Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 13:32:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198248 пъти)
 
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: декември 11, 2015, 13:11:58 »

Май е време и аз да прочета разказа, отлагах го, заради последния на Свекърва с кончетата... три дни ми се свиваше сърцето  от мъка... Не знам дали съм го казвала, но мен ме е повече жал за животните, отколкото за хората... Ужасно звучи, но е така... Преди година пътувахме за София , ММ шофираше и не успя да избегне едно изчезнало на пътя таралежче... Еййй до София не спрях да рева... После го сънувах седмици наред... Луда съм си знам, но е по-силно от мен.. По господари на ефира даваха преди време репортажи за бити кончета, лелееее и до сега като видя циганска каруца с конче, ми идва да му извия врата  на циганина, и даже няма да ми е съвестно... Ужас.. това не беше много в коледния дух....
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: декември 11, 2015, 13:51:09 »

Ох, прочетох го, не се сдържах. Ако си бях вкъщи сега, сигурно щях да се разплача.  cray Какво да кажа? Ето за такава любов говоря.  heart Така да обичаш, че и в нямането си да искаш да зарадваш любимия човек. heart Почувствах го! Лично! Нужно ли е да кажа, че се видях в очите на Дела? Косата ще порасне, часовникът няма да се върне, но друго е важното. Ще покажеш на любимия какво е той за теб! Всичко!!! heart heart heart
Много ми хареса. Благодаря ви, че го споделихте! girl_in_love Искам още такива...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #392 -: декември 11, 2015, 14:03:12 »

Сигурна бях, че Мимето ще се развълнува Wink heart
Самата любов е Подаръкът без да има необходимост да е изразена на конкретен празник. А относно материалните неща - часовникът също е израз на любов. Предавал се е от поколение на поколение и символизира една друга любов, която хората така трудно демонстрират. Може би най-трудната за обяснение любов. Косата на Дела е символ с още по-дълбоки корени. Общовалидно е правилото за добрата, красива жена, която дарява с внимание и нежност. Стандартизираната красота присъства в народните приказки дори. Имаме си хубаво българско име с този смисъл - Косара. Силно пожелателно име! Яна пък идва от река - да се виела снагата. Въобще физическата красота е заложена много отдавна като мяра. Запазила се е през вековете и е придобила разновидност, според потребностите на дадения народ.
По този повод - правили сме дискусии на тема: Имаме ли нужда от приказки?, Защо приказките имат щастлив край?... Ако го погледнете с други очи - разказът изобщо не е тъжен. smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: декември 11, 2015, 14:12:54 »

Ихааа, толкова идеи имам да крада за училище!  Браво на вас!  tease
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: декември 11, 2015, 14:14:24 »


Самата любов е Подаръкът без да има необходимост да е изразена на конкретен празник.

Абсолютно точно и не, не е тъжен.. Разчувстващ и трогателен е.. За такава любов говоря и аз.. Никога не съм изпитвала нужда да зарадвам другиго освен себе си с нещо, така както е с Илиян..  heart  good
« Последна редакция: декември 11, 2015, 14:16:10 от alexandrova_90 » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: декември 11, 2015, 14:29:33 »

Ще взема да го прочета и аз този разказ пак, че съм го позабравила. Reading
Честно казано, предпочитам По или Хемингуей. Ама към последния имам сантимент,след като трябваше да превеждам 1/2 от Сбогом на оръжията. И тъй не разбрах тая пушка на стената от първа глава гръмна ли някъде към края на книгата или не. Пък на По какви импровизации сме правили...беше ми вдъхновение за един сценичен декор в 10 клас. Ех, спомени, спомениии.
Лоли, аз също тъгувам повече за животните,отколкото за хората. Понеже хората са зли по техен личен избор, а животните-не. Мога да си философствам много на темата, ама не искам. Сега ми е весело и усмихнато след срещата с младежа.  pqz
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: декември 11, 2015, 14:45:28 »

Здравейте и от мен, рано станах да върша задачки, а късно се включвам. Много сте писали, не можах да изчета.  smile Разказа ей сега го почвам, само да си сипя едно мляко с канела.

Украсата е готова, снимки ще ви кача след малко, само да ми се зареди батерията на апарата. Направих си традиционния елх, нещо не ми хареса как тръгна другата от съчките  lac

Ся да ви кажа, какво преживях в колежа. Запознавам се с едно момиче, негърка ама от най-черните, от Кения. И се представяме съответно и тя ми вика: My name is Maimuna. И аз се облещих на среща и  Oh my ...
След като я накарах да ми го напише, за да не стане някоя обърквация.... Та ако не знаете, да знаете, че Маймуна е много разпространено африканско име. Но... расистът дълбоко в мен щеше да се задуши от смях.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: декември 11, 2015, 14:54:41 »


My name is Maimuna. И аз се облещих на среща и  Oh my ...
След като я накарах да ми го напише, за да не стане някоя обърквация.... Та ако не знаете, да знаете, че Маймуна е много разпространено африканско име. Но... расистът дълбоко в мен щеше да се задуши от смях.
funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth

Много писах по темата с животните.. Ама го изтрих..  crazy

Онзи ден говорехме на работа, че гледах преди сериала Декстър, в който постоянно реже и транжира хора (престъпници, злодеи) и на мен ми беше много интересен, въобще не съм съжалила за нито един човек хахаха.. Животни, обаче да гледам как убиват и умират в подобно мъчение не бих могла да понеса и колегите ми се чудеха и обясняваха, как съмс е правила на интересна.. Еми не ми е жал за хора наистина  pardon Нещастните случаи, да жал ми е, когато са невинни хора, ама другите  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #398 -: декември 11, 2015, 14:58:31 »

Но... расистът дълбоко в мен щеше да се задуши от смях.
lol tease Това като противовес на темата за О`Хенри. Те такива неща и абсурдни ситуации не могат да се случат на хора като Мимето с нежни души. И аз си поревах от смях - признавам blush
Чакам и аз украсата на елха Wink
По повод играта с песните - на таблета я играем. Това е от съвсем скоро. Иначе постоянно играем pleasantry , когато чуем дадена песен по радио, на заведение, по телевизията... Особено когато пътуваме е много често срещано надговарянето ни на тази тема. Така в университета един от най-близките ми колеги работеше като ди джей от дълги години. Е, с него едни шантави разговори! Хората не могат да хванат темата или стила на музиката shok
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: декември 11, 2015, 15:05:39 »

Те такива неща и абсурдни ситуации не могат да се случат на хора като Мимето с нежни души.

Ами то в тоя форум е пълно с нежни души, хора естети... абе с длето дялани, а не като мене - с правата лопата.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #400 -: декември 11, 2015, 15:12:39 »

Ами то в тоя форум е пълно с нежни души, хора естети... абе с длето дялани, а не като мене - с правата лопата.

Умрях от смях с маймуната  laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh

Споко, Вики и аз не се причислявам към естетите...като ми видите опаковката на подаръка ще разберете защо  blum
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: декември 11, 2015, 15:18:29 »

Това с маймуната е уникално! smile Как издържа да не умреш от смях още като ти го написа за потвърждение?

Това ми напомни наскоро пишем със Симеон домашна за звукови модели (първи клас е) и гледам нещо черно като фъстък и се чудя какво е, питам детето и той най-уверено ми казва: негър, т.е. да правим звуков модел на думата негър. Та тези сладури авторите на учебника явно не знаят, че в цивилизования свят това е обидна дума, но и да са знаели звуков модел на "афроамериканец" щеше да им дойде много на децата.

И една забавна случка пак на тази тема: На учителката ми по англ. и двете дъщети отидоха да учат в Америка и едната се паднала в стая или апт. с три много черни негърки, а тя доста бяла. Идва и един познат на гости и като влизат в стаята трите негърки в един глас поздравяват: "Добре дошла бяла кралице!" И познатия направо онемял, а нашата кралица му казала, че им е представила това като нормален поздрав на български и те си мислят, че просто казват Здравей!  danceg
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: декември 11, 2015, 15:24:12 »

Али, за мнението ти за разказа  good heart
Разказът за мен е вдъхновяващ  heart а ми е тъжен, защото хем ми се насълзяват очите, хем и ме кара да се усмихна от умиление.

На мен и за животни и за хора ми е мъчно. Хиляди пъти съм плакала само като видя някое куче, което се разхожда безцелно в студа.  cray И за хората ми е мъчно - за болните, изоставените, бедните, самотните...  cray Къса ми се сърцето за всяко страдащо същество.

Чери, разбирам те и не знам как си се удържала. girl_haha

Али, хайде кажи малко повече за тая игра, как я играете? С Влади и без това се чудим понякога какво да измислим.
Хаааа скоро не съм го тормозила да играем на карти. На него май не му е много интересно, защото повечето пъти той ме бие. nea
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #403 -: декември 11, 2015, 15:50:42 »

Маяяя, това е уникалния поздрав хахахаххахаххахаххахаа ооохххх много яко!!!!!!  good

Аз още не съм прочела разказа, отворих го, започнах, ама трябва да тръгвам за зъболекар и мислех после... ама Мая ме провокира с това за бялата кралица...  angry

И да ви кажа - аз мразя животните!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #404 -: декември 11, 2015, 15:51:39 »

Али, хайде кажи малко повече за тая игра, как я играете?

Играта се казва Guess The Song. Има я свободно в интернет. Може да се играе от един или от двама души - един срещу друг. Ако се играе от двама, се избира категория - `70-те, `80-те, `90-те години, песни от последната година, рок, поп, любовни песни... После се стартира играта и звучи за кратко откъс от песен, като отгоре пише дали търсиш името на песента или артиста, а отдолу има 4 варианта на верен отговор. Който отгатне, получава точка. Ако се даде грешен отговор - точка за противника. Ако се играе поединично, дава повече точки при по-бърз отговор. Не винаги звучи вокал. Понякога е само инструментал и тогава вече е доста трудно да отговориш бързо.
Играем и една BG quiz, която е типа "Стани богат".
ММ много обича белот, ама аз съм малко анти-карти-човек nea
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines