Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 08:49:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 160130 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #465 -: февруари 19, 2016, 11:30:29 »

E, аз хапвам мед като се сетя, ама и тахан обичам, има от къде да ми вземат хубав, ама просто съм несериозна  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: февруари 19, 2016, 11:33:52 »

Мамчета, които вече сте такива, моля препоръчайте ми хубава литература за бременни. Искам да се информирам повече, най-вече за кърменето. Не ми се иска като му дойде времето, живот и здраве, да се видя в небрано лозе. Знам, че има време до тогава, но по-добре да прочета разни неща. Знам, че кърменето си е цяла философия и затова ми е нужна повече информация.  smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: февруари 19, 2016, 12:51:17 »

always с две ръце препоръчвам книгата " Близо до бебето" heart Но тя за мен по- скоро е визия как да насочиш мисленето си, а не конкретика как да действаш, ако имаш този и този проблем.Тъкмо днес, моя близка, на която заех моя екземпляр, й се възхищаваше и каза, че ще си я купи, защото иска да си я има.
Препоръчвам "Азбука на кърменето", статиите в сайта на НАПК, блога на Хедра.
В сайта babysling.bg също има много добри статии за кърменето.

Както казваш, то е по- скоро философия.Трябва да знаеш принципите за да стигнеш до правилното за тен решение. good

Мари, благодаря ти!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: февруари 19, 2016, 12:54:55 »

Миме и аз мисля, че е добре да започнеш със сайта на Хедра, тъкмо ще имаш информация, ако се наложи/дано не,но все пак/, къде да търсиш помощ.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #469 -: февруари 19, 2016, 13:07:47 »

Здравейте, момичета!

Миме, и аз съм за блога на Хедра.Чела съм основно статии разни, но съм чувала, че доста майки харесват"Азбука на кърменето".

Додо, прекрасно е да видиш тупкащото сърце  heart.Пожелавам ти бързо оздравяване.
И мен не са ме боляли костите.

Благодаря, че ме подсетихте за тахана, последните дни го  забравям.
Аз ходих да ми вземат кръв и тн. е някой хора не стават за лаборанти, направо щеше да ми гръмне вената.Сега ме боли ръката.

Фери, във Фемина ли ходи на генетик?Консултацията плаща ли се?
Аз си изтеглих резултатите,всички бяха 1 на 10 000, само за Даун беше 1 към 4500.Много интересно, как го преценяват.Спомням си, че с Мартин ми беше излязъл резултат за Даун 1 към 1100 или нещо подобно, а това беше преди 3 години.Демек по-млада съм била  crazy

Щях да забравя,
Валя, да ти е много здрав младежът с прекрасното име.Бързо възстановяване на теб. give_rose
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #470 -: февруари 19, 2016, 14:17:34 »

Марта, да, във Фемина ми взеха кръв за БХС и после ми насрочиха час за консултация с генетик като излязат резултатите, услугата струваше 20 лв. Позачудих се малко, защото знаех, че по принцип е 40-50 това изследване, но после видях, че вече е безплатно, та сигурно тези 20 лв са били за консултацията на място и разходите по транспортирането на кръвта (до колкото знам, само в Майчин дом се правят изследванията). Мисля, че все пак ако искаш час само за консултация с генетик, можеш да звъннеш да питаш Wink

Миме, много полезни въпроси задаваш  good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: февруари 19, 2016, 14:52:20 »

"Азбука на кърменето" и аз си я бях купила, но ми е била полезна на 50%, само като общи положения.

Авторката на книгата е акушерка с практика в Норвегия и е излишно да казвам, че разликите с българската действителност са от земята до небето.

Казвам го не с лоша мисъл, а за да предпазя Мимето например, защото ако практиката в болницата във Враца е същата като тази в Горна Оряховица, където аз раждах първия път, както и в много други държавни болници в България, включай София, ще бъде направо в шок от сблъсъка реалност, представи.

Иначе книгата съвсем не е скъпа и е добре написана. Но общите положения, които включва тя, ги има почти навсякъде описани, включително и в блога на Хедра.

За този блог добавям и още една точка, защото когато имах нужда, зададох конкретен въпрос и тя ми отговори, адекватно, компетентно и бързо good
« Последна редакция: февруари 19, 2016, 14:54:49 от Marri » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #472 -: февруари 19, 2016, 15:11:41 »

И Царството на Бу дава добри статии
https://missby.wordpress.com/


* 12717754_1216754665019375_4836028727139643562_n.jpg (67.54 KB, 960x640 - видяно 418 пъти.)
« Последна редакция: февруари 19, 2016, 15:16:39 от svekarva » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #473 -: февруари 19, 2016, 15:18:59 »

Ето едно клипче да го пускате на татковците ако като се приберат се чудят защо всичко е мармалад  tease

https://www.youtube.com/watch?v=_bP0Uf3Shd0
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: февруари 19, 2016, 15:28:27 »

Благодаря ви, много сте полезни.  give_rose Ще прегледам тези сайтове, както и споменатите книжки.

Мари, определено това, което сподели за книгата е добре да се знае, защото предполагам практиките в различните страни са различни.  good

Освен за кърменето, как можах да пропусна и за самото раждане? И за това ще съм благодарна да препоръчате някакво четиво. Хем да съм си полезна, хем и да запълвам свободното време.
И там си има техники, които трябва да се знаят, а не мога да разчитам само на вътрешното си усещане в този момент. До колкото разбрах в случая най-важно е дишането и напъването, ама и там нещата не са толкова лесни, колкото изглеждат.
Ето, например, захванах се да чета разни работи за раждането. Най-вече разкази на раждали жени. Сигурно нямаше такава, която да не пише за прословутото дишане.  blush

Фери, и ти ще си имаш такава розова помощничка.   tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #475 -: февруари 19, 2016, 15:40:03 »

Да, Миме, дишането е повече от важно, дори и по време на секцио. Куриоз, ама факт! Преди да извадят бебешока, даже ми сложиха маска с кислород и трябваше да дишам дълбоко (с корема, а не с гърдите). Идеята беше да се насити един вид бебето с кислород, преди да го извадят и да поеме само въздух.
Като наближи да раждаш и се ориентираш към болница/ лекар/ екип е хубаво да имаш записани въпроси. Кое как ще протече (до колкото е възможно да се предвиди), каква е практиката в болницата за кърмене, посещения и тн.
Сега ще потърся нещо, което може би ще ви е полезно... В една от темите говорехме за това, което се случва след раждането и за практиките в различни болници.

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36533.405.html - Тук мисля, че започваше този разговор. Тази тема между другото е доста пълна откъм информация good
« Последна редакция: февруари 19, 2016, 15:54:14 от Alichka » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: февруари 19, 2016, 15:59:10 »

Здравейте smile

Днес бях на много странно училище за родители. Основната тема беше избор на болница и екип с една млада докторка. Лекцията се състоеше в оплюване на частните клиники, че болниците не били хотели, тя не била раждала, но можела да ни увери, че след раждането, ще сме толкова уморени, че няма да ни пука къде сме и няма да ни е до това бебето постоянно да я при нас, че два ехографа и две фм били достатъчни и че сме глупави да си плащаме за толкова много ехографи, какво като се гледало толкова често бебето и разни подобни. Доста странно беше.

Миме, за кърменето съм ходила на различни лекции и толкова различни неща чувам, като единственото общо е  - бебето ще ти подскаже, ще се нагодите. Аз също съм чувала добре отзиви за блога на Хедра и ще погледна и там. Другия месец ще отида и на лекция за кърмене в болницата, в която ще раждам, та да видя те какво ще препоръчат. Моята майка ме е кърмила две седмици, защото много са и се разранили зърната и не е издължала вече на болката и е започнала да изпитва ужас от кърменето и съответно кърмата и намаляла и спряла. Та не нея за съвети не мога да разчитам.
А за раждането - гледай Такъв е живота - Шейново smile  
https://www.youtube.com/playlist?list=PLE23F2B68412CB54A

И аз съм чела и слушала разкази за раждания, всяко си е индивидуално и като цяло най-важното е да се слушат акушерките. И майка ми разпитвах миналата седмица пак подробно, и тя това ми каза - слушаш акушерките кога да дишаш и кога да напъваш, и двете ни е родила доста бързо. За мен специално е бързала, че не искла да се родя на 13ти, та съм се родила 23.30 smile

Додо, радвам се, че сте видели сърчицето  heart и бързо оздравяване.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #477 -: февруари 19, 2016, 16:02:03 »

Панде, това лекцията в люлинския мол ли беше? Аз се бях засилила да ходя днес, ма добре че шефа беше до 100 часа в call с немците и не успях да го питам да закъснея  pardon Значи не съм пропуснала Wink На някаква пропаганда по-скоро ми бие  NO
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: февруари 19, 2016, 16:09:09 »

Аз съм раждала и при едните и при другите условия и мога да кажа, че, да, изморени са родилките, но точно в това след родилно състояние, едно пропаднало легло или мръсотия навсякъде, или отвратителна тоалетна, могат да бъдат нещото, което да те изкара от равновесие.

Това за бебетата изобщо не искам да го коментирам. Вместо да се засрамят, че са 1000 години назад с това отделяне на бебето, че няма нито един "+", те го защитават и изтъкват като екстра!!! diablo

« Последна редакция: февруари 19, 2016, 16:13:03 от Marri » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #479 -: февруари 19, 2016, 16:18:25 »

Аз съм раждала и при едните и при другите условия и мога да кажа, че, да, изморени са родилките, но точно в това след родилно състояние, едно пропаднало легло или мръсотия навсякъде, или отвратителна тоалетна, могат да бъдат нещото, което да те изкара от равновесие.

Това за бебетата изобщо не искам да го коментирам. Вместо да се засрамят, че са 1000 години назад с това отделяне на бебето, че няма нито един "+", те го защитават и изтъкват като екстра!!! diablo



 goodpost goodpost goodpost

И освен това след раждането така те държи адреналина, че въобще и да искаш не можеш да спиш и тн., а чакаш да ти дадат бебето най-накрая.

И аз се бях засилила за там, добре че реших да свърша друго.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines