Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 19:15:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 222460 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #300 -: януари 13, 2016, 15:18:33 »

Така е Тони, ама все пак 3 часа ми се виждат абсурдно много...колкото и да степенуват  sad И какво като е възрастен човек, те нямат ли право да си доизживеят старините...сбъркана е цялата система
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: януари 13, 2016, 15:20:59 »

Напълно съм съгласна, Фери, ама просто София далеч не е пригодена за толкова хора и просто няма смогване.. Скапана работа  sad
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: януари 13, 2016, 15:48:00 »

Ох като заговорихте за момчето от Враца и осъзнах, че за това целия ден ми е крив.. Снощи гледах късното повторение на новините.. Първо дадоха за убитото момче, само на 18, бил е доброволец  в асоциацията за защита на животните, млад, здрав прав и да му отнемат живота ей така,. като на куче... Оххх чак буца ми е заседнала в гърлото.. Какъв човек трябва да си да гледаш как гасне живот и да стоиш и да снимаш... Дано има възмездие, ако не тук на оня свят поне... После гледах как баба и дядо в някакво село с Северна България са починали от студ и мизерия... А дъщеря им 4 дни не казала, че са починали, за да им вземе пенсиите...... е каква е тази държава нашата бе... Ние дълбаем дъното.. И реших след снощи новини да не гледам.. много ме натоварват  и после не съм ползотворна
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: януари 13, 2016, 15:49:49 »

Свекърва добре го обясни това за кръвосмешението.. На мен попа същото ми каза... И сега малкия няма да го кръщават
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: януари 13, 2016, 15:59:23 »

Дам, още една от причините да мразя Сф. И друго щях да питам столичанки - с какъв доход трябва да си да плащаш наем/заем, да имаш деца, че и да можеш да си позволяваш туй онуй. 2-3,4-5 хилки? Знам, че вероятно е тема табу и не питам конкретно, но просто се чудя дали ако имахме същия доход, но в голям град щяхме да сколасваме финансово  crazy
За линейките - да гадно е, но да не мислите че в чужбина е розово в това отношение. В Англия докато бях за всяко нещо изписваха Парацетамол в спешните центрове. Навсякъде си трябват финанси и то сериозни.
Много гадно и за момчето, освен мир на праха му не знам ккво друхо да кажа. Работя с младежи и виждам какви са, и съм виждала как удрят било един друг или блъскат чинове, просто агресията е страшна работа... Ама може ли като родител в 21-ви век, някои сте/други ще станете да учиш детето си: Ако те ударят/удари ги и ти! А това е масово сред родителите. Е може ли дадено дете/младеж да си прецени силата?! Знае ли кога да спре? Как ще са сигурни, че утре няма да посегне пръв?!
Е пак стана поучително... Ем даскал съм и туйто! Който не го кефи да прескача, хихи
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: януари 13, 2016, 16:07:31 »

Али, права си за гостито Wink  Wink Wink

Тони, аз обожавах ресторанти, но заради диетата за мен ходенето на ресторант е 4-5 човека ядат, аз пия вода  nea яла съм три пъти на ресторант само за година и половина и то само се моля на сервитьорите да са ме взели на сериозно и да са казали нищо да не се овкусява. И то единственото нещо по менютата, което ям е пилешко филе или пъстърва на скара и зеленчуци на скара.
Та, много обичам да разказваш за ресторанти и да съпреживявам smile  girl_wink

Фани, много добре казано.
Иначе всеки различно се оправя, доколкото съм забелязала. Ние нямаме още дете, няма да дам нас за пример. Давам друго семейство - мъжът взема 1200лв чисто, жената не работи, имат дете на 5 години, което не ходи на градина, имат две коли, модерни телефони, апартаментът им е наследство, но не е ремонтиран от '87 примерно и парно не пускат грам, че им идва скъпо. Приоритети предполагам.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: януари 13, 2016, 16:26:24 »

Фани, нямаме дете и много се чудя как бихме се справяли, ако имаме.. В смисъл, пари имаме, но аз искам да не се лишаваме постоянно, както и него../нея, ама все ми идва него да кажа  crazy Преди около две години, живеехме с половината на сегашните си пари, но от тогава и апартамент, и кола (1800лв са само тези разходи при нас..).. Добре, че получих няколко повишения на заплатата, а Илиян едно ама стабилно.. Сватбата също някъде там.. Въпреки всичко, може би не пазарувам така, както бях преди.. Постоянно по магазините, но е от нежелание по-скоро.. Ресторантите и културните мероприятия, обаче не ги давам  nea  Поне докато на хоризонта няма по-важен човек  Wink
« Последна редакция: януари 13, 2016, 16:30:00 от alexandrova_90 » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #307 -: януари 13, 2016, 16:32:03 »

Фани, даскали ни, няма лошо, винаги са ти много поучителни коментарите  smile
Относно доходите, няма да давам за пример и аз нас защото ние сме с наследствена къща и заеми не ни се е налагало да взимаме, та не мисля, че сме представителна извадка. Стигнала съм до заключението, че всеки се разполага според доходите си...Например имам приятелка, която взимаше около 800-900 лв преди да излезе в майчинство, а мъжът ѝ около 1000, да речем, че са имали горе долу към 2000 лв доход, което за мен лично за София хич не е малко. Та тя непрекъснато ми се оплакваше (още преди да имат дете), че едвам се оправят и не им стигат парите - плащат наем да, но според мен другите разходи далеч не са 1500-1600 лв, по заведения почти не ходят, но пък за цигари и алкохол не се щадят пари + безалкохолни и каквито още там се сетите вредни неща. Като се роди малкият се купиха доста скъпи и количка и легло и тн...така че, да, приоритети  pardon Сега вече пък и ѝ свърши първата година майчинство съвсем не могат да се оправят...дадохме им една стара печка раховец да имат на какво да готвят и още разни други неща и така smile Има и хора, познати,  които казват, о на мен ми трябват поне 3000 лв на месец в семейството за да се оправим  pardon Ще кажа само, че повечето двойки около нас, пък и ние спокойно се оправяме с по около 1000-1200 лв на месец (дори сега, в зимния период, когато отоплението ни е около 300) и останалото се пести или в нашия случай отива за ремонт smile Колата ни е на около 15на години, телефоните са ни китайски, рядко ходим в мола за дрехи, даваме по с кеф пари за театър, опера и разни други такива културни smile Предполагам, че когато се увеличим няма да ни е толкова комфортно, ама нали затова рабоптим, учим, развиваме се, порастваме и дай Боже ни се увеличават доходите smile Дано си добила представа  smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: януари 13, 2016, 18:20:53 »

Свекърва, не съм си го и помисляла това с кума. funnytooth

За убитото момче - целият фейсбук е пълен със статии, снимки...дори клип гледах как е станало, което ми дойде малко в повече. cray Вчера докато излизахме от кабинета на личната чухме линейката. После разбрахме какво е станало... На снимките много добре се вижда, колко хора е имало наоколо, които са могли да направят нещо. Приятелката му, която през цялото време е била до него...просто не знам в какво състояние е. Двама големи мъже да се разправят с момче!!! И то не само да го ударят, което не казвам, че е било правилното, но да го пребият по този начин...нямам думи.  diablo Не им пожелавам хубави неща!!! Аз не знам как бих реагирала в такава ситуация, но си мисля, че ми е малко акъла и ще се навра между шамарите. Не, че ще помогна с нещо, не че сигурно ще ги и спра, но според мен това трябва да е нормална човешка реакция. Това е оживена улица и със сигурност е имало доста мъже, които са можели да спрат тези двамата....но не са го направили!!! Поредното безумно престъпление тук и то все с млади хора, още деца!!!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: януари 13, 2016, 19:08:39 »

Това с парите е изключително относителна тема, така че Фани, не мисля, че някой може да ти каже нещо дори приблизително на вас.
Представа нямам нашите с колко живеят, но живеят добре. Бабите и дядо също. Тоест не са от мизерстващите пенсионери. Баба Вампирия преди няколко години обиколи Европа за 6 месеца. Дядо ми пък ми плащаше семестрите и квартирата като бях студентка - защото "имАл-дал". Та може би за това нашите са добре, защото не се налага да помагат на възрастните.
На нас с Теодор пари никога не са ни стигали, никога няма и да ни стигнат, но и винаги сме били в долната граница на заплати.
И сме били на квартира. За БГ говоря.
Имаме приятели, които чакат бебче, мойта приятелка. Те също като нас живеят на квартира тук, но за тях сега е по-важно да си вземат собствено жилище, вместо кола. А кола никаква нямат. За мен/нас това е абсурд, колата ми е винаги с приоритет пред собственото жилище. Та да...пак приоритети.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #310 -: януари 13, 2016, 19:15:58 »

Миме, жалко за момчето,но от чисто теоретична гледна точка аз не се учудвам. Има такъв психологически феномен - синдром на Дженовезе.Идва от името на една млада жена,която е убита и между 8 и 12 човека стават свидетели като никой не се обажда на полицията,смятайки че друг ще го направи. Този ефект действа при големи групи от хора,когато човек е сам се мобилизира и действа. Помня,че по време на лекции преподавателката се обърна към нас момичетата и ни каза да не викаме просто "Помощ",ако ни нападат,а да се обърнем към конкретен човек,ако сме на оживено място. Винаги като се случи нещо такова си го преговарям това. Лошото е,че сега имам чувството,че се отприщи една лавина от безнаказаности,която окуражава младежите да се държат по-арогантно и грубо.Вчера в станцията на метрото имаше двама такива,които говореха адски високо,ходеха заплашително и всеки се отместваше,за да минат. За мен  единственото решение е ефективно наказание,което да седи като пример "Ето ако правиш така ти се случва това",но никой няма воля да го прави,та така... Извинете за отклонението, но понеже и двете ми дипломни са на тази тема,та го приемам много навътре този проблем.Спокойно можете да прескочите и да не четете.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: януари 13, 2016, 21:05:24 »

Ако трябваше да избирам -кола или собствено жилище в Англия и аз вероятно бих избрала колата Вики, особено с малко дете. Там разстоянията не са като в малките градове на БГ. Не че не е удобно да се качваш в градския транспорт с детска количка...  crazy просто и времето е ужасно и не знам дали ми би понесло да мъкна дете из автубяса/метрото/влака, а да не говорим за атентатите, които се случват все по такива места. Как можаха и пред синята джамия бе, не ги е срам просто! Дано да ни се размине /на целия свят говоря/ 3-тата Световна... Не знам къде да чукам вече...
А за доходите сте прави абсолютно, че няма кой да каже с точност, а пък и мъжо да излезе от работа както днес например в 8, няма да си е вкъщи в 8.15, а най-малко към 8.45-9 сигурно... Абе живи и здрави да сме, пък знае ли се, може и в чужбина да сме някой ден. Само да сме си 2-та заедно + децата и близките ни да са добре макар и далеч и така...
Ин-лоу има РД днес. Звънях й сутринта рано, писах пожелания по вайбър, пращах картички...
Преди малко говорихме по скайп една физиономия все едно света свършва, а то децата здрави, ама племенника /на 11/ гонел сестра си /на 9/ с точилката и бооооой. Ама гаранция и оная нещо го е подразнила както само тя си умее, а те естествено се карат само на него  crazy абе сложни са нещата. Не съм оставала дълго време насаме с него, ще го разгадая за нула време що така прави... Малката си е глезла и умишлено го предизвиква обаче, на няколко пъти я хващам, че реве все едно я колят, ако има възрастен наоколо, иначе не. А въпросния е супер внимателен с Кари  crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: януари 14, 2016, 08:18:45 »

Добро утро smile

Днес щях да си отспивам, ама бебето от рано ме разбуди smile Дано се кротне и да дремна още малко.

Тук е изпекло слънце и ми се иска днес да е по-позитивно настроението, та няма да коментирам нещата, с които сте приключили вчера

Остава едим месец до Свети Валентин, ще планирате ли нещо за тогава. На мен ми се очертава да съм с най-голямата ми любов - момчето дето го гледам, защото майка му ще си е с нейния, а сестра му с ми амор lol
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: януари 14, 2016, 08:36:26 »

Добро да е!

Снощи излязохме с моята приятелка, поприказвахме си и ми каза, че е бременна в 12г.с  heart Посетила в някаква частна ин-витро клиника, за консултация с репродуктивен специалист след като не е ставало определено време и хоп бебе smile веднага й казах, че ще е момиче, а тя каза че именно вчера е разбрала, че е момиче  yahoo

Днес идва кумата и кога ще се наспя.. Не знам  huhhuh.gif pardon

За убитото момче от Враца.. Каквото и да изкоментирам ще е тъпо, но пак да кажа, яд ме е повече на зяпачите  diablo
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: януари 14, 2016, 08:36:35 »

Амииии, неделя е, вероятно ще седнем някъде обедно/следобедно с други приятели с деца, което ми напомня да ида да запазя... Все организатор, инициатор ма то писва беее... Ама ще се жертвам иначе ще си седя в нас като гУлпак  blum
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines