Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:18:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198230 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: декември 10, 2015, 15:59:55 »

Много съм хепи, защото купих единия подарък на Влади. Дори е опакован, трябва само да видя къде ще го скрия. smile



Каранешева, благодаря за идеята. Гледах я тази игра в Хиполенд. Освен нея имаше и едни Опознай България и Почивка в България. Ей за такива неща си мислех. Много обичам настолните игри и ми се иска и тя да ги харесва, за да си играем. blush Има подобна игра,пак нещо за България, ама  въпросите, който са включени не ми допадат. Бяха трудни дори за нас, пък да не говорим за малко дете.

Около нас почти всички са или женени, или със сериозни гаджета. И деца имат някои, ама те поради този факт си гледат семействата. Моята приятелка, която всеки ден ме тероризира, гледа все някой друг да е ангажиран с детето. Ако може тя да си седи по цял ден на диванчето, да си пие кафенцето, а някой да се занимава с детето, цена няма да има. Всякакви хора има.

Когато организирахме сватбата, това беше основното, което ни вълнуваше. Никога обаче не съм си позволявала да говоря само за това, когато се съберем с приятели. Ако някой пита ок, но иначе не. Сега предполагам така ще е с бременността, после с раждане, деца и т.н. Това са нормални неща. Всеки се интересува от това, което му е до главата. Не е нормално, когато обаче приятелите ни говорят само за себе си и за своите проблеми, без да се интересуват от нас. Това си е свръх егоизъм. Все едно сме кошче за душевни отпадъци. Всеки може да сподели, но когато това се превръща в монолог е доста нечестно. За това хиляди пъти съм казвала, че предпочитам да съм добър слушател, от колкото оратор. Не обичам да занимавам хората с моите неща, без те да се интересуват.

5 нови отговора
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: декември 10, 2015, 16:23:04 »

Подкрепям те Миме, затова много ми допада хамериканския тип приятелство.. Те се оплакват на психолозите си, мрънкат и тн.. Излизат с приятелите си, за да се забавляват и да обменят интересна информация и тн.. Не казвам да не се иска и търси помощ, но да търсиш помощ и да мрънкаш нон стоп са различни неща..  good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: декември 10, 2015, 16:28:46 »

Миме, тя твойта приятелка като мойта младата in-law. Да тресне едното дете на свеки, другото на майка си и й дай да си почива в неделя,щото видиш ли само в неделя почивала  crazy пък после - абе тия деца що не са свикнали да си играят двамата? Нали уж са с малка разлика!? Тц тц тц, лоша работа!!!
Дала съм почивка на in-law /старата/ тия дни, че нейно величество има рожденничка /макар че става на 9 и ще се празнува на заведение/ да ходи да й помага. Аз се оправям сама  Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #363 -: декември 10, 2015, 16:38:52 »

Али хаха ама все едно ми четеш мислите  Girl_hide Тамън сега ходих до вц и чух шум от отлепване на превръзка и се замислих, че на мен скоро няма да ми се наложи да го правя...даже и аз като Мимето последния път (преди да разбера) забравих да си купя и ММ вика няма да ти трябват  pardon Та...следващата ми мисъл беше, че изобщо нямам идея след раждането колко време ще кървя и трябва да се пообразовам малко  blum Сега обаче ни оправиха системата и ще се захващам за работа  Wink
Бтв много ме кефите с твоя мъж какви неща си измисляте непрекъснато  heart

Вики, стига кисна тук, започвай украсата и чакаме снимки  girl_wink

Миме, браво за подаръка  heart

Относно приятелските двойки - почти всички са в сериозни връзки, но ние сме единствените женени...пък за деца да не говорим...затова вече се събираме само да играем настолни игри по пенсионерски...не помня от кога не сме излизали да пием да речем  huhhuh.gif

Фани, на теб in-law хич не ти трябва...виж как прекрасно се справяш и сама  heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: декември 10, 2015, 17:13:39 »

Ами то това е точно тази приятелка, която имам чувството, че ме използва. В нашата връзка има само даване от моя страна, а отсреща нищо. Колкото повече го осъзнавам, толкова повече се ядосвам, защото ако кажа каквото ми е на сърцето, приятелството няма да го има. Чувствам се много използвана и употребена от нея. Ама сама съм си виновна, защото така й позволих. Докато беше бременна само и тичах по г.за и сега ми се връща. Не ме оставя да дишам. Имам семейство за което да мисля, но тя това не го осъзнава. Всеки ден ме търси, за да ходя до тях, а аз че трябва да готвя, да си оправя къщата или просто да си почина не е важно. Всяка свободна минута трябва да съм там. Ако не отида ми се  сърди. Всеки път трябва да си измислям някакви тъпи оправдания само и само да не отида. И това, че желание да се виждаме нямам е заради точно това нейно държание.
Хиляди пъти съм й давала пари. Хиляди пъти ми е казвала купи еди какво си като идваш насам. Или пък ела гледай детето, защото трябва да излизам някъде си. Ела гледай детето, защото трябва да се изкъпя, при условие, че може за изчака майка си да се прибере и да го направи. Милиони примери имам за това нашето приятелство. Рядко ще пита как съм и какво правя. За какво, като не я интересува сигурно.
Почивните дни трябва да съм на линия, защото иначе отново се сърдим. Живеем на около 30 мин. разстояние една от друга. Зимата ми се сърдеше защо не искам да отида, при условие, че навън е сняг до колене, а транспорт до там няма. Ииии така. Обърнах го на отдушник, нямах намерение да влизам в подробности, но ми олекна, като споделих.
Който иска може да ми прескочи глупостите.
И да не мислите, че сега съм ядосана, неее защото има за кого да мисля. heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #365 -: декември 10, 2015, 17:25:33 »

Фери, остави се! Така ме хвана яд, че ме би на няколко пъти на тая игра diablo И то не от друго, ама той тренирал преди да ми я покаже. Пфу, мразя да падам на такива игри, ама каква мазно разлята физиономия имам, ако победяяяяя girl_haha
Чети-чети, имаш предостатъчно време.
Фани, странно, че ти си туряш на душата младата in-law след толкова години опит. Аз от моята вече трудно се впечатлявам pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #366 -: декември 10, 2015, 17:57:15 »

Хихи Миме...аз такива хора не ги причислявам към приятели...няма да е много голяма зауба ако се скарате (за теб), така че не виждам защо трябва да продължаваш да я търпиш...още по малко сега  Wink И да ти кажа, не просто имаш чувството, а 100% те използва! И аз имам една подобна, особено в частта с парите, ама е малко по-лек случай...та още не съм я резнала съвсем...въпреки че покрай сватбата бях на косъм  diablo

Али хаха трябва да ни видиш нас колко сме смешни като се състезаваме на някоя игра и после колко време си злорадстваме като някой победи  girl_haha Затова ще си искаш реванш  beating

Аз in-law нямам...имам разни други дразнители, ама съм ги игнорнала тотално тях и не им се впрягам, ММ и той вече се понаучи Wink

Натъпках се с портокали...стана ми тежко, викам си супер! Сега няма да ям до вечера...да ама не...пак съм гладна  blush А тамън си мислех, че съм си намерила нещо, което да е полезно и да ме засища, че иначе само на тесто налитам  angry
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: декември 10, 2015, 18:02:46 »

Фани, странно, че ти си туряш на душата младата in-law след толкова години опит. Аз от моята вече трудно се впечатлявам pardon
не си я турям просто направих съпоставка с приятелката на Мимето иначе да си живее живота мен да не ме закача. Ама тя не може - все гледа да вкара я някой лаф я някоя дребна интрига... Тъпо за децата - рода са все пак!!
А пък за другото за разказа де - на английски си е класика. На бг просто не е същото! анализът ни обикновено започва с непознати думи, въпроси по съдържанието и така като се отприщят всеки за нещата от живота си... за важните неща в живота. С по-малките е по-лесно естествено или с моят клас, защото са момчета и им идва малко сълзливо на моменти. Обаче с момиченцата в предното училище имаше и рев даже... 'О, колко е романтично, госпожоооооо  cray / съпроводено с подсмърчане/...
общо взето се досещат за главната поука, а именно - Не е важно какъв е подаръка, а да е подарен с любов. Любов толкова голяма, за която да жертваш и най-скъпото си. А вярвайте ми в това същото наситено технологично време, наред с децата на които всичко им се купува има и такива /в нашето училище са доста/, които броят стотинките за автобуса и знаят, че за да подарят нещо на приятелката си, която едвам са успели да намерят заради родителите, които все искат добре да 'лансират' щерката трябва добре да си направят сметката. И сандвичите в края на деня са много ценна разменна монета  blum
« Последна редакция: декември 10, 2015, 18:30:43 от fanimira » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: декември 10, 2015, 18:11:56 »

Ние не че сме го пазили в тайна (май Мимето пита). Единствено исках да видим сърчице, преди да казваме на близките приятели, и да мине ФМ и БХС преди да кажем на всички останали. Не съм някой герой и не исках ако е болно да се мъчи. Вие разбрахте в деня на ФМ  Girl_hide  
След като една моя приятелка, на която съм и слушала всичките драми, реагира много смотано, най-верояно от завист (колкото и гадно да звучи) , много ми се уби желанието да казвам. ММ просто не се беше виждал с тези момчета и така стана, че много наши приятели разбраха чак сега в 5 месец.
А тази ми прителка съм я чувала веднъж от тогава, хич не ми е до нея.

Книги за ионспирации и личностно развитие не чета. Глупости слушам по цял ден от други места lol

Али как точно я играете тази игра, че ми стана интересно!

И аз чакам Чери да украси Wink  

Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: декември 10, 2015, 18:27:50 »

Черито украсява, та пушек се вдига (то сигурно щото се вАри и боба). Току що ми звъннаха за една двудневна работа другата седмица, таман за коледния подарък на Теодор да изкарам някой лев yahoo
С котката се прескачаме тука. Нея я е страх от прахосмукачката, аз се спъвам в кабела... Такива ми ти работи. След малко приключвам и ще ви покажа.

Ааа забравих кажа, че върха на елхата, разбирайте последните клонки са в неизвестност и ся мисля как да замажа липсата.  Christmas tree
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #370 -: декември 10, 2015, 19:44:19 »

За разказа Wink
Този превод е отврат. В текста липсват главни букви и препинателни знаци, които допълнително изнервят, та се губи красотата на разказа. Аз харесвам тъкмо стила - кратко и ясно, с къси изречения, всяка дума е изпълнена със съдържание и драматизъм. Хехе, значи реват момиченцата...На мен ми остава горчив вкус на обреченост и съжаление, че рядко имаш каквото желаеш в подходящия момент. heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: декември 11, 2015, 08:28:48 »

Добро утро smile

Понеже ми е коледно и любовно ви пускам горещ шоколад за добро утро  heart


И снощи ми беше любовно, но Илиян беше толкова изнервен от работа, че беше като ходещ буреносен облак, в който на моменти се опитва да изгрее слънце.. И ме гушваше или хващаше за ръката, ама нищо друго хахаха  blush Днес пък излезе много рано за работа, че ще ходи в Момчилград  crazy

Дано не ми мине котка път (не станат някакви ексцесии на работа), но мисля утре да ми е почивен ден  danceg

Чери, чакам елхата и украсата. После ще дам идея, първо трябва да се види  pardon

ПАК ЗАБРАВИХ ДА ПРОЧЕТА ВКЪЩИ, ТОВА КОЕТО СТЕ ПУБЛИКУВАЛИ, А БУДИТЕ ИНТЕРЕС С КОМЕНТАРИТЕ  beating
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: декември 11, 2015, 08:43:36 »

Добро утро!
АнтоИнетке, вземи прочети тоя разказ накрая. Интересно ми е, искам повече хора да споделят какво мислят за него. Давала съм го преди коледната - различни възрасти, училища, соц. статус. Отбелязвали са все различни аспекти на анализа, които не съм забелязвала като ученичка или студентка. Няма го в учебниците, та сигурно съм в нарушение. Да видим кога ще ме накажат, хихихи?!
Като цяло за разкази като англоезичен автор признавам най-вече Алан Едгар По - б..ти ненормалника! Гениално и феноменално ненормален  Yes
Благодаря за снимката, обожавам червено и естествено руси жени  good, Кари засега ми е руса, но предполагам че като поотрасне косата й ще стане като на тази Никол дето казва по Нова времето.
Свекс, кажи ми за Шивевица деее, като звънна тИлИфона после какво стана? Аз дотам гледах и Кари обърна на "Моята бавачка Джеси"  tease
Хихихи, в профила ми в снимка.бг има снимки от домашния ни турнир. Който иска да гледа. Няма линк- пиша от телефона.
Къде да ви напиша за Ина, влакчето и подаръците? И искате ли въобще да го чуете?
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #373 -: декември 11, 2015, 08:53:07 »

Добро утро, желая Ви един прекрасен ден! Настроението ми от сутринта е много готино, да видим как ще мине деня.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: декември 11, 2015, 08:57:32 »

Фани, пиши в темата за подаръците yahoo

Ина и Миленка се загубиха  beating
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines