Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:29:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198213 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: декември 11, 2015, 15:56:42 »

Аз обожавам карти, ама Илиян никакъв го няма  sad

Ако играем тая игра с имена на песни, ще ме счупи.. Не знам и не се стремя да запомням нито имена на песни, които не харесвам, нито изпълнителите.. Той е много силен в това.. Аз и с филмите и режисьорите съм така.. Киноман съм, ама не знам нито един режисьор.. Кумът ни знае всичко до 9-то коляно и като играем на кино ни счупва..

Сетих се за една адски интересна игра, която играхме последния път, когато се видяхме.. В няколко кръга се играе, ама е дълго обяснението.. Друг път  blush
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: декември 11, 2015, 16:03:17 »

Ами то в тоя форум е пълно с нежни души, хора естети... абе с длето дялани, а не като мене - с правата лопата.
Тъй, тъй...и аз не съм от Микеланджело направена, по-скоро от някой първолак.
За разказът- да, показва,че любовта ти изпива мозъка. Като нямаш пари за хляб, къде си тръгнал да купуваш платинени верижки? Не можа ли да измисли нещо къде по-креативно? Една панделка да си беше вързала на кръста, по щеше да го зарадва,според мен. Иначе е повече трагично, отколкото романтично - лишаваш се от нещо скъпо за щастието на любимия, който явно се интересува повече от материалното, а не от духовното. Ама като гледам, О'Хенри ги е събрал баш лика прилика- и двамата се целят в радостта от притежанието на скъпа вещ, за да демонстрират социален статус.
Изказах се максимално недодялано, иначе ще трябва да пиша ЛИС и после да ми слагате оценка. biggrin

Е как няма да ти е смешно...
Мая, и с твоя разказ се посмях.

Аз пък да се оплача- един час си играх да си беля помело, пък ММ взе,че го изяде. Оставил ми е някакви "трохи" по дъното на чинията! beating
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: декември 11, 2015, 16:13:03 »

Ние обожавахме помело.. При нас Илиян бели помелото.. Не ми дава да пипам, докато бели.. Ако не посягам към купичката с обеленото ме награждава от време на време с по едно голямо обелено парче.. Бели се без ципа.. Не просто като портокал при нас.. Да си кажа, че някой го белят като портокал и край  blum
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: декември 11, 2015, 16:15:03 »


Понеже хората са зли по техен личен избор, а животните-не. Мога да си философствам много на темата, ама не искам.

Абе не е точно така, ама и на мен не ми се философства. А за животните, не че не обичам животни, ама съм расла сред такива и все са били из двора, та да си го вкарам в апартамент ми идва една идея в повече. Особено за хъски или овчарка... Пък и достатъчно неща имам да мисля на главата, та още едно животинче?! ше зема да го уморя...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #409 -: декември 11, 2015, 16:30:31 »

И аз обичам всякакъв вид карти, ама Боби не, пък и много се караме, така че не играем...С приятели като се съберем и ни мързи за настолна, играем на листчета (американска игра, с едни листчета с написани на тях въпроси и асоциации, тегли се въпрос/тема, всички си слагат асоциациите към него/нея и после този, който го е изтеглил избира това, което най-му харесва) и голям смях пада smile

Излишно е да казвам, че много обичам животни...но са си грижа и разход, само на кучето му е 100+ само храната на месец  nea Засилила съм се да си вземем и една овчарка да ни пази двора, че Джаро (хъскито) е доста лигав и всички са му приятели...ама да дойде първо живо и здраво бебето  да видим как ще сме с парите и ще го мислим smile

Не обичам помело...много ми е сложно  blush

Харесват ми на Нат практичните разсъждения за живота  heart

Едит сетих се за името на играта: Cards Against Humanity. Мисля, че я има да си я изтеглиш свободно от интернет, и да си ги нарежеш, че иначе не е много евтина за просто листчета. Има някои листчета с прекалено поамериканчени неща (марки, личности и тн), които ние сме изключили защото никой не ги знае  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #410 -: декември 11, 2015, 16:34:36 »

Чета ви напряко, за да се разсейвам, ама не ми се говори.

За Маймуна не ми харесаха коментарите. И българите ни гледат с расизьм в чужбина, като да сме диваци, ама на нас не изглежда така. И Цеца на италиански значи мръсна…
Няма да влизам в повече детайли.

Разказит на О'Хенри сьм ги чела почти всичките, обожавам. Има и много други страхотни разкази. учила сьм го по английски, беше в учебника за езиковата - The gift of the Wise. Превода, който Фани беше пуснала не го видях. На бг се казва "Даровете на Влъхвите"

Когато си говорехте за боб и леща и ние леща ядохме. Явно такава е била седмицата.

За екраните сьм на официалната френска препорька (коят виси по кабинетите на педиратрите):
 
Правилото на 3:6:9
- до 3 години никакви екрани.
- до 6 години малко, умерено телевизия. Никакви електронни игри
- до 9 години никакьв интернет, а след това под контрол и ясно даване на 3 информации: всичко, което пише остава звинаги запаметено. Всичко, което пишем е достьпно за всеки. Информацията, която се поднася може да е достоверна или не.

Криво ми е, тьпо ми е, гадно ми е.

Това е от мен.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: декември 11, 2015, 16:40:02 »

Здравейте smile

С тия разкази на литературен клуб ще го обърнете. Сега не ми се чете, чела съм го няколко пъти разказа и ше ви кажа какво мисля. Това е малко като помощ не се дава, а се иска. Няма нужда от жертви. Голяма работа станало, другата година да си купят една пуйка и О Хенри да не ни занимава.
Хич ме няма по литературни разсъждения, доста пъти съм хвърляла класна в ужас. Служебното момиче сигуно ще му направи срахотен анализ на този разказ, нали и без това е на любовна вълна.

Cerise, разсмя ме lol Това ми напомня как се запознах в едно момче което се казва Micah, ама се четеше Майка. И като каза, че се казва Майка аз бая се облещих. А шефката ми има една приятелка, която се казва Хедуиг (като совата на Хари Потър). Ама Маймуна е забавано (за нас де).

Пък днес двете деца са на рожден ден на дъщерята на учителя по история. Чак ми се иска и аз да ида, че и той щял да бъде там. Много го харесвам, на родителски срещи винаги най-много при него седим, че ми е трудно да му следя мисълта, докато му запям сините очи  girl_wink пък и винаги има за какво да си говорим  Wink
Тези, които знаят как изглежда ММ, да знаете, че аз по принцип харесвам руси и синеоки lol

А за игри - у нас се събираме понякога да играем шапка. Иначе на ММ много му върви на настолни игри. Преди си играехме и с децата, ама сега са все по лаптопите и отдавна не сме.

Нов отговор - само да уточня, че не ми се смешно, че жената се казва маймуна, защото е черна. Просто ми е смешно Маймуна, можеше и да е рижа.
Аз на служебното момиче понякога и казвам Маймуна като не слуша и тя веднъж ми каза : I am your muna lol
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: декември 11, 2015, 16:53:47 »

подкрепям Ина за Маймуна...  sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #413 -: декември 11, 2015, 17:01:05 »

Днес видях в аптекта крем за рьце, който се казваше Laino.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #414 -: декември 11, 2015, 17:06:36 »

То и в България има Телефонка, Лимонка и тем подобни....и са смешни...Няма какво да се правите на много уважителни - смешно е, когато си българин, някой да ти каже, че се казва Маймуна.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: декември 11, 2015, 17:19:23 »

Кремовете ги знам.

Аз не бях расист докато не се преместих тук. Всеки с мнението си и светоусещането.
Истина е, че ни дискриминират на расова основа, но съм била свидетел, че по-добре бял източно европеец, отколкото афро. Една и съща ситуация, двама от въпросните замесени - винаги черния го отнася. Поне тук е така. За 3 конкретни ситуации от работата ми говоря. Веднъж беше българка, веднъж латвийка и един румънец.

Те и испанците умряха от смях, че мойта приятелка се казва Оля....

А пък Панде, Майка на руски е потник.  Wink

А аз толкова запалих за организацията на ни за Нова година... просто виждам как пак ще сме си на домашно по анцузите.  diablo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: декември 11, 2015, 18:11:17 »

Леле, ама като ви чета коментарите за разказа, все едно аз друго нещо съм чела. funnytooth

Ъъ Тони, бива ли така, само подметна за играта и друг път щяла да разказва. Нали сама каза, че не обичаш някой само да спомене и да се изниже по терлички. Чакам си обяснението. Wink

С Влади като играем на карти също много спорим. Изобщо не обича да губи и лъжеее. Аз много се ядосвам, защото обичам да си играя честно, пък дори и да губя. Аз твърдя, че мога да играя белот, ама той само ми се смее.

Али, Фери записвам си тези игри.
Тази Bg quiz на едната й превъртях нивата.  Ама като гледам то има много такива. Много обичам игри тип Стани богат.

Панди, каква е тази Шапка?
Ами запалих се на тема игри. pardon

Ина, кой разказ би ми препоръчала да прочета на О Хенри?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #417 -: декември 11, 2015, 18:13:03 »

За разказът- да, показва,че любовта ти изпива мозъка. Като нямаш пари за хляб, къде си тръгнал да купуваш платинени верижки? Не можа ли да измисли нещо къде по-креативно? Една панделка да си беше вързала на кръста, по щеше да го зарадва,според мен. Иначе е повече трагично, отколкото романтично - лишаваш се от нещо скъпо за щастието на любимия, който явно се интересува повече от материалното, а не от духовното. Ама като гледам, О'Хенри ги е събрал баш лика прилика....

 Bravo laugh Ама Нат, те явно са имали някъв си социален статус, дето вече `ич не е същият. Е, може пак да не са достигали ниво на платинени ланци и гребенчета от умрели костенурки. Wink
По повод хъскито наш приятел се изказа за тяхното - По-тъпо куче не може човек да иска tease Истината е, че хъскито е с една идея по- вълк. Много трудна порода е за дресиране. А разните му зверове немски и нам какви си овчарки и птичарки - искат двор и много място за тичане. Иначе може да се обездвижат и оттам доста проблеми получават.
Ха, нашите кумци нали имат куче. Хвърлиха една камара пари по операцията, нали го блъсна кола. Оправи се от това и се появи някаква екзема, която била обичайна за по-космати породи. Пък нали те имат (цитирам) коферман tease явно и за тази порода е характерно. Ние с ММ решихме, че е корекомска порода, ама на когото както му е удобно.
Чери, и аз се сетих за потника pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: декември 11, 2015, 18:31:58 »

Ето ми украсата smile


 Christmas tree

 I-love-winter
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: декември 11, 2015, 18:34:14 »

Миме, ами Шапка е - събирате се 6, 8, 10 ... дущи и се разделяте на отбори по двама. Всеки пише по 6,7,8 колкото се разберете думи, съществителни нарицателни, и ги пускате в една шапка/кутия/ тенджета, каквото имате. След това има три кръга. Първи: всеки тегли листче и обяснява на съотборника си с две думи думата от  листчето, като имат 1 минута да обяснят и познаят думата. Ако този, който тегли мисли, че не може да обясни думата, може да тегли друга, но преди да е почнал да обяснява. И така докато се познят всички думи. Втори кръг: за 1 мин се обяснява всяка дума с по една дума. Трети кръг: За 1 мин се обяснява думата само с жестове.
Ние много се забавляваме, правили сме си специално събирания да играем. Най-добре е с 6-8 души, на рд-то ми играхме 12 и е малко по-томаво.

Наде, съгласна съм с теб, и аз това имах предвид.

Чери печелиш за най-готина украса от мен. ще ви покажа и моята, ама твоята ми харесва повече smile
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines