Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:09:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 221359 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #825 -: януари 28, 2016, 09:32:09 »

Обожавам Родопите, ама в Златоград не съм ходила.. И все гледам едни кафета на пясък, едни малки слухепни къщурки.. Дано отидем там, другата алтернатива е Мелник, дано не спечели, заради по-близкото разстояние, което ще се наложи да изминем  angry
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #826 -: януари 28, 2016, 09:48:15 »

Да знаЙш, че пътя до Златоград е леко брутален с всички завои. Иначе кафенетата си ги бива smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #827 -: януари 28, 2016, 09:49:16 »

Добро утро!
Много сте изписали,ама аз първо да кажа и да черпя,пък после ще се изкажа и по належащите въпроси. Днес семейството,в което съм родена,става на 26 години,та почерпете се smile Честит празник на Хриси!

 Иначе синтезирано от всички по малко и става и моята истина.Първо мисля,че никой не е седнал да се консултира кое в коя възраст е подходящо да се преподава и по какъв начин,учебниците не са съобразени с прости правила,какво остава за по-сложни.Точно в 6 клас ние учихме за следосвобожденска България,за либерали и консерватори-е,помня тогава баща ми схеми ми рисува кой от къде,пък какво и как,после в 12 клас се появи същия материал,но никой не го интересуваше освен тези,които кандидатстваха с история,та ако не си бях седнала на д-то в 6 клас и досега нямаше нищичко да знам, а и от 6 клас досега колко спомен имам е друг въпрос. А на Вики и Тони мнението,че никой няма да седне да прочете е съвсем резонно и мисля,че говорят,изхождайки от впечатлението,което създават новоизлизащите абитуренти,студенти и всякакви гении на научната мисъл.И всичко идва пак от семейството,защото в много малко семейства,живеещи в България, се сяда да се говори,иначе се пращат снимчици във фейсбука и се лее мъдрост на маймуница от майки и бащи посвеместно,но виж даскалята са тъпи и не знаят какво да ви кажат,та не ги четете тез учебници! И такива случаи имаше по мое време,а сега като пишеш двойка на дете се отива и директно се "отлюпва" някой шамар,че е посмяла  "тъпата даскалка"на нашето дете такава черна прокоба да постави.Туй за учебниците и криворазбраната ни цивилизация.
За мен лично трябва да се събере екип експерти,да напише учебници от 1 до 12 клас,които след това да се оформят и тестват от хора,които разбират от физиология,психология и т.н.,за да са максимално удобни за възприятие текстове,картинки,въпроси и задачи и да развиват,ако щете и на подсъзнателно ниво,а не да се действа на парче и в същото време от истината да се деструктурира на полуистина, милиистина и откровена лъжа. Стигаме до там,че трябва да има едни ценности,които да се започнат от семейството и да се доразвият в училище и да,наистина трябва да има задължителни неща,които да ни свързват в едно цяло като нация,но вече никой не мисли и не иска да има такава нация,защото е по-лесно да се манипулира на парче.
Мнението на Фани и Киви отговаря и на моето-всички сме български граждани.Аз съм в компания,в която сме две българки-християнки,една туркиня-мюсюлманка и двама българомохамедани.Не ме интересува кой каква религия е и в какви традиции е отгледан,за мен е важно,че този човек за мен е стойностен,имам какво да си кажа с него и има как да разчитаме един на друг.Историческите факти говорят сами по себе си-няма как да кажем,че не е имало османско робство,защото на всеки фамилната история пази спомени като тези на Тини на дядовците,като тези на моя баща,който помни бабите си с татуирани кръстове на челата,че и да им отсекат главите да си останат християнки и това "деструктуриане"на фамилните истории и преименуване на фактите е нещото,което дразни хората,друг е въпросът кой колко е чел и колко информирано му е мнението.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #828 -: януари 28, 2016, 09:52:01 »

Фани, ако ти се възприемаш като българка с различна етническа принадлежност, не всички други с различна етническа принадлежност се възприемат така. Има хора, които говорят нагло и с насмешка. Такива, които твърдят без притеснение, че не е имало робство, а сме си били супер. Такива, които смятат, че "Балканджи Йово" е много тъпо нещо и абсолютно ненужно....и не искат децата им да го учат. Същото и за "История славянобългарска".
 Не съм съгласна и няма да се съглася някой, който говори турски и гласува за оня дето не го глобяват, въпреки закона, че говори на турски...да делегира права и идеи в моята родина. И да учи на подобно подигравателно поведение избирателите си. Сории......

И няма пък чак такива, които хич не отварят учебника. Даже и тези с 2-ките имат от обща култура знания, дори само от това, което са чули в час. Съгласна съм, че трябва да направим герои от обикновени хора, но не и от чудовища нормални хора.


Фери, честит рожден дееееен, сладурчееее!!!!!!! Желая ти много смелост и сила, за да постигнеш всяка своя мечта! kiss2 Бъди здрава!

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #829 -: януари 28, 2016, 10:20:38 »

Честит рожден ден и тук, Хриси! Пожелавам ти здраве, любов, само хубави емоции и много поводи за усмивки! heart

Вероника, честит празник на родителите ти! Още дълги години да се радват един на друг! give_rose

Ама въобще не мислех да обсъждам темите, които сте подхванали. Исках само да напиша, че произведенията , които са били заложени в учебниците съм ги чела, защото друг избор не сме имали, след като знаем, че след това ще трябва да пишем ЛИС, да обсъждаме, разсъждаваме и т.н. Няма как така да минеш между капките, просто защото не ти се занимава. Аз не бих искала произведения, които са ме карали да настръхвам да бъдат извадени от учебниците, поради и аз не знам каква причина. Може би не са достатъчно интересни?

Хайде да си пишем за нещо хубаво!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #830 -: януари 28, 2016, 10:24:18 »

Хаха, Чери, казвала съм защо е Родния. Ами защото едно време си вървеше като словосъчетание - родната Партия, родния край, родния магазин, родното училище, родна песен, всичко ни беше родно. Та викам си, що и мъжът ми да не ми е роден? Аз също съм му Родната, а децата са ни Невъзвръщаеми инвестиции. Няма такива котета, зайчета....
Скай, ние ходехме есента 2014 и минахме през Кърджали. Пътят е повече от хубав, а и видяхме много новопостроени мостове и Синьото око /не съм сигурна дали така се казва и не ми се рови/.
В Златоград някак са употребили европейските пари по- автентично от тези в Мелник.
 Тони, няма какво да правиш цял ден там - има две кафета, един етнографски музей и килийното училище. Спете някъде в средата на пътя, ако искате да е за два дни и разгледайте още нещо. И за Мелник препоръчвам нощувка в Петрич, освен ако целта не е хапване и пийване на неимоверно високи цени.
Фери, да си много, много щастлива!
Рони, честито и на вашето семейство!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #831 -: януари 28, 2016, 10:29:30 »

Благодаря за съветите, Свекс, сега ще разгледам, за да дръпна една тирада довечера..  girl_wink

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #832 -: януари 28, 2016, 10:29:43 »

И за Мелник препоръчвам нощувка в Петрич

И аз препоръчвам хахахахахах чакам ви kiss2
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #833 -: януари 28, 2016, 10:31:27 »

Миме, точно навреме дойде! ЧРД, мила Хриси! Ами нямам какво да пожелая освен живот и здраве и здраво бебче, за теб това сега е най-важното. Как ще отбележите деня?
Нещо грипясвам аз, брррр
Наде, само добавям, че никое дете не е "чудовище"  crazy иначе за другото съм съгласна. А пък, който има малко мозък в главата за "ония" дето говориш не гласува, а другите нямат избор - модерното "робство" на 21 век!
Честито и на Рони!
Свеката пак ме разби! Бягам, че оня от ЕконтА ме чака долуууууу
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #834 -: януари 28, 2016, 10:32:28 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36709.msg651285.html#msg651285
ето и тук съм с пресни, пресни впечатления heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #835 -: януари 28, 2016, 10:33:18 »

Фери, честит рожден ден!
Бъди много щастлива, все така изпълнена с позитивизъм!

Вероника, честито на твоите родители, винаги съм си мечтала за такова семейство! give_rose


Хората са различно умни, различно интелигентни, системата ги обединява и прави едни или други, но цяло с определен минимум.
Така че не мога да се съглася с нечетенето на учебниците, защото ако Тони знае и може и образова допълнително детето си вкъщи, Елена не знае и не може, и за нейното дете ще остане само, това което е в учебниците. Колко като Тони  и колко като Елена има в една държава?
И ако Мари и Чери са избрали или могли да заминат от тази държава, други не са и не е нужно да са .....

А по въпроса за псуването и другите екстри свързани с училище, по тази логика и вземането на наркотици трябва да приемаме за нормално, защото се прави......

Че образователната система е опорочена е ясно, не ясното е защо това трябва да се приема за нормално, да се преглъща и подминава.

Аз съм избрала за моите деца "лесното" решение и му плащам цената.

И Фани, не съм убедена,че съм от добрите....




6 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #836 -: януари 28, 2016, 10:37:27 »

Добро утро! От рано ме хвърляте в размисли, които знам, че само ще докарат главоболие.

За робството няма да коментирам... какво да кажа, разбира се, че го е имало, било е страшно и българите сме велик народ, че сме успели да се запазим като нация. Българските герои трябва да се тачат и за тях да се говори с уважение, за жалост обаче много хора искат това да се забрави. Искат да нямаме история, която да помним, за да не сме горд народ, а лесно управляема сган. Болна тема ми е, още от училище, затова няма да задълбочавам повече.

Имам ужасно лош навик - вечер заспивам с дрехи и после се будя към 3-4-5, защото явно не мога да спя спокойно, при положение, че не съм си легнала като хората. Съответно сутрин се будя уморена  NO Лошото е, че предавам тази привичка и на годеника ми (още ми е странно да му казвам така  blum )

Нито е понеделник, нито начало на нов месец, а бързам да си правя равносметка  pardon Трябва да имам повече воля и да се старая повече в ежедневието си. Често се улавям с мрачни мисли и според мен това идва от неправилния начин на живот. Липсата на спорт, късното лягане, нередовното хранене...

Честит рожден ден на Фери! Да си жива и здрава, много щастие и хубави споделени мигове с любимите хора  give_rose 

На адиктед - честита годишнина на вашите. Дано имат повод да празнуват още три пъти по толкова!  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #837 -: януари 28, 2016, 10:51:49 »

Хм, ето още една интересна статия, която почти напълно подкрепям и мнението на автора припознавам в своите мисли... http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/mnenia/2016/01/27/2693391_ljubov_kum_cheteneto_ne_se_suzdava_sus_zaduljeniia/

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #838 -: януари 28, 2016, 11:14:23 »

Хм, за Тони - не, но за останалите, една различна гледна точка как да "спасим" родината  pardon
https://www.ted.com/talks/steve_keil_a_manifesto_for_play_for_bulgaria_and_beyond - едит за Киви
Който не "разбира" чужбинския прави даунлоуд от страни и си изтегля бг- субтитири
Кефи ме как казва 'локви' или "We give this бебко to баба" -  blum
« Последна редакция: януари 28, 2016, 11:45:31 от fanimira » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #839 -: януари 28, 2016, 11:16:33 »

Тъкмо си викам, е защо ме дискриминира така.. И разбрах  funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth kiss2 kiss2

Едит: Свекс, без малко да пропусна поста ти.. Добре, че върнах назад..  tease Зарибена съм  yahoo
« Последна редакция: януари 28, 2016, 11:20:30 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines