Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 23:12:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 212997 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: януари 20, 2016, 17:34:14 »

Именно... А как да се промени това?
Никак, със стари "к..и" нов бардак не се прави! За нашите деца може и да стане. Света се променя, аз виждам промяната всеки ден. Виждам как табуто за нас за тях е съвсем нормално и обратно. Та и това едни ден ще е нещо нормално, но няма да е утре, и вдругиден няма да е!
Какво ще готвите довечера? Аз съм на бобец!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #541 -: януари 20, 2016, 17:42:58 »

Хехе, ние сме на тиквички.
Фани, кажи нещо за китайката, как е дошла тук, харесва ли и?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #542 -: януари 20, 2016, 17:47:21 »

Харесвам много гледната точка на Чери. Но това са вътрешни убеждения, ценности и възпитание, градени с години. Да накараш някой да говори открито за неща, които смята за срамни, е да превъзпиташ възрастен човек изцяло...а и защо е нужно, кому е нужно да прави такова превъзпитание или поне опит за него? Това дали говориш за нещо или не - не го променя. И всеки сам избира начина, по който да се бори с "проблема" - една част от хората говорят и искат да дават публичност, вероятно с идеята да помогнат, да покажат и на другите, че съществува такова нещо, че и друг изпитва същото....ама другата част от хората си мислят "тая пък на каква се прави...вместо да си стои вкъщи, заприказвала за тия работи...пу пу да не ти е уроки" и си плюят в пазвите. И това са двете крайности...в средата има още милион различни разбирания и подкрепящи и двете гледни точки до някаква степен, но не смеещи или не желаещи да бъдат част от "дискусията".
Аз и тук пиша всичко, което ми дойде на главата, и в живота си съм такава. След бременността ми близките ми ме съветваха "не казвай на никой"..."никой да не разбира".... Е какво, ако разбере? Никога не съм крила нещата, които така или иначе са такива, каквито са. И съм запомнила една мисъл на Ина, перифразирам: "И хубаво...и лошо....все с хора трябва да го изживееш/преживееш!".
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #543 -: януари 20, 2016, 17:49:26 »

А така! Дайте за храна да си говорим  blum Ние довечера сме на среща с колегите от уни и няма да хапваме вкъщи, иначе си имаме сготвени пилешка супа и ориз с пилешко и грах  smile Тия дни ще свършат обаче и съм намислила леща и някаква картофена манджа с прасе, че да не прекалим с пилетата  blum Да кажа, че откакто съм 2 в 1 не съм заклеймила толкова категорично месото и понякога хапвам, че ми се яде и вегетарианството ми е малко на заден план  blush

Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #544 -: януари 20, 2016, 17:57:08 »

Ние сме на икономична тарифа,та се гъчкаме със зелеви и лозови сарми от баба вече 3 ден. На мен утре вече ще ми писне от тях и го мисля. Откакто се разпространиха тия страници с клиповете във ФБ само им се облизвам на рецептите,ама с това бутер тесто навсякъде... Може да си направим зелен фасул или грах нещо такова с малко мръвка,ама чак утре след поредния кръстоносен поход за пустите му покани-на ръба съм да последвам примера на Ан Хатауей в Сватбени войни и да изпратя по един мейл с идеята на поканата  crazy на всички гости.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: януари 20, 2016, 18:02:07 »

Много сериозна тема се нищи! Моето мнение е, че всеки избира как да живее, дали да дава гласност на проблемите или не...изобщо всичко си зависи от вътрешните убеждения. Затова сме различни, затова и живеем и мислим по различен начин. Според мен споделянето на проблема си е нож с две остриета, защото никога не знаеш какво ще получиш отсреща. За съжаление живеем в едни свят, в който лошотията властва. Мълчанието е защитна реакция. Имам приятели, които са до болка откровени с изказванията си и си мисля, че дори не осъзнават, че говорят повече от колкото трябва и нараняват отсрещната страна. Много често без да искаме бъркаме в раната на другия, затова аз се опитвам да не ровя, там където не трябва. Питам, когато намеря за уместно, давам си съветите отново тогава.

За ядене като стана въпрос...аз преди малко приключих с лещата.  pardon Обичам си я, какво да направя? blush
А пък за тиквички се сещах вчера и ужасно много ми се ядат. Трябва да си направя!
Месото точно сега не ми е на дневен ред. Все гледам нещо постничко да сготвя. Горкият Влади, той все с мен се съобразява.  huhhuh.gif Не, че хептен съм го зарязала месцето, ама по-добре ми е като го няма на масата.

Ммм и сърмички много обичам.  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #546 -: януари 20, 2016, 18:06:02 »

Тиквички и на мен ми се хапват ама по тва време не ме кефят особено  huhhuh.gif А как ги правите пълнени? О, трябва да си напълня патладжани сетих се!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #547 -: януари 20, 2016, 18:43:02 »

Аз съобразявам тиквичките с разните изисквания на столуващите вкъщи, налагайки моя вкус и желание да се правят бързо. Wink Да, определено са цвъкани с торове, ама няма гладни да стоим. Ето ми рецептата: В дълбок тиган с капак слагам зехтин и масло и като се сгорещят добавям няколко скилидки накълцан чесън. След това идват и тиквичките, ситно нарязани или настъргани, голяма и пълна лъжица куркума, сол, черен пипер и кимион. Похлупвам и разбърквам от време на време. Ако пуснат много вода, махам капака. Когато са почти готови, слагам копър и ако не е постен ден /тогава и масло не слагам/, добавям извара или някакво сирене. Най- хубаво става с "Халуми" /не го зная как се пише, купуват ми го от Карлово, по- евтино, като отпадъчни изрезки/. Но и без сирене става вкусно и необичайно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #548 -: януари 20, 2016, 18:45:00 »

Привет-мривет.

Хич няам време за вас, шь ма прощавате. Попреглеждам много отгоре, гледам с дорбо ме споменавате  give_rose

Извьн темата за инвитрото и манджите, да кажа за който питаше как да си изпрунти темата: то няма ли опция "изпринти" ? Вярно, че не излзиат снимките и т.н но аз на Марта темите така сьм си ги запазила.

Иначе днес ядохме леща, довечера сигурно паста на фурна. За инвитрото нямам мнение, всеки по различен начин си усеща нещата (и от двете страни) за тая работа има много фактори и не може да се говори едностранчиво като за всяко друго нещо. Психолози не ни трябват, да отворим сьрце и да се приемем такиква каквито сме - различни, в различни в смисьла на Сериз, а различни като кутлура, вьзпитание, виждания, среда, вьзможности и за тьпите, и за умните, и за простите. и за благовьзпитаните има място в тоя живот.

Уж набьрзо, а каква реч ви дрьпнах,

Фани, браво за бижутата.

Доскоро  tease
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: януари 20, 2016, 19:20:21 »

Здравейте smile

Много студ днес, обаче аз явно добре се бях екипирала, защото по обед даже ми беше приятно навън. Сега съм още на работа, чакам шефката да се накани да вечеря и да я оставяме пътьом в центъра. Хич не искам да се топи снега, много ми е яко да ме карат вечер до нас smile

Аз тиквички много обичам. Най-любими са ми на скарата, но през зимата си ги правя запечени на кръгчета в така с картофи, с ориз или на огретен с тиквички и картофи. Правила съм и издълбани  тиквички пълнени с ориз, ама е много занимавка. Та днес случайно за вечеря имаме огретен с тиквички и каротфи. Пък на работа имат кюфтета (някви си те техни специални (купуват ги някъв магазин, уж са английски), аз само ги изпържих), картофето пюре (от истински картофи) и спанак с Филаделфия.

Свекс, много ти благодаря за разсъжденията за На изток от рая и Снежната кралица. Като и видя очите ще и предам.  good good good
Ако си спомняте миналата година проучвах за нея универитетите в Англия, но вчера проучвахме в Испания. Първоначално побеснях, но пък вкрайна сметка, какво значение има дали ще учи Психология в Испания или Англия, важното е да е щастлива. И дано Ми Амор, не е такъв тъп келеш, за какъвто го мислим smile  blum

Днес Вики много ме кефи, много добри постове  good good good

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #550 -: януари 20, 2016, 19:26:13 »

Фани, кажи нещо за китайката, как е дошла тук, харесва ли и?
Учела в уни-то си в някакъв Инджи-Китайски град, чието име не запомних китайски за чужденци, т.е. като завърши ще преподава на чужденци и е дошла доброволец по програма на "Конфуций". Преподава при нас + на девойки в т.нар. Икономически + на възрастни в градската библиотека. Казва, че й харесва, макар че не знае български и казва, че й е много трудно да се ориентира с кирилицата навсякъде. Аз всеки път когато я видя се уивлявам колко различни като манталитет са азиатци от нас. И хич не им личат годините, на нашта например не може да й дадеш повече от 18 г, а е на 25.
В банката ми призля като видях в торбичката й/платняна за пазаруване/ 1500 евро пуснати ей така без да са в портмоне нещо, да не се виждат. Добре, че ги предадохме по живо по здраво преди някой мургав брат да я надуши, хихихи
« Последна редакция: януари 20, 2016, 19:32:42 от fanimira » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: януари 20, 2016, 20:35:27 »

Ей, така сте се записали, днес се опитах да насмогна с четенето, ама не успях.. Много работа.. Пък и вие толкова сериозни теми сте подхванали, по които принципно имам мнение.. ама ме мързи.. Хапнахме си зелевата салатка с моркови и пържолките.. Сега сме се "разплули" на дивана.. Гледаме Подли Камериеки, но аз съм ги гледала и хвърлям по едното око тук, знаейки колко имах да наваксвам.
Между другото, освен салата и пържолки, днес ми се наложи да готвя и ориз със зеленчуци за утрешното ни обедно хапване на работа.. По две манджи на вечер.. Кога ще си довърша книгата егати  crazy
Череш, бая ти се изкефих на постовете.. Мисля, че няма нужда от допълнително изказване..

Компютърът ми е жив и здрав на 40%, демек скоро може да сдаде багажа  huhhuh.gif Ще архивирам предварително, после ще искам лаптоп, за да си работя от вкъщи  Yes ..."А един мармот завива шоколада в станиол"

Фани, колко по-лежерно се носи голяма сума пари, според мен толкова по-малък е шанса да се заподозре, че я носиш.. Като работех лятото на обменни бюра на Златните.. Инкасата ни се движеха с мотопеди и малки ранички, като банана от "Плодчетата".. Само от мен си е тръгвало моето инкасо с по 50-60хил. лв и валута, а докато стигне до мястото, където се отчитат парите има още 6-7обекта.. Цаката е да не се набиваш на очи  Wink
Пак на манджи го обърнахме...  beating
« Последна редакция: януари 20, 2016, 20:37:43 от alexandrova_90 » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: януари 21, 2016, 10:01:14 »

Прекалявате с мълчанието днес...

Честит четвъртък и Честит Бабин ден smile


СЪБУДЕТЕ СЕ  Girl_hide
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #553 -: януари 21, 2016, 10:07:19 »

Добрутро! Мерси, Тони  heart
Честит празник на всички, които помагат при появата на новия живот! И на всички нас!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: януари 21, 2016, 10:12:50 »

Добро утро и честит Бабинден!



Ина, аз питах за отпечатване на тема. Благодаря ти! give_rose Сега видях от къде може да стане, само че наистина снимките не се появяват. И това е вариант, все пак.  smile
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines