Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 08:21:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 212392 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 12, 2016, 13:47:53 »

Миленка, кръстникът е само един.. участва си в ритуала, купува кръстче златно, за ритуала е нужно.. Купува дрехите на кръщелника, бельо, хавлия, както и свещите за ритуала.. Вие купувате на кръстникът също кърпа и някакво подаръче, символично. Имената на кръстника се вписват в кръщелното до имената на родителите.. Толкова е хубаво да си кръстник .. 4 пъти съм горда кръстница на 3 момчета и 1 момиченце  heart  

АКо се сетя друго ще пиша  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #241 -: януари 12, 2016, 14:01:11 »

Да, ако са двойка пък (кумове например) де факто детето приема вярата само от единия. Само той се вписва в кръщелното. То малко и като кумуването - кумата е за цвят, а кумът върши всички неща - слагане на корони, пръстените, разменянето им... Аз съм била на кръщенка, на която кумата кръсти детето, а кумът просто стоеше до нея и детето. За купуване на дрехи, хавлии, кръстчета и украси - каквото се разберете. smile И аз съм се замислила за кръщенка на именния ден на Дребната. Отлагахме го известно време по ред причини - купихме апартамент, кумовете правиха сватба, сега пък ще сме и ние кумове пак в този сезон... И на нас ни се иска нещо не супер бюджетно, а точно както си го описала в темата с ресторантите. Да видим - има време до лятото... В интерес на истината колкото време минава, толкова повече не ми харесва цялата помпозност на кръщенките. Преди ми привличаха вниманието, ама вече малко кич ми идват всичките украси, подаръци, пандифлюшки и джинджиплякторчета.
Чери, ще ме разбиеш... Чакали си деливърите funnytooth
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #242 -: януари 12, 2016, 14:02:53 »

Я аз да питам още нещо в тази връзка, не че скоро ще правим кръщене ама ми е любопитно  pardon На момчетата мъж ли трябва да е кръстник, а на момичетата жена или няма значение...че чух подобни твърдения  huhhuh.gif

Вики хаха ми пиши, хайде скоро и вие да си чакате деливърито  Wink

На нашата сватба и кумата ни разменяше пръстените в църквата  pardon
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: януари 12, 2016, 14:05:19 »

И при нас кумата разменяше халките в църквата, целуваше евангелие редом с кума, абе имаше си дейно участие  Wink

Няма такова изискване за жена на момичетата и мъж на момчетата  good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #244 -: януари 12, 2016, 14:43:42 »

Али напълно съм съгласна. Някак този чист празник къщенето, са го превърнали в мини сватба... Аз искам само да се съберем за Час два, да хапнем да си кажем наздраве и това е. Никакви украси, и помпозни такива други неща. И накрая половината няма да са разбрали защо са там... Обадих се на Фил преди малко и той само като чу думата организация и лошо му стана... Едва го убедих че няма да е като сватбата и че ще го направим съвсем простичко и обикновено lol
Значи тогава Мон ще е кръстница на второто хаха


При нас също кумата ни разменя халките...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #245 -: януари 12, 2016, 14:48:52 »

Хахах представям си какво му е изникнало в съзнанието  pardon Подкрепям и аз за по-изчистено и бюджетно тържество  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #246 -: януари 12, 2016, 15:04:13 »

Вие сега ме подкукуросахте да гледам видеото. Знам ли - може и на нас кумата да е разменяла халки, пък аз да не помня. В църквата бяхме толкова развълнувани, че... Трудно е за описване. Виж, накрая отчето ни спря пред олтара и ни каза повече от прекрасни думи heart Тях ги помня повече от добре! Абе, ние щом на изнесения ритуал едва не разревахме длъжностното. Жената се притесни, запъна, после измести леко поглед от нас (между главите ни), че да не й се напълнят и нейните очи със сълзи cray Младоженците да реват, родителите да реват, кумовете да се вълнуват, ама и длъжностното да ревне pardon
Тези украси си обяснявам откъде и как идват. Малка подробност е, че православните църкви не се нуждаят от много украса. Те са си помпозни, тежки на стил. Няма нужда от нещо допълнително. Ходили сме на кръщенка с украса в заведението. Малко като на рожден ден е точно! Ако си е стилно заведение, какво му пречи да няма нещо чак толкова впечатляващо като украса. Едни цветя са предостатъчни.
Сега да ви разкажа какви ги върша. Едно, че гледам филм. Ама другото е, че кумицата ми прати един лак с променящ се цвят. Ако ръцете са топли, е светъл лак, ако са студени - тъмен. Хубаво - лакирах се. Проблемът ми е, че лакът е UV. Хитрушата ми подари едно фенерче с цел да се пека. Е, не стана pardon Сега поне се амбицирах да си вкарам ръцете в ред, че ги бях занемарила. MANICURE Подгонят ли ме дяволите, винаги ми личи по ръцете. Нали се чудя и с какво да си лекувам нервите и пиленето на нокти ми се отрази добре.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: януари 12, 2016, 15:21:24 »

Повечето хора правят Кръщение + 1-ви рожден ден (което аз не харесвам), затова има украса.. Кръщенето на моята кръщелница беше приказно, като нямаше помпозни украси, а само градинско парти с цветя.. Украсата излезе 200лв, с работа, цветя и тн, но беше 2в1 и според мен си заслужава.. Дразня се на украси в църквата, това е гнусно..  nea
Хареса ми също, че хапнахме, поговорихме си и за 2 часа, кой от къде е, както се казва.. А не ядене, пиене и танци  bad
При нас също кумата разменяше халките и беше толкова смешен момент, че ще го помня доживот  funnytooth  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #248 -: януари 12, 2016, 15:40:33 »

При нас Отчето ѝ държеше ръцете ама тя по едно време така ги оплете, че той я плесна леко и ѝ се скара на шега хаха, ама кумът с короните беше по-смешен - той е горе долу колкото мен, ама когато съм на равни обувки, така че около 25 см разлика с ММ доста му се опряха  Girl_hide

Ние пък на това кръщене, на което ходихме преди сватбата бяха съчетали кръщене + имен + рожден ден...бабата също беше именница, та 2 букета носихме освен подаръка  pardon

За украсата нз...като че ли за госпожица бих сложила цветя, ама за момче какво да му украся...цветя не ми вървят баш  blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: януари 12, 2016, 15:50:18 »

За момчета има много по-яки идеи.. Не спирам да пиша целодневно в месечната тема, че да ме стигне заръката на Свекърва  danceg Yes Girl_hide

ЕДИТ: Чистачката ни е бременна в 10 г.с с менструация и всичко  shok До сега плака.. С първото дете ходила 3 години по доктори, сега забременяла без да иска, а мъжа й няма работа и нямат пари .. Тя ходи на гастроентеролог, защото си мислеше че й е зле от това, ама нъцки  :girl_haha:Тъкмо си намерихме съвествен човек  girl_impossible
« Последна редакция: януари 12, 2016, 15:53:13 от alexandrova_90 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #250 -: януари 12, 2016, 15:52:03 »

А, ние без да се наговаряме с мъжо приклекнахме като дойде момент с короните. Даже гостите се разхилиха. Кумът ни не е дребен, ама със сако работата му се усложни.
Лакът стана. На майтап направо! Тръгнах да го чистя с лакочистител и взе, че светна. Вече няма отпечатъци по него. Само да се видя как ще го свалям после Wink
Е, за момче пак става с цветя, ама по друг начин аранжирано.
А, Тони, нещо да казваш? Някакви пратки и доставки да чакаш Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: януари 12, 2016, 15:54:36 »

Имам пратка от Джоси, ама с Миленка не можем да се видим, заради мен.. Днес пак е смрад и няма да стигна до нея  sad Накрая ще я карам да ми го пусне по Еконт  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #252 -: януари 12, 2016, 15:54:57 »

То обикновено празниците са три около годинката - прощапулник, РД и кръщене. И съответно гостите са различни, да се уважат всички - на кръщенето е родата, на РД обикновено са приятели с малки дечица, а на прощапулника са всички съседи и новооткрити майки приятелки. Доста е натоварващо, защото едногодишните все още са си бебета, но реват с по- силен глас и правят повече бели Wink
Аз украса в църква при кръщене не съм виждала crazy. По- мераклиите майки си носят покривка за масата, на която са питката и бонбоните, салфетки и подноси, защото иначе го пльосват върху една мушама. За мен е мъка, дечицата пищят, родителите се потят от притеснение, а попът си мрънка под носа. И някакви камери, естествено, кръжат и се навират да снимат. Тържеството в сладкарница или ресторант после е друга работа.
Хаха, то не е само писане в темата гаранция за момче, трябва и да си плюете свекървите Wink. Иначе - като Ина и Али /тя пък със свекър си танцува/. funnytooth
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #253 -: януари 12, 2016, 16:10:50 »

Тони, ама 10-та г.с. потвърдено от лекар ли? Има ли тонове? Бях в стая с жена, дето по ирония на съдбата първата и втората бременност случайни и с еднакъв термин. В чудене беше дали го иска или не. Оказа се обаче, че е кухо яйце. До последно я чакаха преди да я чистят. Буквално като цикъл си й вървеше, нямаше тонове и се разминаваха термините по ехограф и по сметки. Това обаче не е гаранция. Има си и успешни бременности почнали така. Както лекарката й каза "Това е медицина и съм виждала какво ли не". Не е лесно при такива случаи, дето си писала sad
Аааа, Свекърва, така, така! Да не се отпускат младите blum Чопли ги ти!
Като казах младите... Комшийката дето бяхме на ЧРД на детето й, каза, че "все дърти кози" били на рождения ден. Само аз съм била млада. Много съм се смяла с нея вчера! lol
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: януари 12, 2016, 16:14:48 »

Свекърва, включвам се доста често с възмущение към деленето на децата от свекървата и за никой не е тайна, че свекър ми ми е далеч по-добра партия   pardon Сигурно ще имам 3 момчета, да се чудя как да ги гледам и кое  по-напред  Girl_hide

Али
, потвърдено.. Луда работа smile Да й е живо и здраво, ама е много притеснена  sad Казах й, че има по ТЛС такива, които разбират в родилното, че са били бременни да не се притеснява..  Wink
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines