Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 22:18:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. 3-та част  (Прочетена 232550 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 24, 2016, 19:48:24 »

Ами, събираш ги полека лека и ги даваш.
Аз не бих отишла тепърва да търся лекар в началото на 8ми месец, че да го избера него, за да платя само избор на екип в някоя от държавните болници. А и почти 1000лв за МД няма да дам, предпочитам още толкова, но да съм при АГ, което ме е следило от-до, знае ми всички проблеми и притеснения, звъни ми по телефона, за да коментираме изследванията, ако не са готови до деня на прегледа...
Също така, няма да се наложи да отида с 2 сака по списък за мен и бебето. smile Не раждаме всеки ден или всеки месец, за мен е оправдан разход.

Али, така е. Заплатите са по-високи, ама и разходите не са по-ниски. Примерно, квартирите са на двойни цени...дали ще живея в София с 1200 заплата или в Пловдив/Русе/Бургас/Варна със 800лв е все тая smile
« Последна редакция: февруари 24, 2016, 19:49:56 от nansita » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 24, 2016, 19:53:55 »

Сладурче, отделението ви в какво състояние е? Питам, защото нашето 1-вия път беше мизерно, но втория беше като хотел, по 4 в стая, но бяхме 2, самостоятелна баня, мивка с кантарче в стаята за бебетата, препаеати имаше дето ги къпеха с тях, памперси от нас и гащи, но ако нямаш слагат някакви най-обикновени. Храната беше много хубава и топличка.
За всичките 2 чанти дето уж трябваше да нося не съм платила повече от 50 лв. Аз и първия път се бях засилила със сакове, ама сестрата хубавичко ми ги прерови и останах с 1/3 багаж на тоя който бях тръгнала.  30 лв са ми само нощниците, но ако нямаш ти дават и тях.
« Последна редакция: февруари 24, 2016, 19:59:25 от fanimira » Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 24, 2016, 20:39:35 »

fanimira при нас наскоро правеха ремонт и незнам как е сега. А за багажа който се носи в болницата не съм дала повече от 20лв.купих си само превръзки,памперси,мокри кърпи,паста и четка за зъби и това е,нощници не си купих а взех от една приятелка,която роди преди 1 година.Помпа за кърма си имам. в стая са по 6 легла,но не слагат повече от 4 жени в стая.Храната казват че била мн хубава,а който не я харесва посетителите може да му носят от др място.
« Последна редакция: февруари 24, 2016, 21:02:13 от sladur4eto_90 » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 24, 2016, 22:15:36 »

2 бона?! shok Добре че няма да ми се наложи да ги дам, че и после какви разходи ни чакат...

И първия път, и сега съм си избрала една и съща частна болница. Сега естественото раждане е 450 лв, а секцио - 600-700 лв, не помня, защото уж се глася за естествено.
Стаите са единични или двойни. С климатична инсталация, телевизор, външен кетъринг и всичко се осигурява. Отивам само с лични вещи.
Какви драстични разлики в различните градове! Аз описвам частна болница в Стара Загора.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: февруари 25, 2016, 08:00:39 »

Али го каза, ако отидете на сайта на НСИ и поискате средната заплата за последното тримесечие на 2015 по населени места, разликата между Пловдив и София е около 600лв. Представете си за останалите райони. Много добре са си направили сметката собствениците Wink. Лекарите никой не ги пита по колко бебета хващат и какви смени карат.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 25, 2016, 08:14:05 »

Има го и това. Ама предвид факта, че Стара Загора хич не е евтин град (не знам защо, но не е много по-различно от Пловдив или Варна), ето че има пък огромна разлика в цените на ражданията.
Много кофти, че ако човек не иска мизерно отношение и среда, трябва да се охарчи толкова много пари.... sad Огромни разлики в една малка държавица.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 25, 2016, 08:16:48 »

Стажантката моя позната ми се жалваше из оня ден за м. Декември е получила 25 лв за клинични пътеки за цял месец  sad diablo  колкото и желание да има мисля, че не след дълго ще се преориентира я към частния я към лекарствения сектор и тя, както повечето добри специалисти. Както и Нати каза трудно се преживява с такива доходи и не само в столицата.  crazy
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #52 -: февруари 25, 2016, 09:45:32 »

Честно да ви кажа и на мен хич не ми се виждат малко, да, оправдан разход са, ама аз лично по-скоро не бих ги дала, точно предвид всички останали разходи, които ни чакат  pardon Затова толкова питам и разпитвам, ще си обиколя частни/държавни и тогава ще преценя...моето АГ така или иначе не изражда и ще разчитам на препоръки+късмет  pardon Каквото и да е, само да сме здрави с бебка и да не се налага да се използват тия апаратури дето толкова много ги хвалят в МД Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 25, 2016, 10:12:29 »

В болницата, в която ще раждам, до колкото разбрах се плаща толкова, колкото преценя. За секциото си имаше май определена сума, но не съм сигурна колко точно. Ще говоря с приятелка, която е раждала там за повече подробности. Срещу тези 2000лв, за които се споменава, определено ще очаквам да ме гледат като писано яйце. Мисля си, че ако София беше маалко по-близо и аз бих предпочела да родя там, съответно и да дам едни 1500-2000лв, но за съжаление ме е страх да рискувам.

Точно, защото гинеколога, при който ходех преди не изражда, реших да се ориентирам по-рано към някой друг, който ще ме следи и съответно изражда. Прецених, че колкото повече го отлагам във времето, толкова по-трудно ще ми бъде.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 25, 2016, 10:15:22 »

Миме, по същата причина не се реших за Варна и аз! А то нямало и за кога всъщност - за 30 мин. се стига до там само със самолет, хихиххи
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #55 -: февруари 25, 2016, 10:18:03 »

А пък аз това "колкото преценя" не го разбирам...ти може и да прецениш, че не ти се плаща нищо, или ако си доволен да платиш повече, дали не гледат по различен начин на теб  pardon

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 25, 2016, 10:29:54 »

Къде колко бебета се раждат:

http://www.manager.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-2015-%D0%B0


А кой колко пари ще даде - нали знаете - имали ги, дали ги. Аз имам телефон за 50 лв, и ще родя за 2000 лв. При друг ще е обратното. Въпрос на приоритети.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 25, 2016, 10:41:37 »


Фери, ами и на мен не ми е много ясно, но предполагам, че се подразбира, че няма как да не дадеш нищо. За всеки случай 2 бона в тази болница няма да ми искат. Предполагам, че това се води нещо като дарение, знам ли. Имам приятелки и познати раждали там и хубаво ще ги разпитам те как са процедирали, пък и с АГ-то ще го обсъдя, естествено.

Панди, както написах и преди, бих дала повече пари за раждането, но разстоянието е единственото нещо, което ме притеснява. Не знам как би започнало самото раждане, с колко време ще разполагам да се придвижа и т.н. Имам приятелка, която като Фани родила за 30 мин, но имам и такива раждали доста по-продължително. Божа работа! За това не мога да се съглася, че е само въпрос на приоритети (говоря лично за себе си), защото бебето ми е по-важно от всичко.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 25, 2016, 10:42:40 »

А в София и другите големи градове, може ли да си избираш акушерка, или при избор на екип АГ- то си идва, с когото си иска?
Аз като раждах АГ- то ми държа ръката и ме закърпи, а това и студент трябва да го може.
Акушерката свърши сериозната работа и принципно бих избирала и плащала за нея.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #59 -: февруари 25, 2016, 10:54:04 »

Диде, когато раждах за първи път преди пет години,имаше вариант да платиш за акушерка.Струваше 300 лева.Аз лично го предпочетох,защото според мен те вършат повечето работа.Лекарят в повечето случай идва да те зашие, ако се налага.Само че това е в държавна болница а там условията съм писала по назад какви са.Горе долу като преди 20 години сигурно, само са със сменена дограма.Няколко дни преди да родя уж го махнаха и забраниха на акушерките да идват, ако не са на смяна( явно повечето майки се бяха ориентирали така да платят).Когато започна раждането ми, тя не беше на смяна, но се обади на колежка, която по стечение на обстоятествата беше и вторият път, и тя много ми помогна.Остана докато родя, обезболяваха ме при раждането и въобще бяха много внимателни.
Така че и аз все още се чудя.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines