Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 20:14:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 160024 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: февруари 04, 2016, 20:24:51 »

marta, да, и за второто ще почна с Веледа, пък да видим. Каката вече е на Uriage или Avene. Редувам ги.

За дупе мисля този път да пробваме Павловичата мас, похвалиха я и на една лекция.

Степените на плацентата определят зрелостта. Но наистина е най-важно лекарят какво ще каже. Затова изборът на такъв е важен. Трябва да му се вярва, иначе е безсмислено.

Аз с първата бременност бях с предна плацента, просто се усеща по-късно, но си родих нормално - нямат връзка.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: февруари 04, 2016, 21:46:46 »

Бремелинки  минавам само да ви кажа колко сте сладки и прекрасни kiss2 Пу пу пу
С тези коремчета ми разтуптявате сърцето smile  Редовно ви чета и трупам знания (за ,когато му дойде времето)...Много целувки на всички kiss2 kiss2 kiss2
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #257 -: февруари 05, 2016, 09:05:05 »

Али, ти с какво се маза за стриите по гърдите за заличаване? Моите 2 стрийки-змийки са много мънички и отдолу, но пък си ги знам,че са там и ме дразнят. Не е драма и да не ги залича, но все пак..

Примерно, забравих да я питам за степените на плацентата и какво има предвид с термина 2-ра степен. Зрялост ли, височина ли?

Нат, аз и друг път съм казвала - ползвах крем за гърди на Кокона и майка. Мъжо беше спечелил комплект за бременни Xixixi Другото, което ползвах беше на Билка - пак за бюст. Аз бях писала преди време, че е на Арома, ама съм се объркала. Билката е по-... как да кажа мазна и лепкава. На Кокона и майка е повече като крем за тяло, една идея по-твърдо при нанасяне. И аз съм ползвала почти изцяло бъларска козметика.
Степените на зрялост са успоредно на седмиците от бременността. Плацентата старее и затова при преносване се наблюдава, че един вид плацентата не може да изхрани бебето. Имаше три степени на зрялост, ако не ме лъже паметта. За твоите седмици мисля, че си е ОК втора степен. good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #258 -: февруари 05, 2016, 09:33:26 »

Тази косметика на Виви изглежда супер  good Само трябва да намеря от къде да я взимам smile Знам, че са калорични, ама не мога само на плодове  blush Подивявам  pardon

Нат, това училище може да се посети, благодаря  good
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: февруари 05, 2016, 09:55:52 »

Добро утро и от мен!

Вчера и аз бях на ЖК,бебка е вече 924гр(почти 1кг),продължава да си е с главичката надолу,все така активна и акробатична.Моите кг са станали +8 и за сега всичко е наред.Съвсем случайно вчера на прегледа разбрах,че моята плацента е предна и попитах док как е възможно тогава да си усещам бебка толкова ясно и толкова от рано,а той каза,че при всеки е нормално и индивидуално,но не и невъзможно.Явно съм една от малкото,но е факт,че я усещам много от рано.

За мазането се мажа с какаово масло на Палмърс,но и аз съ на мнение,че с каквото и да се мажем си има значение и от самата кожа.Има жени се мажат интензино и пак се нацепват яко,затова,че това ми е най-малката грижа.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #260 -: февруари 05, 2016, 10:52:36 »

Rosit@, браво на девойката.Май само вие със sunray бягате от снимките smile
Sunray, ползвах Павловича мас веднъж при разтроено коремче и е наистина добра.Тя остава един мазен филм върху кожата на бебето и предпазва кожата.Акото няма директен контакт върху кожата и от там по бързо се възстановява.Не го обясних много както трябва, надявам се все пак да сте ме разбрали.
Feri,в този линк който Viv20 е пуснала е на магазин Зоя .Там са разни био и еко храни, козметика и тн.
Май в момента го няма налично, но може да се поръча и да се достави до няколко дни.
И последно аз не разбрах, това е само сапун за тялото и отделно трябва за косата или е за коса и тяло ? crazy
Хубав ден ви пожелавам.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: февруари 05, 2016, 15:33:50 »

Али, благодаря за инфото. Каквато съм забравана, като нищо да те питам пак след няколко месеца.. kiss2
За степените на плацентата четох някакви работи и предпочитам да не им обръщам внимание. След като АГ казва, че е ок всичко, значи няма какво да се напрягам и филмирам с разни статии. Wink

Ех, ако знаех за тия био продукти по-рано, нямаше да си взема мустела да се мажа с разни химии. Че и по-скъпи идват.

Росита, супер новини! Да расте момата и да хубавее, че ще я правя снаха Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: февруари 05, 2016, 19:05:30 »

Ех, ако знаех за тия био продукти по-рано, нямаше да си взема мустела да се мажа с разни химии. Че и по-скъпи идват.


За това е форумът Wink

Аз съм ползвала този продук за памперс зоната. Много икономичен наистина, въпреки че като абсолютна стойност е скъпичък


Ползвала съм също този крем за ръце, който ме спаси направо


И ето този серум за лице


Страхотни продукти! good
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #263 -: февруари 05, 2016, 22:56:03 »

Здравейте, да драсна и аз някой ред, че от преди Нова година не съм  smile Днес се срещнах с доктор при който мисля да раждам, гледа ме, малката е близо 2 кг, главично. Скри си личицето с ръчичка, но пък пола си го показа, бебето ми е безсрамно   girl_wink Секцио ще раждам, защото и първото е така. Изписа ми един преперат с желязо и фол.к-на, с който малко съм закъсняла, а е много важен(не е пред мен, не го запомних). Естествено забравих някои неща да питам като записа на тонове.С първата правих 1,2 в деветия месец. Вече много ми тежи, изведнъж така стана. И ходилата малко са ми подути и затова не споменах.
И така,времето си минава, още нищо не сме купували, то няма и кой знае какво. Само някои размествания ще правим вкъщи.

Мари, това за косата какво е, за косопада след раждане ли е?От къде могат да се поръчат/купят тези продукти. Ще се поинтересувам и за павловичата мас.
Честито на всички новодошли мами и на тези, узнали пола на бебенцата  give_rose

Допълвам, сега като чета Роси, че бебето е много активно, постоянно е торнадо в корема ми,почти няма момент, в който не го усещам денонощно, а с каката не е било чак така
« Последна редакция: февруари 05, 2016, 23:00:05 от uliaulia » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: февруари 05, 2016, 23:18:03 »


Мари, това за косата какво е, за косопада след раждане ли е?От къде могат да се поръчат/купят тези продукти.


Няма продукт за коса, от тези които съм показала, кремът е за ръце, а серумът е за лице. smile

По-назад в темата има даден линк, където може да погледнеш за поръчка.
Предполагам, че най-лесно ще стане с поръчка по интернет, имат доста слабо присъствие дори в био магазините. Доколкото знам, българският пазар не им е цел.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: февруари 06, 2016, 10:36:26 »

Добро утроооо!

Юле,много се радвам,че се включи.И на мен вече започва леко да ми тежи,а къде е тя още,но живи и здрави да сме.
Иначе аз разместванията вече ги направих,остава само да понакупим още малко дрешки и други дреболии,да изпера всичко от кошара и количка,та до дрешки(за което вече нямам търпение).
Явно и вашата мома ще е гимнстичка като нашата. tease

Нат  kiss2

И за да не кажете,че се скатавам ето и от мен снимков материал,само дето е успях да надпиша снимките коя от коя седмица е,та...1-вата е от 9г.с.,2-рата е от 17г.с. и 3-тата е от 25г.с. pqz

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: февруари 06, 2016, 11:15:16 »

rosit@, ти си направо момиченце...., чак погледнах в профила ти за възраста.... blush

Много си сладка! LOVING

П.П Ех, защо и аз не започнах тази работа с децата преди 25...., обаче минало, заминало pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: февруари 06, 2016, 12:33:50 »

Мари, на мен сега ми се струва, че сме млади още и може да се изчака, а всъщност по-млади няма да ставаме...
Пък Росита каква е симпатяга Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: февруари 06, 2016, 13:24:25 »

Мари, на мен сега ми се струва, че сме млади още и може да се изчака, а всъщност по-млади няма да ставаме...


То и аз на 28 си мислех, че няма за къде да бързам, обаче сега виждам, че не е точно така....


Между другото да спомена, че козметиката, която купувате първоначално за бебетата, като количество ще ви стигне между 8 месеца и година, за стандартните опаковки.
Така че дори да ви се вижда скъпо, разсрочено в такъв период, не е чак толкова голямо перо. good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: февруари 06, 2016, 17:17:07 »

Личи им на младите мамчета! blum
Мари, и аз понякога съм се замисляла дали по-рано не е по-добре. Ама пък на който когато му дойде времето. То аз срещнах мъжа си на 25г, докато се опознаем, поживеем заедно и ето че се оженихме като бях на 29. Родих почти на 30г, а сега второто почти на 35 smile Поодъртяхме, усещам го по самата бременност, но ще държим фронта! tease
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines