Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:04:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 159659 пъти)
 
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #330 -: февруари 11, 2016, 15:07:50 »

Здравейте, и от мен.
Katespa,Euphoria, честито и на двете.
Ходих аз на ФМ, за съжаление, страховете ми се оправдаха и отново ще имаме проблем със небцето може би.Честно казано доста се сдухах и ми е едно тъпо, никакво.Повече подробности ще разберем след 4 седмици искат ме малко по-рано за да може явно по добре да се огледа, преди бебешора да е пораснал прекалено.Иначе е момче и другото е наред.
Славкова е готина, аз трябваше да ходя и с двамата, поради независещи от мен причини, така че геройски изтърпя бръщолевенето им и тн.
Панде, благодаря за статията  give_rose
Оставам ви, защото не ми се пише особено.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: февруари 11, 2016, 15:51:17 »

Връщам се от прегледа - всичко с бебчо е наред.  heart Засега е с дупето напред, но докторът каза, че има време и достатъчно място да се обръща. Плацентата ми не е точно предна, а нещо между предна и по-скоро странична. Майка ми беше с мен и каза, че по време на прегледа нашата шушулка не е спряла да се върти (нищо не виждах, защото апарата е към доктора). Резултатите, които пуснах на миналата ЖК са добри. Не разбрах само защо трябва да ям по-калорични храни. Не разбрах какво имаше предвид.  nea Претегли ме пак и кантарът показва, че съм с 1,300 кг отгоре shok а аз не виждам къде толкова съм качила. Не му вярвам.   beating
Сега занесох само урина. Измери ми ханша, скара ми се за един ластик на клина, който беше точно на корема.  huhhuh.gif
Гледам, че вървим с една седмица напред засега.  heart
Утре отивам да си пускам болничен и в понеделник най-вероятно ще го взема.
Следващата ЖК е 10 март.
Определено съм по-спокойна.  heart heart heart
На прибиране се изкуших и влязохме в един детски магазин. Обиколих само, напълних очите и излязох. Нямам търпение за този момент.  smile

Панди, според мен времето минава неусетно бързо. Чудя се кога видях двете чертички, а кога вече си имам и коремче. А пък вас като ви гледам, почти не останало.  smile
Благодаря ти за записките.  @}->--Много мило ми стана, докато четох за кърменето.  heart

Euphoria, добре дошла и лека бременност ти пожелавам! smile

Марта, какъв е този проблем, не си спомням да си писала? Прегръщам те силно и горе главата. Дано следващия път новините да са все хубави.  air_kiss

Радвам се, че списъкът на първата страница расте, че ми беше скучно да съм си самичка. Дано и другите момичета се запишат.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #332 -: февруари 11, 2016, 16:44:45 »

Миме, проблемът, е че кърменето не е възможно, трябва цедене, хранене със специални биберони, в изправено положение за да не се предизвика аспирация на храна в белия дроб, захранването е по специален начин, самата храна се поставя по специфичен начин, после операция, един месец пазене, никакви шишета и биберони.Някой започват да се хранят нормално, синът ми отказа всякаква храна освен 2 до сега включително.Често е свързано и с проблеми с ушите, поставят се тръбички, в последствие често правят отити и така.
Натоварих ви,съжалявам, но ми е супер криво. cray
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #333 -: февруари 11, 2016, 16:54:14 »

Миме и Марта  heart Цял ден ви чакам да видя как са ви минали прегледите  give_rose

Миме, радвам се, че добре расте младежът, май и ние сме малко напред  Wink Като се замисля и аз си ходя постоянно с чорапогащници и клинове, толкова ли са страшни тези ластици  huhhuh.gif На мен нищо не са ми казвали досега...Това 1,300 от предната консултация ли е? И плацентата изобщо не ми е казала как е...доста различно протичат прегледите  pardon

Марта  heart Какво да ти кажа, освен, че те гушкам силно  give_rose Знам, че не е голямо успокоение, но се радвай, че всичко друго му е наред, пък може и този път по-леко да мине всичко smile Дай Боже следващият път да ти кажат по-успокояващи новини  heart
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 11, 2016, 16:56:26 »

marta_kalpazanka искрено ти съчувствам, няма нищо по-тежко от това да се притесняваш за бебето/детето си.. още повече щом веднъж си го преживяла. Но виждам, че ти си съвсем в началото, а и щом казваш, че може би ще има проблем, значи, че не е съвсем потвърдено на този етап.. Стискам ти палци всичко да е наред и наистина ти пожелавам да намериш вътрешна сила да се успокоиш, защото подобни емоции могат само да ти навредят сега. Надявам се в крайна сметка следващия преглед да го опровергае! Горе главата!!!  give_rose
« Последна редакция: февруари 11, 2016, 16:58:55 от Euphoria » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: февруари 11, 2016, 17:31:02 »

С всяко ново влизане и откривам още записали се бъдещи мами. Много е хубаво,че темата расте!

На новодошлите- добре дошли и успешен финал!

Марта, съжалявам за кофти новините, надявам се всичко в крайна сметка да е наред.
Миме, не се шашкай сега за тия килограми. Не е такава драма, после ще ги сваляме. И с ядене, и с неядене, пак се качват. Трябва ни по-калорична храна, но не бързи въглехидрати и не прекалено калорична. Храни се здравословно и балансирано, не за 2-ма, 3-ма и каквото още може да чуеш по темата. smile Малки порции на често от плодове, зеленчуци, ядки (фъстъците не се препоръчват) между храненията.
Хрис, още не ти е голямо коремчето, но като порасне, тези ластици на обикновените клинове и чорапогащници ще те пристягат и няма да са ти удобни, особено докато си седнала. Аз още карам с обикновен чорапогащник, но определено не ми е удобен. Стига ми до пъпчето точно и от време на време се изсулва и навива надолу. Ако все пак държиш на обикновените клинове и чорашогащници, избирай по-голям размер или сменяй ластика с по-отпуснат. smile BTW, от другата седмица в Лидъл ще има доста евтини дрехи за бременни (блузи и домашни панталони).

Аа, някой беше казал, че няма търпение да се появят бебетата вече. Първо Валето, пък после както дойде! Аз съм му казала на моя дребос да стои на топло поне до 35гс. Иначе ще му се сърдя, щото ще ме вкара в приключение.  beating crazy

Още нещо имах на ум да казвам, ама изключих.  pardon

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: февруари 11, 2016, 17:53:41 »

Марта, силно се надявам това, което описваш да не се потвърди. Звучи травмиращо, но поне се опитай да си спокойна, за да е спокойно и бебето. Докато не се потвърди, няма нищо сигурно. Пращам ти прегръдки. heart

Фери, казаха ми, че когато тези ластици са на корема притискат матката и не е хубаво. Или трябва да са доста нагоре или ниско долу. Посъветва ме да си сменя ластика просто. Да, килограмите са от предната консултация.  huhhuh.gif
За плацентата ми казаха още на ФМ. Сега на ЖК докато обясняваше - ето краченце, ръчичка, сърчице, главичка, пъпна връв...и спомена за плацентата ми. Тогава го попитах и той ми обясни, че не е точно предна и ми показа, че се намира отстрани в ляво.  Wink Със сигурност прегледите протичат по различен начин, но всеки си работи, както си знае.  pardon На мен, пък например не ми казва теглото, защото е относително. Особено в по-напреднала бременност се среща разминаване. Имало различни апарати - китайски, американски и т.н. и те били настроени по техните си стандарти. А на мен така ми се иска да ми каже нещичко, за да ми е хубаво и да се радвам.  heart
Майка ми така ми разказва, че когато била бременна с брат ми, са й казали, че бебето е около 3 кг, а тя го роди 4,150. shok

Нат, истината е, че никога не съм си казвала, че ще ям за двама. Хапвам, колкото ми се яде и колкото да се чувствам добре. Хем ми били добри резултатите, пък по-калорична храна, че нещо си хемоглобина.  huhhuh.gif Килограмите не ги мисля много, просто ми е странно, че аз като че ли не ги виждам къде са. На краката засега е абсурд да съм качила. Ще видим до къде ще го докараме.  pardon
И аз гледах дрехите за бременни, които ще пускат в Лидл.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #337 -: февруари 11, 2016, 18:13:07 »

За съжаление е потвърдено, просто на следващата ФМ може да се каже какво обхваща така наречената цепнатина.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: февруари 11, 2016, 19:18:41 »

По време на бременност хемоглобинът си спада. Затова ти е казал да хапваш по-стабилно.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: февруари 11, 2016, 20:29:27 »

Марта, съжалявам за новините, не съм чувала за токова състояние, положителното е, че ще сте подготвени. След това израства ли се?

Еуфория, в София съм и аз, следя се и ще раждам в Токуда. Още не знам как ще раждам, ще се вслущам в лекарите, че моя случай трябва да се изкажат АГ, хематолог и гастроентеролог.

Миме, не се шашкай за един килограм, реално може днес просто да си пила повече вода.

Аз си следя килограмите, само защото ям много хляб и сладко, като цяло диетата ми е основно от бързи въглехидрати, и ако взема да качвам прекалено да взема мерки. Иначе не съм се притеснила толкова. Доколкото знам и през периода на кърмене може да качиш, но като проходят почваш да сваляш щеш, не щеш Wink

Аз също си ходя със старите клинове, само че навивам ластика надолу. Имам и чорапогащници за бременни, но съм ги обувала 1-2 пъти, нещо не са ми толкова удобни като дънките. Лидл и аз ще го нападам Wink

Нат, аз за по-дълго съм го запланувала на топло до стои моя, поне до 37-38 г.с. И без това ми се струва, че е пренаредил всичко, да си се радва на квартирката Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #340 -: февруари 12, 2016, 09:30:52 »

Хихи пренаредил си е квартирата lol Ми удобно им е на момчетата, както казва Нат, са на ол инклузив   blum
 Следя си и аз килограмите доста щателно, щото имам страх да не стана като мама (който е гледал снимките от сватбата, с нея нямаме нищо общо по фигура)  pardon Аз пък даже имам едни стари дънки, които ми бяха по-широки на талията и като им разкопчая копчето си ги нося и сега Wink Бтв една колежка ме светна за някакъв магазин Фешън Галери дето има доста дрехи за бременни и са много намалени, понеже никой не ги купува  Wink Може да се метна през уикенда да проверя дали е верен слуха и ще ви кажа smile

За поддържащите се във форма (не като мен): http://www.fitbabyhotmama.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/

и една гимнастика за домашни условия: http://fitnesinstruktor.com/bremenni/
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: февруари 12, 2016, 09:56:52 »

  Момичета, относно килограмите, знаете, че да се качат 10-13 си е абсолютно нормално, да не кажа и неизбежно...Все пак и бебетата растат, пък като се сложат и другите "допълнение" към тях и ето ги 10кг, които се свалят още със самото раждане. А както Panda каза - после, ако има останало нещо излишно като проходят бебоците за 0 време се стопява  Wink
Естествено всяка от нас забелязва промените във фигурата си и си се притеснява, съдейки по мен си .. Сега всичко ми се вижда по-голямо и се чувствам като Мецана, макар всички да ми казват, че съм качила само на корем  crazy

  По въпроса с дрехите, аз лично си носех всичко до момента в който просто не ми отесня на корема и стана невъзможно. Сега нямам търпение да си облека нещо от преди бремеността, домъчня ми за собствените ми дрехи, колкото и налудничаво да прозвучи. Защото вече ми става непосилно да измислям ежадневно какво да облека за офиса, а не ми се ще да си взимам още нещасамо за няколко месеца интервал  pardon
Само дебна момента да изляза в болничен вече  blush
« Последна редакция: февруари 12, 2016, 10:08:43 от Euphoria » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: февруари 12, 2016, 10:02:09 »

Първата бременност я приключих на +15 кг.
Казвах си, ама как, къде са тези 15 кг? Ще родя и ще съм си като преди.

След раждането оставих 8 кг в болницата, останалите си ги прибрах.

Още вторият месец след раждането, опитвам се да си обуя един стар панталон...., цък, само до бедрата, не може по-нагоре. Та видях ги къде са килограмите smile

Шест месеца по-късно можех да го обувам целия, а година по-късно, влизах във всички стари дрехи.

Така че момичета, килограмите са си там, виждате ги или не, но добрата новина е, че е временно Wink
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #343 -: февруари 12, 2016, 10:14:57 »

Добро утро и от мен!Преспала, премислила и тн.
Първо благодаря на всички за подкрепата.

Панде, на това му казват още вълча уста, това може да си чувала, оправя се само с операция.Прави се един вид пластика и така.Това е последното и спирам вече с тази тема, защото много натоварих нещата.

Миме, за хемоглобина може да наблегнеш на храни, съдържащи повече желязо идва пролет и ще има повече разнообразие.

За килограмите определено се усещат последните месеци и аз се следя, да не прекалявам, за да ми е по лесно после.С първата бременност качих 10, 5 кг, а с втората 13 кг, определено ги усещах повече, но много зависи с какви кг започвате , височина и тн.Сега ще видим.Засега съм - 2 , но не можех да се храня и направо си стоях гладна... smile.При мен имаше нещо друго, аз докато кърмех бях с 4 кг повече,в момента в който спрях до 2 седмици ги бях свалила.Това беше и с двамата.

Фери, благодаря за упражненията.Само аз ли не виждам снимките?

Аз исках да ходя на йога, но при Ива има варицела и нито аз нито децата са я карали.Вчера Славкова каза " а не, никакви такива, пазете се в къщи".
Така че вкъщи сме и ще видим кога ще успея.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #344 -: февруари 12, 2016, 10:28:52 »

Марта, изобщо не натоварваш, напротив - полезна си, аз лично не бях чувала за такъв проблем (не мога да го нарека заболяване) и ми е интересно...съчувствам ти, но поне както каза Панди, вече сте подготвени smile Няма снимки наистина, въореки че пише  huhhuh.gif Ама клипчето е достатъчно обяснително smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines