Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 01:53:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 213001 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #705 -: януари 25, 2016, 14:03:00 »

Дам и аз съм За, като се ходи някъде да занесеш нещо, ако сте се уговорили, както Миленка предложи да вземат винце, ама ние сме бетер магазин за алкохол.. Имаме и купешки и домашни.. Тя видя, да ви каже.. Половината тераса с алкохол и един шкаф.. То не са уискита, водки, бейлиси, вино - бяло, розе, червено, ракии.. Ужас хаха smile

Тия квадратни чинии, каква име историтята..  girl_impossible Преместваме се с Илиян в нова квартира само 2мата.. Искам всичко да е като в дом.. Подредено, красиво.. Да нямаме различни чаши, чинии и тн.. Отиваме да пазаруваме в Метро и се хващам за тези чинии.. КуПУВАМЕ ГИ, но без да отворим кашона, защото беше "хубаво запечатан" .. Голям кеф, прибираме се, отваряме и вътре от 6 комплекта.. дали имаше 3 общо здрави и по 1-2 от някой вид чиния.. Голям яд.. Връщаме се, нищо не могат да направят разбира се, купихме втори и сега си имаме поне чинии.. Счупих няколко от тогава, ама пак баланса е на моя страна Wink
« Последна редакция: януари 25, 2016, 14:05:54 от alexandrova_90 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #706 -: януари 25, 2016, 14:15:07 »

Е, не чак така. Другите пазаруват, домакинът не се включва в покупката с полагаема се сума. Просто е "Добри приятели - чисти сметки" и така са свикнали от ученици. Като се изпоженят, жените им ще диктуват правилата.
Има и едно основно правило в светския живот - домакинята в никакъв случай не бива да се показва "над нивото" на гостите си, за да не ги засрами Wink. Аз лично не мога, защото каквото и да правя, все съм си по- умна от тях funnytooth
В това отношение приятелите ни са от нашата черга финансово, но не всяка има умението да сготви и сервира. Знаем си къде ще е пресолено, къде - недопечено, къде с наблягане на купешки храни и вече не търсим кусури, нито открито се възхищаваме. На нашата възраст по- важни са приказките, та предпочитаме да сме на неутрална територия, всеки да си поръчва според вкуса и джоба. Само ако някой е ходил в чужбина или на по- специално място, кани за да показва снимки и да ни почерпи с нещо тамошно.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #707 -: януари 25, 2016, 14:20:07 »

Свекс, не съм на вашите години, ама и аз предпочитам така... Навън, избираме заедно заведението, после всеки си поръчва, докато му стигнат парите или до колкото е гладен  good

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #708 -: януари 25, 2016, 14:22:26 »

Колко хубаво човек да си има такива приятели, Свекс!!!
И аз имам, ама са все по чужбините, та и ние като орхидеите малко, добре че нямаме време, че то няма къде да се ходи в нашия град/село. Поне има гимнастика и китайски, хихихи  Yes Все киснем в скайп/вайбър/.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #709 -: януари 25, 2016, 14:25:10 »

 "Аз лично не мога, защото каквото и да правя, все съм си по- умна от тях funnytooth "


 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth lol


И при мен е така, само дет аз знам че има само две семейства, които ни черпят, като ни поканят на вечеря. Аз лично , винаги нося вино и бонбони. Ако не ме кефи храната, си трая и си пия виното pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #710 -: януари 25, 2016, 14:27:42 »

Хихи Свеки, май с напредването на годините така стават събиранията smile И нашите вече почти са на този принцип, ама това главно защото те все канят, канят, а много рядко ходят някъде на гости, понеже на хората не им се занимава да си убият цял ден в посрещане на гости като мама примерно  pardon

Пускам ви една статия, която леко ме вдъхнови: http://urbex.bg/%D0%BC%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B5/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D1%8F%D1%85%D0%BC%D0%B5-%D0%B2-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B5/
 
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #711 -: януари 25, 2016, 14:28:32 »

Аз не съм капризна, дай ми храна само и съм ламя, хахаха  Yes Тъй че няма шанс да не ми хареса яденето, хихихи  blum
Фери, ще ги видя аз като им се роди някое малко urbex-че. Да ги видя посред зима с бебе с температура де ще ми ходят в Ардино и да тръгнат, дали ще има отворен път в Родопите. Била съм там аз, за почивка става, но завинаги като стана на 65+, то тогава може и към Делиормана да се завърнем де, да стареем с наборите, хе хеъ поздравявам ги за смелостта, но човек не се храни само с "гледки"  blum
« Последна редакция: януари 25, 2016, 14:39:29 от fanimira » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #712 -: януари 25, 2016, 14:39:25 »

статията е хубава. мен ми писна да съм роб и се  блъскам да намеря заобиколни начини да изкарвам пари сама, без някакви шуробаджанащини над главата ми. в последната фирма, бях единственият външен персонал в магазина, всичко друго беше племенници, дъщери, синове, стринки и собственици. не се търпеше просто.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #713 -: януари 25, 2016, 14:49:04 »

Хубава е, и замисълът е хубав, ама трябва да имаш бая сериозни клиенти, от които да си изкараваш месечния доход  pardon И аз веднага се замислих за деца като имат най-малкото болница, аптека и е такива "постижения" на цивилизацията къде ще търсят  Girl_hide

поздравявам ги за смелостта, но човек не се храни само с "гледки"  blum
Точно Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #714 -: януари 25, 2016, 14:53:37 »

Аз пък лично много искам да си каня гости. Сега...не знам какво ще стане в действителност, но ми е хубаво да си събираме приятелите на "лаф-мохабет".

Сега по РД-тата ни, нали двамата сме един след друг, всяка година ги събираме накуп и си е много яко, тая година пак така. От една страна е по- добре навън, защото всеки яде каквото иска, а в къщи си ограничен до каквото е сготвил домакина, ама и пици да си поръчаме у нас, пак ще е по- забавно, защото ще може по- на спокойствие да си говорим и да си седим докогато ни се иска...Пък и ще мога да пробвам всички сладки неща дето са ми в to-do листата...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #715 -: януари 25, 2016, 15:01:15 »

Ние като студенти все на домашно се събирахме (а в по-късните часове на дискотеки, разбира се), че да пестим пари, а и да се излагаме вкъщи.. Сега всички предпочитаме навън, ако е за приказки.. В случай, че ще играем на някоя игра сме на домашно  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #716 -: януари 25, 2016, 15:03:54 »

Да бе, ще идеш в джендема на стари години...Да те пребият за два лева от пенсията, да стоиш без ток и вода...Такива ми се иска да ги питам откъде намират пари. Щото няколко случая знам дето източват от фондове и после дим да ги няма. Едните сееха лимец, други екотуризъм развиваха...Оставете болестите по децата, те нали няма да боледуват, щото на чист въздух ще стоят Wink. Ами къде ще учат?
Търся нещо писано от оня белгиец, дето напуска Лещен, щото много му е потръгнало да живее на мирно и тихо. Ама то достатъчно да си пусне човек да гледа "Английския съсед" и да му мине меракът.
Еми, heart heart heart Мамка му, така е diablo
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #717 -: януари 25, 2016, 15:13:55 »

Да бе няма, няма да боледуват! То на село вичко му минава на човек. Имаше една бедна женица англичанка в едно село в околността. Имала си жената психични проблеми, ама на село толкоз била добре, че спряла да си пие хаповетя ей тъй на своя глава. Взела да се държи "Хадекватно" из селото, та кметския наместник чак в психото я закарал. Та ходих да превеждам в един жегав ден посред лято. Съда трябваше да издаде заповед за принудително преместване в клиника, че даже и за нормално психо не е била. Голям тормоз 2 часа в залата - то не бе плюене, хапене, пръскане с вода, обвиняване на всички експерти включае и аз в "лъжесвидетелстване". Не ми харесала хич превода, при все че не ме слуша и не знаеше български  diablo да се смееш лииии, да плачеш лииии?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #718 -: януари 25, 2016, 15:23:21 »

Доколкото знам по френско (така ми е обяснявала една моя приятелка, французойка), ако те кани жената, носиш цветя, ако те кани мьжа - носиш вино. С тези трите (вино, цветя и шоколад) не мож' се обьрка.

В Италия в крьга на Фабио, когато се излиза навьнка да се яде - кой каквото ял и пил, сметката се дели по равно на броя на двойките. Не се смята като в Бг (поне по мое време в Бг беше така) кой какво е ял, да си плаща неговото.

Ние като ходим винаги носим по вино. Като идват у нас сьщо. И се знае за какво отиваме, хората като канят си казват - елате на вечеря или елате на аперитив (на по чашка) или елате за следобедна закуска. Такива крайни случаи каквито ги разправяте не сьм срещала, ама като ви чух историите те всички тия приятели са все "бивши"  pardon

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
« Последна редакция: януари 25, 2016, 15:25:38 от inaxastra » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #719 -: януари 25, 2016, 15:28:39 »

Ина, и ние все по-често делим по равно, независимо кой какво ял-пил (но с тези приятели, сме си много близки една компания 3-4 двойки).. Имаме една приятелска двойка, които са доста заможни принципно.. Вадят телефоните и калкулаторите и смятат.. Ей по 30 минути не можем да оправим сметката  girl_impossible
« Последна редакция: януари 25, 2016, 15:36:52 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines