Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:38:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198236 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: декември 16, 2015, 14:20:03 »

Ето ме и мен  blum

Пристигна ми резултата от изследването на прогестерона - явно има проблем, защото очакват да се свържа с GPто. Ама писах в другата тема за това  Wink

Али, специално снощи като видях съседа го попитах може ли да му снимам украсата. Съгласи се и днеска като се стъмни ще отскоча.

Снощи отивам на работа и цари някъв смут. И аз не бях на обикновената си секция за вторинк, а на друго място. Питам Що??? никой нищо не казва. По едно време идва супервайзърката ми и казва, че в събота е станало сбиване, между колежката, която новмално е на тоя департамен и другата, която е там. Та за това ни разменила, да не се изтрепат. Та голям цирк, днеска чакам "моя лагер" да ми разкажат подробностите.

И между другото - ама едно ми е толкова щастливо напоследък...преливам  Curtsey DANCE

Скай, за ходенето по празници - така е. Ама аз искам да съм с нашите, защото са доста нормални на фона на останалата част от родата. С тях е весело.... майка ми като пие едно вино и почва разни игри, томболи... винаги нещо е измислила. И ако няма някой простак като вуйчо ми да е контрира с въпроса " Е па...що е тая простотия сега?" нещата са супер и определено ми се прибира.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #541 -: декември 16, 2015, 15:03:29 »

Скай, за ходенето по празници - така е. Ама аз искам да съм с нашите, защото са доста нормални на фона на останалата част от родата. С тях е весело.... майка ми като пие едно вино и почва разни игри, томболи... винаги нещо е измислила. И ако няма някой простак като вуйчо ми да е контрира с въпроса " Е па...що е тая простотия сега?" нещата са супер и определено ми се прибира.

Да, само дето при нас всички Коледи и Нови години протичат по следния начин - сяда се, яде се, после всичко живо освен моя милост заспива пред телевизора...на Нова година - случа сЪ президента, чукаме се за наздраве и айде пак по леглата...

Една година направихме грешката да отидем с пиятели в едно заведение...тая тъпота няма да я повторя (макар, че си зависи и от компанията, и от програмата в заведението). Иначе по празници ние си каним едни и съи приятели, обикновено на заведение...ама предпочитам да си е в къщи...знам че е готвене и разправия, ама може да си украсиш, да си направиш някакви неща...да си ушиеш нещо за украса (прикачвам развитието по тишлайфера...мисля, че тъкмо за коледа ще е готов за градчето, което ми се падна от размяната...). Абе - с две думи - по принцип много ме мързи, ама ако е за идеята, мога да направя 1000 неща и то с кеф :-)


* PC160002.ORF.jpg (64.86 KB, 474x250 - видяно 132 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #542 -: декември 17, 2015, 08:21:08 »

Ами, добро утро!
Като не мога да измисля нещо, ето един стаааар пост, от едно още по- старо време през 77- ма година. Тогава само Надето се е включвала в седмичните теми, та може на останалите да е интересно.

Приятен и ползотворен ден на всички. Днес е четвъртък, значи идва леля ми и аз съм свободна за ходене по любов.  Wink
В линка става въпрос за празнуването на Нова Година с роднинско тяло. Wink


* 12187805_784984474958450_6833484283910753773_n.jpg (33.14 KB, 465x700 - видяно 138 пъти.)
« Последна редакция: декември 17, 2015, 08:50:50 от svekarva » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #543 -: декември 17, 2015, 08:32:06 »

Ами, добро да е, Свекс. Хихихихи, Фърлих един поглед на Надето и тогава е била същата. Ама не е било толкоз отдавна би... В смисъл че след моята сватба е било... Как го казах, все едно преди и след новата ера!
Писах аз в нашта тема кви ги вършихме сутринта. Чакам in-law ама май драсна нанякъде сабалем рано рано... Или си търси такси? Или разговаря със шофьора, щото трябва да му обясни къде се намира адреса, или купува банички и боза?
Като казах боза майка вчера ме сюрпризира по скайп със следния въпрос: Пиеш ли боза? Аз: Не, ама имам достатъчно кърма. Тя: Не затова бе, нали била полезна... А педиатърката не я ли пита от кой месец може да му даваш бозичка на Кико?!  Oh my ... tease да бе да, да не съм луда... Тя педи сигурно ще ми се смее!
А пък наборката ти пристигна. Чакай да я разпитам аз де ми ходи.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #544 -: декември 17, 2015, 08:49:50 »

Тц, Фани, аз говоря за моя пост, как сме празнували тогава. Малко по-долу е, чакай да го копирам, та да не се мотат хората.
И аз да се включа с една незабравима Нова Година - първата ми като омъжена жена.  smile. Подписахме на 24-ти декември и както е редно, Нова Година решихме да караме в селото на мъжа ми. Да спомена, че е село до границата и тогава там се ходеше с открит лист /значи, че рядко отиват външни хора и е както казват " на г...а на географията"/. Предполагаше се, че на тържеството в читалището щяха да ме представят на обществеността. Аз, като млада булка, реших да се издокарам и облекох едно кожено палто /овча лицева кожа/, което тогава беше на върха на модата. Пристигаме ние след 6 часа път с влак и 2 часа с автобус на 31-ви и точно слизаме на площада и започва да вали пороен дъжд. Няма спасение с чадър, няма отворени магазини, че да се скрие човек, няма навес на спирката....трябва да се върви. Естествено, улиците не са павирани и се гази кал до колене. Вървя аз и проклинам на ум лошото време и почти сме стигнали вкъщи, когато чувам един писклив глас да вика:"Мори Лазо, ел да видиш ква овца /ударението е на о/ водят у дода Васа!" Става въпрос за мен, а това го казва една от чините ми /свекър ми са 7 братя и една сестра, та имам 7 чини/. angry. Рекох да се обърна, хуууубавичко да я видя аз тази “кукумявка”, ама понеже бях ядосана, загубих равновесие и пльоснах в една локва, та станах съвсем като овца по време на дъжд.”Леле, щу стана, утепа се булчето!” – и от къщите за секунда наизкачаха стотина души, явно са ни дебнали зад прозорците. Че като гракнаха, а аз нищо не им разбирам от диалекта.....голямо посрещане беше. Да се смееш ли, да плачеш ли!
Вечерта, заради дъжда, спряха тока и нямаше тържество, та си останахме вкъщи. На свещи, със свекърите, които виждах за втори път...Те, като истински селски хора, към 20ч. почнаха да се прозяват и стана ясно, че няма да дочакаме Новата Година. На мене ми постлаха в една стая, мъжът ми отиде в друга, защото не бяхме правили сватба в село и свекърва ми се притесняваше какво ще кажат хората – неженени, а спят заедно /не ми беше ясно как ще разберат хората, като беше тъмно като в рог, ама карай....пазя поведение/. И моите мъки почнаха. Аз съм 100% гражданка /даже бабите ми са гражданки/ и познавах селския живот само от бригади. Ама по пловдивския край селата са богати и къщите и живътът им по нищо не се различават от градските. Тъкмо се бях унесла...и лампата светна в лицето ми, като на разпит в съда – токът дошъл. Катърът им /не знаех, че имат такова животно/ се развързал и явно примамен от светлината в стаята, почна да чука с глава по прозореца, та ми изкара ангелите. На сутринта чак разбрах, че така често си искал храна. Рядко съм се плашила толкова много. После ме нападнаха едни бълхи, цели пълчища. Нахапаха ме жестоко и цяла нощ не можах да заспя. А те хапят най- много под ластици, на свивки и където е топло...абе баш на деликатните места. Станах на пльоски, все едно имам някаква венерическа болест. Понеже нямаше с какво, на сутринта намазах местата с ракия и стана тя една....цял месец после ходих като драна – недодрана. Няма да разказвам как ходих до тоалетната на двора /построена на високия край, че да не се пълни с вода/, и как още един път паднах и хубавичко се намацах, докато щурмувах хълмчето. Днешните “спа” ряпа да ядат. На първи януари пък колиха прасето, че свекървата има имен ден. Докато го хванат, заради калта и кишата, и мъжът ми и баща му се нахлепаха яката. Остатъка от деня прекарах в рязане на кромид за кървавицата. Голям рев му дръпнах, ама то от лютото....После със свекърва ми си прахме мъжете и им поливахме да се къпят в едно корито. Луда работа, ама де ги онези години.....
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: декември 17, 2015, 09:02:09 »

Дубрютрууум!

Блудницата се появи отново,но честно казано изтърва ли веднъж-после ми е много трудно да наваксам. blush

Черпя ви с бАнбони,понеже днес моята любима свекърва има РД. Girl_hide


Навън е -4 градуса,слънце пече,всичко замръзнало...а на мен ми се излиза на разходкааа.Просто идилия. pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #546 -: декември 17, 2015, 09:11:17 »

Добро утро  give_rose

Роси, да ти е жива и здрава свекървата и само да ти помага Wink

Свекърва, посмях се пак рано-рано с теб...даже колежките тук си разказваха сънищата от тая нощ та по едно време ми се загуби връзката дали и твойто не е сън, толкова несъвместимо с теб ми изглеждаше  blum

Нямам какво да кажа, освен, че ми се спи  blush

Хубав ден  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #547 -: декември 17, 2015, 09:17:28 »

Добро утро smile

Лелел колко се посмях.. Свекърва, отново се наложи да чета разказа ти на глас, след като по средата се разплаках от смях..  Като чета писаното от теб, се сещам за баба ми (без да искам да правя друг аналог освен разказа!) и тя така градско чадо до 9-то коляно, оженила се за военен с висок ранг и с перспективно бъдеще, с апартамент в града, ама пропуснала съществената подробност, че е само с апартамент иначе е от село.. Когато съм се родила се преместили да живеят на село и до последно баба ми проклинаше селото и толкова да не обичаше да седи там, че не е истина просто.. Постоянно разказваше подобни на тази ти истории.. Кипреше се и като дойдеше за пенсията в града седеше по 2 седмици, да се види с приятелки и да пообиколи  pleasantry pardon

Друго интересно не ми се е случвало от вчера до днес и нямам какво да разкажа, освен че не се стърпях и когато шефа ми каза да купя за него, шефката и детето билети за Камен Донев - Лекция 1 За народната просвета мисля, че беше.. Купих и за мен и Илиян.. Колежката и мъжа й също ще бъдат.. 19 април.. Още няма да казвам на Илиян, защото ще ми махне главата, ако разбере, че продължавам да пазарувам  pleasantry  funnytooth

Роси, честит рожден ден на свекито ти. Да е жива и здрава, дано ти помага с дечицата много  Wink

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #548 -: декември 17, 2015, 09:49:32 »

Само да кажа, че не виждам постът на Свекърва...този много старият  huhhuh.gif
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #549 -: декември 17, 2015, 10:05:21 »

Фери, махнах линка, защото отваряше в началото на страницата и можеше да не се стигне до разказа, случил се през 77-ма. Самата тема е от 2011г. и наистина не е много стара.
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,30539.msg497444.html#msg497444
Когато ми остане време, ще разровя и останалите "селски" истории, когато трябваше да се доказвам като честна и почтена, достойна и работна /най- вече  Wink/снаха.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #550 -: декември 17, 2015, 10:10:59 »

Добро утро!


Ей, Свекърва, ако не този форум, то поне тази тема, ще оцелее и пребъде благодарение на теб blum

Много  хубаво настроение ми създаде рано сутринта, дано денят мине така give_rose

Аз сигурно съм била градско чадо във всичките си минали животи tease, защото не понасям селския живот, ама никак. Нито ми е екзотичен, нито романтичен.
 Мога само да ходя на почивка, за малко, да поцъкам колко е хубаво и спокойно и да се махна, преди да ми е омръзнало pardon

Интересно, че не съм и супер градско чедо, защото и големият град не ме привлича така, търся си нещо по средата. smile
« Последна редакция: декември 17, 2015, 10:29:01 от Marri » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: декември 17, 2015, 10:12:38 »

Благодаря ви,момичета! give_rose Колкото и да се ядосваме една на друга,немога да кажа,че не ни помага с каквото може,когато имаме нужда.Та да ни е жива и здрава дълги години.

Свекърва както винаги историята ти мега интересна.Много обичам такива разкази от време оно и ме е яд,че не го познавам него време.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: декември 17, 2015, 10:25:32 »

Добро утро!

Ей, толкова спокойно ми беше досега и успяха за 10 сек. да ме ядосат. Сега половин ден ще ми е криво. diablo

Ако знаете от 3 дни какви сънища сънувам само. Срамота ви казвам. blush

Сутринта Влади  ахаа да ме хване с един от подаръците му. Стана му ясно сигурно какво се случва. Дано да овладея фронта до Коледа.

Свекърва  girl_haha Много забавна история. Аз искам и останалите. Wink

Фани, като каза боза се сетих за ония ден. Много обичам баничка с боза, ама много. Ех, какви киселини имах после, ама не такива в стомаха, а ми беше цял ден кисело в устата. Скоро не знам дали ще повторя.

Роси, честит рожден ден на свекърва ти!  give_rose Да е жива и здрава и много да ви помага!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #553 -: декември 17, 2015, 11:12:39 »

Добро утро!
Усмихнах се с това Новогодишно празнуване smile На мен ми изглежда невероятно и невъзможно, защото дори и да помня много неща от селото, то е било по детски интересно. Екзотика ама от друго естество.  Wink По този повод се сещам за сина на наши семейни приятели. Неговата приятелка е българка, но от Украйна. Беше ходил на гости при роднините й и обясняваше за нямането. По неговите думи само любовта може да те заведе там. Разказваше за банята, за това как източил всичката топла вода, как палели огън за да се стопли вода и за другите, за кладенците в двора... Сещам се и баба ми как отишла млада снаха `59 година в селото на дядо. Накарали я да напълни менците с вода и цяло села да я види колко е работна. Хубаво си измила краката в старание да препълни менците, а тя самата никога не е носила вода. На нейното село си има и до ден днешен 3 чешми pardon
Роси, да ти е жива и здрава свекървата. give_rose
Аз боза обичах, ама домашна. Купешката не я признавам. Баници мога да ям, ама пак само домашни. Майка я прави хрупкава. Torte Иначе от баничарници предпочитам едни рогчета със сирене. Това обаче да ми се прияде е толкова рядко да се случи, че чак си е събитие. Продължавам нищо да не мога да ям. Ще се вталявам за празниците явно Wink
Брей, пиша това от един час, а няма 3000 нови отговора.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #554 -: декември 17, 2015, 11:25:02 »

А, Свекърва то постът е просто същата история smile

Селски истории моето бабче има в изобилие и тя млада снаха са я завели при свекърите да им слугува, а пък другата цял ден е тичала по градините и кравите и все казва, че до обяд е копала, следобяд е родила тати  pardon

Али, как се прави домашна боза  huhhuh.gif Аз само купена съм пила...ама изобщо няма и да се сетя за нея ако някой не ми я тресне под носа  blush

Аз пък обичам и селото, ама напоследък явно много съм се разглезила защото доста ме смущават външните тоалетни  pardon Ходихме с кума ни до Панагюрище, където живее баба му и влизаме в къщата той започва да се обяснява че има външна тоалетна има и вътре и става време да си лягаме да минем през ВЦ...влиза ММ, излиза залива се от смях и аз викам кво толко...е влез и ще видиш  pardon Влизам, първо се минава през нещо като килер където си държат храна, буркани, хладилникът май беше там и после в дъното вдясно е така без врата, без нищо тоалетна!  Oh my ... Сложена така нависоко ама няма да ви казвам как изглеждаше и миришеше...ами стана ми гадно и реших да ходя на двора да си свърша работата  blush Излизам и ММ: "Видя ли белия трон?"  girl_haha Ама тя наистина беше като трон сложена нависоко всред всички буркани  girl_impossible

Абе Миме, стискат ли те дънките вече  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines