Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:30:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. 3-та част  (Прочетена 231860 пъти)
 
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 23, 2016, 13:09:47 »

Фери, контакциите са когато ти се втърдява корема, става като камък....иначе на ехографа се вижда, ако си имала контракции..не се тревожи  give_rose
Аз да се оплача от болки в кръста и гърба...немога да се наспивам, а съм едва 4 месец...направо не ми се мисли...ако някой има някакви идеи, моля да сподели...пробвах с възглавница, но не ми помага....
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 23, 2016, 13:26:22 »

Здравейте и от мен!
Сладурче, бързо оздравяване на баткото, иначе наистина не е останало много време до появата на бебчо.

Фери, на мен в началото като разбрах,че съм бременна си ме болеше като преди цикъл и на прегледа лекарката ми изписа но шпа, за щото каза, че това са контракции на матката. Обаче изобщо не знам в напреднала бременност такова ли е чувството на контракции или не, но живот и здраве ще разберем.
toni8301 Аз също понякога има и болки в кръста, обикновено след ставане от сън, но отминават.

Иначе аз от миналата седмица някъде от към петък имам едно придърпване в дясно, но не ниско долу, а по-нагоре. Но си идва и отива и не е силна болка, а точно като придърпване. И днес звъннах на лекарката и тя ме пита дали съм оперирана от апендицит  shok А аз не съм, но и обясних, че не е остра болка и е само от време на време и тя каза, че е по вероятно да е от преместването на матката. Но каза, ако се засили болката да отида да ми пуснат изследвания. Иначе съм на преглед чак на 7ми март. Но предполагам, че няма да е апендицит, знам, че се развива доста бързо, не в течение на няколко дни, а и други симптоми нямам. Кажете какво мислите и вие, че изобщо не ми се иска да влизам в разни филми и да се притеснявам. Все се успокоявам, че самата матка се придвижва и от това се получава всичко.

Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 23, 2016, 13:51:31 »

Здравейте! Днес уж съм по добре.Четох в нета за разликата между фалшивите и истинските контракции и малко се филмирам и аз,понеже снощното фиаско по описание приличаха на истински,понеже фалшивите минават след смяна на позицията,при движение или ако легнеш.А моите снощи бяха с втвърдяване на корема,болки в кръста и напрежение като че все едно ще ти идва цикъла и болки при движение.Да то почти не остана до края,но поне да изчака още 2-3 седмици.
А баткото днес е по добре,откакто започнахме със свещичките против повръщане,но много трудно ги слагаме,поне тези през деня защото съм сама,но вечерта татито помага.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #18 -: февруари 23, 2016, 13:54:17 »

Болката от апендицит е много остра, режеща, направо въздухът ти спира. Изобщо не е търпима болка. По принцип спира, повтаря, пак спира... При кумеца беше от раз и не е имало спиране, а само криза.
Матката като се разтяга придърпва, но няма нищо общо като усещане. Много по-леко е. good
Сладурче, по-добре се свържи с лекар. Има и приложения на телефона за следене на контракциите. Може да пробваш.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 23, 2016, 14:16:28 »

Болки в кръста аз си имам по принцип. Явно съм го наследила от майка ми. Дори сега, когато се разхождах усещах болка, все едно блокирам за секунда, но отминава. Не мисля, че има някакъв лек.
За спането не мога да помогна. От няколко дни и аз спя с възглавница между краката. Явно са нормални болки, породени от промяната, която настъпва.  smile

Сиску, и аз предполагам, че болката от апендицит е силна и нетърпима.

Сладурче, стискам палци да не е нещо сериозно, но по-добре се свържи с лекар.  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #20 -: февруари 23, 2016, 14:20:32 »

Мииии някой път (по-често нощем ако се събудя или сутрин преди да се изпишкам) ми е леко твърд корема ама чак пък като камък  huhhuh.gif Успокоявам си се и аз, благодаря ви  give_rose

Сиску, мисля, че това са си точно тези придърпвания като ти се разтяга матката, а щом не са силни според мен си е нещо нормално smile Следи си ги, ако се засилят няма да навреди един преглед за твое успокоение Wink

Сладурче, и аз мисля, че трябва да се консултираш с АГ  smile Стискам палци всичко да е наред  give_rose

Тони, пробва ли с хавлиена кърпа с топла вода да си слагаш на кръста, за такова съм чувала, че помага  sad
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #21 -: февруари 23, 2016, 14:46:09 »

Мамчета, извинявам се за поредния пост, ама си се рова периодично и открих ето това: http://problem.framar.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82_%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B8_%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86%D0%B8.html

Доста подробно е описано всичко, до тук ми звучи правдоподобно smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 23, 2016, 15:37:16 »

Тони, за болки в кръста съм чувала, че има разни масажи за бременни, също и за магнезиево олио, което се разреждало с вода и успокоявало.

Фери, рано ти е за контракции на теб, било то и подготвителни. Веднъж бях на преглед и док видя една и ми каза, но аз не я усетих особено. Но наистина става на камък целия.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 23, 2016, 16:29:18 »

sladur4eto_90 , според мен един преглед в повече и да се окаже фалшива тревога е много по-добре, отколко да изчакаш, а да има проблем.

В края на бременността трябва да бъдете особено бдителни.

На преглед се ходи при ВСЕКИ случай на БОЛЕЗНЕНИ контракции.
« Последна редакция: февруари 23, 2016, 16:32:26 от Marri » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 23, 2016, 16:30:42 »

Според мен не й рано за подготвителни контракции,защото при мен са факт от 4-5 месец,а ако не се лъжа тя е в 5-и.Аз и до ден днешен си ги имам...безболзнено стягане на корема,става твърд като камък.Но това,Фери,което описваш мисля не са контракции!

Сладурче дано отминат контракциите,но наистина е хубава една консултация с док поне по телефона.
« Последна редакция: февруари 23, 2016, 16:36:54 от rosit@ » Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 23, 2016, 18:27:24 »

Всичко е наред било е от разходката явно. А утре ме чака малко мъчение в кабинета на зъболекарката че така ме боли един зъб,немога да ям нито да пия нещо,ужас направо.А и мн трудно си намерих зъболекар който да се навие да ме вземе,като чуят че съм бременна в 8ми месец веднага отказват,страх ги е.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 23, 2016, 22:25:06 »

Подготвителните контракции са чак 36 37 седмица и те са нещо нормално и подготвят матката и шийката за раждането. Контракции преди това не са подготвителни.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 23, 2016, 23:10:16 »

И аз знам, че подготвителни няма толкова рано, а към края.
Аз имах в 5-6 месец и док веднага изписа ударна дозировка магнерот. И спряха, пу пу!

С първата бременност и при разходки и ходене не съм имала, говоря преди деветия месец.

Трябва да се обсъждат с проследяващия лекар тези неща. По-добре да се окаже излишно, отколкото обратното.

 good
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 24, 2016, 08:30:10 »

Аз моите съм ги обсъждала с док и лично той ми е казвал,че са подготвителни и също ми назначи магнезий.
Чела съм и за Бракстън Хикс контракциите,че може да запонат още от 6-та седмица,но разбира се не се усещат.
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 24, 2016, 10:10:51 »

С първата бременност имах контракции още от 4тия месец и доки не ми позволяваше да пътувам и да ходя много и пиех магнерич докато влезнах в 9тия. При всяка жена е различно.А и си е до бременност,сега на тази чак сега започнаха. Аз този път няма да бързам да ходя в болницата,като първия път,е освен ако не е през деня тогава спокойно ще отида,ако е вечерта сестрите мн ги е на.... с извинение и освен ако не умираш няма да извикат дежурния лекар.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines