Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 13:07:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198245 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #330 -: декември 10, 2015, 10:40:49 »

Добро утро!
На нас ни продължава сагата с поканите.Ядосвам се, че за някаква дреболия съм се хванала,ама явно покрай сватбата ще започна да се вторачвам в такива неща.Иначе проектът е одобрен от кумовете и от декораторката.Толкоз по Ронините сватбени вълнения.
За таблети и деца ми е болна тема-професионална и лична.Ама явно в някакъв момент родителите искат време и за себе си.Така тези приятели, които най-много според мен развиваха детето,обясняваха му всичко и т.н скоро се похвалиха как са ѝ купили някакъв евтин таблет и тя да си има,че не можели да ѝ насмогнат на енергията.Голямата мания сега била в ютуб имало клипчета как отварят шоколадови яйца.Погледнах има клипчета по 1 час и се отварят от дете.Много развиващо и полезно няма що.Пък хлапето на 2 като ги гледа утре иди му обясни,че не може да му купиш цяла пирамида от яйца.
Ние така сме закъсали откъм идеи за подарък на свекърите, пък за брата да не говорим,щото не може на едните да дадем,а на другите не.Нашите си искаха кафеварка,баща ми си харесал някаква и си е купил,ние ще я платим.Майка е купила 2 подаръка за баба -единият ще е от нас,амаа свекърите не знам какво да им купя.Нещо общо и за дома до там съм стигнала.
Имах и още неща да кажа,ама забравих.Хубав ден, пък пак ще се включа.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: декември 10, 2015, 10:53:57 »

Свекс,  заповядвай https://www.auburn.edu/~vestmon/Gift_of_the_Magi.html, имам го и на български: http://margaritta.dir.bg/praznichen/ohenri.htm май е адаптиран, обаче нямам време да се ровя за по-хубав!  heart heart heart heart Четете за даровете...
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #332 -: декември 10, 2015, 11:00:08 »

Тони, верно на марихуана прилича тва в саксията, ама сигурно е коледниче. Хахаххаха!  tease

По темата за таблетите и телефоните, мога много да изпиша и аз, ама едно ще кажа - когато бях на ваше място, много се дразнех, виках си, егаси мързеливите родители, вместо да играят с тия деца, те нон стоп им заврели технологии в ръцете и кротко си ядат по ресторантите (щото предимно на почивки ги виждах тия моменти). Сега друга песен пея и вече съжалявам за всяка голяма критика, дето съм изказвала като млада не-майка. Не защитавам мързеланковците, но просто децата се раждат в технологично време и трудно се  зарибяват само по развиващи мозъка игри за професори, още по-трудно пък отговарят на нашите възвишени цели да правят само умни неща. Разбира се, разумна граница трябва да има, но не е по силите на всеки да си занимава с интелигентности детето нон стоп, особено ако е някакво мегадинамично и много налагащо се дете. И за говоренето не обвинявайте само таблетите, защото това са си отделни случаи, аз големи дертове имам сега с Ясен, който не говори според очакванията на единия си дядо, и една сутрин бяхме вдигнати в 7.30ч. сутринта по телефона, за да ни се каже, че детето има нужда от логопед и психолог. Той, дядото гледал по телевизията и там хората обяснили нормата. После се оказа, че гледал предаване за аутисти, ама преди това яко семейни драми, че не сме достатъчно ангажирани родители и че на детето му трябват по-грижовни. Повярвайте ми, това може яко ви разтресе, особено, ако сте съвестни хора. Та, често нещата отстрани стоят по един начин, ама... да не досаждам повече.

Честито на всичките ни бременлинки, да изкарате приятни и леки празници, без много преяждания, та да не ви се сърдят бебчетата.

Аз тая година нищо не съм украсила още, не съм си пуснала коледните песни, след ходене в мол, просто нямам нерви да преповтарям обстановката, а не искам да отиват ей така празниците, та пускайте повече снимки, да се вдъхновя малко.

« Последна редакция: декември 10, 2015, 11:05:04 от Деница Звездица » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: декември 10, 2015, 11:14:01 »

Не защитавам мързеланковците, но просто децата се раждат в технологично време и трудно се  зарибяват само по развиващи мозъка игри за професори, още по-трудно пък отговарят на нашите възвишени цели да правят само умни неща. Разбира се, разумна граница трябва да има, но не е по силите на всеки да си занимава с интелигентности детето нон стоп, особено ако е някакво мегадинамично и много налагащо се дете.


На мен единствените ми притеснения са да не изпадне в изолация от останалите деца като няма някоя от съвременните технологични играчки.
Иначе съвсем не смятам, че би усещал липсата й, при положение, че не знае какво е изобщо.
Освен това енергията, която децата принципно си я имат в излишък, повечето, се изразходва с физически занимания, не с такива отвличащи вниманието, защото резултатът тъкмо обратен.
Едно изморено умствено, но не изморено физически дете, в края на деня е ужасът за всеки родител....
Най-любимото нещо в детската градина за моя син е играта навън. Дават им пълна свобода, предложили са им различни занимания, децата са много щастливи. Дават им право на избор, който иска може и вътре да си стои и са съвсем малко случаите, в които някой предпочита да остане, например, когато има някоя нова, интересна игра не се е вредил по-рано за нея.
Аз не поставям въпроса таблети или умни игри/неща, а таблети и активност. Тичането на воля навън е неумно занимание, но много полезно и приятно за децата.
Колкото до заниманията вкъщи и мечтата на всеки родител за тишина и спокойствие....всичко опира до разполагаемото време на родителя. Лично аз слагам таблетите и телевизорите под общ знаменател и смятам, че децата неминуемо ще се сблъскат с тях, колкото по-късно, толкова по-добре.

Всичко това са просто разсъждения по темата, постът не опонира на Деница give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: декември 10, 2015, 11:16:04 »

Дени, сигурна съм, че е така, ама си я знам.. Постоянно чете книги за личностно израстване, психология при мъжете, как да си преуспяваща жена и някакви такива.. Като си решила да имаш дете, не ходиш на работа, поне се грижи за него и чети литература за неговоро израстване, ти до 25години не си се научила, как да се стимулираш и да израстнеш.. Еми ще изчакаш.. За мен е по-важно детето ти да се развива от началото.. Ще наваква за себе си после..

Пак казвам, докато нямам дете, са си само мои може би и фалшиви убеждения..  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: декември 10, 2015, 11:19:36 »

Дени, съгласна съм, то и затова ги наричат digital natives, а нас digital foreigners някои автори. Кари може да играе на лаптопа, таблета и смартфона ми, просто не са нейни и не ги носи на училище или гимнастика. Истината е в баланса и някъде по средата  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: декември 10, 2015, 11:20:19 »

Тони, къде тоз късмет с неходенето на работа в събота. Завидях ти. blum Тази сутрин като звънна алармата попитах Влади кога ще е неделя сутринта.  huhhuh.gif

Въртим, сучем и пак до деленето на децата стигаме. blush Всички сте прекрасни майки и да не ви минават такива мисли през главата.  heart Волно или неволно, явно не е изключено.

Мари, при теб това отдръпване ми изглежда като нещо нормално, при условие, че си била бременна и е трябвало да се пазиш  Силно гуш и не се тормози. heart

Наде, ние подаръците горе долу ги избрахме. За Влади са ясни, защото ги писах тук. На нашите и свекърите мислим да им подарим албуми/фотокниги със снимки от сватбата. За кумовете същата работа. За брат ми не съм измислила още, но може направо пари да му дадем.
Чудим се още за племенницата на 7 години. Тя каза, че не иска играчки,защото била голяма, а неща за училище. Ама какви са тия неща, не знам. Мислех си и за някакви образователни игри. Хайде мами, дайте идеи. smile
Покажи едно фото с тая коледна шапка. Wink

Вчера попаднах на едно клипче, в което една малка пикла, сигурно на 6-7 години се друсаше здраво на една мазна чалга песен. Беше с гримирана и с една къса рокличка. Майка й или баща й я снимаше. beating Ще повърна. Идеше ми да вляза в телефона и .....

Таблети, телефони и т.н. не ги подкрепям за малки деца, но това е настоящето, както и бъдещето. Развитието няма как да се спре. Едни имат, много ясно, че и другите ще искат.

Дени, благодаря за хубавите пожелания. girl_in_love
И  good за изказването за технологиите.
И ние не сме украсили, няма го вдъхновението.

Много отговори, много нещо. Кеф ми е така, макар, че съм кисела от сутринта.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: декември 10, 2015, 11:22:01 »

Хахаа Тони, уби ме с твоето човече - тревоманче. funnytooth smoke
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: декември 10, 2015, 11:23:14 »

Здравейте!

Аз за сега нямам много определено мнение за теблетите и децата. И майка ми ни купуваше аудио касетки с приказки и песнички, за да я оставяме малко намира. Повечето със сигурност сте гледали видео касети. Сега е много по-интерактивно, но ако аз и ММ сме на таблета или телефона, едва ли ще успеем да държим детето настрани.

 Снощи излизахме с приятелите на ММ, че единият имаше рожден ден. От тях само един знаеше за бебето. Никой нищо не забеляза, чак като дойде приятелката на този, който знаеше и попита как съм и аз и показах коремчето някои забелязаха. То беше жива музика и доста шумно, ама по едно време като си почиваха и стана по тихо и почнаха да ни разпитват и чак тогава всички разбраха. Много се зарадваха и им беше много интересно всичко, което много ме учуди, защото те повечето са ергени, дето или си нямат приятелка или не е толкова сериозна, че да я доведат. Единият вика "разказвайте, всичко ми е интересно!" И ММ се ентусиазира да им разправя, снимката от ехо графа им показва. Много беше мило, радвам се, че се видяхме най-после с тях.

 6 нови отговара, после ще допълня
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: декември 10, 2015, 11:27:59 »

Миме, съгласна съм обаче искането не е довод за купуване. Ами ако на 15 г. поиска БМВ? Ще му го купиш ли?  blum tease give_rose киссс
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: декември 10, 2015, 11:43:54 »

Здравейте и от мен!
Днес от сутринта има голяма активност по интересни теми.
Украсите, които сте показали, са много готини. Идеята с цветята е интересна. smile

За таблетите,лаптопите и телефоните при децата- мога да кажа от първо лице, зщото имам наблюдения над систъра. Без смартфон я изолираха още в 3 клас. Тя получи такъв телефон едва в 5-ти клас и то моя стария. След това от училище спечелиха някакви проекти за интерактивни учебни стаи и децата с таблети можеха да получават повече информация,отколкото тези без. Та се принудихме да й купим таблет. Сега в училище ги използват постоянно в часовете.
Според мен в 21 век децата трябва да са в крак с технологиите поне малко. Не казвам да не им се обръща внимание, но не бива да се изолират. Има и детски лаптопи, таблети. Когато още беше малка, й бях направила  лаптоп от картон. Панда много хубаво се е сетила за детските аудио и видео касетки.

Хехехе, Панде, аз мислех да си правя един социален експеримент и да заснема реакциите на нашите приятели, когато им казваме. Обаче не ми се получи. Определено има много смешни и мили реакции, някои даже вече ни отписаха като съществуващи с думите "още едни отпаднаха от събиранията за по бира", други път се радват много, питат и им е интересно. smile Като се замисля, имаме да споделяме новината с още бая хора, та не е късно да направя експеримента biggrin
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: декември 10, 2015, 11:52:34 »

Аз съм си била по темата smile

Нат, аз се учудих, защото момчетата реагираха по-мило от някои мои приятелки. И то с някои с години сме си обсъждали сватби и бебета, а сега реагираха резервирано и учудено.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: декември 10, 2015, 11:58:00 »

Фани, не, в никакъв случай не е казано, че като иска, значи трябва. Аз също съм против такива зарибявки от малките деца, но просто се опитвам да кажа, че времето, в което живеем е такова. Не бих купила смартфон на детето си в първи клас, нито таблет, макар че не знам как ще са нещата до тогава. Всичко си има граница, просто трябва да знаем къде да я поставим. Най-малко пък бих дала детето ми да се занимава с такива неща, за да мога аз да си почина. Има и други начини предполагам.

Панди, много сладко, ама как сте пазили тайната до сега?

На мен ми е голямо вълнение от сега, като знам,че имаме да казваме и на нашите приятели, защото от тях никой не знае.

Панде, женска му работа. huhhuh.gif
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: декември 10, 2015, 12:08:41 »

Аз нямах предвид на да не се купуват технологии и тн, ама подяволите на година и половина да си има собствен Айпад, който да му задвижва играчките ми е малко на Ай сиктир работатаа!!!  nea Същевременно с това да не иска да говори, да е супер некомуникативно при присъствие на хора.. дори баща му, баба му и тн.  Трябва си внимание.. Не е виновна тя миличката ми бухтичка  heart
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #344 -: декември 10, 2015, 12:11:14 »

always_and_forever-  за племенницата ти предлагам играта " Безопасност"V Ние в къщи я играем много, а и се научава правилата за движение.
Дени, моя син проговори на 3 години. Сега е на 10 и не мога да му затворя устата. Момчетата се развиват по-късно, както казва моята свекърва. Няма нужда от психолози и логопеди. До 10 год, психолозите работят с родителите, не с детето. С детето само контактуват, за да видят причината, но тежестта пада изцяло на родителя. Моя го помъкнах от 2 год по психолози. Най-важното нещо е повече време с детето, но жалост почти всички майки работят.  
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines