Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 01:54:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 213002 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #270 -: януари 13, 2016, 09:21:59 »

Хахаха добро утро  heart От сутринта ме разбихте с тва Делимано и на Лоли идеите на "аверите" на мъжа ѝ  girl_haha Ей страшни нескопосници има...верно няма никога да порастнат  Girl_hide Мойто Писанче пък си има един много близък приятел (кума) и още един, който не знам какво го удари по главата да замине за Америка, измъчиха се там няколко години и сега се връщат и ММ е много щастлив  Wink Другите са разно съученици,  скоито се вижда чат-пат ама до там и моите двама най-добри приятели, които ни станаха общи и се събираме по двойки smile

Ние с ММ си направихем нова схема - вечер си правим сандвичи за закуска, спим до към 8, оправяме се за 20-30 мин и 9:00-9:05 сме в работата, като закусваме по пътя  Wink Преди ставахме в 7 - 7 и нещо ей, един час сън още толкова добре ни идва  heart

Еми...море... heart Тази година се очертава да го изпуснем за съжаление  nea Освен ако няма супер топъл септември ама и тогава не знам дали ще се престраша да замъкна доставката, която чакаме  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #271 -: януари 13, 2016, 09:27:02 »

Хихихи, Лоли, ами момчето е на 30, не на 60 smile. Харесвам и идеята с танцьорките и песента, нали трябва да е весело. Иначе, ако казват някакви хубави думи само, ще вземе на пенсионерско изпращане да мяса. За този фотограф, дето съм гледала филмче, бяха събрали снимки с него и ги бяха "обработили" за да го видят как е с брада, с мустаци и с дълга коса, официално облечен, гол на плажа в чуждо тяло. Ама те майстори, пък и сигурно добре си познават приятеля на какво ще се зарадва. Какво ще търсят деца на рожден ден на възрастен, не им е там мястото, та да се налагат ограничения Wink
Иначе, да, не е редно кумица да кръщава. Ама вие там се познавате и затова сигурно се е сетил, тук никой нищо не пита за духовни връзки. Това пък ми напомня за моя кръщелник, дето си поднови обетите по Коледа и не съм ви разказвала.
Ами, беше като театрално представление и пресъздаване на фолклорна сватба. Колкото и да се стараят чужденците, не могат да хванат съвсем нашите ритми...Булката подскачаше доста комично, Ако и да знаеше стъпките , народна музика 2 часа пусната на макс трудно се издържА, да не говорим, че не беше баш народна, а от тези, обработените и нагодени за съвременна сватба. Даряваха ни с бродирани с българско мотивче кърпички от синтетична материя. Бе някакъв буламач от ново и старо и доста кичозно, според мен. Ама се посмяхме и тропнахме по едно хорце и отчетохме мероприятието. Голяма мъка беше докато им измислим подарък, че нали трябва да го пренасят по летища. В крайна сметка купихме едно дървено хаванче и дадохме да го пирографират с български мотиви на майстор. Много красиво стана, уникат е и дори да не го ползват по предназначение, става и за украса. Подаръците бяха все в битов стил, че те искаха такива за българския си кът там. Имаше черги, родопски одеала и медени съдове. Роднините им подариха истинско розово масло. за първи път виждам и подушвам. Някакъв разкош е и няма нищо общо с натрапчивата миризма на онези мускалчета по магазините. Хихи, идваше ми да открадна всичките подаръци /не че имам какво да ги правя и къде да ги слагам/ smile
Имам една братовчедка, на моите години. Тя кара фалшива бременност, коремът и растеше и всички знаехме, че очаква дете, а се оказа НИЩО някъде към 5-тия месец. Сега брат ми казва, че не е било възможно да не разберат, като не чуват тонове...Но пък никой не знае дали изобщо е ходела по прегледи, че едно време и това се случваше. crazy По ТЛС, както вече обсъждахме, най- големият майтап е, че някои от жените не знаят, че са бременни и втори път Wink
Уф, аз пък като съм на вълна турски филми по време на чума, само гадости сънувам sad. Година след четенето на "Вечната Амбър" /там пак събитията се въртят около чумата/ ми беше такова...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: януари 13, 2016, 09:30:17 »

доБРУТРО! Какво четеш, Али?
Тони, морето беше за лека нощ сигурно, ама и за сутрин става.
Мисля тая година т.е. иска ми се да направя поне 2 морета - на лагер от гимнастиката с децата + семейното море, на север и юг, в началото и по към края на лятото. Обичам да имам тен, обаче естествен, на солариум не мож ме накара да ида  nea
Тоз ретроградния явно е сууупер лошав, тц тц тц, какви работи праи...
Аз заранта направих един сладък салам, снощи от остатъците от пюрето на Кик крем супа. Да видим кога ше ме отсвирят с тия крем супи.
Абе само аз ли съм откачена, та си харесвам /е долу горе/ работата?! Оф дано по стечение на обстоятелствата заместничката не ме измести - оня ден чувам коментари от хигиенистките, че видиш ли колко много имала нужда от пари горкичката, защото самичка си гледала детето. А ние като имаме мъже с добра работа и нямаме нужда. Да не говорим, че рекнала на шефа да идела тя в Италия, това под носа на 2 колежки с пет пъти по-голям стаж от нея  shok , щото миличките питат мен коя да иде, щото нали аз съм координатор на проекта, та така аман от болни амбиции вече...
Пак ми се събуди Кик,...
Свекс и Фери здравейте, ей сегичка ще ви прочета!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #273 -: януари 13, 2016, 09:40:21 »

Здравейте. smile

Лоли подхваща темата за приятелите, аз малко ще я разгърна в друг аспект.
Мъжете и жените разбират приятелството по различни начини (това, разбира се, са си мои разсъждения и са на база мен и моя приятел и приятелствата ни по отделно). За жените приятелството е да можеш да споделиш, да имаш довереник, да имаш на чие рамо да поплачеш, човек, на който вярваш и съвета му, помощта му да ти донесат сили. За мъжете приятелството е "услуга" - да се прибереш за 1 ден до вкъщи и вместо да се видиш с родителите си или да се забавляваш някъде, цепиш дърва, за да помогнеш на приятел с него. Те не изпадат в дълбочина да разказват за душевното си състояние и по толкова логичен начин и отсрещния мъж дава своята подкрепа. И ако мога да направя едно сравнение - жената звъни в 3 часа през нощта, за да реве и да сподели, че е убила човек, а мъжа звъни "Копеле, убих човек!" - "Копеле, къде ще копаем?".

Али, това за Делиманото е простоооооооооооооооооооо истински виц хахахахахахахаххаха
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #274 -: януари 13, 2016, 09:44:44 »

 Тъй изскачам рано-рано с  въпрос  blum Сега ни пратиха календар да си планираме отпуските за годината ама аз идея си нямам какво да правя щото живот и здраве след юни не ме вълнуват тия неща  pardon Та въпросът ми е, всичките ли 20 трябва да си ги изпукам до тогава  huhhuh.gif За протокола - и аз си харесвам работата и то много, особено на новата позиция  heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: януари 13, 2016, 09:58:10 »

Тъй изскачам рано-рано с  въпрос  blum Сега ни пратиха календар да си планираме отпуските за годината ама аз идея си нямам какво да правя щото живот и здраве след юни не ме вълнуват тия неща  pardon Та въпросът ми е, всичките ли 20 трябва да си ги изпукам до тогава  huhhuh.gif За протокола - и аз си харесвам работата и то много, особено на новата позиция  heart
питай Али или Свекс на лични!  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #276 -: януари 13, 2016, 09:59:57 »

Жалко, че свекърва ми няма камера на телефона, за да документира тигана Wink И на мен ми звучеше като виц. Трябва да потърся в нета, дали някоя майка няма да качи видео.
Фани, аз си чета художествена литература, ама имах предвид друго. Връщайки се на работа ще трябва да оправям една камара бакии. Толкова е зле положението с документите в тази фирма girl_impossible И то не че съм най-стриктната, ами просто иначе няма как да си върша аз моята работа. За моя огромна изненада и разочарование само в една единствена фирма, където съм работила, се е държало всичко да е изпипано. Там научих много в тази насока. На другите места шефовете не могат да си дадат сметка за какво иде реч. Аз много пъти съм се оплаквала от моята работа - тя е компромис от момента, в който я започнах. Да, не работя като продавачка или сервитьорка с висше (не че искам да засягам някого), ама все пак съм инвестирала над 10 години в образование. Сега не градя нищо. НИЩО!!! Не трупам нови знания, не научавам нови неща, не комуникирам с много нови хора (клиенти и други), не практикувам на 80% моите собствени досегашни знания дори. Поне всичко това да беше за сметка на читаво заплащане и една идея повече свободно време. Сега тези две величини са ми неизвестни... Ще поработя поне седмица, преди да разбера за какво ще става въпрос. sad
И аз искам 2 морета, ама да видим. Кумците искат да ходим на почивка след сватбата им в разгара на лятото. Може след това и едно късно моренце Wink
Свекърва, беше ми интересно как е минало. Щом жената не е българка не може да се очакват чудеса. Пак е било идейно как да се съберат близки хора.
Фери, не съм сигурна, ама май не е нужно чак всички 20. Това при положение, че ходиш на работа, а не си в болничен например. Има разни промени и не съм ги търсила в детайли. Свекс може повече да помогне.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #277 -: януари 13, 2016, 10:12:52 »

Фери, то вече не се правят задължителни графици и всичко зависи от фирмената политика. Работодателите предпочитат да няма натрупване на отпуски, които после да изплащат. При теб може да се съберат 60дни - по 20 за тази и две от майчинството. Планирай ако искаш дни преди болничния, да си стоиш вкъщи и да не се моташ с големия корем. Аз работех и двата пъти до последно, така се налагаше за довършване на задачи, но не е приятно, всичко ти тежи и съвсем не си 100% ангажиран със служебни мисли. Пък и овреме да си знаят, че трябва да подготвят човек за твоята позиция, не да чакат.
Една интересна статия за тези майки, които нямат ФБ blum
http://psiholozi.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%B8-%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-%D1%89%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE/
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 13, 2016, 10:16:43 »

Фери, аз бих си взела отпуската преди да изляза болничен  good Ти кога мислиш да кажеш на работа?

Тигана го забравих.. Голям смях трябва да е паднал  DANCE laugh

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #279 -: януари 13, 2016, 10:18:37 »

Ми то аз още не съм им казала, ама ще трябва вече... blush Притеснявам се, че скоро започнах на новата позиция и сега миииииии ще трябва да търсите нов човек  pardon Те са много готини де, съмнявам се да кажат нещо на въпреки но все пак smile Благодаря ви  heart И аз зна, че го отмениха това с планирането, ама явно от фирмата си искат някакъв примерен график smile Хубавата новина е, че ни отменят работните съботи  danceg

Иначе искам да си работя възможно най-дълго...не ми пречи да идвам, пък и наистина са ми супер приятни и работата и колегите smile Предпочитам ако мога да ги натрупам и да си ги взема след като ми изтече едната година  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #280 -: януари 13, 2016, 10:52:19 »

Това ще рече, че след 410- те дни ще трябва да се върнеш на работа, за да си вземеш отпуската. Нашите майки в повечето случаи правят така: Записват децата за ясла, малко преди да станат на две, връщат се на работа, за да си ползват отпуската и да получават 50% от сумите за майчинство и детето да свикне с новите неща.
По принцип, поне половината отпуска трябва да се ползва в годината, за която се отнася. Към коректен работодател е редно да се отнасяме коректно. Та в тази връзка, моят съвет е да ползваш поне половината преди болничния. Няма нищо неудобно в случая, те още при назначаването ти са очаквали, че ще се случи това. Даже е крайно време да им кажеш, да не си "губят времето" с твое обучение сега, така или иначе, после ще почваш от начало.  smile
Естествено, моето мнение е повече от страната, защитаваща работодателя.
Тези дни намерих и една сравнително добра статия за работата на младите хора. Не е написана от професионалист или от човек с голям опит и стаж и точно това и е хубавото.
http://ellieafter.com/?p=11869
Като се замисля, само на едно работно място съм се чувствала тъжна и недоволна, макар да имах добро заплащане и относително повече свободно време. Едва издържах три години с обмитяване на билки и зеленчуци за износ на нашата митница. Всичко ми се "смилаше" в София, там беше Шапката, аз се занимавах с шофьори, митничари и плащания. Имам много комични ситуации от онова време, понаучих и доста неща за билките, но и да беше сега, пак бих напуснала заради директната работа с пари в брой.
По другите места сама си правех и търсех интересното за мен, без да ми е пряко задължение. Винаги успявах после да го направя моя отговорност, естествено за сметка на по- дълъг работен ден. Ама аз съм от малкото самомотивиращи се изобщо и като типичните представители на овнешката зодия.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #281 -: януари 13, 2016, 11:02:46 »

Ще им кажа, и аз искам да съм изцяло коректна към тях, както са те към мен още от самото начало smile Иначе съм си обучена отдавна и си работя на пълна пара, та това не е проблем  Wink Последен въпрос, не ми е ясно какви са тия 50%  huhhuh.gif
Много са хубави и полезни и двете статии  Bravo
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: януари 13, 2016, 11:16:28 »

Свекс, хубава статия потвърждаваща теорията ми, че всяка емоция, положителна или отрицателна, трябва да се изрази овреме а не да се натрупва, защото става лошо после... Даже в отчаяните съпруги казаха веднъж: Чудовища/убийци не се раждат, чудовища се отглеждат/възпитават  Offtopic пак съвсем не на място ме провокира, а си казвам да не досажда със 'странно тъпите' си идеи, хахахах  blum
Едит: Фери, ако се върнеш на работа преди детето ти да навърши 2 годинки/да де след 410 дни/ получаваш 50 % от майчинството + заплатата, и в отпуск да си пак си се водиш върнала се  на работа
« Последна редакция: януари 13, 2016, 11:20:08 от fanimira » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 13, 2016, 11:30:16 »

Последното разяснение на Фани и Свекърва, е супер. Никога не съм го чувала.. Сигурно ми е минало през ушите в лекциите по Социално осигуряване и фондове  blush
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #284 -: януари 13, 2016, 11:33:09 »

О, ама това е супер и аз не го знаех  smile Благодаря ви много  heart То не че е чудното майчинство втората година, ама все е нещо Wink Дано се намери място в някоя ясла за нероден Петко в такъв случай  pardon
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines