Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 07:21:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 213008 пъти)
 
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #570 -: януари 21, 2016, 19:25:48 »

Панде, напълно съм съгласна с теб. Ние също го харесваме, приятно място за хранене е, дори една вечер бяхме толкова гладни,че поръчахме доста неща и ни донесоха десерт като комплимент от заведението.
Относно децата, присъствали сме на случаи как търчат като диви и родителите изобщо не ги и поглеждат. Което говори и за самите родители много... А собствениците изтъкнаха и като причина самата обстановка. Масите са високи, масивни и с доста остри ръбове и вероятно са го направили и като един вид застраховка.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #571 -: януари 21, 2016, 19:40:26 »

Днес сутринта по Нова и по БТВ пак го дъвкаха това заведение като дискриминационно. Защото не само дете може да наруши спокойствието, също се отнася за пияни, скандалджии и душевно болни. Та според водещите, би било редно ограниченията да се отнасят към всички смутители. Ама пък нямало уточнено що е "смутител" та общо взето го оставиха така и който иска да ходи, който иска - не. Предполагам, приказката, че и най- лошата реклама е вид реклама, ще го направи по- посещаемо в близките дни.
Моето мнение е, че деца нямат място в заведения след 20ч. /хайде през лятото да кажем 21ч./. Мои деца не съм водила, за чуждите не искам да отговарям, майките им да му мислят. Хехе, същото отношение имам и към баби. Като цъфне майка ми при наши приятели и ги зяпне в устата /щото не чува, не че и се яде/ и почвам да стискам зъби и да се чудя как да я подмамя да си иде в стаята Wink. Братовчедите и те се виждат в чудо с леля ми, че тя и в разговорите иска дейно участие да взима. Тцтцтц, дано има кой да ме спира и мен, че както се бутам тук, като нищо да съм първи ред, първи стол при събирания на младите blush
Наде, ковни си сертификата на видно място и дано ти отваря много врати good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: януари 21, 2016, 19:49:49 »

Тук ще си позволя да не се съглася с вас!  :PИма деца, които не подлежат на "дресировка". girl_impossible И който има деца какво да прави? Да не ходи по заведения ли?! Ами тия деца как ще се научат да се държат прилично ако не се водят на такива места. При нас за съжаление клиента не е цар, защото няма реална конкуренция. В чужбина както си излизат рядко мислите ли, че въпросното заведение ще се пълни ако веднъж дваж "глоби" някого. Ама тук на кого да се оплачеш, то като нищо репортажа да им е безплатна реклама. Няма лоша реклама.
Ами моето дете като види малко място и веднага се чекне на шпагат, означава ли, че е невъзпитано. И аз най-невъзмутимо си говоря на масата и то на висок глас, тц тц тц... Няма да ходя в Ст. Загора то се е видяло...
Едит: Свекс, подкрепям напълно за 20-21 ч. за заведенията. Ама ние понякога ходим за набързо когато нямам наготвено. То така или иначе си лягаме преди 21 ч. така че ставаме в 19:45 най-късно.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: януари 21, 2016, 20:15:28 »

Всъщност, доколкото знам, в чужбима има много заведения, в които не допускат деца.

Да ви разкажа една случка, с мои колеги в първи курс по този повод. До СУ имаше един ресторант Грозд, сега е Естерхази или нещо подобно. Та имали сме дупка между лекции, по обед и гледат до колегите, има маси и решили там да седнат. Влизат те, първокурсници с ранички всичките и ги посрещат с "на ученици не сервираме". Те обаче спокойни - "Няма проблем, ние сме студенти", но отказали им обслужване и наште си тръгнали. В последствие в едно интервю чух Лили Иванова да казва, че това и е любимият ресторант. Нищо чудно, че не сервират на студенти-археолози. Те наште сигурно като бяха видели цените в менюто сами щяха да си излязат.

Бравочед ми е доста буен. До скоро беше неконтрируем на моменти, и не го водеха, ако не е детско парти. Ритал е сервитьори, чаши и чинии е чупил и вуйчо ми реши, че е по-добре да не го водят. Сега вече е първи клас и доста се е кротнал, поне за пред хора, и ходи вече по ресторанти. На сватбата на сестра ми, от децата се държа почти най-прилично, което мен ме изненада приятно.

Фани, сигурна съм, че всички и се кефят на шгатите, ама това не е като да тича като муха без глава.

И само да не си помислите, че си мисля, че моето, ще стои като в библиотека. От сега не се спира, не иска да проумее, че и то е панда  blum
« Последна редакция: януари 21, 2016, 20:20:06 от pandapanda » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #574 -: януари 21, 2016, 20:43:50 »

И аз мисля,че трябва да има места,където деца да не могат да ходят,не навсякъде,но все пак обърнато обратно може да се приеме,че аз съм дискриминирана,защото нямам,а ми се налага да търпя невъзпитанието на чужди,че и се сърдят като направиш учтива забележка. Ние често излизаме с деца,приятелите ни са всички с деца,работила съм с деца,но не смятам,че на тях им е забавно на място за възрастни,дето се чудят каква беля да направят,колкото и да са възпитани.Когато заведението се е погрижило за занимание на децата съм съгласна-има площадка,има книжки за оцветяване и т.н,Ако такива  няма ,то  горкото какво да прави- или ще е  тасманийски дявол,или пък ще му е набутан таблет/телефон,че да не пречи- не виждам кому е комфортно и нужно.
Другото любимо е как майките си пият кафе най-невъзмутимо,а детето вършее наред.Миналата седмица попаднах на такава сцена-то вдигна кафенето на главата си,майката му се съгласяваше на простотиите само да не повишава глас-качи се на всички столове с обувки,разля някакво мляко и нито гък от майката. Ами, очевидно  то няма да се научи и като е сред хора след като майка му отсъства,аз ли да го възпитам и после защо за едното нищо се пребиват.
Чичо ми в САЩ живееше в кооперация, в която не се приемаха семейства с деца-хората там бяха възрастни отгледали са си децата и не искат да чуват плачове. Който иска дете си намира пък някъде,където хората не само нямат против,но и са направили удобства-по-широк асансьор,по-удобно и обезопасено стълбище и никой не се чувства засегнат-нито едните,нито другите. Аз не съм за това да е забранено и никъде да няма деца,но и не смятам,че навсякъде им е мястото. Не искам да засегна никого,просто изказвам мнение.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #575 -: януари 21, 2016, 21:03:26 »

И аз не приемам случая в Стара Загора за дискриминационен.. Абсолютно съм съгласна с доводите, които извадиха собствениците/управителите на заведението... Ужасно е неприятно именно заради родители, които си седят, хапват и пийват, а децата им вдигат заведението във въздуха.. Обожавам децата и смятам, че те не са виновни, защото както е казала Фани, те не се раждат научени как да се държат в заведение и на обществени места, а родителите трябва да ги насочват  pardon В случая хората не са таксували никого..

Аз не съм против воденето на малки деца в заведения, просто не и след 21-22ч, защото като ги гледам изкривени по някакви колички и спящи до 1-2 часА през нощта полудявам  pardon

Панди, много си ми сладникава тези дни, ама ми харесваш и ме умиляваш  heart heart heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #576 -: януари 21, 2016, 21:34:21 »

Аз не сьм от тия дето ходят по заведения, но като отимате деца пак ще си говориме.

Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #577 -: януари 21, 2016, 21:45:43 »

Хахаха - а тия дето си оставят количките пред кафенето, щото бебето спи вътре, а те влизат да си пийват кафенцето? К'во толкова - нали витрината е стъклена и количката се вижда...

А иначе - много си зависи от детето и майката, и от много други неща. Решил да не пуска деца - ОК. Не е приятно, ама и мен не ме пускат с кучето...никъде...то е почти едно и също.

По- скоро е тъпо за тая жена, която не са предупредили и са натъпкали 15 човека на маса за 8
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: януари 21, 2016, 22:41:47 »

Хаха Тони, разбиме. Аз - сладникава, аз си мислех, че ме мислите за темерут понякога  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #579 -: януари 21, 2016, 23:44:55 »

Хехе, Скай, напомни ми за едно време. Съвсем нормално беше, като влизаш в магазин и да кажеш на някоя излизаща от там жена:"Другарко, ще ми пазите ли детето за малко?". И всеки си оставяше спокойно количката. Е, гледаш жената да не е някоя мърла и развей прах, ама ако нямаш много време, хич и не подбираш. И пред блока, на по- големи момиченца сме ги оставяли, тва с какъв акъл, не зная. crazy Като излезе майка с количка и веднага я накачулваха момиченца да искат да возят бебето до края на тротоара. И аз до бая голяма се лепех по комшийките с деца да помагам.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #580 -: януари 22, 2016, 09:02:53 »

Добро утро  give_rose

Снощи имахме изненадващо гости един приятел на Илиян от Силистра, добре че поспах 2 часа от 17:30 до 19:30, че иначе щях да се евакуирам в спалнята.. Егати и главоболието, което имах..  shok

Утре сме почивка, кумата идва на изпити, Миленка и ФИл ще са ни на гости.. Ще чистя и готвя цял ден  yahoo  danceg Жалко само, че няма да се видим с Бобчо sad , ама друг път  pardon

Панде, ти си темерут, но сега си сладичка  funnytooth funnytooth Каква врачанка би била, ако не си темерут  crazy kiss2  heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #581 -: януари 22, 2016, 09:03:46 »

Добро утро! Хехехе, Свекс върна ме във времето когато ми викаха Янче.
Всъщност като има забранени заведения в град като Сф и В-на нямам нищо против, но в моя град джудже ако се случи нещо такова... Просто няма шанс да оцелее съответния търговец. Да не говорим, че има деца, които се водят "на фолк пИвица". Даваме на децата си : Игнор, игнор, игнор" и хич да не ни пука. Скай, срещала съм майки, които се грижат за децата си по-малко отколкото баща ми за кучето, което гледа на двора на село.
Айде лек ден мен Кик ме вика!
Едит: Тон, много поздрави на Миленка и целувки на Бобчо!  give_rose heart Не съжалявай за малкото, все пак и майка му е хора и има нужда от почивкa!!!
« Последна редакция: януари 22, 2016, 09:06:04 от fanimira » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #582 -: януари 22, 2016, 09:27:58 »

Снежната кралица пребори ледовете. Спестих фитнеса на шефа. Няма да ме бута.
Като чета, пак опираме до възпитанието. Свекс каза за воденето на дете до яслата за ръка и споделеното лично време. Като опрете до там, ще разберете за какво иде реч. Утре на спокойствие ще лея сълзи в нашта тема.
Скай с това куче ме разхили яко...
Слънчев ден на всички. Чакам кафето...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #583 -: януари 22, 2016, 09:43:19 »

Сълзи? Алиии, споко бе, душа, не може цял живот да са ни до г..а тия девойки, я? Ще го минем и това изпитание на живота.
Казвала съм ви го и преди! Животът е борба, оцеляват най-приспособените!
Аз снощи си свърших работата по новия проект. Другата седмица ще ми е напечено. Стискайте да го внесем по живо по здраво, а после дано да ни го одобрят. Все пак пробихме през изминалите години, би трябвало да е по-лесно...  pardon
Айде пак саморазправа  diablo не коментирам, тоя път в 17-то СОУ
Направо не ни трябва война, ние ще си се самоизбием!
Свеки, тия "възрастни", в библиотеката са просто големи хора Не-ученици, а не над 65 г. да речем. А пък и нали е "модерно" да се говорят езици в днешно време. Един мой братовчед според майка си говорел "7 езика като свои родни" хихихих. Пресетих се на една конференция. Заговорват на френски: Френския ми е като майчин, заговорват на англ. Тя: Английския ми е като втори майчин, на руски, пак същото и накрая един колега възкликна:
Абе г-жо Овчарова Вие колко майки имате?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #584 -: януари 22, 2016, 09:51:01 »

Заговорват на френски: Френския ми е като майчин, заговорват на англ. Тя: Английския ми е като втори майчин, на руски, пак същото и накрая един колега възкликна:
Абе г-жо Овчарова Вие колко майки имате?


 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth

Али, направо не знам какво да ти кажа.. Толкова позитивен човек си, а така трудно приемаш тръгването на работа и това на детето на детска, че си го представям като ужасен период..  sad  heart

ЕДИТ: Понеже от известно време сутрин не спирам да гледам тези чаши.. Тотално, напълно и абсолютно съм влюбена в тях.. Не точно в конкретните, но по принцип.. Ви пускам чай smile Можете да ги разгледате тук - https://www.facebook.com/Design-Art-Studio-Ekaterina-Lachova-Ltd-555601557895218/ Ръчна изработка на едно момиче... Може да си подаря за Свети Валентин, нищо че не го празнувам


« Последна редакция: януари 22, 2016, 10:00:19 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines