Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:17:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 159695 пъти)
 
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« -: януари 13, 2016, 08:46:28 »

Заповядайте в новата тема  Girl_hide
Ако имате желание мога да ви направя списък на първа страница с термин,пол на бебето,дали е първа или втора бременност и т.н.Който има желание може да ми изпрати информацията на лично съобщение!
Бъдете здрави!Лека и безпроблемна бременност на всички  give_rose И очаквам още много нови попълнения!



ОЧАКВАНИ БЕБЕТА 2016Г.

valia_diva - термин 17.02.2016г. / втора бременност  stork-boy
pandapanda - термин 23.04.2016г. / първа бременност  stork-boy
always_and_forever - термин 21.07.2016г. / първа бременност  stork-boy
Feribotka - термин 28.07.2016г. / първа бременност  stork-gurl
marta_kalpazank - термин 26.08.2016г. / трета бременност stork-boy



Линк към първата част на темата:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37283.msg693576.html#msg693576
« Последна редакция: февруари 14, 2016, 16:59:15 от miauka » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #1 -: януари 13, 2016, 09:33:48 »

Да се запиша само  Wink Ще изчакам да ми кажат пола и да мине ФМ и тогава може да си пратя инфо  Girl_hide
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 13, 2016, 09:59:59 »

за късната ФМ - аз знам че е 30-32 седмица!  give_rose
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 13, 2016, 10:21:43 »

miauka, благодаря за новата темичка!
Дано има още нови попълнения в нея Wink

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 13, 2016, 10:43:36 »

Благодаря за новата тема!   give_rose
Дано я напълним само с хубави новини и чакаме нови попълнения.  smile

Аз нали скоро не съм се ядосвала...
Снощи показвам на Влади снимката и направленията за изследванията и той ме пита, защо навсякъде съм със старата си фамилия и адрес???????? diablo Изобщо не съм обърнала внимание на това, но от къде да предполагам, че ще ме пишат със стара фамилия и защо по дяволите? Като си занесох сега направлението от личната НАВСЯКЪДЕ съм си с нова фамилия и нов адрес. Как са решили да ме записват така не знам? Утре ще ходя да ми пускат изследванията и какво ще обяснявам, че има грешка. Сигурно и картона ми е издаден така и всичко. Направо съм бяснаааа diablo diablo diablo diablo

Фери, не разбрах, това към мен ли е:
Цитат
Да...ама що не си го попита, все пак ти следи бременността, трябва да е наясно с всичко  smile А за БХС вече си закъсняла за първия, ако решиш, трябва да чакаш втория smile
Ако да, какво и кой не съм попитала?

Джоси, Наде, момичетата са ви обяснили. Аз пак да кажа, че ако не бях отишла преди прегледа на ФМ, не знам колко спокойна щях да съм. При ФМ ме гледаха половин час, обясни ми всичко кое, къде и т.н, Много по-подробно и обстойно се вижда всичко. Освен предимството, че може да се види пола(на ранна ФМ), се изключва възможността от аномалии, което мисля, че е доста успокоително за родителите. На консултацията ме прегледа за 5 мин. с ефографа, каза че всичко е нормално и това е. Изобщо не съжалявам, че отидохме на тази ФМ. За БХС не знам какво да мисля, защото не съм правила.
Оставам с впечатлението от това, което чета, че тези вероятности, които показва БХС повече стряскат родителите излишно, отколкото успокояват.

Маги  good много хубаво си го обяснила. Сигурно си права, че гинеколозите се засягат като им кажем, че сме ходили на ФМ. Аз споделих и не съм предполагала, че ще получа такъв отговор. Не, че му нямам доверие, но след като той не може да ми даде информацията, която искам, ще я търся на друго място. Пък и не мисля, че едното има нещо общо с другото. Не знам защо е нужно да се засягат.
Али беше написала, че гинекологът й е приложил документите от ФМ и БХС към останалите и аз си викам, значи можело, но ако имаш желание.

Панди, ами дано това да е имал предвид докторът, защото не съм много сигурна. Аз ще си го смятам така, пък ще видим.
Чаках права, защото нямаше къде да седна. Имаше доста жени и то все с големите кореми. Кой да знае, че и аз съм за същото?
На теб кога ти беше втората ФМ? Сигурно е още по-впечатляващо.  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #5 -: януари 13, 2016, 10:54:33 »

Миме, мисля, че няма да е чак такъв проблем това с името и бързо ще ти го оправят. Всичко е до лекар, пак казвам. Това, че не ти е видял резултатите, не го прави лош лекар. Моят АГ си правеше копия от изследванията и ги прилагаше, когато сметнеше за нужно. Аз съм му пациентка от много време и си имам картон при него по принцип pardon Може и заради това да е.
Едит: по-добре не прави супер точни сравнения кой лекар как работи Wink
Джоси, Наде, повярвайте ми след раждането на бебето се правят не малко изследвания (нямам предвид имунизациите). На определени месеци се ходи на конкретни прегледи и се пуска кръв, урина. Жената пък си прави цитонамазка след 6 месеца. По необходимост може да прави и други изследвания. Просто след раждането майките по-малко пишем за тези подробности. По време на бременност жената е по-чувствителна и като няма как да знае какво точно става, нормално да пише повече тук, да се шашка, да сравнява, да търси мнение и тн. Иначе не си мислете, че по време на цялата бременност и всеки път на женската консултация се правят подобни неща. Не, всичко е на етапи.
« Последна редакция: януари 13, 2016, 10:57:08 от Alichka » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #6 -: януари 13, 2016, 10:58:58 »

Миме, да, теб питах защо не попита АГ за резултатите от ФМ...имах предвид, че трябва да е наясно с всичко след като ти следи бременността  smile Питай за всичко! Колкото и неразговорлив да ти се струва, каквото те притеснява питай, аз така правя Wink Иначе те не могат да се сетят на теб какво ти е в главата, пък и цял ден едно и също да си приказват  blum Аз си имам едно тефтерче, като се сетя за нещо записвам и после с него на прегледите питам Wink  Offtopic Така си записвах и всички питанки около сватбата и управителят беше на кръстосан разпит  diablo

Не се ядосвай, това пак е немарливост на АГ...мен ме пита дали това са ми данните по лична карта, защото не навсякъде излизаха новите, а долу на регистратурата си бях със тария адрес и всичко останало  pardon Поправиха го, после на направленията за изследванията ми беше пак стария ама тя каза, че няма значение, гледай картонът да ти е наред, но не мисля, че и това е голяма драма Wink Абе кашата е пълна понякога ама няма как  pardon

Пак ще кажа това, което на мен ми обясни за БХС, че не ми пречи да си го направя, ако ще съм по-спокойна, и в повечето случаи са доста точни резултатите smile ФМ се гледат обстойно органите и самият плод и всичко останало, докато БХС си е генетика и е съвсем различно...ще видя като отида на ФМ ще питам и там, пък ще решавам в движение smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 13, 2016, 11:04:50 »

Миме, не мислиш ли, че щом е имало толкова много чакащи пациентки с големи кореми е нормално лекаря ти да не е отделил толкова време за теб колкото ти се/ ни се е искало. Има една много хубава приказка от доктор Хаус: We don`t spoil you, we treat you!/ Ние не ви глезим, ние ви лекуваме!/ Той да следи за състоянието ти адекватно, пък вярвам, че има кой да те глези  tease с най-добри чувства го вмятам това, да не ми се обидиш  heart дай си му шанс на човека
Едит: и при двете ми бременности съм имала грешки по разни документи къде във фамилия, къде адреси. Всичко се оправя само спокойно. Последно 3-те ми болнични с Кико бяха с 3 различни адреси, е нищо не ми върна НОИ, за какво са им компютри се пита човек... А пък като даваш кръв няма да ти искат личната карта вероятно!
« Последна редакция: януари 13, 2016, 11:09:03 от fanimira » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 13, 2016, 11:30:46 »

Али, никъде не съм правила сравнения кой как работи, просто написах, че ако има желание прилага документите, като няма, не го прави. Това е! Не съм казвала и че е лош лекар, дори напротив. Констатирах, че е доста посещаван и желан сред бременните. Просто споделих впечатленията си от първата ЖК. Очаквах едно, получих друго.

Фери, напротив, казах му за ФМ, предложих да му дам резултатите, но той каза, че не го интересуват.  huhhuh.gif Какво повече да се натягам? Ако иска...не мога да му ги натикам насила в ръцете.
Интересното е, че сестрата ми диктува новия адрес и пита дали е това, майка ми потвърди, но пак стария написала. За картона не мога да знам дали е наред, защото не е в мен.
За БХС и на мен докторът от ФМ ми обясни, че ако искам може да си го направя. Според мен, ако имаше някакъв проблем щеше да ме насочи да направя изследването.

Фани, ама аз не съм писала никъде, че не съм доволна от времетраенето на прегледа huhhuh.gif Не знам защо оставате с такова впечатление. Впечатленията ми бяха от отношението и то най-вече от това, че съм ходила на ФМ. Прегледът ми беше около 20 мин сигурно. Не съм очаквала да ме държи повече.

Явно като съм емоционална не се разбира какво пиша... blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 13, 2016, 11:32:25 »

Миме, не си емоционална, а хормонална  lol lol lol kiss2  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #10 -: януари 13, 2016, 11:36:04 »

Точно за хормоните щях да пиша хаха  blum Миме, дано на следващия преглед са ти по-добри впечатленията  heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 13, 2016, 13:09:20 »

Аз се записвам в новата тема таман след прегледа smile

Бамбук вече е 1000 грама smile Добре си расте, бил се поохранил и вървял една седмица напред. И много шава. Докторката каза, че за сега препоръчва нормално раждане. Видя контракция и ми изписа Магнерот, Папаверин и Утрогестан, за сега не е казала да лежа повече, ама мисля да ме прибират от работа с кола, че тогава се чувствам най-изморена.

Пак го гледахме малко и на 4д, много е сладък, ама много шаваше, едва му хвана муцнката.

Иначе вчера ходих в Трета градска на изследване на анти Ха ниво и за сега оставам на 0,4 фраксипарин, към 30 седмица трябва да мина за 5 дни на 0,6 и пак на излседване.

Миме, аз от първата разбрах само, че си е в норма всичко и толкова. На втората го гледахме много по подробно и го видях повече. Затова беше по като шоу. Разбира се, най-важно е да се развива добре smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 13, 2016, 13:17:56 »

Панди, супер. Голям Бамбук си имате вече.  Bravo Все така хубаво да се развива.  blum
А ти ще ходиш ли на 3-та ФМ?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #13 -: януари 13, 2016, 13:54:38 »

Панди, ти усети ли я контракцията?
Да, нека те взимат с кола, няма нужда да показваш излишно геройство heart Уха, килце станал момъкът good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #14 -: януари 13, 2016, 14:10:10 »

Брей много голям станал твоят малък мъж  heart

А мама показала на тати снощи снимката и той питал е какво 200 грама поне има ли това бебе  funnytooth
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines