Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:19:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198217 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: декември 17, 2015, 11:30:22 »

Представих си го това с "трона" funnytooth funnytooth funnytooth


Ама недейте така с тези аналози с историите на бабите, Свекърва, за 77-ма говори все пак Wink
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: декември 17, 2015, 11:30:43 »

Ммм дааа...баничка с боза си е класика и аз много обичам.Почти всеки път като излизам по разходки си вземам задължително една мазна и хрупкава баничка,колкото и вредно да звучи. pardon

И аз никога не съм обичала на село външната тоалетна,а още повече през зимата.

Ама това Фери,което описваш честно казано ми е малко гадничко.Още повече,че е на сред буркани зимнина и да няма и врата. bad
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #557 -: декември 17, 2015, 11:37:48 »

Не малко...а доста гадничко  NO Чак съжалих горката жена на стари години да не ѝ направят поне малко удобство...ама тя милата две дъщери има, зетовете няма да се загрижат толкова за тъщата...виж, ако беше тяхната майка сигурно нямаше да е баш такава мизерия  pardon

Хаха , свекс, извинявам се, просто историите от село ги асоциирам с баба Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #558 -: декември 17, 2015, 11:43:44 »

http://recepti.gotvach.bg/r-7359-%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D0%BE%D0%B7%D0%B0

Фери, моята прабаба правеше домашна боза. Мисля, че това е рецептата. Става доста по-рядка от купешката и самият цвят е една идея по-различен.
Хахахха, моята баба е избягала от село на 17 години. Та за мен село = прабаба и прадядо. При нас така се стекоха нещата, че като почина прадядо ми 2000 година, вече на село нищо не се правеше. Просто къщата остана така sad Прабаба ми си я взимахме зимата тук, а лятото просто цъфтеше обикаляйки двора. Имам много голям сантимент към селото, към къщата, но не бих живяла там с външната тоалетна и хамбарите пълни с плъшоци.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #559 -: декември 17, 2015, 11:52:22 »

Точно си мислех за това, което писа Фани, като знам технологията на правене на боза, се чудя кое е полезното..... blush
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #560 -: декември 17, 2015, 11:56:16 »

И баница домашна не обичам. С нищо не мога да сравня вкуса на една мазна, хрупкава баничка от баничарницата , както каза Роси, с домашната.

Спомням си, че когато бях малка обожавах едни триъгълни банички, които баба ми купуваше, когато бях на село.

Домашна боза не съм пила, дори не знам дали вкусът е същият.

Фери, да ти кажа, не ми е много комфортно с дънки. Предпочитам си клинчетата. Днес си бях приготвила един чифт дънки да обувам и Влади като ме видя ми каза, че съм луда да седя цял ден с това. Прав е и си обух клин. Хиляда пъти по-добре ми е.
При теб как е?

Като малка обичах да си седя на село, но сега убий ме, не мога да си представа да съм там. Имам чувството, че времето е спряло и като се сетя ми е много мъчно за хората, които живеят там.

Като става въпрос за селските външни тоалетни веднага се сещам за използването на вестници, вместо тоалетна хартия.  huhhuh.gif

Бабата на Влади си има външна и вътрешна тоалетна, но жената си е свикнала и ходи навън.

Броя минутите докато стане време за обяд. yahoo
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #561 -: декември 17, 2015, 12:08:17 »

И баница домашна не обичам. С нищо не мога да сравня вкуса на една мазна, хрупкава баничка от баничарницата , както каза Роси, с домашната.

Както се казва по бургаски - ВЪХ как можа да го кажеш туй нЯщо...

Не, че не обичам мазните банички (в тая връзка си спомням как един път посрещах Ина на летището с баничка и боза хахахаха), ама после как ме боли корема от тая мазнотия...Аз си обичам най- много домашната баница на баба. Ама нали вече мога да си я правя сама - обичам си моята баница. Е - корите са си купешки де, още нямам място да точа и кори, но няма нищо общо...соЛи.

Даже сега майка и баба се опитват да ми пробутат една рецепта за "мнооого е лесна тая баница", само дето нито е толкова по- лесна от другата, нито пък става по- хубава nea

И по въпроса за закуските...още ми е много смешно, като кажат че някоя жена е софиянка, а аз се сещам за закуската (тип сирекна), която продават в Бургаските баничарници, с наименованието "софиянка". pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #562 -: декември 17, 2015, 12:18:54 »

Добър ден!
Хаха, Свекърва, толкова ми напомняш на майка ми и тя като е отишла в селото на татко е била меко казано втрещена.Благодарение на това,че в съседното село има минерални басейни не се отказа да го посещава,но беше предупредила,че селска работа не работи и никой не я караше.Възхищавам й се,че зимата е отишла там с мен за месец,че да се порадват баба и дядо на внучката си. В тия условия -външна тоалетна,липса на баня не знам как е изкарала. Аз като поотраснах казах на дядо,че искам да има баня и тоалетна вътре и той като майстор,направил къщите на половината околност, на следващия път беше ми изпълнил желанието. И мен са ме хапали бълхи и майка решила,че съм хванала шарка,та вдигнала чичовци и лели да ме водят на лекар.Стринка ми само коментирала "Тая пък не вижда ли ,че детето й е нахапано от бъХли (така се казва в наше село).
Няма да забравя как една вечер като ме приготвяше за сън една мишка се появи от някъде.Майка се качи на спалнята и почна да вика баща ми и после се обърна към мен и каза"Веронка,мама,никога да не си вземаш мъж от село"хаха
Чакаме си всеки момент настолната игра  yahoo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #563 -: декември 17, 2015, 12:35:47 »

И по въпроса за закуските...още ми е много смешно, като кажат че някоя жена е софиянка, а аз се сещам за закуската (тип сирекна), която продават в Бургаските баничарници, с наименованието "софиянка". pardon

"Веронка,мама,никога да не си вземаш мъж от село"хаха

 funnytooth Рони, и ти се ориентира към Запада funnytooth
Как ще се казва в мъжки род сиренката "софиянка"? blum
Сега си направих една пица "Мария" - разбирайте препечена филийка със сирене. Егати кефа да се наядеш след 2 дни и половина наливане само с вода.
Фери, ти с дънки ли ходиш? Аз имах едни като клин бяха - отгоре с ластик. Това ми беше единственото нещо като дънка, което можех да обувам. То малко и зависи - на някои жени коремите им са високо и се събират. Затова много не се сравнявай. Майка ми беше дала една нейна рокля като по-широчка, че ме беше хванала да излизам с дънки за работа и само ми се караше "Ще го смачкаш това бебе", пък аз още си мълчах на работа за какво иде реч blush
Като споменах работа, нали бера яко студ, та не мога с чорапогащник или тънки чорапи. Така се намятах на тия клинове. Много ми харесват и са ми супер удобни. Сега обаче имам някои, които се чудя с какво да ги комбинирам. pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #564 -: декември 17, 2015, 12:43:58 »

Аз пък мразя и баничка и боза.. И домашна, и купена ..И боза, и баница  bad Повредена съм  crazy
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #565 -: декември 17, 2015, 12:50:33 »

Рони, коя игра чакате?
И мама ме беше предупредила по-добре да си взема софиянец  blum
И аз им се хиля на софиянките по морето  pardon

Ами още ходя с дънки...ама вече доста ме стискат...нали уж не си личи до 3ти месец, ми аз дори и сутрин като стана ми е леко издуто коремчето като преяла  nea Ако зпаочнат много да ме стискат си откопчавам копчето и ходя с по-широчки блузи отгоре  blush Не че нямам клинове ама сега съм на вълна блуза+сако и не ми се ще да се развявам с клин...но май ще мина вече на туники и рокли  blush Абе бая наивно си мислех, че ще си ми седи плоско коремчето до 3-4 м  pardon

ММ се е специализирал в баниците и съм им фен  Wink

ЕДИТ малко преди да забременея се бях лепнала за една супер готина пола за бременни, дънкова в една втора употреба и мама ме сряза че ми е още рано да купувам такива неща  blush Сега ме е яд, че не си я взех в перспектива  pardon
« Последна редакция: декември 17, 2015, 12:57:07 от Feribotka » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #566 -: декември 17, 2015, 13:20:34 »

Хихихи, най-голямата селянка от Дели Ормана я няма да ви разказва селски истории, та сте се развихрили гледам. Ще ви разправям, ама сега чакам Лиу за инджикитайския... girl_wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #567 -: декември 17, 2015, 13:22:17 »

Както се казва по бургаски - ВЪХ как можа да го кажеш туй нЯщо...

Еми, тЪй pardon Не обичам домашна баница. Дори на Нова година само си избирам парче, виждам си късметчето и то връчвам на някой да го яде.

От както открих клиновете се родих. Супер удобни са ми.
Само да си купя високи ботуши и почвам да се мятам с рокли. И без това ми е трудно да преживея, че скоро няма да мога да си ги нося. huhhuh.gif

Облякла съм си една по-впита блузка и коремът е лееко подут. Добре, че си взех и сакото, иначе щяха да ме гледат странно. blush
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #568 -: декември 17, 2015, 13:39:30 »

Добро утро!

Аз продължавам да съм в толкова приповдигнато настроение, като малките деца, чак се плаша  crazy
Вчера имах един много готин разговор по скайп и се бях скрила на горния етаж. Като слязох и виждам масата в хола отрупана с пеещи коледни плюшени играчки  heart Направо се разтопих. Джон ми ги купил за да ги наслагам на прозореца. (малко ще ми развалят дизайна, ама ще ги сложа заради жеста).
После пък се прибирам от работа и през пощата пуснато писъмце с нашите имена на него. И подписано От... еди си кой, някви хора, които не знам.  blush Отивам и питам Джон - той вика това са съседите (с хубавата украса). Толкова мило ми стана.... Аз реално съм си разменила няколко думи с тях за цялата година, обаче ни пращат картичка като на всички останали, с които живеят от сума години.  heart

Специално за Аличка снимах украсата, за която говорех. За мое съжаление снимките не станаха хубави, защото тя много блести... и някак си размазва. Опредено не личи колко е идейна.



Тя е като инсталация на прозореца. Дядо Коледа в шейна теглена от еленче, до него комин и подаръци. Зад него е червена завеса (тя реално е украса на улицата, не на дома, защото отвътре не се вижда) Но като се спра пред този прозорец направо се мятам в някакъв детски свят.  gcrst

Джон пък направи и нашата къща отвън, ето да ни видите какви сме здвездни biggrin (тука слагат много светлини, ама понякога прекаляват) :



И ето ми ги плюшките:



Мечето с носната кърпа киха и вика: Baby, It's cold outside!  LOVING
Пингвина си пее няква песен.
Снежният човек е любим на Теодор щото мълчи и нищо не прави biggrin
А Дадо Коледа танцува rave  danceg

Охх тоя пост го пиша 100 часа biggrin  blum
Разбира се, че ще има 2 нови отговора. Пускам го и почвам да чета smile

« Последна редакция: декември 17, 2015, 13:43:42 от Cerise » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #569 -: декември 17, 2015, 13:54:46 »

Чери, направо ме вдъхнови и мен с тия снимки.. Много ми харесаха твоите играчки-изненада... Страхотен човек  Bravo good
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines