Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:26:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198242 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: декември 09, 2015, 16:28:52 »

Преди каквато и да е операция се забранява хранене и прием на течности (освен малко вода) на абсолютно всички пациенти. Стандартна практика е, няма какво да ревете за глупости smile Човешкият организъм издържа доста без вода и храна, няколко часа нищо не са.
Още повече, че в този случай са можели родителите да обяснят на детето какво ще му се случи по начин, който да не го травматизира. Аз имам ясен спомен от операцията си,била съм на почти 7г. Обясниха ми като на голям човек за какво иде реч, че така е по-добре, ще заспя и ще сънувам цветна градина с принцеси (след като предварително ме разпитаха какво обичам). Събудих се щастлива след операцията, в леглото с мама до мен. Та много е важно какъв подход имат и родителите, и лекарите. Не съм била в детско отделение, а в хирургията по спешност.

За глада- хапвайте по мъничко и по-често. Аз си хапвах основно солети заради гаденето, но можете да си вземете ядки, плодове.
Паднах от смях с тея кюфтета.
Али, аз по изключение слагам лук, но смлян на каша. Иначе са ми отвратителни. И кимион много мразя да слагат.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: декември 09, 2015, 16:34:31 »

Черпя с кюфтета за Чери lol



Миме, поне недей да ядеш боб тогава, щом вече, ти е подут корема. Наблегни на зеленчуци и супи, за да ти е по-леко.
Много си чувствителна, но се опитай сега да си по-спокойна, заради бебето. Нармално е да са държали детенцето гладно за операцията, това си важи от бебе до баба. Щом е имало проблем, по-добре, че са го отстранили.

Фери, нищо никъде няма нужда да командироваш, спокойно.

За глада, и аз хапвах солети, но повече обикновени бисквити, защото исках да ми е сладко, а не солено. И оризови вафли много изядох, те са полезни даже.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: декември 09, 2015, 16:44:12 »

Мимето си е просто Мимето  pardon Бебето трябва да й свикне, защото и като се роди ще си е така.. Сладурана  girl_haha Curtsey
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #288 -: декември 09, 2015, 16:46:12 »

не се притеснявай те за малкия, издържа се на глад и вода. А преди да ги, упоят им дават успокоително и тогава ги упояват. Поне така беше в Пирогов с моя син, но той беше с местна упойка и като се върна започна да плаче, че няма крака вече и няма да стане футболист. Добре че бях секцио и се усетих какво е станало, се не е с пълна, а с местна. Никой не ти обяснява какво правят на дете ти.  И на него му правиха операция на атрибута.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: декември 09, 2015, 16:47:42 »

То няма лошо да е чувствителна, ама точно сега колкото по-малко стрес,толкова по-добре. Аз не си седя вкъщи от гъзария, повярвай ми.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: декември 09, 2015, 16:50:21 »

Момичета, ама то сега да не излезе, че ми е мъчно, заради това, че не са му давали храна и вода. crazy Просто ми стана тъпо и споделих. Важното е, че всичко е минало.
Може би съм прекалено чувствителна, ама все пак за малко човече става на въпрос. Иначе за подхода съм съгласна. Точно това говорехме вчера с майка ми, че по някакъв начин е трябвало да го подготви майка му какво ще се случи, за да не е съвсем в неведение. Не знам защо не го е направила. Явно за нея това е правилното.

Панди, боба ще е за Влади, аз най много само ще си опитам. blush Имаме и супа, така че това и манджата ще хапвам аз.
Солети и аз ям често. От както разбрах почти никакво сладко не ми се яде. Все манджи са ми в главата.

Ох, май завладяхме темата с нашите бременелски  манджи и терзания...съжалявам. blush
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #291 -: декември 09, 2015, 16:54:30 »

Преди каквато и да е операция се забранява хранене и прием на течности (освен малко вода) на абсолютно всички пациенти. Стандартна практика е, няма какво да ревете за глупости smile Човешкият организъм издържа доста без вода и храна, няколко часа нищо не са.
good Исках да го напиша и аз същото.
И за подхода добре го написа. Имаме едно детенце с ДЦП, на което предстоеше операция. Родителите му му бяха обяснили, че след операцията ще може да ходи много по-добре, ще е по-уверен и т.н. Той броеше дните до операцията и скачаше от радост да мине по-бързо времето до нея.

Аз след тия приказки за боб, сварих снощи.

Май на прясно бременните мацета не им се гади, ядат като разпрани хахаххах  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: декември 09, 2015, 16:57:40 »

Да ви кажа имам няколко познати, които имат момичета и въобще не им се гадеше по време на бременността.. (въпреки, че според мен си е строго индивидуално)... Пък и Фери, и Мимето ми приличат на женски майки..  huhhuh.gif pardon girl_wink
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #293 -: декември 09, 2015, 16:58:37 »

Особено Мимето...ако роди момче...не си я представям във възпитанието му хаххахх момичешка майка е тотална smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #294 -: декември 09, 2015, 17:01:29 »

Хич не ям като разпрана...въпреки че ми се иска  blush Следя си зорко кантарът и умирам от ужас, че непрекъснато ми се яде...това досега не ми се е случвало  girl_impossible

Миме, и на теб ли не ти се гади?

Тони...хихи и аз съм го чувала това с негаденето и момиченцата Wink

Съгласна съм и аз, че не е трябвало така просто да го хвърлят на дълбокото момченцето  nea

Хайде още бременни да идват и съвсем ще го обърнем на бебешка тема  blush Шегувам се, ако прекаляваме, моля да ни предупредите Wink

100 отговора публикувахте аз докато се изпиша
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: декември 09, 2015, 17:06:34 »

Ей сега ви контрирам с 3 примера от моя живот :
1. повръща цялата бременност- момиче (майка ми,когато беше бременна със систъра,много ясно си спомням как се мъчи)
2. не повръща изобщо - момче (братовчедка ми)
3. не повръща,имаше леко гадене точно 3 дни - момиче (моя приятелка, която очаква малката принцеса през февруари)
Много си е индивидуално. На мен започна да ми се гади от 9г.с, а повръщането започна от 10г.с. до 15 всеки ден, след това се разреди и в 17 спря. Та, нищо не се знае, ама дано и не разбират.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: декември 09, 2015, 17:12:10 »

ПАНДЕлке, мерси за кюфтетата, ся ще си ги принтирам.  lol

Фери, даН съм тА чула да махаш животните. Тва дете няма в инкубатор да расте. По-важно е да не му дишат разни цигарени дъхове в лицето, отколото кучето.
Аз поне това мисля и ми е едно от задължителните условия, искам бебе и куче заедно задължително.
И ти е вярна информацията, че на The Long Bastard са му кухи краката и няма нахранване. Но понеже майка ми е свикнала на брат ми и тате, дето не са от най-яшните и аз като се прибера и се виждам като ламя явно.

А на Мари и е много готина камината и украсата.

Аз днеска боб щях да правя, ама забравих да го накисна, та за утре остава.

внимание 4 нови отговора  yahoo

От кога не се беше случвало по това време на деня, отивам да чета.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: декември 09, 2015, 17:14:16 »

Пууу къде ми беше акъла да рева? Завряхте ме не знам къде. blum Айде повече нямаааа.  pardon Шегувкам се, де. blum

Наде, Тони, айде дано все така да е, ама нищо не е сигурно.


Тони, вече сме орисани, ама щом и ти си мераклийка. girl_in_love

Наде, хайде моля обоснови се защо не си ме представяш като мъжка майка. beating Може и на лични. pardon

Фери,засега не ми се гади, да. Пу пу пу дано, дано не става. Good luck

Тъкмо написах и видях какво написа Нати, която ме отчая, макар да знам, че е точно така.

Стана мазало, ама като има 14727 отговора...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: декември 09, 2015, 17:16:07 »

Начиииии...аз пак за таткото с печатницата...той дали би печатал някакви индивидуални проекти. Нямам нищо предвид, ама просто се интересувам. Само печата или прави и подвързване на книги? Ако И подвързва - с какво и как...

Пак се извинявам - професионално любопитство...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: декември 09, 2015, 17:17:48 »

Ето забравих и затова се повтарям.
Моя приятелка се разпра да повръща и има момиче.
И другото е, че все още не съм се качвала на кантара, за да се гръмна.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines