Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 09:35:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 170034 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #165 -: февруари 01, 2016, 17:47:55 »

1600 бих дала, защото знам, че е добре там, особено при Славкова smile Ама това какво включва?
Али, имам спомен и аз за Лидл, ще ги следя, мерси  heart
Марта и аз съм си с размера от преди бременността (36) и нямам проблеми, не вярвам и ти щом си с 34 да качиш на друго освен корем Wink Ще го видя този слинг, май се сещам за какво говориш  smile Сложи си лентичка да те следим до къде си стигнала, май си след мен smile
Нат, много странно, моите и двата чифта са от уайкики и са ми ОК  huhhuh.gif

Забравих да кажа, в събота ходихме на среща с генетик във Фемина да ми разясни резултатите от БХС, каза че са отлични и няма нужда да правя втори, освен ако не искам, макар че е излишно и ще е достатъчно само на видеозон да се следя. Питах я, че ми беше интересно, понеже втората ФМ се прави 19-22 седмица, а БХС по-рано, пък знам, че за да си направиш БХС трябва да имаш резултати от ФМ и тя ми каза, че има една ГМ в 15-16 седмица  huhhuh.gif Не знаех, ама ще я пропусна  pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 01, 2016, 22:29:52 »

Фери, радвам се за хубавите резултати!

Миме, аз започнах да ходя след първата ФМ, когато имам време и ми е интересно и удобно. В София може почти всеки ден да ходиш, даже и на по две. Не знам как е във Враца.

Марта, аз по-назад си бях постнала кутията с хапчета, така не забравям Wink

Виви  give_rose
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 02, 2016, 03:35:44 »

Марта, супер съм доволна от Аквасорса. Само водораслите ни избавиха от коликите. Ползвах първоначално Инфакол  - английският е много по-качествен от Бг, но само леко облекчение. После минах на Колиф-и при него без резултат. Сега на братовчедка ми бебето  е на водораслите и казват, че ги облекчава (на 15дена е ). Повечето ми приятелки ги ползват и са доволни. Иначе за баткото за имунната система давах коластРата, но той ми е много кекав и все още със слаб имунитет и тази зима ми се разболя три пъти.




Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 02, 2016, 09:13:47 »

Вале, можеш ли да напишеш точно името на вашата коластра, че съм се видяла в чудо тая зима с настинките на каката. Не мога и от училище да я спирам често за да не изтърва и в резултат сме все сополиви или леко покашлящи.
Миме, питай майчетата от Враца дали въобще има училище за бременни, защото нашето след нова година го спряха - оправдават се, че така било по малките градове  crazy общинските пари не стигали за всичко.
Аз не съм носила панталони за бременни, защото и двата пъти корема си ми беше високо едва ли не до последно. Не съм закопчавала или съм носила неща с ластик, че особено 1-вата бременност много бяха грозни дрехите за бременни. Ей като видех бременна в дънков гащеризон и направо ми се обръщаха червата... Такава съм си аз - кокетка  blum
Фери, слинга е шала, който Ина ползваше. От тях има различни видове с различни връзвания. Не си ли й гледала в темата 1-вите снимки като беше новородена още София? Ще ви пусна снимки от нет-а като седна на комп., сега съм от телефона.
Пила съм биозин мама - доволна съм, ама верно че малко скъпичко идва, бях принудена, защото на ден се срещах средно с по 60 души, а в някои дни до 120.
Като излязох в майчинство т.е. около 28 седм. пиех Допел херц Актив мама - 10-ина лв струват и съм ги пила преди, по време и след бременноста -доволна съм. Предписаха ми и Ферофолгама към края, защото ми беше нисък хемоглобина, и след раждането известно време я пих.
Стига съм ви давала акъли, целувам ви  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 02, 2016, 09:20:45 »

Извинявам се, че наглувам в темата така, но давам +1 глас за Коластрата на Аквасорс.. Аз лекувам себе си с нея! Страхотна е  good Дори сега като ме боли гърлото си разтварям 2 капсули и директно ги изсипвам на сливиците... Много ми помага  good

http://www.vodorasli.com/kolastra.htm

а това го правих една зима, когато в продължение на 2 месеца бях болна и смених над 5 вида антибиотик.. Излекувах се с коластрата директно върху сливиците през 3 часа по 2 хапчета и после http://www.vodorasli.com/lesno.htm за стабилизиране на имунитета  good
« Последна редакция: февруари 02, 2016, 09:22:43 от alexandrova_90 » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 02, 2016, 10:20:37 »

О, благодаря за инфото за Аквасорс! Тъкмо се чудех какво да търся,ако се наложи. До сега колкото продукта има на пазара,толкова различни и разнопосочни мнения съм чула за всеки.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 02, 2016, 10:30:16 »

Истината е че на всяко бебе различни неща действат (или не) при колики smile
При нас Еспумизана увеличаваше газовете. Спряхме го. В крайна сметка Колийф плюс Био Гайя даваше някакъв резултат.
Та, става с пробване и изчакване дали върши работа. Може докато се нацели, коликите да почнат да отшумяват blum Няма еднозначен отговор просто.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 02, 2016, 10:34:54 »

На мен за носенето на бебето ми бяха полезни тези клипчета:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQ1u160gWWR2XJXkd2Q9ZOiZbSJS-0SAN


Раждане –д-р Емил Филипов Майчин Дом
След 37 седмица говорим за износен плод
Не се допуска преносване от повече от 2 седмици
Наличие на бяло течение не е индикация за секцио; Херпес е индикация за секцио
Всички инфекции трябва да се лекуват, защото могат да предизвикат изтичане не околопладни води
Секцио се прави възможно най-близо до термин
Подготвителните контракции започват  2 седмици преди термин, 1-2 на час и не зачестявят.
Когато контракциите са на 10 мин трябва да се отиде на преглед
Изтичане на води – начало на раждане
За кърма се пия вода и изцеждането е задължително

Храносмилателна система на бебето
Бебето се ражда около 3 кг и до 1 годинка трябва да стане 10 кг
При колики трябва да се затопли коремчето с гушкане или сешоара
Повече колики има при момчетата, но има препарати, които помагат
Важно е храненето, трябва да се внимава да не поглъща въздух, да се прекъсва и да не изправя
Понякога в устата на бебето се връща мляко – коремчето му е като гайда и ако е в повече прелива 3-4 месеца
Рефлукс – повръщане на фонтан през устата и носа – трябва да се лекува
Ако се храни с шише, трябва да е леко изправено,а не легнало и АМ да е анти рефлуксно – да има съставка, която е като тапа и така остава в стомахчето и се усвоява
Функционален запек – един месец да има 1-2 изхождания седмично и да ака обилно и болезнено
Нормално е при кърма да има 5-6, а при АМ 1-2 изхождания за 24 часа
Гладен запек – когато не се храни достатъчно с кърма и има нужда от дохранване с АМ
При хренене с АМ се дава вода, при кърма не е задължително
Ако бебето има запек при захранване – да се набляга за разхлабващи храни
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: февруари 02, 2016, 10:40:07 »

Аз видях, че пред кабинета на АГ-то имаше някакъв номер за такива курсове за бременни. Ще се поинтересувам. Предполагам, че на тях се говори за подготовка за раждането, самото раждане, кърмене, ей такива неща. Затова се чудех от кога се започват и не е ли рано за мен.  blush

Фери, радвам се за добрите резултати. Bravo

Записвам си го и аз този Аквасорс.  good

Спомням си го този шал на Ина , ама не знам как бих се справила с него.  smile

Панди  give_rose

Ей, сега си правя един файл и си мятам всичко там.  smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 02, 2016, 10:43:27 »

Защо да е рано? При нас даже имаше за храненето през 1-вия триместър от бременността?! По-добре от по-рано да си по-подготвена! good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #175 -: февруари 02, 2016, 10:52:22 »

Хехе аз файлът го правя още откакто видях двете черти Wink Ама нещо ми липсват линковете, дето Панди беше постнала за училищата за бременни, трябва да се разровя по-назад в темата, че Боби сутринта ме пита кога ще ходим да се учим да ставаме родители lol

Панди, отново си много полезна  heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: февруари 02, 2016, 11:27:17 »

Аз също се чудех дали да ходя от рано на училища, особено както нямах корем в началото, но се радвам, защото октомври-ноември беше топло, аз бях лесно подвижна, не се изморявах и ми беше супер. Сега ми е по-трудно придвижването, но те много от темите се повтарят и сега мога да си избирам smile
В един момент малко доскучава, особено тези за стволовите клетки, наизуст го знам, но си цъкам нещо по телефона през това време. А колко мостри съм натрупала, в началото няма да купувам козметика, лигавници имам към 10, и биберони 7-8 Wink (но те повечето са от изложението май).
Активен
sladur4eto_90
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 127



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 02, 2016, 11:33:59 »

 give_rose Здравейте мамчета! Ето и аз да се появя...вчера бяхме на контролен преглед и баткото беше с мен,много се зарадва да си види братчето.При нас всичко е наред,наддал е цели 660 грама вече е 1645. А аз съм качила само 6 кг.до сега,дано да не кача много до края.На края на месеца пак съм на консултация и вече ще ми дадат болничния 45 дни преди раждане. Айде до после от мен че ще ходя на разходка,хем ще платя сметките хем ще се поглезя малко при една приятелка в салона й.  give_rose
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #178 -: февруари 02, 2016, 14:08:42 »

Ехее колко ти е голямо вече момченцето  heart Браво и на теб много малко килограми си качила  good Много малко ти остава, успех  heart
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 02, 2016, 15:34:38 »

Ето да видите прогреса на една полярна мечка smile Не съм се снимала тази седмица,ама то и няма разлика smile

На повечето снимки гледам лошо, щото не мога да си правя селфита и след 20 опита изглеждам толкова изнервена. lol

Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines