Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 04:22:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 213005 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #795 -: януари 27, 2016, 12:37:53 »

И аз заобичах много независимостта при шофирането, ама до работа хич не обичам да карам. Минавам почти целия град и през най-култовите кръстовища. Като сложим и това, че сутрин и вечер всички много бързат.. Пфу, става отврат.
Хаха, без да гледам познах, че снимката е от Еми.
Днес е голяма чистка на работа. Много  лиготия...
Нат, е номер 1 от самоирония. Винаги се хиля.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #796 -: януари 27, 2016, 14:05:42 »

А добър ден... най-старателно ви прегледах, чак до Бамбука на Пандито стигнах  smile Направи ми деня, ама вие сте го измислили супер...
Ние се шегувахме здраво с роднините като ни разпитваха за име, традиционно го искаме, историческо го искаме ... и те почваха много да си вярват, че ще излезе информация, ама неее... накрая ги поливахме със студена вода с  някакво име на някакъв БГ владетел от преди динозаврите, напълно неизвестен...  Ако някой беше дошъл с претенции пък не знам какво щяхме да го правим, чак ми става страшно за горкия човек... smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #797 -: януари 27, 2016, 14:42:23 »

Вдъхновявам ви, момичета, че нямам време за повече:
https://www.youtube.com/watch?v=qSgsW9GLerA
 heart heart heart heart heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #798 -: януари 27, 2016, 15:33:28 »

Здравейте, момичета! Приемате ли новаци на раздумка?
Аз често-често си ви четях и преди, любими сте ми  give_rose  но дочаках повода, за да се регистрирам и пиша.

Относно шофирането - имам книжка вече от 6 години, но карам само по задължение. Хич не обичам, предпочитам да си блея през прозореца. Поне моето момче е доволно  blum той обожава да шофира, та и в това отношение се напаснахме.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #799 -: януари 27, 2016, 15:40:33 »

 welcome-2 и в месечната, Бубеее smile

Приемаме, стига да ни разнообразиш, че правим, струваме, все до едни и същи теми стигаме  angry  girl_wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #800 -: януари 27, 2016, 15:45:22 »

welcome-2 и в месечната, Бубеее smile

Приемаме, стига да ни разнообразиш, че правим, струваме, все до едни и същи теми стигаме  angry  girl_wink
пуснах ти песен, пак си недоволна, Тонкееееееее, освен една ръченичка ли да ти пусна, та да си играем ти у Сф, аз у наше селОООО, хахаха
На ти: https://www.youtube.com/watch?v=w626jRALN_A
« Последна редакция: януари 27, 2016, 15:49:33 от fanimira » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #801 -: януари 27, 2016, 15:55:32 »

Фани, клипове и тн, които качвате дори не ги гледам, защото нямам къде да ги слушаааааааам... Та, недоволна съм, въобще не ме бъркат твоите клипчета.. Дай нещо за пиене, ядене, пейзаж, който да ме вдъхнови да полетя в небесата от щастие и мечти.. Тогава ще съм доволна  girl_haha girl_haha
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #802 -: януари 27, 2016, 16:11:35 »

Благодаря за посрещането, а аз от своя страна, ще си позволя да споделя с вас едно свое разказче  blush

Дано мине за вдъхновение и разнообразие.

https://tsarstva.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0/?p=10
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #803 -: януари 27, 2016, 16:36:28 »

Зеленият тебешир..... heart много ми харесва! Колко истина има между редовете... Бубе, сега ще ти разцъкам и другите произведения.  yahoo

Аз да питам нещо важно - наистина ли махат "Балканджи Йово" и Паисий? От постоянните спамове и оправдания само по тая тема загубих всякаква връзка. Танев казва, че ги мястят в по-горен клас, за да са по-лесно разбираеми и вдъхновяващи за учениците, а фейса ми бъка от протести, сякаш искат да забравим кои сме. Този път истината не я открих за себе си.

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #804 -: януари 27, 2016, 16:56:02 »

Ами да ти кажа, най-вероятно се преекспонира темата. А ние кога сме знаели кои сме? И кои сме "ние"? Да не би да сме "ние" и "вие"?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #805 -: януари 27, 2016, 16:57:38 »

Фани, клипове и тн, които качвате дори не ги гледам, защото нямам къде да ги слушаааааааам... Та, недоволна съм, въобще не ме бъркат твоите клипчета.. Дай нещо за пиене, ядене, пейзаж, който да ме вдъхнови да полетя в небесата от щастие и мечти.. Тогава ще съм доволна  girl_haha girl_haha

Ами като нямаш звук, пък тактувай си! Раз-два-трииии, раз-два-триии...и хоп, ръченичката е готова!

Бубе, много ми хареса! smile Браво!

Наде, в сайта на МОН дали няма някаква информация по темата?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #806 -: януари 27, 2016, 17:00:31 »

"Балканджи Йово" определено говори за "ние" и "вие". 5 века турско робство не се зачеркват само с премахване на думата "робство" от учебника.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #807 -: януари 27, 2016, 17:03:49 »

Факт, ама нали не е политкоректно...то и затова учебниците по история са с уроци по 1стр. и 3 картинки.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #808 -: януари 27, 2016, 17:08:49 »

За робството - да, но като се каже "турско" определено им трябва мнооооого сериозно разяснение на децата, аз лично съм излизала разревана от час по БЕЛ като малка, заради пустото му турско име...
Да си проверят в учебниците по история кои са османци, кои турци, кои мюсюлмани и т.н. милите ни държавници и тогава да ми тръгнат да правят промени. Каква е вината на Айше от 7-ми клас в 21 век за "турското" робство? Ами тогава и смяната на имената да я включат, даже не е и отдавна. Ама на никой не му изнася, нали?
Не я мислете реформата - тя докато настане ще ни се смени министъра и айдеееее всичко наново!  blum
« Последна редакция: януари 27, 2016, 17:26:59 от fanimira » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #809 -: януари 27, 2016, 17:22:21 »

Здравейте smile

Аз мисля, че няма да е голяма загуба ако махнат История славянобългарская от учебниците по БЕЛ, спига в учебника на История да пише кой е Паисий и за какво е писал накратко.

Аз не съм я чела. А на изпита по Българско Възраждане ми се падна Паисий и имам 6. Дано проф. Пламен Митев да не чете форума lol lol lol

В момента учебниците по История са кошмарни, но с времето ще се оправят  според мен. Просто искат да ги направят като западните и няма как да стане изведнъж. Все пак професорите и много от учителите все още са учили определенията на Сталин. За една курсова работа четох учебници за 7 клас от '56, '66 и '76. Много беше интересно как са променяли нещата. И сега ще е така.

Мен лично османско владичесто ме устройва като термин и според мен си е доста точен.

А и на децата има голямо значение какво им се казва. Естествено, че в 4 клас няма да им кажат, че Левски и Раковски да бъркали в общите пари. Нали трябва да им се изграждат високи примери. 
Въобще сложно е с учебниците. Аз харесвам тези, по които аз съм учила, но сега има по нови разбирания и учебниците трябва да се съобразят.

леле колко ме вълнува тази тема, нямах представа, че мога да изпиша толкова за 5 мин.
Активен
Страници: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines