Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 22:12:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 222516 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #285 -: януари 13, 2016, 11:34:30 »

410 дни получаваш суми, които се изчисляват на база личното ти трудово възнаграждение. След това /около годинката на детето/ получаваш суми, фиксирани от националния бюджет до навършване на две години на детето. Тогава можеш да преотстъпиш майчинството си на работещ родител или да се върнеш на работа, като си запазиш правата да си сменяш статута. Ако се върнеш на работа, без да преотстъпваш майчинство /някой гледа детето или е на ясла/, тогава ти изплащат 50% от фиксираните суми. Уловката тук е, че не можеш да дадеш детето на ясла и да ползваш майчинство, трябва да си се върнала на работа. Иначе има глоби и лихви. Пък е и невъзможно да дадеш детето още в самото начало по цял ден. Ама в същото време трябва и да тръгне на ясла, че да му се пази мястото, което после е от значение за записване в детска градина. Нещата са навързани...Хихи, понякога обаче, колкото и да си правим сметките, работата се прецаква.
Все още ситуацията майка - работодател е в полза на майката по отношение на отпуски, та не се притеснявай. Няма да загубиш нищо от дните, които ти се полагат smile
Фани ме изпреварила с разясненията.
По въпроса дали хората се раждат лоши или стават такива, нямам отговор. Особено след прочитането на "На изток от Рая". Тони сега я чете, да видим и тя какво ще каже.
Статията е общовалидна, за отношение към деца или към възрастни. Аз лично се вбесявам, когато ми кажат "Всичко ще се оправи, мисли положително!", вместо "Мамка му! Е.. ти късмета!"
По някаква си моя логика, също като теб, мисля, че всичко трябва да се решава на момента, а не с последващи наказания, отложени във времето. Ама ще го ударим на теория и размисли от типа "бих" или "еди кой си правил така", че повечето тук тепърва ги очакват подобни вълнения Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: януари 13, 2016, 11:38:16 »

Според мен все носи в себе си толкова лошотия, колкото и доброта, въпроса е как сме научени да реагираме на околните.. Тази Кати от "На изтор от Рая" е направо  shok, не съм я дочела, но все още не мога да я разбера..  pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #287 -: януари 13, 2016, 11:49:09 »

Добър ден !
Първо да отговоря на Фери как си изхранвам мъжа.Той не е ходил на градина като малък,а го е гледала баба му,която е изгубила 2 деца преди да има 2 живи(също като моята) и в резултат за нея е било важно да се яде до пръсване,за да не влезе "у болницу".Всички под нейните грижи са били пълни до момента,в който са се измъквали от нейната опека. Но на него му е останало,че каквото му е сложено в чинията трябва да се изяде и като види наполовина изядена чиния, я довършва.Казва,че не може да спи,ако знае,че е хвърлена храна.Иначе нямам проблеми с изхранването,защото не е капризен-всичко яде и на всичко прави "ммм"(тоест вкусно му е),а и си яде нормално за мъж.Тогава беше друг случаят,че ние си правим 90 дневната диета и бяхме на воден ден,но не можахме да издържим,пък и за да не обидим домакините.
Свекърва,много ми хареса обяснението за 30те години,хаха. Според мен от позицията на времето и опита някои от ядовете,за които се тръшкаме,ще ни изглеждат дори смешни.Та добре,че си ти да ни даваш тая перспектива. После ще чета статиите.
За работата- аз съм много старателна във всичко,което правя и го харесвам.Най-любимото ми беше като бях в езиков център,но той си беше по-специфичен.Учих много добри и талантливи деца,възпитаници на спортното основно и ми беше любимо да си намирам път към тях и те сами да се палят по езика.Имало е случаи да са избягали от някой час,но да дойдат в центъра и да четат или да правят тестове. Последната работа с по-малки деца беше по-трудна,но пък те в емоциите си са толкова чисти.
Аз да се похваля,че вчера си поръчахме халките, а днес ще звъня да запазвам часове за роклята.Най-накрая антуражът се освободи и дойде времето.Откакто съм с пръстена все за рокля ме питат,та дойде й времето.
Слагам ви едно какао,че много писане...
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: януари 13, 2016, 11:53:43 »

Али може да го свалиш с ацетон, напояваш , слагаш на нокъта и увиваш с фолио-алуминиево. Преси това е добре да махнеш блясъка от нокъта с пила, за да може да разгради лака ацетона..
Свекърва  бе на 30 става момчето, ма да ти кажа поживял си е като за 60..Що цици и жени е видял... хахахаха сега е време да си гледа жената само... Лютата македонка с китката на ушето
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #289 -: януари 13, 2016, 12:06:02 »

Ей, златни, златни сте, знам си аз, че тук ще ми се обясни като на идиот  heart

Рони , хахаха добре мисли твоят мъж, грехота е да изхвърляш храна  smile Да ни държиш в течение, особено за роклятаааааа  heart heart heart Къде поръчахте халки и какви smile

За лошотията...не знам, по-скоро всеки си я носи в малка или голяма степен и от възпитание, среда и много други неща зависи дали ще вземе превез над доброто  pardon Може и да не съм права, разсъждавам просто  huhhuh.gif Тази книга (На изток от рая) не знам, струва ми се невъзможно да не съм я чела, ама май не съм хаха  pardon Сега тамън довърших Една любов в Париж, ако не ми допадне нещо от рийдъра, може нея да я подхвана  blum
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: януари 13, 2016, 12:15:31 »

Здравейте, здравейте.

Аз докато се измъкна от леглото, то пак станало обед.  Girl_hide

За приятели на мъжете говорите - няма да се включвам, че ми е безкрайна тема. На моя мъж приятелите също са безкрайни. Уж напоследък ги редуцира, ама оня ден пак си изпусна часа за лекар, защото ходи да кара някой до някъде си.

За счетоводство/отпуски/майчинство си говорите. Аз в петък имам среща със счетоводител, да ги уточня тия неща, че имам почти една година дето работих на черно и искам да си я оправя, да си внеса осигуровките и да ми каже какво да правя от тук натам. Че договора ми е до средата на март и после пак ще търся нещо.

Иначе Али, лакът се набръчква като го държиш във фолиото, но все пак има нужда от изстъргване.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #291 -: януари 13, 2016, 12:27:14 »

Свърших нещо хубаво навън и сега съм малко по-спокойна душевно Coffe
Фери, Фани малко се е объркала. 410 дни са равни на 45 дни преди термин и 365 дни след термин. Демек това е първата година, през която, както Свекърва е обяснила, ти се плаща на база осигуровки. Вече за втората е фиксирана сума. Аз лично държах до последно да си гледам детето. При нас така стана, че Дребната тръгна след 2-те годинки на ясла, а аз междувременно бях излязла вече в полагащия ми се отпуск, натрупан от майчинството. Тук вече е малко каша с яслите - кога обявяват места, пък кога ти е родено детето, пък кога е записването, пък как се пази място в яслата... Тия работи ще ги мислиш много по-нататък. Аз не съжалявам и за секунда, че изкарах втората година. Парите не са чудни, ама пък всичко останало е heart Baby_G
В твоя случай аз лично бих ползвала 10 дена от тази година. Другите бих ги оставила за след майчинство. Сега аз например не профуках абсолютно всички, които ми се полагат. Оставих 5 за зор-заман, които ще използвам до средата на годината.
Лоли, мерси! give_rose И аз така мислех, ама все пак е друго да получиш адекватен съвет.
Адиктед, направо ме разсмя с това ядене до пръсване. То не е смешно признавам blush
Деверът е зле сега откъм здраве, че той е на принципа "г*з глава затрива". От лакомия си докара супер сериозни грижи, ама и етървата не го подкрепя никак. Не можеш да го оставяш да яде по 2 кила банани, щото му се "хапвало" и това да е практика. huhhuh.gif
Фани, и аз я помня тази реплика. Колкото и да са важни гените, струва ми се, че по-решаващи са отношението и възпитанието. Втората статия не съм я чела. След малко и това ще направя.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: януари 13, 2016, 12:31:56 »

Така...първо да питам Али дали има място за мен на нейната метла или аз да си яхвам друга? pleasantry
Снощи като установихме с Влади проблема с документите, за който писах е другата тема, го приех по-спокойно. Ноооо тази сутрин се събудих и си казах, че не може така....подобаващо трябва да се ядосам. pardon
А и така ме боли главата... angry

Ох, много ми хареса снимката на морето на Еми. smile
И мен ще ми се размине тази година моето любимо, прекрасно моренце. heart cray
Много ми хареса Миленка как миналото лято все пак отидоха, макар и септември с Бобчо. Съмнявам се ние да го направим, но изглеждаха много готини тримката на плажа.  smile

Али, това с тигана е един път. funnytooth

Лоли, те мъжете не очаквай нещо по-смислено да измислят. Добре си ги натирила.  LAUGHTER

Тони, много ме кефиш така - отказваш кафенцето, лягаш си рано... LAUGHTER

Ние с Влади сега сме се зазимили и никъде не мърдаме. Лятото се разбиваме от срещи с приятели, всяка вечер сме навън, ама зимата... nea Ей, тая вечер може би ще излезем с едни приятели, ама те нямат търпение да научат малко клюки, та за това.  pardon
Моите приятелки с годините оредяха, смениха се и май така ми е по-добре. От училище имам една приятелка, с която поддържам връзка (и то само каква huhhuh.gif), а другите са ми "по-нови".
Влади и до днес се среща с няколко момчета от даскалото.  Той понеже е много общителен и нахакан поддържа връзка с повече хора. Поне вече не е толкова наивен и не се доверява толкова лесно на всеки, както преди. В началото все мисли за тоя, за ония...и все едно не осъзнаваше, че всеки си гледа интересите. Порасна ми мъжлето и си отвори очите, както и аз. Приятелите ни естествено от мнооого време са общи, което е нормално.

Свекърва, за пореден път се убеждавам, че съм по-консервативна в някои отношения от теб. blum

Фани, радвай се ти, че си харесваш работата, а не се чуди.  Wink

Фери, ти много смело го раздаваш с пращането на нероден Петко на ясла. Хайде ще те видим като дойде времето, сигурно друга песен ще пееш.  girl_haha blum

Свекърва, Али много полезна информация. good give_rose
Аз не знам дали мен ще ме вълнуват тези въпроси с отпуските blush Трябва да разпитам хубаво.

Покрай въпроса за кръстниците, аз имам друг - може ли да си кум на кума си? pardon

Може би сте чули по новините за убийството на едно 18-годишно момче от Враца от двама братя. cray Нямам думи просто....за пореден път за това безумие, което се е случило на центъра на града, през деня, пред погледите на толкова хора, които не са направили нищо, за да му помогнат... diablo cray
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #293 -: януари 13, 2016, 12:39:43 »

Ами Миме, трябва да мисля за тези неща отсега хаха, надявам се да не запея друга песен  blum Просто за момента ми е трудно да си представя да си седя вкъщи за 300 лв, освен ако Боби не си смени работата за по-платена, ама и тогава не е сигурно  blush

И аз се накефих миналата година на Миленка, че заведоха Бобчо, ама той е пролетно бебе и си имаше около 4 месеца ако не се лъжа, а нашите юлски ще са съвсем дребни  pardon

Не може да си кум на кума си до колкото знам  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #294 -: януари 13, 2016, 13:00:44 »

Да, не може две двойки взаимно да си кумуват, нещо като кръвосмешение е. Е, не като ти да онодиш кума, пък после той теб funnytooth
Да ви кажа, морето на Еми е зимно, вижте какви ледени ветрове го рошат. Аз нали скоро бях, не е работа. Гледаш го синьо, та синьо, обаче брррррр, пронизва до костите.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: януари 13, 2016, 14:08:22 »

Здравейте smile

Много сте изписали, да видим какво запомних smile

Като ми знаете сватбата, познайте какво кръщене планирам Wink

Аз също мисля като стане на годинка бебето да си търся работа. Само дано не е болнаво като мен, че майка ми каза, че е било ужас с мен. Поне свекърва ми като е начална учителка ще има кой да го гледа лятото.

За ММ много си мечтае или поне за планина. Но нищо не планираме.

Миме и аз чух за убийството във Враца. Ужасно просто. Не знам другаде има ли толкова убити при побои като там.

За лошототията - аз смятам, че всеки се ражда с някакъв потенциал и въпросът е как ще се развие.


Моя мъж няма много приятели. Имаше един приятел от училище, който все се изтъкваше, че е по-важен за ММ от мен и ме здранеше. Аз бях казала на ММ, че може да се вижда колкото иска с него, ама аз съм пас. Но той отиде да живее в друг град и май и за рожденни дни и Коледа на се чуват вече. Не разбрах защо съм му толкова черна на тоз. Другите са колегите му от университета. Те са 4-5 момчета, от които двама си търсят работа в чужбина и долкото знам са добри програмисти и може би ще си намерят. Да ви кажа, чак ми се иска да има повече приятели. Не че и аз имам много. То затова никога не ни идват гости lol

Друго не помня дали имаше smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 13, 2016, 14:18:11 »

Свекърва.. пак се разхилих ни в клин, ни в ръкав, насред тишината в офиса  Girl_hide danceg


За момчето.. Ами, лека му пръст.. Яд ме е най-много на гледачите, повече и от на тези, които са го били/убили реално.. Вярно, че и Илиян все ми казва, че ще си изям боя някъде, понеже все се бъркам като видя подобни гадости, ама това е посред бял ден и са можели поне на 112 да звъннат .. Направо не знам.. И каква е тази линейка след 15 минути, извиняваййййййййййй, ама във Враца всичко е на 5-10 мин с кола, нито има задръствания, нито нищо.. Пълен ужас.. Колкото наказаха и извергите пребили Ники преди година-две, толкова и тези  NO diablo

Аз обичам да излизам на ресторант, така виждам и други хора, освен тези, с които сме на една маса.. Не си падам много по гостита, нито да идват, нито да ходим.. Така или иначе винаги за едните е приготовления, чистене, миене, пазаруване  nea

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #297 -: януари 13, 2016, 14:46:13 »

Панде, не е момент за много приятели. Вземат дойдат на кръщенката blum
По повод вчерашните писания ние ще минем с 4 масрафа. Първият рожден ден го правихме на два пъти - на датата с роднини и в почивен ден с приятели (когато и деверът трябваше да дойдат навреме пък закъсняха с 5 часа). После прощъпулник, ама нашата кокона проходи на 1 г и 2 мес. Тук вече събрахме всички накуп, заради злощастния опит, който имахме. Ако на кръщенката ги съберем пак всички - ей ти ги 4 пира smile Все пак си пожелавам такива поводи Wink
Тони, аз бях преди така. Сега май ми е по-лесно на домашно, въпреки че от време на време е хубаво човек да сменя обстановка. Те пък нашите приятели са се изпотрепали по ресторанти да ходят funnytooth С 300 зора може да се замъкнем и то по повод.
Фери, и ти мила ще ми ревеш по форумите, ама да дойде това време lol

Прочетох статията за работата. Съгласна съм с много неща, ама има и убегнали такива. Съвсем не обичам да правя обобщения и генерални заключения. Прави впечатление, че все пак е обърнато внимание на скъсаната връзка работник-работодател. Единият и другият са едва ли не противници, а не са се събрали с обща цел. Още на обявите връзката се къса - 2/3 от обявата са изисквания, а какво предлагаш насреща като работодател - никой не знае! На интервю трябва пък с ченгел да се вадят думите, ако въобще шефът благоволи да присъства, а не да делегира права на някого. При ММ е късмет, че има пряк началник и генерален. Вторият го е виждал само веднъж или два пъти. Прекият му пък е пръв сред равни и си е за завиждане.
От позицията на млад човек ме е яд да уча глупости само и само "да науча нещо ново". Е, това "ново" би ли ми било полезно занапред в работата? Би ли ми било полезно в живота? Съмнявам се! Защо? Много често работодателят не дава шанс на работника да избира как да работи. Служебно се налага един стил, модел и ако щеш - приспособявай се. Пример - моят шеф държи да се знае наизуст неща от сорта на кой клиент какви задължения има (ако има такива разбира се). Това е пълна глупост! С нищо не ме обогатява като знание и изобщо не е трайно във времето. Има складови, счетоводни програми за тази цел. В същото време не обръща внимание на елементарни неща, както дадох пример с документите. Освен това аз имам особен темп на работа. Обичам да съм експедитивна за някои дейности и по-бавна и детайлна в други. Тъй като повечето стаж ми е в производствени фирми, прави впечатление, че малко се обръща внимание на търговския вид на продуктите, начин на представянето им, аранжиране и тн. Е, не е ли същото това, което говорихме за апартаментите под наем. Даваш ябълка, искаш много пари за нея, ама не си се сетил да я измиеш Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #298 -: януари 13, 2016, 14:55:10 »

Хахахаха Али, ще рева и още как, знам си го отсега ама сега си чешам езика колкото да не заспя  lol

За това момче във Враца...не знам, най-страшното нещо според мен в тази държава е чувството за безнаказаност и непотребност да се зачитат правилата  sad Жалко, много жалко...още повече като си представя колко хора са гледали сеир и не са си мръднали пръста  nea Сигурна съм и че и моето портмоне все някой е видял как го измъкват ама що пък не си замълчат хората  crazy По въпросът с Бърза помощ...на ММ за баба му вече няколко пъти викат линейка, първият път дойде след 3 часа, другите след около 2 и нещо...а кварталът е може би един от най-близките до Бърза помощ и говорим за през нощта, когато няма никакво движение  nea

Али, харесаха ми много сравнвнието и ябълката накрая  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: януари 13, 2016, 15:16:01 »

Фери, ама тук говориш за София и възрастна жена, колкото и да е гадно първо в София има многоооо случаи.. и второ те се степенуват по важност, като за жалост възрастните хора са последни в листите, особено ако не издраматизираш, че е почти на смъртен одър  sad Във Враца всичко е близо.. младо момче.. УЖАС  sad sad
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines