Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:40:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 160030 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 10, 2016, 14:36:28 »

Ето ме и мен с отчет  smile Бебчо е дундьо, 29с+4д е около 1700гр, с голяма глава и големи бузи, докторката много му се радваше. Кръвното ми е 116 на 80, обиколка този път не ми мериха. Аз съм +5кг. Другата седмица ще ходя на малко закъсняла ехокардиография, защото трябвало да отида, пък аз бях разбрала, че не е задължително. Та, покрай нея след това и на трета фм ще ходя. Бебчо днес се мусеше на ехографа, ама още го чака явно. В понеделник ще ходя пак и на анти Ха изследване в Трета градска. А до края на месеца ще се видя и гастроентеролога ми, за да се изкаже той дали има нещо особено за раждане с хроничен улцерозен колит. В Токуда ще ходя пак след месец, ама до тогава ще си пообиколя доста явно.

Sisku, а последно преди 5 дена повръщах, та при мен варират, но не мога да се оплача, малко съм качила. Днес пак ми казаха, че съм слаба и че може още да увелича магнезия, за да нямам втърдявания на корема. При всеки е различно, важното е да се чувстваме добре smile
Активен
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #316 -: февруари 10, 2016, 14:37:33 »

 blum Girl_hide Здравйте ако знаете какво затруднение изпитах да си сложа линийка  angry tease    Забравила съм ихиххихи... и ми излезе че съм 13 г.с незнам защо а при доки и моя календар съм 14с и 1 ден smile ще се опитам да пусна една снимка малко е тъмна ,но ми личи пупата .


* rsz_20160209_162107.jpg (69.83 KB, 1014x2160 - видяно 118 пъти.)
Активен
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #317 -: февруари 10, 2016, 19:42:59 »

valia_diva  give_rose  много се радвам и за теб за съжаление след сватбата и раждането не съм жлизала тук sad но много ми е приятно отново да дойда и така топло да ме посрещнете. стискам ти палцина тебе не остана
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: февруари 10, 2016, 22:57:37 »

Валя, сега разбрах. Така описано сигурно наистина е болезнено, още повече на такъв етап от бременността. Пожелавам ти леки оставащо метри.  smile

С килограмите в 4 месец аз май съм +2,3 кг, ама скоро не съм се мерила, защото не знам къде съм си скрила кантара. Утре съм на ЖК и ще видя как вървя, макар че там мерят с обувки и дрехи.  nea

Леле, Панди, още малко и ще видим 3-ката в седмиците.  blum Представям си бузанчо хихи.

Katespa, и ти си имаш пупа. Bravo
И в моята лентичка има разминаване с един ден. 17+1 г.с. съм, а в лентата е 17, ама за тоя един ден не е проблем.  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #319 -: февруари 11, 2016, 09:31:53 »

Katespa добре дошла отново  heart Ама много хубави коремчета сме заформили всичките  Girl_hide
Миме, мен пък не ме мерят на консултацията, а само ме пита колко кг съм  Wink Чакам те да разкажеш за ЖК, а Марта за ФМ  heart
Нямам търпение вече за момченцата на Панди и Нат  heart Толкова скоро ми се струва, че казаха за тях, а вече съвсем наближиха  give_rose
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: февруари 11, 2016, 10:20:56 »

Добро утро,момичета! Girl_hide

Катеее,показало се е вече мъничко и срамежливо коремче. пу-пу blum

Миме чакаме те след ЖК с отчета.А що се отнася до кантара,според мен е по-добре,че не го откриваш,че иначе да не си като мен...постоянно качена на него. tease

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 11, 2016, 11:20:55 »

Здравейте smile

Фери, Първо Валя трябва да се похвали, после сме аз или Нат, не се знае, кой ще бърза повече от двамата Wink Ама вече взех да се замсилям, че може да му утеснее квартирата и да я напусне преди 23ти, пък аз си свикнах с тази дата. Ще го видим.
Хем е малко, хем е много времето дето остава. А и все още имаме да се заемем с огромния ми списък.

Сетих се, че скоро не съм пускала записки и днес ще се поправя smile


Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 11, 2016, 11:21:18 »

Кърмене и лактация
Елена Василева – акушер


Кърменето е въпрос на вакуум и натиск – затова бебето захапва и ареолата.
Кърменето не боли – езикът на бебето е върху долната му челюст. Боли, когато не е захапало правилно и само мачка зърното.

Майката: удобна поза, добре облегната, може да се използва възглавница за кърмене, ръката към кърмещата гърда да е свободна.
Бебето:
•   Коремчето на бебето да е опряно в мама и да е изцяло обърната към мама
•   За да захапе достатъчно голяма част от гърдата, трябва главичката да е леко отметната назад
•   Със зърното може да го подразниш между нослето и горната устна и бебето ще отметне глава и ще захапе добре
•   Когато бебето се събуди от сън и го погалиш по бузката, ако се обърне и отвори уста, значи е гладно
•   Долната му челюст трябва да е плътно опряна в гърдата
Пози – люлка, футболна топка (под мишница), легнала поза (в този случай бебето не е плътно опряно в мама)

Бебетата много често заспиват на гърда.
През първите дни  - натиск отгоре надолу докато бебето суче.
С падането на плацентата се стартира лактацията. Пролактин и окситоцин (от хипоталамуса) са хормоните, които пускат кърмата. ОИЛ (обратен инхибитор на лактацията) е хормон от гърдата и той спира кърмата (той е релето на кърменето). Пролактина кара лактоцитите да правят мляко. Пролактинът прави млякото, а окситоцинът го транспортира.

Възможно е спонтанно изтичане: гърдата, от която бебето не се храни в момента може да тече; стимули – плачещо бебе, миризмата на бебето; механичен натиск.
Подплънки  - има дневни и нощни, в началото е най-добре да се ползват еднократни, но има и за многократна употреба.
Суха гърда = здрава гърда.

ОИЛ – локален контрол на кърменето. Колкото по-празна е гърдата, толкова по-бързо се пълни. Важно е цеденето, защото ако не се изпразва, контейнерът се намалява.
Водещ е гладът на бебето. Хранене на 3 часа може вече, когато коремчето е колкото яйце.
Колко яде бебето:
1 ден – 5-7мл – черешка (толкова му е стомахчето)
3 ден – 25-30 мл – орех
7 ден – 45-60 мл – топче за пинг понг
30 ден – 80-150 мл – яйце
Първите 3-4 дена – коластра – много е важна, защото защитава бебето
4 ден – преходна кърма, жълта на цвят – 120-150мл. За една седмица ще стане бяла – 130-200 мл
Има предна и задна кърма – супата и мусаката на бебето.
Първите 4 дни бебето се храни и от двете гърди на всяко хренене. След 4 ден се редуват на всяко хранене.
На 4 ден , като дойде преходната кърма, се маха и от двете гърди.
В продължение на първите 6 седмици се маха остатъчната порция от гърдата, от която е хранено вече. Т.е. доизцежда се тази, от която е кърмено вече, а другата само се облекчава, ако има нужда.
Доизцежда се, докато гърдата омекне. Доброто дрениране е важно за липсата на запушени канали.

Лактация и помпите за кърма на Авент
Елена Василева – акушер


Децата могат да сучат, но да се научат майките да кърмят трябва търпение.
Ареолата трябва да е под венците. Бебето не хапе, защото върху венците е езикът му. Млякото излиза при натиск върху ареолата.
Като се роди плацентата, започва лактацията.
Хормоните на кърмата – пролактин и окситоцин (те я пускат) + един, който спира кърмата
Възможно е спонтанно изтичане: гърдата, от която бебето не се храни в момента може да тече; стимули – плачещо бебе, миризмата на бебето; механичен натиск.
Подплънки  - има дневни и нощни, в началото е най-добре да се ползват еднократни, но има и за многократна употреба.
Колко яде бебето:
1 ден – 5-7мл – черешка (толкова му е стомахчето)
3 ден – 25-30 мл – орех
7 ден – 45-60 мл – топче за пинг понг
30 ден – 80-150 мл – яйце
Първите 3-4 дена – коластра – много е важна, защото защитава бебето
4 ден – преходна кърма, жълта на цвят – 120-150мл. За една седмица ще стане бяла – 130-200 мл
Има предна и задна кърма – супата и мусаката на бебето.
Първите 4 дни бебето се храни и от двете гърди на всяко хренене. След 4 ден се редуват на всяко хранене
Остатъчната порция има обратен ефект.
Важно е първите 6 седмици да се маха остатъчната порция, от гърдата, от която бебете се е хранило. От другата не (освен малко, ако е много напрегната). Гърдите не трябва да са под напрежение. Затова помпата е важна.
Помпата на Авент е със силиконова фуния с венчелистчета.
Един месец преди раждането може да започне мазане на зърната с крем (Авент) и след това между кърменията.
Пози за хренене с бутилка: не трябва да виси; не трябва шишето да тече, а бебето трябва да суче.
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 11, 2016, 11:46:54 »

Здравейте,

Отдавна не съм влизала във форума и да си призная честно много ми липсваше  Girl_hide Оказа ми незаменима помощ при организацията на сватбата преди почти 3 год., а сега и аз има с какво да се включа в тази тема, тъй като сме в щастливо очакване на второто си дете в края на м. Април  blush
Виждам, че 2016г. ще зарадва много момичета с рожби - първи, втори или трети - желая на всяка от Вас лека и спокойна бременност и преди всичко прекрасно и здраво бебче на финала  Good luck
Активен
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #324 -: февруари 11, 2016, 12:16:29 »

 angry angry angry  може да ме помислите за луда обаче сякаш съм забравила с първата бременност колко голям  корем имах..качих тогаа общо 13 кг и то почти само на корем, сега много ми се яде и ям..sad но имам и кантар  вкъщи и си мисля че качвам ежедневно а от както разбрах че съм бременна 55кг до сега съм 58 .. . cray cray cray чуствам се виновна че ми се чде толкова много
  pandapanda  много хубава статия ще ми е  от полза smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: февруари 11, 2016, 12:24:45 »

Katespa, яж си спокойно. Аз пък като само повръщах и се чувствах виновна, че и бебето стои гладно

Euphoria, добре дошла smile стори ми се познат ника ти и след това видях, че сме една реколта булки били smile даже си спомних, че си имахте малка шаферка тогава Wink Кога ти е терминът, аз също съм края на април - 23ти.

А, Мимето спомена нещо за списък за термини, аз май съм изпуснала, някой може ли да ме светне?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #326 -: февруари 11, 2016, 13:01:43 »

Панде, отново много полезна статия  heart Нищо, че има време, аз си чакам от някоя от вас зет Wink (мойта мома се очертава длъжка, и вашите момчета така, та затова  blum )

Списъкът е на първа страница на темата, пращате си данните на Мяука smile

Еуфория, добре дошла  heart Казвай бързо какво се случва около теб  smile
Кейт, и на мен ми се яде непрекъснато и съм като теб с килограмите, ама 3-4 не са чак толкова много  heart Спокойно, бързо ще се вталиш, не се лишавай прекалено  give_rose
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 11, 2016, 13:55:42 »

Panda даа - една реколта бяхме, а за малката правилно си спомняш, вече е голяма и тъкмо вчера навърши цели 5г..  smile Кога мина това време..... Съвпадение имаме с теб отново и относно термините и моя е 23.04.2016г.  Wink Невероятноо...
Feribotka благодаря ти  give_rose
Сега отново очакваме госпожица, не успя да се сбъдне предсказанието на таткото за младеж. Но след вчерашното посещение в болницата съм леко озадачена. Оказа се, че бебка изпреварвала с над 15 дни нещата и расте едра според докторката. Излезе термин 9.04.., та ще видим. Мисълта за едро бебе и естествено раждане ме плаши, особено като помня първото.. За момента според видеозона била 1700, а по стандарт трябвало 1300, то е нормално да дава известно колебание избързване или леко закъснение, но това ми се видя доста. Също и поради факта, че при миналия преглед нямаше отклонение... А принципно вторите бебета били по-едри от първите, а каката беше 3540, когато се роди, та леко се притесних ...

Относно килограмите - не се притеснявайте. Важното е да се чувствате добре и да се движите колкото е възможно, а пък после гарантирам, всичко излишно бързо бързо се сваля Wink
« Последна редакция: февруари 11, 2016, 14:06:40 от Euphoria » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: февруари 11, 2016, 14:07:53 »

Euphoria, наистина голямо съвпадение. Вчера и моя младеж беше около 1700 гр и ми казаха,че е едричък и с голяма глава. Ти от кой град беше?
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: февруари 11, 2016, 14:48:38 »

Panda и в това явно се засичаме. От София съм аз, а ти?
Това с голямата глава и при нас го имаше - то нали въз основа на нея правят изчисленията и 3 пъти ме попита лекарката дали съм сигурна за термина. Понеже се следя при друг лекар, а при нея в болницата само ще раждам и не можа да повярва. Каза, че наблюдавала разни странни явления на развитие на бебетата последните години. Вместо да нарастват пропорционално през периодите набремеността и да отговарят на нормите, имало все повече случаи на бърз растеж и после по-забавен в следващия период.. Стискам палци и на теб, до колкото разбрах чакате младеж. Как ще раждаш ти, има ли предписания ?  smile
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines