Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:53:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 160149 пъти)
 
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #285 -: февруари 08, 2016, 10:14:40 »

Извинявам се, за поредния пост, но само да кажа че съм напълно съгласна с Фиби. good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: февруари 08, 2016, 10:22:30 »

Аз родих пъровото си дете на 33, за второ мислим, но дали, кога и как ще стане не знам.Мога да кажа съвсем честно, че сега съм много по-подготвена от момента в който започнах да мисля за деца, и си давам сметка, че въобще не съм загубила от това че станах майка по-късно.Лесно няма това е факт, дали си на 25 или на 35 все е зор, все са деца, разликата е че аз съм се наживяла, дискотеките и кръчмите не ме зоват, не гледам как да дам детето си на някоя баба за цял уикенд.Напротив аз изживявам всеки момент с нея пълноценно.Ходим навсякъде с нея.Тя беше на 4 месеца когато ходихме на форумска среща с нея.След това на балкан пак с нея, на море с нея, навсякъде с нея.Чувствам се много по-отдадена чисто емоционално на детето си, защото съм преминала един определен етап от живота и сега съм на втори.
Иначе и аз работих до деня преди да родя, не съм почивала и сега докато съм майчинство, има ли работа в офиса съм.Да чисто физически ми е по-трудно от на някой 25 годишен, но за мен сега е правилното време да имам деца, защото аз съм узряла за това.Маратонките не сами слизали от краката 2 години, а да ви кажа играя, тича и се катеря с нея повече от майките дето са по-малки от мен.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: февруари 08, 2016, 10:33:40 »

Вие сега на възраст се обидихте...
Факт е,  че някои хора от деца се чувстват като 100 годишни, а други са млади по душа,  независимо на колко години са.
Факт е,  че чисто физически годините си оказват влияние...
Факт е,  че когато човек има желание,  намира начин ....

Не се чувствайте засегнати,  просто си дискутираме.

Аз съм на 34 и искам трето дете,  но имам своите колебания,  някои от които са свързани с възрастта.  Знам как се чувствах първата бременност,  знам как беше и втората,  знам как преживях и аборта между тях.....
Няма рецепта,  няма правилно или не.
« Последна редакция: февруари 08, 2016, 10:38:44 от Marri » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: февруари 08, 2016, 10:39:40 »

Прочетох всички ви, беше ми много интересно! Всяка има право, на мен Господ ми даде да опитам и от 2-те - на 25 - Кари, на 32 - Кик и да ви кажа все съм същата, нито съм остаряла, нито съм поумняла, хаххаха, мъжо пък на 29 и 36. Както казва той: Нямаме време да остареем!
Родих 1-ва от приятелките и последна, и 2-та пъти си имам приятелски кръг от майки, в който се чувствам добре. А дискотеките не съм си ги позволявала откак завърших, де да знам не е нормално да се засичам с учениците си по заведения, нали?!  blum
Да сме живи и здрави, да са ни живи и здрави и родителите, и децата, то никога не се знае кой кого, отдавна съм спряла да правя дългосрочни планове...  pardon crazy
Баба ми е родила баща ми на 32, баба успя да помогне за нашето отглеждане и татко я гледа до сетния й дъх, ние със сестра ми вече бяхме на по над 25 г.  heart
спирам, пак станах многословна
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #289 -: февруари 08, 2016, 11:20:38 »

Малко да разчупя темата, че верно много сериозни станахме smile

http://events.puls.bg/?utm_source=facebook&utm_medium=mothers&utm_campaign=forumbremennost

За който се интересува от такива събития smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: февруари 08, 2016, 12:12:46 »

Много материал за четене.  Bravo

Момичета, гледам че само аз съм изпратила данни за първата страничка на темата. Другите не искате ли да се запишете, за да може да се следим по-лесно кой кога е?

Радвам се за всички минали на ЖК.  smile

И аз съм на мнение, че всеки трябва да стане родител, когато се почувства готов и сигурен, макар да не съм много убедена дали идва точно идеалният момент. Ние се чувствахме готови, защото сме от доста време заедно, направихме важна крачка със сватбата и това си е едно естествено продължение на връзката ни. Също не сме планирали кога и как ще стане, просто се случи, изключително бързо. В момента, в който видях положителния тест бях колкото щастлива, толкова и уплашена, защото започнах да осъзнавам колко много ще се промени всичко. Трябваше ми известно време да се отърва от някои мисли, да се успокоя и да гледам само положително на това, което ни предстои.
По принцип винаги съм била ЗА бременност в по-ранна възраст, точно заради причината, която изтъкна и Мари (за друго дете). Разбира се, понякога не зависи от нас това, което ни се случва. Моментът просто си идва. Дори на тази възраст дискотеките не ни влекат. Как ще живееш, зависи само и единствено от това, как ще си го направиш. На мен ми омръзна да слушам една приятелка, как едва ли не живота й е свършил след като е родила. Това не можела да прави, онова не можела... Ако имаш желание и подкрепата на човека до теб, всичко е възможно. Тия мисли само си ги пускам покрай ушите, защото не искам да се настройвам така. Сигурна съм, че да си родител не е лесно, но чак пък с това да ти свършва живота...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: февруари 08, 2016, 12:30:19 »

Здравейте smile

Моята майка ме е родила на 23г и досега смятам, че  23 години е много добра разлика между нас двете. Е, аз не се класирах за 23, защото нямах работа, а и тогава точно се събрах с ММ, на него въобще не му беше до деца все още и аз реших, че явно ще почакам. Основно се забавих заради докторантурата и малко ме е яд, защото все повече си мисля, че само си загубих времето с нея.
Та, сега, дай Боже, ще стана мама малко преди да стана на 30г. Но засега си се чувствам на 23, за по-натам ще видим Wink

А те децата не са пречка, ако ти се ходи на дискотека - нали трябва да има работа и за такива като мен  blum
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: февруари 08, 2016, 13:04:41 »

Marry, като описваш себе си, все едно за мен си писала. Не съм сама значи blum За сериозността...

Относно треперенето над детето - по-скоро бих го нарекла информираност. Просто когато човек научи много неща от любопитство и желание, е нормално и повече неща да му правят впечатление и да стане по-наблюдателен. Специално що се отнася до здравето на детето предпочитам така - да си следя дори и на пръв поглед дребни неща, да търся алтернативи и не винаги послушно да изпълнявам рецептата на педиатъра. Омръзна ми е практиката с почти постоянно предписване на АБ на деца в България!

И наистина, на тази възраст се чувствам готова да се отдам изцяло на детето и семейството си.
Вчера прочетох хубава мисъл: Ако искате за отгледате добри деца, харчете за тях 2 пъти по-малко пари и 2 пъти повече време.

 smile
« Последна редакция: февруари 08, 2016, 13:07:41 от sunray » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: февруари 08, 2016, 14:27:20 »

sunray, много е вярна тази мисъл!  Долу на дивана имам жив пример
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #294 -: февруари 09, 2016, 09:38:39 »

Давам отчет smile Сутринта бяхме на ЖК, направо понякога толкова се филмирам, че нещо не е наред, че чакам с нетърпение консултациите да я видим, че ѝ тупти сърчицето и си живее спокойно малката ни принцеса  heart Та, сега ми е едно такова дзен, нищо не може да ме обезпокои  smile Всичко е наред, по размери съм 16,2 седмица, а пък си мислех, че съм краят на 15...направи ни снимка и каза, че това са последните възможни хубави снимки, на които се вижда цялото бебче, защото после запълва екрана и се снимат отделни части, главичка, тяло и тн smile Днес беше по-мързелива от последните пъти, завъртя се само два пъти, да ѝ видим муцуната и гръбнака, не ни маха и не ни прави изпълнения, а просто си лежеше кротко  blum Следващият път съм на 8-ми март на ЖК, каза ми че няма смисъл да си правя втори БХС, но ФМ каза, че е добре да я направя, за да се види вече по-голямото човече, каза най-добре 20-21 седмица smile Питах я за имуностимулантите, каза, че може да си взема Биозин мама да пия по 1 на ден за профилактика заради грипа, но повече няма нужда  Wink Общо взето е това, забравих да я питам за пътуването, ама ще се извея, че много ми се ходи, пък ако се наложи ще си почиваме по-често smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: февруари 09, 2016, 12:16:43 »

Фери, браво на малката ви принцеса.  Bravo Хехе следващият ви преглед е на женския празник.  blum
Нямам търпение и за моята ЖК в четвъртък. И аз след прегледа се чувствам спокойна, но като минат 2 седмици и започвам да се шашкам, че до следващия остава много време, а на мен не ми се чака.  smile
Мисля и ние да отидем на ФМ тези седмици, ама трябва първо час да запазя.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: февруари 09, 2016, 12:25:15 »

Цопвам се и аз тук вече...  blush

Все ще пиша и не че изчаквах нещо, ама знам ли и аз blum LOVING
13 г. с. сме, с предполагаем термин живот и здраве 15.08.2016г.  pqz
Снощи бяхме на ФМ, а днес ми взеха кръв за БХС, за да я изпратят в Майчин дом. Хванах и "промоцията" biggrin Само 15 лв ми взеха, вероятно за транспорт до София biggrin Сега ще чакам резултатите и дай Боже всичко да е наред smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: февруари 09, 2016, 12:35:42 »

Sisku, честито и лека бременност! smile

Още една миналогодишна булка, браво! Bravo

Много хубава дата за термин имаш smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: февруари 09, 2016, 12:38:38 »

Браво, Сиску, поздравления  Bravo heart

Наистина датата е прекрасна  give_rose
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #299 -: февруари 09, 2016, 12:40:39 »

Ооооооо честитоооо  heart Всеки път като видя, че някой нов е писал в бебешката тема и ми се разтуптавя сърцето  give_rose Много се радвам Сиску , добре дошла при нас  smile Ах тиии колко време си мълчала  blum И твоето ще е лъвче (много хубава дата!) , ех все хубави зодии, летни  heart Пол не ви ли казаха, или не искаш да споделиш smile  Ако резултатите от ФМ са ти ОК, и нямате разни такива болести в рода, много вероятно и резултатите от БХС да са ти добре  good Кажи ни малко за теб, как се чувстваш, имаше ли неразположения в началото, изобщо каквото се сетиш  heart

Миме, да точно на празника е, трябва да занеса цветя (или нещо сладко) на лекарката и сестрата smile И аз съм като теб със спокойствието...Боби само ме бъзика, че ще вземе един видеозон да си го гледаме вкъщи да не се филмирам  blush

Докато се изпиша...2 нови отговора   Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines