Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 09:24:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 221599 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #735 -: януари 26, 2016, 10:17:03 »

На баба ми сватовете имали една торбичка закачена на стената. С отделен бюджет били и всеки, когато и колкото му се откъсне от сърцето вкарвал в тая торбичка. Като на никой не му се слага......няма пари за хляб!

Аз отивам да се трудя...успешен ден!!!!  heart

 
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #736 -: януари 26, 2016, 10:17:43 »

Даже молбата за това идва от дядото, с картичка и подарък за мен, във вид на шал. Хаха, от приятелката, без да знае какво има в пакета ми, също имам шал, поне е в други цветове  funnytooth Със сълзи съм се смяла, но хората си мислят еднакво и никой не се ядосва на другия, та няма гаранция какво ще се случи със семейството, описано от Али.
.............
Пък и после ще стана мнооого добра и пречистена, а не съм сигурна, че ще мога да се понасям такава....

Добре, че съм сама, да се смея и аз на глас funnytooth funnytooth funnytooth
Не знам, ама тази година много шантаво тръгна. По принцип харесвам високосни години, като една идея по-интересни. Тъпото е, че ми объркаха сметките с някои празници. Тамън да се наканим да правим кръщенка в баш най-подходящия ден - то се измести в най-неподходящия tease За рожденния ден на Дребната - пак така... Пфууу, ама и те моите планове едни - без кръчмар и без риба в тигана pardon
Имам нужда и аз от едно пречистване, пък да видим кога ще е. Няма да е с житен ден, че и без това съм си кокошка koko6ka girl_haha
Аз ICQ го прескочих като вариант. Пък за Мирката не съм имала чак някъв си специален ник. Пишех се, както ми дойде таласъмията на момента.
Тинче, радвай се, че всичко е наред с мъжа ти. Друото се оправя. Е, нашите тенекии не ги направиха съвсем на 6, ама като за градско бива. Моята кола я ползваме за дълъг път... Големи разправии бяха тогава, пък най-тъпото беше, че ММ нямаше никаква вина да го ударят отзад и да отскочи толкова колата, че да се смачка и отпред в предната спряла crazy
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #737 -: януари 26, 2016, 10:23:29 »

О, такива пречиствания не съм и пробвала да правя...ама усещам, че няма да се увенчаят с успех  blush

Тинче, много неприятно с колата, ама добре че ТМ не е пострадал  nea А за ремонта не се притеснявай, това във всички семейства го има, ние му викаме солта и пипера на живота  Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #738 -: януари 26, 2016, 10:27:36 »

Добро утро! Coffe

За бюджета... кой, както намери..... Подкрепям мнението на Tinkata.
Изобщо лесно е човек да бъде съдник, но пък кой е казал кое правилото и кое изключението girl_wink

За приятелите също не го разбирам. Аз съм на принципа, както се пееше в една песен на Георги Христов :
Нямам нужда, Нямам нужда от много приятели -
стигат ми двама-трима,
ала само такива, които в сърцата си
рани от моите болки да имат.

 
Другите не са в тази група, следователно не им се впечатлявам. smile

И един виц като са сутрин в сватбен форум:

Какъв е главният проблем в повечето бракове?

В това, че жените по природа са майки, а мъжете по природа-ергени......
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #739 -: януари 26, 2016, 10:38:42 »

Добро утро!
Аз щях да ходя на работа, ама шефското тяло не ме щя, та може заФтра да ида, ако сколасам, че и ДК имаме с Кик...
Гледам аз разни онлайн курсове, че иначе in-law ме заговаря, пък свършиха общите теми  tease пък и я да се направя на много работна!
Свекоооо, пак ме разби, даже найш кво? Защо да правим Фандъкова президент?! Я давайте едно гражданско движение да издигнем тука Свекърва! Да живее Свекърва!!!
Тинче, разбирам те напълно 3 пъти съм го минавала това нещо - квартирата, че първото, че второто, сега и част от къщата ще правим, ама in-law ме дразнят нещо. Не стига, че всичко ще си платим ами и на майсторите ще ни се месят  diablo Имоти не ща вече, само живот и здраве и време да им се радваме!
Али, нещо и тя яхнала гледам метлата, друго не помня вече.
А пък братовчед ми, който ми дължи немалка сума щял да си има 3-то дете. Да му е живо и здраво, ама това означава да си чакам парите още най-малко 5 г. Тъпо ми е, защото и аз обзавеждах апартамент като му ги давах, и аз бременях, родих, трябваше да рева и да се тръшкам ли, или да си ги искам... Дойде си лятото и не намери време за мен, а за лов намери  sad тъй че няма да се сърдят ама вече всеки според заслугите си, аз си имам достатъчно близки хора и той не е от тях!
Е не, пак 2,отговора, ще има да четееееем....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #740 -: януари 26, 2016, 11:12:01 »

Фани, ама без профил във Фейса няма  как да ми станеш ПиАр-ка
Без връзка с всичко казано дотук се връщам на идеи за подарък за Св.Валентин, почерпени от ФБ - прическа на интимните части във формата на сърце, стреличка или различно оцветяване на окосмяването. И много неочаквана версия на онзи коледен разказ за косата и часовника. Wink
http://purvite7.bg/choheno-kontoshche/
Панди не се обажда...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #741 -: януари 26, 2016, 11:15:09 »

Панди ми беше интересно, какво мисли за финала на Х-фактор, че беше избухнала снощи във фейсбук smile За кого беше, Панде?

НЕ искам Свекърва да е президент, защото няма да влиза във форума и да разказва пикантерии  nea Егоистично, но факт  blum
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #742 -: януари 26, 2016, 11:34:16 »

Добър ден!  smile

Фери, радвам се, че всички са приели новината мирно и кротко. Така и ти ще си по-спокойна, което е важното.  blum

От делене на сметката между приятели пак до деленето на бюджета в семейството стигнахме. Май скоро го коментирахме това.  pardon

Да ви кажа мен какво ме изуми вчера. Чета на едно място как една жена, която ще ражда скоро иска съвет какво да прави, защото в семейството на съпруга й е прието първото дете да се кръсти именно на свекървата или свекъра. Тя не е съгласна, но свекървата не склонява, обидена е и дори не говори със снаха си. Сега жената иска да се изнасят от жилището. Тъпото е, че и мъжът и е на страната на майка си.  crazy Как могат още да съществуват подобни хора?

Свекърва, спомням си го това чохено контошче. good
И идеите за подарък за Св. Валентин са един път.  funnytooth
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #743 -: януари 26, 2016, 11:47:48 »

ooooo, Mиме, такива в родата с лопата да ги ринеш. Даже една от снахите, на братовчед на ММ жена, тръгнала да кръщава бебето си с буквата на свека си, ама не и цялото име и тая - панаири, цупеници, нямало снахата да се прибира с бебето у тях ит.н. И младите най-накрая склонили, но са били финансово зависими от свекърите си -млади се взели и така който дава парите, определя условията явно. Ама моите копче не могат да ми кажат, защото сме си независими!  blum good  
пак до приказката на Лоли за селото опираме май...
Ин лоу се опитва да ми вкарва изречения хората на село това, хората на село онова, ама хората на село не ми дават 5 лв тъй че да говорят колкото си искат, всяко чудо за 3 дни, днес мен ще обсъждат, утре аз тях и така, хахахах
« Последна редакция: януари 26, 2016, 11:50:49 от fanimira » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #744 -: януари 26, 2016, 12:14:27 »

Не може да не съм ви разказвала за моя приятелка от детството, която роди преди около година и кръсти детето си на свекъра, по негово изрично настояване - ГРОЗДАНКА , той е Гроздан... Направо са за пребиване и тя, и мъжа й.. Не би Гергана или нещо там с Г, ами ГРОЗДАНКА.. Луда работа.. Зависим, зависим, колко да си зависим егати!  crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #745 -: януари 26, 2016, 12:16:48 »

Фани, що те плюят?!
О, чохеното го помня и с картинките даже. Една стара омазана книга, подарена на майка като дете. Ама бабата беше един път с кожената яка...
Аз косми не трая, та ще пропусна предложението за св. Валентин...
Свекърва е във вихъра и ми осмисля работния ден.

П.п. сега срещнах в документи Бойчо Огнянов Някъв си.... Паднах от стола хаха.. Жена си с конкурс сигурно ще търси.
« Последна редакция: януари 26, 2016, 12:18:51 от Alichka » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #746 -: януари 26, 2016, 12:23:09 »

Не може да не съм ви разказвала за моя приятелка от детството, която роди преди около година и кръсти детето си на свекъра, по негово изрично настояване - ГРОЗДАНКА , той е Гроздан... Направо са за пребиване и тя, и мъжа й.. Не би Гергана или нещо там с Г, ами ГРОЗДАНКА.. Луда работа.. Зависим, зависим, колко да си зависим егати!  crazy
Да й е грозно името, та да не я хващат уроки , бе Тон!!! Може затова да е, знаеш ли. То и моя приятелка си кръсти детето на баща си – Мехмед, щото много била обичала баща си, ами мъжа й, той не си ли го обича?!
Що ли„ Али? те намират за кво, сега за Кик, трябвало на баща си да го кръстя, щот нали мъжа ми бил заврян зет  blum как го измислили това при все че живеем на 100 км и се прибираме на месеца веднъж, не знам?!  diablo Ама свекъра си им рекнал; Вие, моя синковец не го мислете - заврян, заврян, ама 2 апартамента си има той собствеННи, хахахах
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #747 -: януари 26, 2016, 12:27:37 »

ВиЙ пък сте много интересни tease Това на майтап. Иначе - дядо ми (на баща ми), като баща ми имаше син, го кръстиха Коста на дядо. Ама се казва Костадин Р.К.

После чичо имА син. Ама чичо е Лазар. А дядо беше Костадин Лазаров К. И дядо предлагаше на чичо пари, за да си кръсти сина Костадин, за да му носи и трите имена. Ама чичо се запъна, защото вече имаше един Костадин и за това сега братЧеда се казва Константин...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #748 -: януари 26, 2016, 12:35:56 »

При свекъра са така потомствено нещата. Само дето свекърите не са се запънали за имена. Радват се, хвалят се, ама насила никого не са карали. И така етърва ми до ден днешен мрънка, че не харесвала името на свекъра, а това на кума им. Все с Б започват, ама са с различен смисъл. И представете си като стане дума, как се чувстат свекърите. Те са и питали защо детето не е с другото име... Ами традиция било. То като не знаеш кво правиш са ти глупави и оправданията.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #749 -: януари 26, 2016, 12:51:55 »

Аз пък не знам като съм се родила (понеже съм първо внуче от всички възможни страни) някой от бабите и дядовците да се е запъвал за конкретно име...само тати е искал да си кръсти първото дете на някой от родителите му, ама мама е казала, че 10 да има нито едно няма да кръсти на свекървата, та затова съм Христина на дядо ми Христо, иначе свекървата е Здравка...не искам да си помислям какво име щях да имам ако бях на нея  Girl_hide После брат ми като се е родил мама е искала на нейния баща, ама дядо се е запънал, че ако не е Трифон (като него) хич да не го кръщава с друго име с Т, щото нито е Тодор нито нз си какво още...та така брат ми е Емил на майката на мама Елена smile Ако бях второ дете сигурно щях да съм Елена Wink Общо взето и ние и братовчедите ми все сме кръстени на баби и дядовци  blum

Това с Грозданка...не знам, трябва да може да си смениш името като порастнеш и се осъзнаеш, иначе цял живот срам  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines