Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 02:41:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. 3-та част  (Прочетена 232407 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #690 -: април 13, 2016, 13:23:13 »

И аз знам за синьото, че е за предпочитане да се избягва, както и всички видове меки сирена - прясно, бри и тн... smile + Суши, аланглета, рохко сварени/сготвени яйца, непастьоризирано мляко smile

Миме, не съм си пускала изследвания, ама АГ каза и че няма нужда, просто да си пия магнезия и той си се натрупва smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #691 -: април 13, 2016, 13:23:58 »

Много ви благодаря за бързите отговори  give_rose
Няма да го ям, оставям го на ММ.
Активен
Alisa85
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #692 -: април 14, 2016, 09:42:08 »

За синьото сирене и микити сшрина-подкрепям, не трябва да се ядат.
За сушито-ако е с авокадо или краставица, може.
Като цяло е хубаво да се избягват колбасите и всякакви нехубаво изпечени или недосварени храни.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #693 -: април 14, 2016, 21:46:48 »

За синьото сирене и микити сшрина-подкрепям, не трябва да се ядат.
За сушито-ако е с авокадо или краставица, може.
Като цяло е хубаво да се избягват колбасите и всякакви нехубаво изпечени или недосварени храни.
Като знам как се смесват пътищата на храните в ресторантите, по-добре да се избягва всякакво суши. Освен,ако не си го правите вкъщи и не сте 100% сигурни, че не е имало досег с разни риби.

Миме, крампите са нещо напълно нормално. Може да се консултираш с твоя АГ, но приемът на магнезий няма да ти навреди.
Когато разпитвах АГ за контракциите, ми обясни, че бебто ги усща като лек масаж или натиск. Говорим за ранните подготвителни контракции без болка, а просто стягане не корема.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #694 -: април 14, 2016, 21:55:49 »

Момичета, много е важно да разберете колко е опасна листериозата.
Повярвайте, не си струва риска!
Девет месеца не е чак толкова дълго време, за да се лишите от някои изкушения.

Когато аз бях бременна, се съобразявах с ограниченията, но не защото осъзнавах риска, а защото знаех, че така трябва. Правилата са ми слабост.
В последствие обаче ми картинката придоби цвят и си дадох сметка всъщност колко важно е това.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #695 -: април 15, 2016, 11:02:14 »

Да дам отчет след вчерашната консултация.
Бебчето ни е добре. heart  С главичката надолу е, което ми отхвърли съмненията, че в последно време е застанал напряко на корема ми, защото го усещам едновременно и в ляво, и в дясно. Чухме му сърчицето, което има нормален сърдечен ритъм. Плацентата ми също е добре разположена. Бебчо върви с около 2 седмици напред.
Казах за крампите, но от толкова други въпроси, които зададох, се отнесохме и забравиха да ми изпишат нещо.  blush Когато отида да си взема болничния пак ще ги подсетя. Чудя се изобщо дали да чакам да ми изпишат нещо или мога да си взема и без рецепта? Дадоха ми направление отново да си пусна изследвания. Килограмите са с 0.8 кг нагоре в сравнение с минали преглед, но аз на техния кантар му нямам вяра.
Друга муха ми е влязла в главата. Струва ми се, че главичката на бебчо е по-голяма за седмиците, в които съм. Къде мога да намеря някакви примерни стойности, за да сравня?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #696 -: април 15, 2016, 11:15:33 »

Миме, напиши гестационен календар в Гугъл. Там нагласяш последна менструация като дата, излиза ти термин и стойности за съответните седмици. Имай предвид, че обиколката на главата може да не ти е измерена 100% точно. Много зависи как е застанало бебето. Затова лекарите не го гледат като самостоятелен показател, а го съотмерват с бедрото и с други показатели.
Друго, на не малка част от бебетата главичката не е идеално кръгла. Леко овални са, като яйце. Това е нормално и се променя черепната кутия през първите месеци след раждането.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #697 -: април 15, 2016, 11:39:42 »

И какво като е по-голяма, бе Миме? Тия таблици са ориентивовъчни и може да се окаже, че е по-голяма от тези примерни/усреднени стойности, като добавим и споменатото от Али, излиза че отново напразно се притесняваш. Недей се втелява за глупости. Все съм имала бебета с големи глави, все са ми вървели с 2-3 седмици напред, здрави прави деца станаха  blum хихихих, ще ме умориш  Girl_hide
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #698 -: април 15, 2016, 11:45:00 »

Хихих Миме, само се чудиш какво да исмислиш  blum Недей моля ти се, до юли месец ще откачиш  heart Аз си взимам магнерича без рецепта Wink
Добре е Бебчо изобщо не го мисли толкова, е и Бамбук на Панди е с голяма глава, ама не е голяма драма Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #699 -: април 15, 2016, 12:12:13 »

Мен не ми е за друго, а заради самото раждане. Нали съм се засилила за нормално. Точно, заради Бамбук на Панди се сетих, че тя ги и мислеше тия неща. Знам, че е рано още да го мисля това, но не мога и хич да се правя, че не ми предстои. Ааа, и не съм се шашнала, ами само си разсъждавам.  pardon По снимките на Беб съдя, че докторът му мери само главичката. Явно му е по-лесно на човека. Това ми направи впечатление и затова попитах. smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #700 -: април 15, 2016, 12:19:44 »

Миме, имаш много време до термина, дори сега да му е по-голяма главичката, съвсем не се знае как ще приключите.
Много неща още могат да се променят, не го мисли отсега.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #701 -: април 16, 2016, 00:38:14 »

Сладко Миме kiss2 хич не се притеснявай,всичко ще е ок, а и е раничко още.Нека направи мускули пича,пък после да видиш главичката как си е ок.
Аз да ви питам някой пил ли е тези таблетки? Дали са безопасни???? Много ми е съмнително...

http://apteka.framar.bg/30049867/%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-50-%D0%BC%D0%B3-30
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #702 -: април 16, 2016, 05:47:30 »

Аз само да вметна, че съм си 2в1  Wink

Миме , на мен чак към 30та седмица почнаха да ми обръщат внимание на главата. Имаш време, не го мисли. Радвам се, че сте добре. Магнезият е хранителна добавка, не мен не са ми давали рецепта, само мимказаха какво да си взема. Ама щом ще ходиш пак, тогавабпитай. Аз пиех магнерот и диаспорал и от диаспорал съм по доволна. Мисля, че и Маги беше писала, че се усвоява по-добре.

Лоли, тез хапчета не ги знам.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #703 -: април 16, 2016, 10:08:49 »

Лоли, не те съветвам да я вземаш тази хранителна добавка. Ако смяташ, че имаш нужда, по-добре приемай пресен джинджифил, например в комбинация с мед и лимон, че в чист вид, трудно ще го преглъщаш.
Също се сещам за отвара от куркума и пресен джинджифил, към която след като се охлади се добавя мед и лимон и така се съхранява в хладилник. Например пълни се един буркан, като се слага от течността и нарязан на тънки резенчета, лимон с кората. Изваждаш си от тази напитка, разреждаш с вода, на вкус, добавяш лед и е супер освежаваща напитка за лятото.
Трябва да се има в предвид, че за бременни пресният джинджифил е за предпочитане пред сухия, а в тази хранителна добавка говорят за концентрацията на сухия джинджифил...


За магнезия, наистина е хранителна добавка, купува се без рецепта, но консултацията с лекаря е, за да се определи дозата и евентуално за консултация от кой вид да бъде.
Също така трябва да се има в предвид от бременните, които пият и медикаменти, съдържащи желязо, че магнезия и желязото се приемат по различно време.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #704 -: април 16, 2016, 10:45:39 »

И аз на няколко места четох, че при прием на желязо трябва да има интервал от поне 2-3 часа, ако ще се консумират млечни продукти.
Активен
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines