Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 19:22:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 222463 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #315 -: януари 14, 2016, 09:45:05 »

ДОбро утро  give_rose О, ама от много рано го планирате тоя 14-ти...аз ще чакам Боби нещо да измисли, нали ми е ромАнтичен, ако не се сети ще отидем просто някъде  smile Специални празници няма да си спретваме, че то даже и с вино не мога да се почерпя  pardon Снощи ми беше на гости любимата шаферка, Боби спа при баба си, ей приказки, приказки до 100 часа и днес сме мортал комбат  girl_impossible

О, Тони, ми значи и на нас другата седмица могат да ни кажат полаааааааа  heart Развълнувах се  danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #316 -: януари 14, 2016, 10:02:31 »

Охоооо, позитивен привет!
И тук пИче, чИтвъртък е и леля ми идва! С две думи- свободна съм Aviator физически, а психически ще се наложи да си го наложа.
И тази сутрин голяма бъркотия с информация за случилото се във Враца. Колкото и да е потресаваща, няма как да не се сепна и от безграничната простотия на народа ни и публикуваните писаници на свидетел, оказал първа помощ на Тодор. Значи, момчето изпадало няколко пъти в клинична смърт, докато той го реанимирал и когато дошла линейката, имал дишане и мозъчна дейност, но бил без пулс и сърдечна дейност, от което можело да се съди, че е починал от инфаркт от превъзбуда и до последно се смеел и казвал "чакайте да дойде полиция и ще видим кой е виновен". В крайна сметка прокуратурата излезе с изявление, че Тодор си е глътнал езика. Е, как ще правиш изкуствено дишане без да отвориш устата и да "забележиш", че езикът запушва гърлото?
Няма смисъл да философствам относно агресията. Дето се вика, да си пият редовно хапчетата crazy. Балканци се млатим, другите се стрелят...
Фани, такива са повечето момченца - бият се sad. Трябва да си плътно до децата /физически/, за да не се стига до това, единият да дразни другия, а дразненият да си отмъщава със сила. Или всеки да си играе с чужди деца, където конкуренцията е по- различна. При моите поне беше така, макар и разликата им да беше голяма. Поотделно и с приятелчета бяха деца за пример, обаче събрани - стой, та гледай петлета. Няма спокойно разминаване, единият бута другия, дори ще си смени пътя, че да им се кръстосат траекториите. Започва се като закачка и почти винаги свършва като плачка, ако някой не им отвлече вниманието с нещо друго. Тва мъжете не са хора, докато не станат на 25. Преди в казармата са им свивали перките, сега няма кой. Хихи, както казваше баба ми, за да има мир в една къща, ръцете на мъжете трябва да са заети с нещо. Тя, милата, има 3-ма братя, двама сина и е преподавала в Първа мъжка гимназия в Пловдив, а после само аз съм момичето в родата, та опитът и не е за отричане. Всичко се изживява, само търпение да има човек и да ги държи под око. Разногледа ставах да ги следя двамата едновременно и вечно бях с дъвка, че ме заболяваха зъбите от стискане на уста. Трудно се гледат момчета, не е шега работа Wink
Ние ще празнуваме 14-ти като Трифон Зарезан. Дано е хубаво времето, канени сме на лозето на приятели да зарязваме.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: януари 14, 2016, 10:15:32 »

Ние също не сме правили никакви планове, нито за Трифон, нито за Валентин.. Не го и празнуваме, понякога се е случвало да си дадем почивка на някой Спа-уикенд, но тази година едва ли.. Ще си седим тук или най-много да зарязваме във Враца  blush Ще видим...  Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: януари 14, 2016, 10:16:09 »

И друго Свекс, кой ходи на училище с кола във Враца? При нас/долу горе същия калибър град/ и в училище на момчетии с коли идват само най-гъзетата, които ако не днес утре си го получават. Жалко за майките и на 3-мата. При нас пък един рецидивист пребил семейство докато спяли, абе луда работа. Най-добре да не се гледа телевизия.
А и стига сме ги коментирали, Мимето и Трудните имат нужда от позитивни мисли, хихих
Пуснете си Гала, гледайте Мара отвАрачката с русата грива и плътната джука как говори за отрочето Марая и милионерчето за съпруК, или си пуснете това /предупреждавам дан са гледа от хора с непоносимост към чалга или етнически и расови предразсъдъци:
https://www.youtube.com/watch?v=UF3m_8nxh0Y
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: януари 14, 2016, 10:19:49 »

Фани, поне 6-7 човека, ходехме с коли на училище само от моя клас.. Не мисля, че това е проблема  nea Много противоречиви мнения.. Всеки чул недочул.. Разказва историята, като свидел.. Ужас  NO Майка ми обяснява за таксиметров шофьор, чийто колега, с който се сменят бил пряк свидетел и разказал коренно различна история от тиражираните.. Да не знаеш на кого да вярваш  sad

Видях някаква снимка на Мария при Гала, по-гнусна е от всякогаш!!!
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: януари 14, 2016, 10:28:04 »

Тва мъжете не са хора, докато не станат на 25.
Хахах напълно подкрепям  biggrin

Извън контекста на случая с момчето от Враца, като работещ в системата мога да ви кажа, че много често нещата в медиите са адски изопачени, а понякога направо измислени. Никога не приемам за чиста монета какво ми се поднася от новините  nea

Ние никога не сме празнували специално Свети Валентин, кумата има рожден ден на 14-ти и винаги сме се събирали по тоя повод, надявам се и тази година да успеем. Имаме си традиция да ходим някъде на почивка заедно по случай нейния РД, както и на ММ, но за сега няма организация.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #321 -: януари 14, 2016, 11:48:55 »

Добър ден!
Добре,че Пандето попита за 14-ти,че да се сетя,че съществува.Скоро си поръчвах подарък за 8ми март и викам "абе, имаше още нещо преди това",ама не можах да се сетя хаха. Така че нямаме нищо подготвено.Само веднъж сме ходили на ресторант -в Ниагарата до нас. Сервитьорите там са наистина на много добро ниво,ама беше доста пълно и някак насила романтично.Миналата година си направихме една хубава вечеря вкъщи и си ни беше много по-хубаво,та може и тази така да минем.
Айде,Фери,да видим ще потвърдиш ли на Свекърва поличбата.
Ние днес пак ще ходим до квадрат 500 да си доразгледаме,че предния път се сетихме в 4 часа и затвориха 1 час след като бяхме отишли.
Гала пак ги подкара фолкаджиите и яко ме дразни,днес Зейнеб се лигави как й е била почивката.Преди обед ми е доста по-адекватно и балансирано предаване. Кадиев овладява кокошето женско излъчване и кудкудякане с типично мъжко неразбиране на половината теми biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #322 -: януари 14, 2016, 12:10:50 »

Фани, склонна съм да го приема като проблем ходенето с кола на училище по няколко причини. Имам предвид и разнасянето на деца с кола още от ясла  crazy. Ще кажете, че аз съм от друго поколение и че едно време сме се мотали, а не сме работили. Ама въобще не е така, работехме и учехме, та пушек се вдигаше. И деца гледахме без памперси, сушилни и още хиляди домакински облекчения и след работа сме оставали и после сме кОпали на частното домати и чубрица. Но сме си планирали времето по друг начин, без ресторанти, срещи с приятели и размотаване по МОЛ-ове. Къде ти да се става в 7ч.? Още в 6 трябва да си станала, че да успееш да подготвиш закуската и да събудиш децата. Времето за водене до градината винаги е било и време са разговори с детето, както и при взимането им. Това, ако шофираш, няма как да стане, защото трябва и пътя да си гледаш, пък и се изнервиш от еднотипни детски въпросчета, на които си отговарял хиляди пъти. Второ, разчиташ на точно определени минути за път, което също не става, защото трафикът е различен всеки ден и хоп...ново изнервяне. Ако си пеша, почти няма какво да ти промени минутките. Ако си с градски транспорт, гневът от закъснението му е споделен с останалите пътници и е някак по- леко. Детето не е багаж в колата, то е активен участник в процеса на ходене и връщане от учебно заведение. После, като ученици, пак се събират на групи и общуват, независимо дали са по рейсове или пеша. Моите никога не са имали желание да се делят от съучениците си в този смисъл. Имаха съученички, които живееха в околните села и ги караха с джипове, че бяха от по- заможните, но това повече го отчитаха като недостатък, отколкото като предимство. Да не забравяме и че нямам как да си добър шофьор на 18, след изкарани набързо курсове, с кипяща от енергия кръв, още повече и гаджето да е с теб и трябва да се "покажеш".
Комплексни са причините, важното е сега да се направят някакви изводи и да се предприемат мерки. Ама не от журналисти и случайни минувачи nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: януари 14, 2016, 12:17:23 »

Явно ви се философства днес, и не приехте призива ми за по позитивни и романтични разговори.

Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #324 -: януари 14, 2016, 12:20:45 »

Гала не мога да й дишам предаването. Самата тя е хубава жена, харесва ми как изглежда през годините, направо й завиждам, но предаването е тотална нула. По бтв ги минаха с много дължини вече.

За случая Враца от вчера си прехапвам езика да не напиша нещо, но се зачетох в поста на свекърва. Единственият свидетел, който сега разнасят по медиите, като неграмотник, глупак, лъжец и какво ли още не, е мой познат от едно време, когато ходехме по мачове във Враца. Нормален мъж, свестен, издържа се в невъзможния ни град с отглеждане на кончета, ама не някакви цигански, а работливо, самостоятелно. Не е граматически издържан, но го познавам като съвестен човек и не се учудвам, че само той по снимките помагаше. Друг е въпросът, че при такъв стрес малко афектирано е писал. Така че за себе си като извод от този случай се опитвам да си наложа да не коментирам непознати хора, защото ето, че тук се оказа, че едно изглежда, друго се оказва и аз, разбира се, съм склонна да повярвам на този, когото познавам. Ужасна история, де, но не искам да я дъвча повече, съжалявам и за това, дето пиша, просто не се сдържам.

Панде, съчувствам за неразположенията, ти бая лекарства си попийваш, та едва ли има смисъл да кажа, че минава в един момент. Аз си имах пригаждания и в деветия месец и честно казано, обожавам момента, след като вече родих и си гледах детето, бременността никак не я превъзнасям, нито имам сантимент към нея. Бих си родила още поне две деца, единствено деветте месеца преди всяко раждане ме настройват по-неприятно.

Някой беше отпочнал темата за 14-ти февруари. Преди години във форума витаеше едно много приятно настроение покрай този празник, а помня и разказите на Ина за вечерите, които организираше, тя е голяма работа на тая тема. Ако някой не знае, нека я подпита, доста вдъхновява. Липсва ми тая романтика в отношенията, не знам с годините ли се губи или просто вече времената не са такива, ама...

П.С. И аз много се шашкам, като видя ученици с кола. Аз взех книжка на 31г., можех и по-рано, ама като гледам колко акъл и характер се иска на тия години, направо ми се струва невъзможно да се даде кола на 18-годишен човек, още повече ученик. А във Враца дори не разбирам за какво му е, дето от единия край на града до другия стигаш за 20 мин ходене и всичко е на половин крачка.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #325 -: януари 14, 2016, 12:31:44 »

Ех, Панди , ти затова ли ни подпитваш за Свети Валентин, че си се настроила на романтична вълна smile Ще чакаме Ина да се появи да ни настрои  heart

Предаването на Гала и аз не мога да го гледам...особено като започнат да ми се лигавят и да ми обяснява за някакви неприложими за съвременната жена рецепти, масажи и всичко останало  bad По БТВ много харесвам Десислава (водещата) и Сашо ми е само за цвят, ама верно доста омекотява женските простотии  pardon

За случаят във Враца толкова много различни коментари и гледни точки изчетох, че не знам вече какво да си мисля...и все пак за зяпачите няма оправдание  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #326 -: януари 14, 2016, 12:38:12 »

Само да кажа Дзак! Чета ви и се радвам. Хем ме веселите,  ем се замислям за важни неща. Има мн истина в казаното от Свекс. Адиктед е във вихъра днес.
Имам много да се обяснявам, ама няма как сега.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: януари 14, 2016, 12:44:02 »


Фани, такива са повечето момченца - бият се sad. Трябва да си плътно до децата /физически/, за да не се стига до това, единият да дразни другия, а дразненият да си отмъщава със сила. Или всеки да си играе с чужди деца, където конкуренцията е по- различна. При моите поне беше така, макар и разликата им да беше голяма. Поотделно и с приятелчета бяха деца за пример, обаче събрани - стой, та гледай петлета. Няма спокойно разминаване, единият бута другия, дори ще си смени пътя, че да им се кръстосат траекториите. Започва се като закачка и почти винаги свършва като плачка, ако някой не им отвлече вниманието с нещо друго. Тва мъжете не са хора, докато не станат на 25. Преди в казармата са им свивали перките, сега няма кой. Хихи, както казваше баба ми, за да има мир в една къща, ръцете на мъжете трябва да са заети с нещо. Тя, милата, има 3-ма братя, двама сина и е преподавала в Първа мъжка гимназия в Пловдив, а после само аз съм момичето в родата, та опитът и не е за отричане. Всичко се изживява, само търпение да има човек и да ги държи под око. Разногледа ставах да ги следя двамата едновременно и вечно бях с дъвка, че ме заболяваха зъбите от стискане на уста. Трудно се гледат момчета, не е шега работа Wink
Ние ще празнуваме 14-ти като Трифон Зарезан. Дано е хубаво времето, канени сме на лозето на приятели да зарязваме.

Успокои ме! ROFL ROFL ROFL
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: януари 14, 2016, 13:17:45 »

За момчето и аз тръгвам да пиша и се трия сама от вчера. Мойто мнение съм си го изразила пред себе си, ама вчера следобед му ударих един рев  cray Теодор се прибира и шаш и паника: Какво пак съм направил?
Викам "Не си ти, тоя път!" А то с мойта приятелка обсъждахме ситуацията и как утре брат ми/бащите ни може да е това място понеже и те все правят забележки.
Половин час рева и хълцам и не мога да се успокоя от яд. Чак се стреснах какво ми стана. Тръгнах да гледам някво "зяпаческо" видео и Теодор ми взе компютъра, та по повод Мимето, ти пък с кой акъл тръгна да го гледаш?  give_rose

Чакай нещо дрего да ви разкажа - мотая се снощи на работа из магазина и ме пресреща един мъж, доста стреснат награбил някви сладкиши и ми вика:" Извинявайте за странния въпрос, ама жена ми е бременна и ме прати за нещо сладко. И сега не знам какво да взема. (Вече беше взел еклери, черешов пай и сладолед)
И понеже вие сте жена, си помислих че може да знаете какво още да взема?"
Ама направо такъв мил беше  LOVING

14ти ние никога не сме празнували, аз хич не го харесвам, Теодор да не говорим. На 4ти ни е годишнината, а на 7 ММ е рожденик, та на 14 си празнуваме Трифон Зарезан. Особено като си бяхме в Бъргария и бащите ни са винари ....  heart
За рождения ден ви казах какво съм измислила - събирам клипчета, за сега са ми пратени 2, едното е мнооого яко. Сестра му и братовчедка му са направили стихотворение за неговите щуротии.  danceg


Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: януари 14, 2016, 13:20:58 »

Фани, тия рокли ги знам biggrin В Омуртаг магазина е точно до гарата и всеки път като пътувам до Шумен с автобус минаваме покрай него и всеки път не мога да спра да се чудя.

Извинявам се за втория пост  Offtopic
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines