Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 15:09:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 160490 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 04, 2016, 16:13:49 »

Аз се мажех с какаовото масло на Палмърс.Целия корем, бедрата, дупето и гърдите.В началото с млякото им после с маслото.СЛед раждането продължих да се мажа, защото бях видяла доста познати който се нацепиха след като родиха, когато започнаха да се прибират.Най-малко мазането успокои сърбежа, че беше уужас в един момент.Така ми се беше разтегнала кожата, че сърбеше ужасно.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: февруари 04, 2016, 16:21:49 »

Виви, Нат, благодаря ви!  give_rose Защото на места четох, че едва ли не не е възможно нормално раждане в този случай. Добре, че не го приех много на сериозно.

Маги, и аз чета много за това кокосово масло. До колкото разбрах се препоръчва да се маже и след раждането, по време на възстановителния период.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #242 -: февруари 04, 2016, 16:24:40 »

На мен ми казаха само, че е ниско, което било нормално  huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #243 -: февруари 04, 2016, 16:32:50 »

Миме, най-вероятно си го объркала с превията. Това е нещо коренно различно. Графиката на Нат е много ясна и точна. good Първият път бях със задна и усетих рано бебето. Моят лекар ми каза, че не е внушение. Нормално било, а аз бях и отслабнала доста, та нямаше какво да пречи на усещането. Вторият път пък бях с предна и пак рано усетих, пак бях свалила килограми, а вече и като втора бременност е по-различно усещането. В началото е точно като пърхане, подбутване, трепване. Вече ясните ритници са доста нататък. Таткото може да усети след 20 седмица, понякога и по-късно - пак с уговорки колко е голямо бебето, колко е качила майката и тн.
Аз се нацепих по гърдите след раждането при много бързо слизане на млякото. И преди съм казвала - почти вече ги заличих тези стрии. Гърдите обаче са с друга структура и по-лесно се възстановява кожата там. На корема и паласките е друга работа.
Фери, в началото на всички е ниско. После трябва да се качи. Опасно е, ако не се качи нагоре, не мигрира. Тогава вече може да се диагностицира като превия.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: февруари 04, 2016, 16:44:22 »

Али, ами то не аз, а тази дето го беше писала това се е объркала.  smile После разбрах, че тази превия не е добре. Ама като не разбирам и първо си викам, екстра, това остана. Всеки си пише каквото си иска.
Усетила съм си беб. heart heart heart
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #245 -: февруари 04, 2016, 16:52:00 »

Здравейте, днес бях на ЖК.Всичко е наред.Бебешора си върви нормално.
Другата седмица съм на ФМ ще видим тогава.

Нат, аз установих,че ако вечерям до 18.00 после ми е добре, а след това ми става тежко на корема.Лошото е че докато легна пак огладнявам. smile
Аз ползвах какаово масло и с двете бременностти и съм доволна.Сега мислех да си направя аз крем от какаово  и кокосово масло ще видим.Напоследък  не съм много редовна в мазането, а и моята кожа е сухичка.
Ще пробвам да пусна някоя снимка, ако мога smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 04, 2016, 17:14:13 »

Здравейте!

Аз спя много малко, тази нощ не съм спала никак.Към 7 сутринта чак...Лоша работа, но поне се успокоявам, че бързо ще си припомня безсънните нощи след раждането и ще съм във форма blum
За мазането - по-добре олио, по-питателно е, а и не всяко оставя мазни следи. Аз ползвам едно не скъпо, на Alverde от DM. Преди това ползвах маслото на Eucerin, но ми идва скъпо да го купя 2-3 пъти.
Никой не знае ще се нацепи ли или не, ние да се мажем, пък каквото сабя покаже good
Аз забелязвам нови късички стрии от вътрешната страна на бедрата. Ама като родя очаквам още, както стана и първия път. Не се кахъря много, не ми е най-важното smile

Пандичка, много полезно инфо!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: февруари 04, 2016, 17:17:49 »

Марте, точно така процедирам и аз вече. Определено е дооооста по-добре положението! Но сутрин съм много гладна и докато си направя закуска,вече съм прегладняла и едвам се изстъргвам от дивана.

Понеже си взех няколко продукта на Мустела от изложението, единят е точно за мазане след раждането уж за по-бързо възстановяване на кожата.

Али, ти с какво се маза за стриите по гърдите за заличаване? Моите 2 стрийки-змийки са много мънички и отдолу, но пък си ги знам,че са там и ме дразнят. Не е драма и да не ги залича, но все пак..

Миме, аз затова не чета всяка втора статия в нета, ами си питам АГ-то директно. Примерно, забравих да я питам за степените на плацентата и какво има предвид с термина 2-ра степен. Зрялост ли, височина ли? Ама в нета хиляди глупости може да има написани от чули и недочули специалисти. Щом ми казва, че всичко е наред в момента и тя няма притеснения, значи няма какво да се ровя да търся.

Сънрай, тренираш отрано, а? blum
Предната плацента си е нещо абсолютно нормално и не е противопоказание за естествено раждане.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #248 -: февруари 04, 2016, 17:47:13 »

Нат, аз съм го пробвала това на Мустела за след раждането и много ми хареса.Сутрин и аз съм като ламя...но първо трябва да приготвя на малките ламички.. smile.
Sunray, много е неприятно това с неспането.После си като парцал.Ти за бебето пак ли на Веледа ще взимаш.Аз май само тях не съм пробвала.
Утре, ще се снимам, че след Мимето и Нат, ще се чувствам като изпаднал германец... blum
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #249 -: февруари 04, 2016, 17:53:02 »

Сутрин и мен ме мори страшен глад  girl_impossible Иначе гледам да не ям повече отколкото преди да забременея, но между храненията си хрупам задължително солети/сухари/ядки и плодове, иначе няма шанс да издържа  smile

За бебето мисля първо да дам шанс на българските мазила, гледам каквото мога и ми харесва да купувам българско, малко патриотизъм, че така или иначе нямам наблюдения върху другите smile

Марта, кажи какво си пробвала и ти харесва или не ти харесва smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #250 -: февруари 04, 2016, 17:59:50 »

Фери, тогава задължително пробвай тези мазила, след като изпробвах поне 5-6 други, тези са топ качество!

http://www.alteyaorganics.com/organic_baby_soap.html

Сапуна е точно както ми харесва, мек и не пени много и се отмива лесно, перфектен е! smile

Междудругото имай предвид, че в солети/ядки има доста калории, та ако можеш наблягай на плодове и зеленчуци между храненията. Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 04, 2016, 18:11:17 »

Съботно-неделно училище за родители през февруари в София, България мол.

http://parentacademy.bg/2016-feb-programa/
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: февруари 04, 2016, 18:27:33 »

Козметиката, която Vivi20 е препоръчала е страхотна good

Ползвала съм я за Симеон, но много трудно се намираше. Но пък нищо не пречи да се поръча по интернет.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #253 -: февруари 04, 2016, 18:30:31 »

На мен ми беше подарък цял комлект от сестрата на мъжа ми, но видях че ето тук я има: http://www.zoya.bg/en/Alteya.html
Може вече и на повече места да я има, скъпа я, но си заслужава парите, а и е много икономична тази козметика, тя всяка хубава козметика е икономична.  Wink
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #254 -: февруари 04, 2016, 18:32:02 »

Ами първо с нея ми бяха дали Мустела и за къпане и за мазане.Не съм особено доволна, на Ива кожата е суха и не успяваше да я хидратира.А и излязоха някакви материали, че не е много изчистена козметика.С него бях взела на А-дерма за къпане, но от синята серия, не е лошо, но при тях зимата когато бяха на около година спрях да им  мия косата всеки ден и им се появиха нещо като бебешки крусти на 1 година   crazy.После взех за къпане Себамед, тя е медицинска козметика, тя е почти без мирис, но им изчисти от главите тези крусти.Накрая ползвах и Юриаж,много е икономично при положение, че го ползвам за двамата и ги къпя всеки ден щях да изкарам поне година, ако Ива не беше решила да покрие себе си, брат си и цялата баня с пяна и то на два пъти и свърши за около 6 или 7 месеца.За мазане най-доволна бях от А дерма, но зелената серия, която е за атопичен дерматит.И на двамата им действаше много добре, а и малкия се установи, че е с такъв дерматит около втория месец и само това го спасяваше.Аз не съм пробвала Веледа, но май всички, които са позвали са доволни.Може да пробвам нещо, но си мисля и за разни натурални кремчета , като това на Viv20, които правят в БГ.Ще ти пусна линк на някой.Спомням си,за едно момиче от форума Мири обясняваше, че слага във водата на ваничката май кайсиево олио, което прави кожата на бебето много мека.Sunray може да си спомни, трябва да потърся.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines