Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:19:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 159702 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: февруари 07, 2016, 09:08:50 »

Възрастта за мен не е фактор.Аз съм от 11г(тази година стават 12г) с ММ.Решихме,че сме готови и искаме деца и го сторихме.Искахме да сме млади родители слава Богу успяваме,както и имам много такива примери около мен.Аз немога да се съглася,че една жена на 30-35г вече е "поудъртяла" за деца,напротив...кой,както си го усеща и прецени.А понякога и не всичко зависи от самите нас.
Мен много често ме бъркат все още с ученичка,дори наскоро в детската градина на сина ми ме помислиха за негова по-голяма кака. pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: февруари 07, 2016, 13:04:03 »

Е, аз това с одъртяването го казах с доза ирония Wink
Не съжалявам. Така сме си подредили тогава приоритетите с мъжа ми. Докато завършим висшето, после айде стаж да натрупаме и сме станали на по 30 blum
И младото, и по- хммм, зрялото родителство си имат сериозни плюсове. Наскоро с един наш колега си говорихме по този въпрос. Той е бил млад татко - на 22-23 е станал баща. И като си говорим с него за деца казва, че сега би избрал да е по-пораснал и узрял за гледането на дете. Сега осъзнава, говорейки с нас, колко грешки е допускал с отглеждането на неговото дете, просто защото младият човек вижда нещата по друг начин, има други приоритети, забавлява му се повечко. Имаше предвид начин на захранване, на лечение на детските болести и т.н.

Та, има си и слабите и силните страни. Младите родители пък ще са по-свежи и заредени smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: февруари 07, 2016, 20:40:09 »

Според мен пък е важно да станеш родител, когато си готов. Пък как разбираш,че си готов...когато ти дойде до главата. smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: февруари 07, 2016, 20:55:52 »

Според мен пък е важно да станеш родител, когато си готов. Пък как разбираш,че си готов...когато ти дойде до главата. smile

Така си е, обаче проблемът идва, когато решиш да имаш повече от едно дете...., а ако е повече от две ......съвсем smile

Иначе съм много съгласна, че по-младите родители са по-свежи, а на повечко години - по-зрели
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 07, 2016, 22:30:52 »

Според мен пък е важно да станеш родител, когато си готов. Пък как разбираш,че си готов...когато ти дойде до главата. smile

А, ние с моя мъж сме по планираните бебета. Не е за нас неочакваното забременяване.

За трето ще се въздържим. Не защото не обичаме деца, а от чисто практична гледна точка. Искаме да можем да им осигурим всичко, по равно, а с три просто няма да е възможно.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: февруари 07, 2016, 22:57:09 »

Мари,какво имаш в предвид с това,че проблема идва,когато решиш да имаш повече едно дете?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: февруари 07, 2016, 23:00:47 »

Мари,какво имаш в предвид с това,че проблема идва,когато решиш да имаш повече едно дете?

Имам в предвид, че на 35-40 години, една жена по-трудно се решава на нова/трета/ бременност, физически се чувства различно от това на 28, примерно...емоционално, също...
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: февруари 07, 2016, 23:08:09 »

При мен е колкото планирана, толкова и неочаквана тази бременност. Както ме бяха наплашили с късна овулация, преди това и с други "диагнози" без покритие, просто не очаквах да стане бързо. И разбрах, че съм готова за тази крачка чак след II черички. smile

Мари, така си е, на 35+ и аз не бих се навила на следваща бременност. Имам пред себе си доста примери и не бих си го причинила това.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: февруари 08, 2016, 00:24:22 »

Ето колко сме различни smile
Аз щях да съм повече притеснена, отколкото готова, ако бях забременяла без да сме го планирали. То си е до човек наистина.
Ето, аз карам 35-тата година. Чувствам че за себе си съм на горна граница. Тоест, готова съм, искаме това дете, като се обърна назад не съжалявам за нещо пропуснато. Но ако бях изчакала дори и година само още, щеше да ми е по-трудно. Твърде много почва да мисли човек сякаш. Твърде много blush
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: февруари 08, 2016, 08:58:16 »

Добро утро!

Мари,така си е за това,съгласна съм.И аз имам примери около мен и най-близък ми е моята леля,която поради медицински причини стана майка за първи път на 40г и ми споделя,че не й е особенно лесно.Не говоря само за самото възстановяване от раждането,но и след това.Но пък всеки сам решава и преценява за себе си кога и дали е готов.

Сънрай,по-назад беше споменала,че при по-млад родител най-вероятно все още му се збавлява повечко.Ами с ръка на сърцето мога да ти кажа,че вече отдавна нямам желание за излизане по дискотеки и много шумни заведения.Да,има моменти,в които искам да излезем с ММ с приятели на заведение,а може и вкъщи да се съберем,но това е просто,за да се видим с любими хора и да обменим по някоя дума,опит...или просто ей така...за разнообразие.

Желая ви една успешна,слънчева и усмихната седмица! give_rose
« Последна редакция: февруари 08, 2016, 09:06:20 от rosit@ » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #280 -: февруари 08, 2016, 09:08:22 »

Иначе съм много съгласна, че по-младите родители са по-свежи, а на повечко години - по-зрели
Offtopic Просто не мога да се въздържа с един стар виц: По Никулден солиден господин пита в рибарски магазин: "Имате ли свежа риба?"Отговор:"Ами да, ето, сам виждате, че е във вода, мърда и е жива!" "Аааа, не, тя и моята жена е жива, но съвсем не е свежа!"
За да съм по темата, моите ги родих на 27 и 34, и двата пъти при първи опит, с пълно съзнание и моя крайна граница за възраст. Физически и емоционално е доста трудно с второто, особено като се срещне  пубертет с ясно изразена критическа възраст на майка и баща. smile. С усилия си "в крак" с моди, взаимоотношения и технологии. Ако пък и те рекат да отложат деца и съвсем не става да помагаш за внуци sad. Да не говорим пък за случаи, когато могат да ти виснат стари родители и малки деца за гледане. Божа работа, колкото и както и да го мислиш, никога не е правилно, ама и всеки някак се справя smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #281 -: февруари 08, 2016, 09:38:20 »

Добро утро smile Много сериозни теми сте подхванали  Wink

Роси, какво си сладурче  heart И аз бих те сбъркала с по-голяма сестра  blum И  като Мари ти погледнах профила за възрастта  blush

Аз имам около мен добри примери и на много млади родители (преди 20) и на майки на почти 40, да ви кажа всички деца са си добре гледани, не виждам особена драма с тях, освен че тези на по-възрастните майки са доста по-обгрижвани и им се трепери за всичко  pardon И друго, което забелязвам е, че тези майки някак си не могат да си определят възрастта, като имат малки деца и си мислят, че още са на 20+, в което няма лошо де Wink

Нашето бебе съвсем съзнателно си го направихме, очаквано, съмнявам се обаче на 25-26 да сме съвсем узрели за тази отговорност smile Мисля, че съм ви казвала, как веднъж в метрото седдяхме срещу едно семейство с малко момиченце, които си изглеждаха сериозни, възрастни хора, точно като родители, явно и двамата с Боби сме си помислили едно и също защото в един момент се погледнахме и осъзнахме какви пикльовци сме в сравнение с тях lol После като слязохме той вика леле ние изобщо не приличаме на бъдещи родители  pardon Та така...ще го видим и нашето чудо живот и здраве  smile Иначе ние откакто сме заедно, искаме 3 деца, дай Боже да имаме финансовата възможност, бих родила две с по-малка разлика и едно като поотраснат да не ни е скучно  smile
« Последна редакция: февруари 08, 2016, 10:06:15 от Feribotka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: февруари 08, 2016, 09:50:47 »

Фери, аз понеже съм в категорията сериозен родител(толкова сериозен,  че чак прекалено, сякаш никога не съм била дете(а може и да не съм,  защото нямам ясни такива спомени, откакто се помня все съм голяма и разбираща)), да ти кажа,  че и това не е добре.
Винаги искрено съм се възхищавала на семейства с много млади родители,  където изглежда,  че всичко е една голяма забава и всички са много щастливи  smile

П.П Където се появява и все сериозни стават темите....  :, 
Такава съм,  все сериозна.  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: февруари 08, 2016, 10:05:15 »

Аз пък мисля,че родителството е до човека и тези категории ми звучат малко странно.
Аз съм майка на  40 с 3 годишно дете и в никакъв случай не се изживявам като инфантил ,а още по-малко си мисля ,че треперя повече над детето си.Да,по интелигентна съм от 20 годишна майка и това смятам е нормално ,по запозната съм със заболяванията и последиците от тях например ,но не мисля ,че това ме прави треперлива над детето си.Също така да,ходя с маратонки и дънки в гората ,ловим мечки и не мисля ,че това е инфантилно.Детето ми има нужда от контакт с мен и аз му го давам.
А един родител е готов да бъде тогава ,когато се появи детето .Всички други подготовки ,узрявания и осмисляния са ала бала.
Не се чувствам засегната ,но е редно един статус да се погледне от всичките му страни.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #284 -: февруари 08, 2016, 10:12:28 »

Здравейте, момичета!
Роси, много си сладка и страхотно коремче.И аз погледнах в профила за възрастта ти  blush
Фери, имаш време като родиш две после ще решите дали ще продължите.
Аз винаги съм искала три деца и категорично на 25 не ми беше до деца.Не се познавахме и с половинката де.Мислех за третото да е след поне две години, но не съжалявам сега, защото сега ще родя една две седмици преди навърша 35.Честно казано, за разлика от предишните две бременностти сега по лесно се изморявам и имам нужда от повече време да презаредя батериите.С нея тичах до последно на работа, с малкия пък носих и тичах след сестра му и не го усещах.Определено си мисля, че е по лесно като си по млад, заради съвпадението на пубертета и критическата.А и свекърва както винаги е много права, когато си по голям,често си с малки деца и по възрастни родители, аз имах подобни проблеми и с двамата и не е лесно, а и на тях им е трудно, искат да помогнат, но физически не могат.Истината, е че лесно няма.Ако искаш лесно не раждай деца и гледай себе си.Естествено всеки вече за себе си преценява колко деца да има, според мен човек винаги се оправя някак.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines