред, както ме уверява всеки път  pardon

Марта, възползвай се от спокойствието да си починеш, че с две деца и трето на път предполагам все по-рядко ти остава време за подобни дейности smile Йогата няма да избяга  blum

Аз съм в размисли дали да ходя на трета ФМ  huhhuh.gif Питах АГ, каза, че като гледа изследвания и развитие, всичко е наред и може да се пропусне  huhhuh.gif
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #726 -: април 18, 2016, 15:40:46 »

Моята лекарка освен снимката ми дава и лист,прикрепен към нея и под него пише всичко,,размери в см. на коя седмица отговаря и т.н.
Аз тези дни съм много уморена.Започнах да работя по съвсем малко,колкото да се разходя и пак съм уморена.Дали е от жегата (тук е 30 градуса) или пролетна умора???Или е просто понеже съм бременна  blum
Липсва ми препускането по горите,сега само вечер ,след 7 се разхождам с мама.Но пък готиното е,че вече имам малко коремче,съвсем мъничко,но много му се радвам.Днес си взех резултатите от кръвния скрининг и ми изглеждат ок,но Сряда съм на ЖК и ще видим какво ще каже лекарката:)
И аз мисля да го пробвам кокосовото масло,сега се мажа с Веледа,но пак ми свърши.Ще сменя малко.Дано да го има в аптеката
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #727 -: април 18, 2016, 16:05:53 »

Мда, странно. При мен тези съкращения ги има както на снимките от ЖК, така и от ФМ. Правени са при различни лекари, в различни градове, по различно време. Намерих съкращенията в интернет.

Аз искам да отида на трета ФМ, макар че на последната докторът ми каза, че всичко е наред и както си преценя. Тогава можело вече да се говори за самото раждане, разположението на бебето. То така или иначе ще е голямо да се види изцяло, но поне отделни органи ще може.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #728 -: април 18, 2016, 16:19:42 »

Хихи Лоли, комплексно е това ти чувство, и аз съм така...по принцип съм си и сънлива де, все не ми достига сън, сега вече е нещо страшно  pardon Снимай си коремчето да ни се похвалиш  give_rose

Миме, аз се чудя и защото всеки път явно доста я смущаваме с ултразвука и ако всичко ѝ е наред не виждам причина да я безпокоя:) Явно всеки лекар различна инфо дава по различни начини  Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #729 -: април 18, 2016, 16:30:20 »

Лоли, сигурно е комплексно. През началото на бременността и на мен все ми се спеше, но след 3-ия месец се свестих. smile Сега от време на време пак имам такива включвания, ама нормално е. Покажи си коремчето, недей да го криеш.  blum

Фери, както прецените направете с ФМ. Не е задължителна. Важното е бебка да е добре.  smile На мен ми се иска да отидем, защото не мога да си представя, че повече няма да го видя и да чуя как се развива преди самото раждане. Какво да направя като моя доктор не ми дава информацията, която ми трябва, за да ми е спокойно?! Може би сега, когато вляза в 3-ия триместър прегледите ще са по-различни, но ще видим. Засилили сме се да ходим засега.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #730 -: април 18, 2016, 20:56:42 »

Е, хич не е задължително да се види пола отрано. Много зависи и бебето как е застанало по време на прегледа. И на нас ни го казаха в началото на шестия, ми то все със свити крака. Хем апаратурата на док е добра, а той не е от старата генерация. Така че, е и до късмет. В чужбина даже не навсякъде казват пола, защото винаги има вероятност за грешка. А после може да ги осъдят.
И моят док залага на сигурното и не е по помпозните, "100%-ви" изказвания good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #731 -: април 18, 2016, 21:40:04 »

За чужбина, доколкото знам и на някои места в София, има вариант за кръвен тест за определяне на пола, при който резултатът е гарантиран 100%.
Като всяко "удоволствие", струва порядъчно много.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #732 -: април 19, 2016, 08:22:59 »

Да, тези тестове (пренатест мисля се казват) усилено ми ги рекламират в социалната мрежа, ама са в някакви хиляди  blush То не е само полът, може и аномалии недай Боже да има да се диагностицират в много ранна бременност, ама са си лукс както и да ги мислиш Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #733 -: април 19, 2016, 08:34:03 »

Много съм щастлива и днес. Влязох в последния триместър от бременността.  heart heart heart На още една крачка по-близо до срещата ни с нашето меченце  heart
През нощта си получих дозата ритничета, които ме правят още по-по-най щастлива! heart

Сънрей, не е задължително, просто моя док си казва, че му е "слаб" апарата и ще изчакал още малко, за да ми каже. Да ми е жив и здрав Беб, пък когато иска да ми казва. Аз нали си знам?!

Ти как си? smile

Мм не съм ги чувала тези тестове.
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #734 -: април 19, 2016, 08:40:46 »

Аз имам прясна инфо от ФМ където говорихме с Хер Доктор за тези тестове (пренатал тестове). На немският пазар имало два вида единият струва 1200 евро, но от скоро имало и друг софтуер ( конкуренция) чиято цена е 500 евро. Взима се кръв от вената и точността им е равна с изследването от амниоцинтезата. Използва се най вече за установяване или отхвърляне на хромозомни аномалии...
Активен
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines