Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:30:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198209 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #600 -: декември 18, 2015, 12:57:16 »

Сега видях, че повечето сте се изнизали по терлици в темата с игрите. Я да се връщате тук beating Само надзъртам дали сте писали по нещо.
Хахаха, Чери, не си честна спрямо Теодор. пиши му поне едно писмо, пък там кажи да те изненада.
И около мен масово децата бяха с *db*градска и pleasantry селска баба. Затова братовчедите ми бяха интересно явление на тема село. Като нямаха откъде да видят животни и задаваха чудни въпроси.
Фери, то нека са си хранени хората със златни лъжици. Въпросът е до колко са адекватни в поведението си спрямо останалите. Страхотен жест е било това, което разказа. Bravo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #601 -: декември 18, 2015, 14:09:19 »

Брей, цял ден не мога да се добера до темата. Не че и вие много пишете де. pardon

Какво да кажа, какво да кажа? Ей, така, всеки ден като обядвам и ми се доспива зверски.  pc_love Girl_sing Иде ми да си хвана чантичката и право вкъщи.

Лоли, така описано от теб ми звучи вкусничко. Нали знаеш, че един ден, Когато отида до Петрич да видя Надето и на теб няма да ти се размине. pardon Тоз живот се надявам, че ще е.

Нали знаете разликата между селянин и селяндур? Не е въпроса от къде си, а какво носиш в себе си.

Али, какво те хвана теб, че така се разболя? Ама верно се вталяваш предпразнично.

Чери, много грижовен Санта Теодор  си имаш. И не му каза какво искаш, а? Ами така де, при нас всеки казва, че няма нужда от нищо.
Много ми хареса тази картинка. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #602 -: декември 18, 2015, 14:15:25 »

Съгласна съм, много мило е било от тяхна страна, още повече, че повечето такива деца израстват с нагласата, че всичко им се предоставя е така от небето и даже не се замислят за другите, които нямат този късмет smile Аз все го бъзикам що не си взе някоя съученичка от лицея с богати родители, хич сега нямаше да се ядосва с опела на н на брой години  girl_wink

Абе Вики, дай някой хинт на Теодор да не те изненада с нещо глупаво  pardon

Ние с брат ми пък сме израстнали в Берковица при бабите, на нас това ни беше селото, но повечето ми съученици и връстници нямаха този късмет  nea

Това с животните всеки път се сещам за учителката ми по немски разказваше, че била една година около празниците в Германия и дошъл някакъв швабец супер ентусиазиран че на Коледния базар някой бил довел овца да ходят да видят как аджеба изглежда това животно  blum Тя се чудила до последно щото какво да ѝ гледа, в България ги е виждала бол ама вика добре, че отидох, защото всички се възхищаваха на овцата и я снимаха, а то всъщност се оказа коза!  Girl_hide

Аз днес се прежалих и пих едно кафе, че сърцето ми заспиваше...иначе съм с клин и рокля и вече съм безсмъртна  danceg
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #603 -: декември 18, 2015, 14:33:29 »

Фери, мойта къща е на точно  пресечки под лицея. Нe знам дали си ходила някога, ама то е главен път с пресечни улички.  Wink

А със Санта се разбрахме парфУми тая година да си купим, че и на двамата ни свършиха преди една две-седмици. И ми обеща на 26ти една мноооооого желана дестинация. Едно от най-красивите селца в Англия да посетим за следобедна разходка. Та с тия подаръци ще мина. Ако си харесам някоя рокля на Боксинг дей - добре дошла.  blum

Иначе тука им създадох голям стрес, като питах от какво животно е млякото. Седяха и ме гледаха и едната вика: No,no..it's just milk!
И аз:  Oh my ...

Сега си дойде Теодор със служебния му коледен бонус - карта за пазаруване в моя магазин  blum
Супер е доволен, защото имало проблем с едни машини на работа. От няколко месеца го има и се бави работата много заради тях. Та се въртяха една седмица "специалисти" да размишляват защо аджеба така... И моя любим гений, забелязал там някви висащи власинки, дето всъщност ги засичат детекторите и спират машините и ги изчеткал с една четка. Съответно тръгнало всичко нормално и сега са му казали, че ще докладват за идеята му в хед офиса и вероятно ще му дават (регулярно) месечен бонус, за това, че е разрешил проблем на фирмата, от който са губили доста пари на седмица.  LOVING Оххх много обичам като се случват разни неща, които ми напомнят колко нормална може да бъде една държава.
И супервайзъра ги събрал другите, да им покаже какво е измислил и им казал: Ето да видите, какво е българин да върши работа!  idea
« Последна редакция: декември 18, 2015, 14:36:07 от Cerise » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #604 -: декември 18, 2015, 14:46:21 »

Ехееее гениален е твоя мъж  heart Ама евала верно колко се оценяват тези неща smile Иначе май само един българин може да му дойде до главата подобна идея...все пак сме специалисти по всичко Wink

Ходила съм да, Боби ме води на някакви поляни там на пикник още докато бяхме пресни гаджета  blum Романтика  Girl_hide

Аз залагам, че млякото е от кокосова палма! Кви са тия животни  girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #605 -: декември 18, 2015, 14:51:24 »

Хахаха, то ако не е станало с четка, с чука и теслата пак можеше работа да им свърши blum Нали знаеш как може всичко да се побългари и да тръгне без проблем една машина.
Фери, то козата почти като овцата funnytooth Тя и моята класна препоръча да си търсим думите в речниците, че не можеше на български да оправи гъска, патка, фитка... Добре, че ги гледахме по картинки и се разбрахме.
Миме, мен ме тръшна някакъв стомашен вирус. Един ден нищо не ми се ядеше, вечерта пак... Ама то нормално това - аз понякога забравям да ям през деня blush На другата сутрин вече бях bad От неядене излизаше само стомашен сок два дни. Тъкмо оправих гаденето и бааам сюргюнът ме подгони star Та така -  за пет дена сигурно съм яла 2 варени картофа, 4 препечени филии със сирене и 2 печени ябълки. Изпих няколко чаши сок от варен ориз - няма такава гадост angry Стимулирах се, че Мънинка го пи като чайче без да мрънка. Аз нали не разбрах при нея, че е от зъб и я атакувах.
По този повод си говорим с ММ. Аз го упреквам, че само ходи болен, вечно с хаповете зимно време и носи бацили и вкъщи. Той в опит да се оправдае: Ааааа, не! Онова малкото дрисне и то носи бацили. Вече се събира с 20 други дриснета и то те е заразило pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #606 -: декември 18, 2015, 14:53:58 »

И в България го има това.. Аз редовно се бутам да разрешавам, неразрешими проблеми, ама пък за две години имам 6 пъти увеличение на заплатата  Yes С по 100-200лв, различно, ама си е много за мен!

Вчера привикаха мен и колегата ми на съвещание с шефовете.. След Нова година ще отваряме нов обект в Младост, който имат амбицията да не е само сладкарница и шефа ми отива там за година-две, според думите му може и да не се върне след това, че иска почивка.. Предложиха ми аз да съм управител по всички финансови дела на фирмата, както и аз да решавам с кого и как да работим като доставчици, а колегата да си следи чисто производствения процес.. Срещу сериозно увеличение на заплатата.. Стана ми щастливо, защото работата ми се оценява за пореден път, но казах че ще помисля, защото предвид на нещата, които искам с бебе и така нататък.. Ще кажа, че опитваме сигурно и да си знаят,ч е съм временна  funnytooth
« Последна редакция: декември 18, 2015, 14:55:40 от alexandrova_90 » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #607 -: декември 18, 2015, 14:56:14 »

smile Аз все го бъзикам що не си взе някоя съученичка от лицея с богати родители, хич сега нямаше да се ядосва с опела на н на брой години  girl_wink

Да ти кажа честно...ей ме на мен, с моя мъж, дето се познаваме почти от тогава, когато не знаехме стойността на парите. Всичките ни съученици смятаха, че ходя с него заради парите му. Пари, които никога не съм знаела, че има, защото никога не ме е интересувало. Да, вярно е, че всъщност са разполагали с повече пари, но аз никога не съм обръщала внимание. И винаги ми е било много гадно, като съм чувала това - че съм с него заради пари. Дори наскоро чух от бившия ОТНОВО същата реплика - че не само, че съм ходела с него заради парите му, ами и съм ПАРАДИРАЛА с това crazy

А от майка му сме чували репликата, че той горкия, докато ходи да се трепе и да работи лятото по морето "Оная си вее задника по Витошка и ти харчи парите" и даже се опитваха да му забранят да плаща половината наем за квартирата, защото той не живеел там лятото...

Та - твоето момче си е направило преценката. А представяш ли си ако му се паднеше някоя такава кукувица, дето да му натяква че са заедно заради пари - гадост...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #608 -: декември 18, 2015, 14:59:27 »

Вчера привикаха мен и колегата ми на съвещание с шефовете.. След Нова година ще отваряме нов обект в Младост, който имат амбицията да не е само сладкарница и шефа ми отива там за година-две, според думите му може и да не се върне след това, че иска почивка.. Предложиха ми аз да съм управител по всички финансови дела на фирмата, както и аз да решавам с кого и как да работим като доставчици, а колегата да си следи чисто производствения процес.. Срещу сериозно увеличение на заплатата.. Стана ми щастливо, защото работата ми се оценява за пореден път, но казах че ще помисля, защото предвид на нещата, които искам с бебе и така нататък.. Ще кажа, че опитваме сигурно и да си знаят,ч е съм временна  funnytooth

Иха - супер. Това си е много важно - да ти оценяват труда. Пък за другото - и без да им казваш, сигурно се сещат, но е добре да го знаят...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #609 -: декември 18, 2015, 15:01:14 »

Нали ви разправях за моята приятелка, която израстна в по-бедно семейство и сега се ожени за супер богатаж.. Голям праз, че той харчи хиляди левове месечно, а тя може евентуално да си позволи да харчи.. Отношението му към нея  на моменти е отврат  bad Мерси, по-добре да сме си еднаквички и дваамата и да си знаем... Имаме-харчим..Нямаме-не харчим и се ограничаваме  pardon

Скай
, да знам, ама просто пак си искам да знаят хахаха
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #610 -: декември 18, 2015, 15:17:09 »

Ние с бившия ми бяхме така - той имаше повече пари, тоест техните, щото ние бяхме 9 клас като се започна.
Никога не сме имали открит проблем, ама винаги ми е било некомфортно. Докато сега с ММ винаги сме били на равно с парите. В България аз взимах повече, почти двойно на него. Тук той взима тройно на мен. От догодина малко ще се стопи разликата, защото вдигат минималната заплата за навършили 25, та съответно ще имам промяна аз. А той не, защото е мъничък biggrin Но според мен, много по-лесно се живее така, като сме на едно ниво.

Иначе имах приятели, едните родители бивши полицаи, току що пенсионирани - доста пари бяха взели покрай пенсионирането. Другите по-скромно семейство. И като се сгодиха приятелите ни. Единте като казаха давайте да правим сватба като сватба... другите се видяха в чудо, че теглиха кредити и тн...

Тони, супер е предложението. Но разликата е в това, че твоята работа е на по-високо ниво. Докато неговата е да мести от едната маса, до другата едни пластини. А това "бачкаторите" в България никой не ги бръсне. Като работех в Шумен, ми вдигнаха заплата с 80лв. срещу два допълнителни часа работа. от 8, започнах да работя 10. Така че.... нали знаем, София не е България. И аз често давам примери с фирмата на баща ми, ама после се сещам, че не е меродавна.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #611 -: декември 18, 2015, 15:22:59 »

Да, да.. Съгласна съм, че София не е България  good Въпреки, че във фирмата на майка ми в "един от най-бедните райони на Европа" хора, които работят 2/2, т.е имат 15 почивни дни в месеца грубо, а вземат 700-1000лв., което пък за нищожните разходи във Враца просто супер.. Въпреки всичко, когато си търсят персонал не могат да намерят с месеци.. Всеки иска да си "постои" на борсата и да източва и без това смръдливата ни социална система.. Побеснявам като се сетя.. Отплеснах се, браво на Теодор, още повече, че е чужденец от държава, която недолюбват  Bravo good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #612 -: декември 18, 2015, 15:31:20 »

Тони, много хубаво, че си попаднала на такъв работодател...това е доста рядко срещано, още повече в българска фирма...не искам и да си спомням за предишната ми smile

В нашата фирма веднъж увеличават заплатите като мине изпитателния срок, с около 200-300 лв и до там...после при евентуално повишение, но разликите между позициите чисто финансово са в порядъка на 100-200 лв макс за всяко ниво, та не сме и толкова добър пример, още повече че се прави на калпак а не според заслугите  nea Хубавото са бонусите, вярно, че са два пъти в годината ама са все едно всеки месец да ти дават 200 лв отгоре, само че ги получаваш накуп по Коледа и около Великден smile

И на мен ми се е случвало да ми се изцепят, че съм се омъжила заради къщата (за която разбрах доста късно, вече правейки планове да сме happily ever after), ама не им обръщам внимание  pardon Още повече, че си нямат идея колко пари хвърлихме по нея и, че ми заминаха всичките спестявания...с ММ взимаме почти една и съща заплата, моята е малко по-висока заради немския, защото заплатите зависят от това с какъв език работиш...общо взето винаги съм получавала повече от него (макар и малко) ама ми се ще да се развие повече от мен и да носи повечето пари  smile

И те така..днес съм на всяка манджа мерудия ама грам не ми се работи  blush
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #613 -: декември 18, 2015, 15:34:40 »

Дай боже повече такива фирми като тази на майка ти. Особено във Враца, Видин, Лом и района. А че мъзливи има... с лопата да ги ринеш.
Аз това казвах на Фери онзи ден, че много се радвам че открих този форум, защото имам много високо мнение за всяко едно присъстие тук. Хора с идея как да си отглеждат децата и как да се развиват професионално. Но ние тука (във форума), за наше голямо съжаление не сме доминиращия тип. По-скоро изключнието, което потвърждава правилото. Няма да ви обяснявам БГ мами в Англия - за каква злоба и простотия става дума, бълват и само се чудят с кой да се заядат.  nea
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #614 -: декември 18, 2015, 15:41:16 »

Аз се чудя, защото фирмата на майка ми не е единствена.. Аз покрай нея познавам още поне 10тина фирми в района с добро заплащане, стига си конкурентно способен и да не те мързи.. Не може да не знае нито един език, освен майчиния си що годе.. Да не умееш да смяташ елементарни математически задачки + елементарни познания по офис пакет и компютри, а пък да искаш 700+ за малките и 1000+ за София  nea

Принципно и моите колеги тук (в производството) си мислят, че аз (както и колегата ми) върша малко работа, защото цял ден стоя на компютъра, аз не се притеснявам да видят и че съм във форума.. Пък те по цял ден опъвали каиша и накрая аз съм с голямата заплата.. Аз съм си скъсала гъза от учене обача и поемам огромна отговорност за случващото се във фирмата, а те си измиват ръцете с "еди-кой-си не ми каза", а също и че аз им намирам една голяма част от работата. Но съм лежерна и не обръщам вече такова внимание..  danceg
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines