Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 16:40:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. 3-та част  (Прочетена 232435 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #30 -: февруари 24, 2016, 10:49:23 »

Някой знае ли в болница "Надежда" какви са цените за раждане? Рових, рових не мога да намеря инфо  huhhuh.gif
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #31 -: февруари 24, 2016, 11:01:37 »

Фери, мисля че беше 2000 лв. Няма инфо никъде, една позната има друга позната и така са й казали.

Sladur4eto, пази се.Малко по-лека поне още две седмици, след това когато дойде.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 24, 2016, 11:31:32 »

Фери, мисля че е нещо от рода 1950лв примерно, но около 2000 лв се върти.

sladur4eto_90, пази се и си почивай.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #33 -: февруари 24, 2016, 11:42:20 »

Да, и аз такава инфо намерих, но някъде пишеше, че за осигурени пациентки имат нови цени, та затова питам smile Правя сега проучване, може да ви публикувам после цените, които съм намерила  Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 24, 2016, 13:03:26 »

Миналата година (лятото) моя колежка роди в Надежда и каза, че е било около 2000лв (+/-). Също е здравноосигурена smile
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 24, 2016, 14:01:36 »

Пазя се уж. Лелеееее какви са тези цени за раждане  Oh my ... За първото раждане нищо не съм платила в нашата болница,раждах при моята си докторка. Какво толкова включва толкова скъпо раждане,да не би да е хотел 5 звезди!? pleasantry
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #36 -: февруари 24, 2016, 14:11:35 »

В частните болници е толкова  smile Засега единствено за Вита имам инфо (и то непотвърдена, на сайта не пише цени за осигурени), че е 1600, другите частни са около 2000 +/-  Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 24, 2016, 14:57:02 »

И Св. София на Мазнейкова е 1500 лв. В Софиямед май беше 1200 лв, ама тя нали е малко злополучна.
sladur4eto_90, ти в кой град си? Питам, защото нали, за да си родиш при твоя доктор, трябва да си с избор на екип,за да дойде. Или си я оцелила да е на смяна тя?  Вече ги пообсъдихме болниците, но и в държавните, като си платиш избора на екип и някое друго удобство отиват поне 1200 лв, а и пак не е кой знае какво. Та и аз реших, че ще ги прежаля парите и ще съм в частна, където се плаща отново именно изборът на екип, но е задължително един вид. Т.е. ако родиш при този, който е на смяна се води, че си избрал него.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #38 -: февруари 24, 2016, 15:13:14 »

И аз преди време леко бях изумена от цените в София, защото в Пловдив са по-ниски (950-1300). Говоря за частните болници. После си направих лека сметка, че деверът и етървата взимат три пъти повече пари от нас с ММ и ми стана ясна сметката pardon Нека си говорим истината. Няма как лекар в София да взима същата заплата като лекар в Пловдив или в Горно Нанадолнище.
Етърва ми роди в Майчин дом с избор на екип - 900 лв. Пълна мизерия, никакво отношение, дори екипът не е бил този "Избраният". Аз платих 950 лв в пловдивския Торакс (това се води дарение, а не такса) и съм повече от доволна. Няма да коментирам резултатите при двете ни. И двете сме със секцио по медицински причини.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #39 -: февруари 24, 2016, 15:22:42 »

На Света София ми е малко дървен сайтът и нещо не мога хич да се ориентирам за състоянието на болницата, а и не намирам много положителни отзиви  huhhuh.gif Но 1200 лв пише на сайта/1400 секцио smile
СофиМед не съм я и гледала, и не мисля...

Майчин Дом - 870 за избор на екип + отделно ако искаш по-специална стая.
Шейново - 800 избор на екип + 40/70 четворна/самостоятелна стая +250 бащата да присъства
1АГ (Тина Киркова) - 900 избор на екип + 200 за баща + 75/40 стая
Окръжна - по-миналата година моя приятелка роди там, около 800 лв ѝ е било всичко, но чакам ъпдейтната инфо от кума, който работи там smile

Частните ги коментирахме вече, но ме обърква това, че не пише какво се включва в тази цена и какво са цените за прегледите преди раждането (за който не се следи там).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #40 -: февруари 24, 2016, 17:23:09 »

Фери, едва ли само по цена ще се ориентираш. Като набележиш 2-3 болници, звънни им, отиди на място и така ще избереш.
Аз също не съм следена в болницата, а в частния кабинет на лекаря ми. Говори и какво се полага след изписването. Ще имаш ли безплатен преглед? За детето също...
Както казах, в онази тема има много изписано и ще ви бъде полезно. Прочетете и една тема за пролетно-летни или есенно-зимни бебета. Там пък щи видите нищени въпроси как да бъде облечено бебето на изписването.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #41 -: февруари 24, 2016, 17:34:55 »

А да, да, ще ги обиколя и ще разпитвам на място smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 24, 2016, 18:07:09 »

При нас е от кой колкото могат да вземат, това за един определен лекар съм го чувала в най-различен диапазон - 500-1000 лв, за моя не се плаща, ако е в града идва и изражда тия, на които им следи бременността, ако го няма стажантката му идва, ако и нея я няма както при мен, който се падне на смяна  pardon то с моя късмет. Като гледам на сладурчето профила пише Гоце Делчев, така че не се изненадвам, може и нищо да не е платила и пак да е получила адекватна грижа.
Аз трябваше 1 ден да пазя една 16 г. да не си изръси детето докато го показва на цялата си рода през прозореца в тоалетната, тъй че трябваше те да ми плащат, хахахха, добре че са мои хора та не си взех тарифата  blum
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 24, 2016, 18:25:08 »

Момичета направо ме сразихте с цени shok
Как се вадят 2000 при всички предстоящи разходи свързани с новородено.

Преди 5 г родих в една от първите частни болници в Бургас.Там имаше " екстри ", каквито в държавните няма.
Естествено раждане струваше 380 лв, секцио 750 лв.
Аз платих 380 лв за подобрени битови условия+ 10 лв, защото си поръчвах най- скъпото от менюто и надхвърлях някакъв праг. Нямах избор на екип, упойка....
Бях в хубава стая с три легла.Телевизор, климатична инсталация.Превръзки, памперси, дрехи за бебето, нощници за мен....всичко от болницата.Имаше толкова много персонал, че ми омръзна някой да влиза и да ме пита дали искам нещо.
В три сутринта една акушерка преобърна отделението да ми намери еди- каква си помпа.

По същото време в държавните Аг отделения се раждаше за 2,50 лв храноден.
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 24, 2016, 18:55:51 »

От Гоце Делчев съм,да. До колкото съм запозната и от опит де.когато ни приемат и попълват документите разпитват кой ти води картона и т.н. мои приятелки когато раждаха си бяха при техните следящи бременноста.

Да ви кажа преди малко си направих едно смути....страхотно е и ще си го правя редовно вече. Специално за бременни и е против гадене. Много е вкусно и ще ви хареса.
Продукти: 1 банан, 1/2 чаена чаша кисело мляко,1 чаена чаша прясно мляко,1 с.л. мед,1 щипка джинджифил и няколко кубчета лед. Всичко това в блендера до получаване на хомогенна смес.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines