Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:47:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема - Февруари 2016 - Make Love  (Прочетена 204924 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #300 -: февруари 09, 2016, 14:22:53 »

Привет и от мен!  Фани, ние май ще се окажем землячки с теб  crazy
Свекс, капанките са привидно кротки, слушат мъжете си и свекървите си (!!!), много шетат, не се спират на едно място, обикновено са ниски, набитички, с тъмни коси и очи и цитирам майка ми: "....си връткат дупетата докато ходят". Та, баща ми като завел майка ми - висока, руса, синеока, направо убил майка си и баба си.... Разказвам ти, да си знаеш културните особености Wink

Ох, бачках, бачках, сега ми се доспа.....

Внимание - 10 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Така е, като започнах поста в 11ч. Пускам го, пък после ще чета, пък!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #301 -: февруари 09, 2016, 14:35:15 »

Хихи и аз не разбрах тая работа с капанките, ма не съм се и опитвала  Girl_hide

Сноу, ти не трябваше ли да учиш?

За всякакви такива неща, тип ФБ, на които родителите се мръщят, винаги ми се върти в главата един цитат: Всичко забранено е желано (бтв братовчедка ми като тийнейджърка, в ранна възраст още си го беше плеснала над леглото да дразни родителите си), така че и като във всички други случаи, се надявам да не изпадаме в крайности. Ама то сега едно си го говорим, ще ми напомняте като ми дойде до главата какви съм ги приказвала/писала  Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #302 -: февруари 09, 2016, 15:08:40 »

Сега се замислих,че ФБ реално нашумя, когато бях 12 клас,т.е. със сигурност съм имала 18. Компютър ми купиха като бях на 15. Та като имам дете със сигурност ситуацията ще е много по-различна,защото майка ми и баща ми не са си цъкали на телефоните,докато ми обясняват как аз не трябва да имам фейсбук.

 От друга страна често се дразня как за да не пречат на малки деца им се дава/купува таблет/телефон.Имаме приятели с дете на 2,което е много будно и сладко,но понеже имат нужда от почивка тя вече си има личен (стар) телефон и личен таблет... Мисля,че Ина в някоя от темите за Марта беше казала,че едно дете,за да е изобретателно трябва да му стане скучно.Това съм го запомнила и честно казано го прокламирам. Гледам и на много познати деца -ми те не знаят какво да правят като възрастните говорят и не им обръщат внимание,започва да нервничат и накрая получават телефон,а ако няма тази опция според мен  все ще  измислят нещо дори и беля да е,по-добре от гимнастика на палците...Но тук достигаме и до отстояване на граници и желанието на родителите да изтърпят някоя и друга магария,което естествено не винаги сме  способни да изтърпим ние възрастните.

Докато бях на работа в занималнята понеже децата там са наясно,че телефони няма измисляха страхотни игри,променяха предназначенията на предмети и играчки и това във време за свободна игра без намеса на възрастни,защото аз примерно не бих се сетила дори да им я предложa,но споделяха,че вкъщи играят най-много на таблета и че това им е любимата "играчка".Ами не го разбирам и не мисля,че е повод за голяма гордост,че детето ти е с развити палци и зяпа екран като зомбирано, но всички охкат и ахкат как децата можели да се справят с техника,която вече е направенa толкова консуматорско сенситивна,че и магарето да има палци и то ще се оправи.

Естествено,че няма да искам детето ми да се чувства изключено от групата,но пък и не смятам,че щом някой позволява за улеснение нещо без да е информиран,за да може да прецени плюсовете и минусите,то аз трябва да се водя по него,а не по себе си и по здравия разум. Разбира се,когато пожелае и ми каже само,че иска да има фейсбук ще проведа с него разговор ще му обясня положителните/отрицателните страни и рисковете в Интернет,както и моите изисквания при ползването му. Това естествено,ако дотогава не се е телепортирало в друга реалност до края на дискусията  funnytooth funnytooth
« Последна редакция: февруари 09, 2016, 15:10:19 от addicted_to_u » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #303 -: февруари 09, 2016, 15:38:12 »

Значи, предварително се извинявам за простотията, ама не мога да не ви пусна какво се върти в офиса този следобед: https://www.facebook.com/lovee.popfolk.music/videos/1027346493992487/ (за който няма ФБ, не знам как да му го пусна по друг начин, ама не изпуска нещо смислено)

шЪ починЪ  girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #304 -: февруари 09, 2016, 15:41:04 »

Адиктед, смях се на глас за магарето с палци.
Като се замисли човек ежедневно как ни атакуват с ъпдейти. Луда работа! Едно време купуваш щайга и си я ползваш поне 5-6-7-8 години. Едва вече като стене от болка, хората се сещаха да купуват нов компютър. Сега не може да оцелее и 2 години, защото са измислили нещо ново и няма как да работи на старата машина.
Адиктед, има и по-лош вариант. Като в "Мъже в черно" детето да си сложи слънчеви очила, да те pleasantry светне и да те препрограмира как си иска. Телепортирането ще е даже желано от нас продължение на разговора funnytooth
Хахахах, Сноу, аз съм така на работа - тъкмо изчета, наканя се да пиша и 3560 нови отговора... funnytooth
Фери, пуснах ти по мейла разни неща. Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #305 -: февруари 09, 2016, 16:18:50 »

Али, да, видях ги и ти отговорих Wink Благодаря  heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: февруари 09, 2016, 17:13:04 »

Нем, Мари, Кари засега хич не се интересува от ФБ. То и аз като нямам, майка и татко имат и мисля, че го  мисли за тъпо. Те и в училище не им разрешават телефони/таблети и т.н., та засега с недоумение гледа братовчедите си как се подвизават из фейса. Малко/доста чешитеста ми е тя...
Сноуче, ти от къде си? Аз съм от Кубратско, понастоящем в Търговище живеем /от 10 г. де/
Свеко, аз съм цербер, не забравяй, че сред такИви работя, та поназнайвам номерца келешки, макар и да нямам от тая Светая Светих Манна Небесна Чудо на Техниката, хахахахаха  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #307 -: февруари 09, 2016, 17:29:45 »

Свеко, аз съм цербер, не забравяй, че сред такИви работя, та поназнайвам номерца келешки, макар и да нямам от тая Светая Светих Манна Небесна Чудо на Техниката, хахахахаха  blum
То пък голям пример сме като имаме профили тук  blum Дали ще цъкаме игрички или ще нищим политика и възпитание на деца във форума май няма разлика funnytooth
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: февруари 10, 2016, 08:54:39 »

ГУлпостииии!!! Ние сме високоЕнтелегентни и Ентелектуални! Бива ли да ни принизяваш така?! Извини се, извини сееее, извини се, бееее!
не се стърпях и казвам добро утро с моето село, влюбена съм в това място:
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #309 -: февруари 10, 2016, 09:03:41 »

Хайде, ставайте!
http://www.jenatadnes.com/monolozi-na-v/zashto-nikoi-ne-mi-kaza-kakvo-znachi-da-si-maika/
Докато сме си на темата, най- накрая попаднах на неутрална статия - нито положителна, нито отрицателна, без препоръки, но с оптимистичен край. Първата, която си мисля, че и аз бих написала. Даже и повече, само бих ползвала идеята, приложена след второто дете. Ама тогава, когато съм била на 37г.  heart Как лети времето...
Купих билети за "Прилепът". Много интересно, билетите на 1-вия ред са 6лв. по-евтини от тези на следващите 10. Малко ми е съвестно, че ще пречим, като се изперим 6-ма високи, но пък за краката ни това е най- удобното място. Ако ни е много силен звука, ще се местим, залата все още е почти празна. Тепърва ще започне продажба на билети за "Любовен елексир", а е на 01.03. sad Голяма сме столица на културата, няма що. А, онези латински шарени букви вече ги няма, който се снимал, снимал се Wink
Прави ми се нещо, ама не зная какво. Няма да е с ръцете, че си ги пазя заради обрива. Вече съм почти добре, да чукна на дърво. Май ще ходя по любов...
Хехе, Фани, моля, извинети ни сме от тия heart Между другото, правя го само заради твоите думи, че ми напомнят името на отбора на малкия син за /а сега как се казва това/ за състезания - викторини в едно тукашно кафе. Хехе, казват се "извинисебе"
Може ли да кажа, какво ме съветваш да обясня, ако ме питат откъде познавам някоя от вас? heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 10, 2016, 09:23:22 »

Казвай си на воля, каквото искаш, Свекс, разрешавам!  heart
Хареса ми статията обаче бих променила това:
Да бъда едновременно супермайка и суперпрофесионалист? Да бъда себе си, без да пренебрегвам сина си?
на: да бъда майка и професионалист, 'супер' според кого? кой прави класацията? не може да си супер във всичко, в баланса е истината!  good
за пример - за една супер-колега са писали жалба до МОН за некомпетентност, същата е и супер-майка, според много...В този ред на мисли стига ми да съм достатъчно добра, без суперлативи...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #311 -: февруари 10, 2016, 09:29:16 »

Добро утро smile

За латинските букви, още ние като ходихме преди около 2 седмици бяха започнали да ги махат, щото 1-2 липсваха, ма аз си мислех, че нещо ще ги освежават и после пак ще го сложат, но не  pardon
Свекс, много културни ще станете  Wink Не ги мисли тия назад  blum

Оф, много ми е философска тая статия за рано сутрин  Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #312 -: февруари 10, 2016, 10:00:54 »

Хихи, Фани, то супермайка и суперспециалист е за да хване съответната възрастова целева група от около 30- годишни. По мое време беше върховна "ти си върха" от върха на сладоледа/реклама/. Пък че иска да е най, то си е до характер Wink. И аз исках да съм най, даже и сега го искам. Wink.
Сноу, идвай тук, че само двете сме представителки на рогатите амбициозни Wink Едно време владеехме форума и настроението беше къде - къде по, и даже най funnytooth
Като ми описа културните и физически особености на капанки, та взех, че се върнах на филма. Вярно си е - дребни, чернооки и малко трътлести. Няма да издирвам сега, ще се съсредоточа върху положителното, че привидно слушат свекърви и мъже и са пъргави good Включвам те в групата на сватовничките, действай и оглеждай женската челяд от родата по бащина линия smile
Та Фани ми дава предложение да казвам, че ви познавам от форум по готвене funnytooth Веднага се присъединих към две готварски групи във ФБ и сега на стената ми бълват рецепти на мазни и гадни баници, понички, торти, суджуци и манджи, които никога не бих направила. За всеки случай съм и в група за плетки...Там пък бълват терлички, шалове и роклички на една кука, които също никога не бих плела funnytooth
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: февруари 10, 2016, 10:07:13 »

Добро утро smile

Записвам се за деня, че позакъснях за работа.. Ходих в Щерев на среща с ендокринолог.. Не ми се обяснява, ама имам Инсулинова резистентност.. Правилно съм се подложила на този режим на хранене и съм задействала спорта Wink Ще попия едни хапченца за 6м., за да свалим нивото на инсулин в кръвта smile Мързи ме да пиша в темата на бебеправещите, затова ще ме извините, че ви ги казвам тук тия работи, ама нали да ви държа в течение  blum Иначе, моите хормони са добре, както и спермограмата на Илиян.. Противно на всичкооо, което изчетох в бг-мама и интернет  angry

Много ми харесва, че Свекърва и Фани са така активни, но нещо не успявам да се съсредоточа, за да вляза в темите..  pardon

Хубав дееен smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: февруари 10, 2016, 10:26:14 »

Тази седмица всеки пише, колкото да има нещо писано.
Забелязвам, че и тазгодишните булки са малко...никаква активност!!! blush
Живнете малко, бе хора! pardon

Тони, нищо не знам за инсулиновата резистентност. Пий си хапчетата и спазвай режима щом са ти казали. Дано всичко да си влезе в нормите.  smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines