Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:05:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198227 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: декември 08, 2015, 16:06:44 »

Мен ме гонят срокове, ама аз обичам всичко в последния момент.. Всеки път си казвам, ще започна от рано.. Да, ама друг път  crazy При нас само аз налагам рестрикции за посещенията на различните сайтове на шефа  girl_haha girl_haha
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #226 -: декември 08, 2015, 16:26:18 »

Добър ден! Лолитка ме беше питала за поканите-едни листа декоративни,но никъде не намирам, а много ги искам.
И ние сега си накупихме портокали за фреш ,ама от една сергия покрай която минахме случайно. Не знам защо,но и двамата сме на мнение,че продукти от пазара са по-хубави и гледаме да не купуваме от големи вериги.Е,като ни мързи Била ни е под блока,та трябва упорство за преодоляване на мързела.
Да кажа, че вчера открихме страхотна сладкарничка-цукерня Савенко и си хапнахме доволно.
А за 8 декември - аз си го обичам.Първия 8ми ни беше на една хижа над Марково-уж бивша резиденция на Тодор Живков. Ние бяхме в нещо като апартамент, а целият курс беше заел хижата.Имахме китари,тарамбуки и ни беше страшно хубаво.С хората, които бяхме в една стая си станахме страшни приятели и са ми едни от най-скъпите въобще...ех,времена.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: декември 08, 2015, 16:37:07 »

О, и ние сме за пазарите, ама купуваме на добитъка пилешки бутове от Кауфланд - през седмица са на промоция по 2,99/ кг и ние обикновено купуваме 10-15 кг да ни стигнат за около 2 седмици, да има да яде детето.

Иначе откакто си правим къщата и сме близо до Богоров, всяка неделя уважаваме пазара. Наскоро имае една жена с домашно сирене и кашкавал - мнямням, ама последните седмици не я виждаме. И яйца си купуваме от там...по принцип и пилци за гореспоменатия добитък понякога взимаме, ама ги коли един друг, че ние не можем... sad

Та там си има и домашно производство плод/ зеУенчук, ама при мен и мама си има градинка в едно селО до Бургас, та си ядем домашен зеленчук...Ама понякога прекалява...една година беше насадила толкова тиквички, че беше изпробвала къде каквато рецепта има, раздаваше на вся и всьо та ми се bad от тиквички хахаха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #228 -: декември 08, 2015, 16:39:10 »

Олее, хубаво, че и аз не съм бременна, та помня какво щях да казвам от преди три страници Wink
Фани, този разказ да не е за семейната двойка дето мъжът си продал часовника да купи за Коледа шнола за коса на съпругата си, а тя си отрязала и продала косата за да купи златен синджир за часовника на съпруга си? Интересно е какво казват учениците. Ако не е за този, дай линк /макар, че почти му зная разказите наизуст, толкова го харесвам/. Изобщо анализ на творба, който не може да се прочете от нета ми е крайно интересен и се радвам, като виждам, че хората мислят.
Мими, да ти честитя тук, че в онази тема ще съм последна, пък хич не обичам Wink Да си много спокойна  и да върви по вода бременността good.
За пола да ви кажа, а сте мрънкали срещу роднини на съпруга, а съм ви орисала и вторите да са момчета. За първите е ясно smile нека се радват татковците, да има кой да продължи фамилията good
Ние по 8- ми ходехме с факли до Альоша и после кой където е решил. Много хубави спомени имам. Само дето първата година нямах гадже и отидох на общ купон в стола, пък всички бяха чифтосани. На мен ми се лепна един дърт асистент на 36 и цялата вечер ми говори за науки bad Пък иначе беше хубавец и висок, ама не можеше да танцува. До скоро се събирахме да празнуваме с приятели, но когато започнаха да празнуват децата ни, спряхме.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: декември 08, 2015, 18:34:39 »

Тук съм, тук съм... yahoo
Имам чувството,че не съм писала в темата от минимум 100 години. Може пък да съм му ударила един зимен сън. pardon
Иначе ви четях де. Минахте през хиляди теми, аз си викам по-добре да си мълча, че да не ми иде тайната. pleasantry
Нямах търпение да се прибера и да си легна малко, защото ми писна по цял ден на тоя стол. Напълних си една купичка с орехи и си похапвам. Чакам Влади да се прибере от работа и сме навечеря при нашите. Мама ще ни гощава пуйка/патица или нещо такова, не запомних.
После уж ще излизаме някъде, но не се знае къде. Имаме запазена маса в едно заведение, но на мен ми се иска някое по-тихо и спокойно местенце. Станала съм като бабите. Дай ми да си легна с кокошките и цяяяял ден да си почивам. Е.аси мързела ме е налегнал.

Иначе и мен 8-ми декември никога не ме е вълнувал особено. Празнувала съм, за да не се цепя от групата, иначе ми е все тая.

Сетих се, да не пропусна да благодаря на Свекърва за пожеланията, че толкова ми е акъла.Свекърва, благодаря. give_rose
Ясна е твойта орисия за мъжките бебета. Често казано ще съм щастлива, ако мога да направя такъв подарък на моят любим съпруг. Милият ми, ще е много щастлив. heart Даже точно това му споделих и на него, че ако е момче, това ще е като подарък от огромната ми любов. Аз за роднините от негова страна не говоря.....много. blush

За Коледата се сетих, че говорехте също. Обичам я. Много са ми семейни тези празници. Обичам уюта, който ми лъха от тях. Обичам украсената коледна елха, подаръците, наредената трапеза, а около нея най-близките ти хора. Обичам запалената камина, падащите ситни снежинки, докато аз съм на топло и леко надничам през прозореца. Сякаш хората се променят за малко и всички са по-добри. Обичам блещукащите светлини, детските звънливи гласчета, коледните филми и топлината в сърцата на всички. heart
Отплеснах се, ама май почва да ми става коледно.
За трапезата на Бъдни вечер аз държа да има пости ястия и изобщо не ми е проблем този един ден, в който няма да ям месо. Влади също е така. Дразни ме баща ми,който все месо да има на масата.
На Коледа, пък ми е толковаа хубаво. Това ми е един от най-любимите празници. heart

Леща аз обожавам. Ммм мога всеки ден да ям. Влади е така с боба. Това ме подсеща и за чушките с боб на Бъдни вечер, ама сухи, както и Тони е написала. Ввкуснооо...

И за доматите, които обсъждахте днес се сетих. Абе хора имайте милост малко. Цял ден за тях мисля. Много ме е яд, че сега няма от къде да си набера. Като знам кога е лятото ми се плаче.

И фреш от портокал обичам много.

Друго, другооо
А да, момичета, радвам се, че съм ви накарала да се усмихнете. heart
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: декември 08, 2015, 18:47:17 »

Аз пък чушки с боб никога не съм яла...  blush Дайте малко светлина по въпроса. И нещо като рецепта...

Мама прави сърми със зелеви листа и слага по една синя слива вътре.... обожавам! Никога през годината не прави сърми и това ми е едно от любимите неща на Бъдни вечер. Боба преди го правеше баба Вампирия, която между другото готви много вкусно. На мама не и се получават много нещата.

Тая година за Бъдни вечер ще правя боб, пълнени чушки (ако станат) и сърми. Содена питка не съм правила до сега, тая година може и да се пробвам.
Иначе ние в питката си слагахме късметите, не в баницата. Понеже Бъдни вечер беше единствения ден, когато се събирахме всички - разбирайте ние, вуйчови и баба Вампирия и дядо. Та тогава си раздавахме късметчетата, щото по Нова година се пръскаме по приятели.

Офф заформих днеска 200 поста  blush
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 08, 2015, 18:55:55 »

Здравейте и от мен!Знам,че рядко се включвам,но е трудно човек да ви изчете,ако ви изпусне 1-2 дни.

Коледните празници са ми едни от най-любимите.С нетърпение дочаквам 1.12 да извадя елхата и лампичките.Миналата година де що имаше прозорци вкъщи ги бяха накачулила с лампички и ми беше много готино,но уви тази година нямам никакъв късмет с тях.Купя,мигат няколко дни и до там...некачествена работа.За сега си останахме само с един светещ снежко на прозореца и лампички на елхата.Все пак взех нова 150см на супер цена,иначе беше абсурд да я сменям.

За постните манджи на Бъдни вечер аз съм много ЗА,но уви не се спазва нито от моите родители,нито от на ММ родителите,а ние всяка година празнуваме заедно.Опитвам се обаче да наложа традицията с отварянето на подаръците на 25.12 сутринта.Миналата година ми се получи доста добре,но да видим тази година.

Много обичам най-различни плодове и зеленчуци.Лимона мога да го ръфам и "гол",но и с медец,а в момента за портокали,мандарини и банани си умирам.

Свекърва само мен ли не ме е хванало твоето орисване или просто още сме в заблуда и скоро ще разберем? blush  blum

Това за портокалите с кофите вчера го гледах на живо в Кауфланд...е нема такова грабане.А самите портокали бяха в ужасен вид,но хората си пълнеха кофите както казвате с връх.Имаше възрастни хора,които слагаха пълната кофа в количката и отстрани хвърляха още няколко портокола.Много ми беше интересно как щяха да ги натъпчат в кофата ама... pardon

Извинявам се,че се отплеснах...много се раздрънках. tease
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: декември 08, 2015, 19:39:00 »

Дамм, точно ката го правя - 4 портокала + 1 лимон.

И да, безууууумно са ограничени и заблудени. И най-лошото е, че той ме гледаше все едно аз съм "баламата", расла в колиба и не знам, че вече се продават в магазините. Много често се случват такива неща. Скоро ми обясняваше колко са natural доматите тука. Абе изобщо....  NO
Хахаха, на една колежка мъжът й твърди,че не обича домати. И да видиш как ги прояде домашните. С думите "Ама то в Англия истински домати няма!"
Пък лещата ми е любимо ядене! На супа-крем, на яхния, на кюфтета, на салата- всякак я уважавам и често я готвя. И хич не предпочитам боб пред нея,щото боба трябва да го готвя 1000 часа,че да става. ММ обича повече боб и се радва всеки път щом му направя.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 08, 2015, 19:41:46 »

Добър вечер и от мен!
Аз да си кажа, че си ви чета, нищо , че не пиша и ме позабравихте.  blush Просто излизам за работа рано, а вечер след цял ден с дечурлигата ми се иска да си помълча малко, за да ми отпочине главата biggrin
ТОлкова много обичам Коледа, а стане ли декември съм нетърпима - броя дните, качвам коледни снимки и повечето ми приятели ме свързват с коледното си настроение.  I-love-winter DEER
Тази година украсихме елхата вече като семейство. Държах много да го направим двамата, нищо, че насочвах къде трябва да се сложат играчките biggrin
Иначе за фрешовете и ние много обичаме да си правим, тоест Иван ми прави, де blush
Боб мога да не ям много време, правила съм само веднъж като "омъжена", а леща още не съм се наканила biggrin
Днес спретнах на бързо сирене по шопски, не че има кой знае каква философия  blum
Споделям ви елхичката ни и ще се опитам да пиша по - често smile


* 12301531_10205304630998522_7222949080728067974_n.jpg (57.12 KB, 384x384 - видяно 2267 пъти.)
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: декември 08, 2015, 20:21:34 »

То по-скоро в Англия няма нито истински плодове,нито истински зеленчуци...всичко е пластмасово.
« Последна редакция: декември 08, 2015, 20:23:39 от rosit@ » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: декември 08, 2015, 20:33:21 »

Всичко е отврат!Като почнеш от зеленчуци, минеш през месото и приключиш на сладкишите им  NO
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: декември 08, 2015, 20:36:48 »

Всичко е отврат!Като почнеш от зеленчуци, минеш през месото и приключиш на сладкишите им  NO
Напълно съм съгласна,а да не говорим за хляба.Така и не свикнах да им го ям...най-гадния,който съм яла.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: декември 08, 2015, 21:01:10 »

Добрах се и до месечната smile Много сте активни тези дни smile Аз от утре съм по 24ч на работа, така че ще имам много време и за тук smile

Чушки с боб много обичах, лозови сърми много обичах, варена царевица много обичах..липсва ми да си ги хапвам .....сега като не мога да ги ям и не знам какво ще ядем на Бъдни вечер. Сигурно печени картофи или ориз с тиквички. А до 7 ястия май няма шанс да ги докарам. 

Аз преди да имам тези проблеми с червата 6 години спазвах всички пости, включително и всяка сряда и петък. Бившият ми приятел е религиозен и покрай него бях свикнала. Аз и сега си обичам да хапвам постно, но може заради бебето да нямаме поста вечеря на Бъдни вечер. Използвам всяка възможност да хапна месо като се случи да ми се хапва, че не е много често.

А на Никулден хапнах пъстърва във фолио. През деня казвах на ММ, че нещо нямам апетит, но на вечеря доста си хапнах и той каза, че явно ми се е ядяло рибка и затова ми се е струвало, че нямам апетит Wink

Междудругото не знам дали съм ви казвала, че не ям домати. Никога не съм, всяка година ме караха да опитвам, ама не ми харесват и това е. А сега се оказа, че те са много вредни за мен.

Отивам да вечерям, че само за ядене пиша.

Аааа сетих се още нещо - Фери, много ми хареса какво е ти е казала докторката за качването до 5 месец. Аз  от събота влизам в шестия и още не съм качила нищо.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: декември 09, 2015, 00:43:11 »

Добрах се до лап топа накрая,,,,Да ви кажа в Солун беше супер.Много коледно,въпреки 18-те градуса,много красиво и доста ..скъпо.Елха2 метра 150  евро-е мерси отидох си в Джъмбо.Беше много различно от софийското,,и за 50 евро си взехме 2 метра ,много гъста елха с шишарки smile  супер сладка е.Накупих си и нови коледни украси-тип цветя,не са много коледни,но пък са стилни.Добре се получи,останаха само лампичките да сложа.Та...това ми е подранилия коледен подарък,много му се радвам smile Тони намерихме една супер винтидж сладкарничка на центъра,,,мммммммм няма да казвам какво имаше ,заради бремелинките,но беше адски вкусно  Torte
Вероника -addicted ,сори ако съм объркала името-ще купувам риза smile ,дано намериш такива листа,липсваше ми сватбени емоции да има тук,и много се радвам,че от време на време споделяш нещо smile
А за Савенко-аз съм им фен,направиха ми една торта за РД на ММ,и бях поразена.Това си беше изкуство,истински шедьовър.Много са добри в детайлните торти.
Викивсеки път като прочета баба Вампирия и се смея десет минути след това  blum
Ох забравих дави кажа днес в Гърция видях щъркел,истински летящ щъркел sad много мъчно ми стана,понеже сигурно е стар е не е могъл да отлети...Или се е връщал от посещение при Мими и Хриси Wink  stork-gurl stork-boy 
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: декември 09, 2015, 08:28:45 »

Добро утро smile Много ми се спи ей  beddybye Едва ставам сутрин и се мотам здраво.. Закъснявам всеки ден  angry Не, че има някакво значение, ама деня ми тръгва на опаки  pardon

Сиску, много се радвам, че пишеш. Напълно те разбирам с това "Искам да помълча".. Цял ден не спирам да говоря и като се прибера вкъщи, докато си дойде Илиян не искам да чувам никой и нищо.. Телефона ми, обаче прегрява от досадната ми приятелка, за която редовно пиша.. Брей аз й казвам, че имам да готвя и не мога да говоря, тя продължава.. Измислям си всякакви причини, даже снощи й казах, че съм в тоалетната и тя каза, на мен не ми пречи.. Е какво да измисля друго  shok  crazy
Както и да е бъди редовна тук, не бягай по тъча  blum

Лолит, браво за елхата, чакаме снимки  yahoo

Ядохме си снощи лещата, та даже и за днес остана.. Беше ми вкусна, но докато се наканя да я сготвя, все не ми се ядеше  pardon

Спорен ден на всички smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines