Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:06:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198211 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: декември 04, 2015, 10:58:17 »

В темата за размяна на подаръци се качват снимките.. Завиждам лекинко, ама по-добре да ми е по към Коледа, та да ме топли през почивните дни емоцията от подаръчето heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #136 -: декември 04, 2015, 11:17:25 »

Нат, за първи път чувам в уни да има специални квоти за хора с увреждания...може би не съм се интересувала, или просто е нямало такива примери около мен smile С масичка за закуска в леглото няма ли да стане - да си сложиш лаптопа на нея? smile

Рони, честитооо, май си първата получила Wink И явно не аз съм първата изпратила хаха smile Качвай снимки в темата с подаръците  danceg

ЕДИТ Снощи ММ ми беше организирал ромАнтична вечер...понеже така сме се вторачили в тоя ремонт напоследък и не сме се развявали отдавна, беше запазил билети за кино (гледахме Тиха нощ, луда нощ, хубав е, ама спокойно може да се изпусне на кино и да се гледа вкъщи Wink ), преди това ходихме на вечеря, ядохме мексиканска кухня, направо се омазахме с тия такоси/буритос или каквото беше  smile Нямам търпение утре да напазруваме коледни играчки и да украсявамеееее  heart heart heart
« Последна редакция: декември 04, 2015, 11:22:21 от Feribotka » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: декември 04, 2015, 11:19:35 »

Слагай си дебела възглавница между корема и лаптопа...  girl_wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: декември 04, 2015, 11:46:52 »

Привет и от мен! smile

Не съм се разписвала в тази тема, но като няма човек какво да каже, по-добре да си мълчи. smile

Провокирахте ме обаче с въпроса за хората с увреждания
Когато бях втори клас, в нашият клас дойде момче, което беше глухонямо. Степента му на увреждане беше такава, че имаше някакъв слух, не беше напълно глухо, носеше някакво по-специално апаратче за ухо и благодарение на майка му, която отказваше да се примири с мисълта, че детето е трайно увредено, не го учеше на езика на глухонемите и го записа в редовно училища.
Доста проблеми си имаше жената, докато успее, но все пак го приеха това дете.
Уврежданията са резултат от раждането, много тежко е било. Донякъде и затова майка отказваше да се примири.
Комуникацията с това дете беше изключително трудна. Разбираше само, когато му се говори много бавно и отчетливо, достатъчно ясно и високо и задължително трябваше да гледа движенията на устните.
Говорът му беше много трудно разбираем, но благодарение на многото усилия, все пак беше разпознаваем. Детето беше много умно.
Три години бяхме на един чин. Класната така го разпредели, да съм му помагала.
Децата са си лоши и често се подиграват на подобни състояния, но искам да ви кажа, че възрастните са два пъти по-лоши. Имаше учители, които се държаха отвратително с него. Учителката по физическо възпитание заяви, че нямала нерви да се занимава с него и комуникираше с него чрез децата.
Та общо взето бях негов отговорник. Страничният ефект беше, че започнах да комуникирам с всички, както с него, просто то става навик.
Както казах три години бяхме заедно, имаше огромен напредък. Майка му беше много горда.
После аз се преместих и след 4 години като се срещах с бивши съученици ми казаха, че вече почти не може да се каже, че има някакъв проблем, махнал и слуховото апаратче.
Майка му беше права като настояваше да го запише в редовно училище и успя, въпреки трудностите.
Много й се възхищавам на тази жена, не се предаде. Усилията, които трябваше да положи семейството бяха огромни, за да се справят с проблема, но всъщност най-големите трудности идваха от хората....
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #139 -: декември 04, 2015, 12:05:24 »

Нанси никога, до сега не бях се замислила, над твоя проблем предполагам и на други майчета за лаптопа. Пробвай легнала на страни и лаптопа до теб на леглото.
Миленка честито за новата квартира, аз съм от другата страна на стадиона. Сухата река е хубав и уреден квартал.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #140 -: декември 04, 2015, 12:23:24 »

Мари, ти все едно за моя съученичка говориш. Бяхме в гимназията 5 години. Не сме били първи приятелки, но пак общувахме много. В началото почти нищо не разбирахме, когато тя ни говори, но взаимно свикнахме. Отделно с всички усилия, които майката положи, това момиче постигна изключителен напредък. Отделно си има и професия, а не просто някакво образование.
Тъкмо помислих, че съм адаптирана и... В университета имах колега, който не виждаше. Беше доста трудно в началото да общувам, за да не го обидя. Хората използваме изрази, които са паразити - Снощи гледа ли..., Видя ли това..., Чу ли какво станало... Спокойно може да се каже: Разбра ли какво е станало? В 4-ти курс имахме преподавателка, която витаеше из облаците. Имаше убеждението, че стига да искаш и хоп почваш работа по специалността без никакви усилия. Попита това момче какво и къде иска да работи. Момчето отговори, че той шансове почти никъде няма и не е пример какво ще стане от нас след завършването ни. Тя подскочи и започна с глупави убеждения. Гледала съм не малко репортажи - за да започне работа един незрящ в дадена администрация, се изисква скенер и устройство, което да му чете на глас написаното. Другото вече е желание на ръководството и колегите.
Имам комшии - мъжът чува трудно, а жената е глухоняма. Уникално е мила heart Имат прекрасно дете, малко по-малко от моето и често децата играят долу заедно. Много се стараем да говорим на момиченцето. Тя ще научи езика на жестовете покрай родителите, но не пречи ние да й говорим и да я занимаваме. Най-ужасно беше, когато съм чувала като бебе как плаче. Не знам дали тогава майката е можела винаги да разбере какво се случва. Лоши хора винаги ще има. Нетърпеливи, сприхави също. Просто не ми се иска аз да съм сред тях pardon
По другия въпрос - ние вероятно ще се съберем със свекърите. Ама моят свекър е млад и готин Wink
На село много мразех коленето. Имаше по две прасета и теле. Предната седмица пък 20-тина кокошки, пуйки... Абе наставаше една мазнотия, студено беше, затварях се в къщата, че да не гледам какво става навън и ми беше адски скучно. Да не говоря как се привързвах към телетата всяка година. Само гледах да изведат кравата, че тя беше една шантава, и се мушвах в обора при телето да го мачкам и чеша dog
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #141 -: декември 04, 2015, 12:24:45 »

Мари, липсваше ни  smile Как са момчетата? Май бяхте болни? Твоят съученик е поредното доказателство, че с много упоритост и внимание, може да се случат чудеса smile Дано повече такива дечица имат късмета да израстнат в такава среда и най-вече в такива семейства  smile

ММ беше в ХД/Сухата река не съм сигурна, ама е близо до стадиона smile Нещото, което ми харесва най-много на квартала е, че има мнооооого транспорт, + на пазара може да се намерят много евтини неща и има всевъзможни магазини  blum
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: декември 04, 2015, 12:42:51 »

Благодаря,  Фери!  give_rose
Бебето е добре,  но баткото има хрема тип появи се през ноември и се излекува май.  nea

Вчера украсявахме елхата и бяхме голяма гледка. Симеон се суети около кашона с украсата,  на половин час сложи по една играчка,  а бебето лази под елхата,  дърпа ниските играчки и яде паднали иглички.

Много ми дойде тези дни,  подготвям подаръци и колети,  правя украса и се подготвям за 7 човека,  гости в неделя,  от които единият кандидат професионален готвач,  трябва да се представям на ниво.
Не ми стигаше другото,  че и картички правим тримата.

Все приятни занимания,  но да имах цялото време на света и бебето да не беше толкова ревливо и залепено за мен.
« Последна редакция: декември 04, 2015, 12:49:39 от Marri » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: декември 04, 2015, 12:48:30 »

Едно набързо добро утро и от мен!

Нат, явно съм с по-дълги ръце и ди стигам клавиатурата и когато лаптопът ми е на краката, аз по принцип така съм свикнала. Но сега най-често си го слагам отдясно до мен на леглото и само с едната ръка пиша, а и повечето просто цъкам с мишката. Имам и стойка за лаптоп с крака от Икеа, мога и нея да ползвам. В момента съм на таблета, той ми е мързеливия вариант. Иначе моят лаптоп доста би ми тежал на корема, не е макбук еър все пак.  Но моя корем доста порастна тази седмица, затова ме е сърбял толкова в началото на седмицата.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: декември 04, 2015, 13:28:57 »

Лоли, аз само ти казвам едно браво за инициативата.  yahoo

Тони, никой не е имал съмнения за филма, искам ми се да видя още от него.

Нат, аз не съм от бременеещите, никога не се бях замисляла за това, ама определено може да ме откаже.  girl_haha Аз без лаптоп не живея бе!!!

Ама като ги украсявате тия елхи - пуснете по една снимка за настроение.  Christmas tree

Относно хората с увреждания - нали ми се смяхте на лафа с новия шеф и малката свиня. Е онзи ден се запознах с шефа и познайте .... той е джудже, няма врат и има говорен проблем. Ама това не му пречи да е мениджър в една от водещите американски вериги. В същата верига, ама в друг магазин (където всъщност преди време започнах) супервайзъра ми беше джудже, а един от колегите глухоням. През цялото време имаше преводач с него на смяна. Той докато си вършеше работата, преводачката седеше на един стол. Та тук са доста такива хора, които имат осигурена работа. Един от касиерите ни е инвалид. Винаги в почивките някой му прави кафе и сандвич, когато прави и за себе си. И човека си работи съвсем пълноценно.
В печатницата на тате назначиха едно момче, което е лудо, на прост език. Ся не е съвсем ненормален, но има видими отклонения. Майка му беше ходила да помоли за работа и те се съграсиха и го взеха. Вече 6-7 години работи. Общ работник, мъкне чували, разпределя боклука... ама работи на заплата и се интегрира много успешно между тези 30-40 човека в предприятието.

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #145 -: декември 04, 2015, 14:12:37 »

Мари, чак си ви представих каква идилия сте  heart Какво ще готвиш на майстора Wink

Вики, много хубаво звучи всичко, ама според мен в БГ нито един работодател няма да си направи излишен разход да назначи преводач на някой служител...

Аз съм го мислила това за лаптопа като се натъпча и се издуя и се чудя какво да си слагам между корема и лаптопа да не ми тежи и да ми е удобно  pardon

Аз съм целогодишно с хрема/запушен нос, зимата стандартната, от май алергия  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #146 -: декември 04, 2015, 15:41:03 »

Фери, то може да е някаква социална програма това с преводача smile Тази комшийка, за която споменах, имаше помощ от социален работник няколко месеца, за да помага за бебенцето.
Чувствам се удовлетворена! Понеже днес нали празник, виках си няма да шия. За сметка на това измих останалите прозорци, включително и на едната тераса, изпрах си пердетата и сега вкъщи мирише уникално на омекотител butterfly Бяхме купували една Малиция, та се чудех в един момент това прах ли е какво е. Добре, че чичо Гугъл знае Xixixi
Като бременна вечер гледахме много филми. ММ ми завиждаше, че имам такова шкембе, където да си слагам купата с пуканки pardon Има едни възглавнички между другото - точно за лаптоп са. Отдолу е мекичко, за да ти е по форма на корема, а отгоре е твърдо, за да стъпи стабилно компютъра. По сувенирните магазини ги продават.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #147 -: декември 04, 2015, 15:59:55 »

Аз днес на всяка манджа мерудия...ама да си кажа, че сега Али ме подсети, че по едно време се тръбеше наистина за разни такива социални програми, и то не само за хора с увреждания, а и за безработни smile Не знам обаче дали още ги има и какъв им е прогресът...дано не са били само нещо временно  pardon

Да ти кажа понеже е празник, ама никаква работа не си свършила  Girl_hide Аз имам цял етаж за миене, след ремонт...плаче ми се, май няма да се хабя и ще изчакам да стане топло (че в наше село си е вече студ) или ще си извикам фирма  blush Тия доместина 100 човека ми ги похвалиха, а и непрекъснато се върти някаква реклама в социалната мреца...някой отзиви?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: декември 04, 2015, 16:27:08 »

Ами то зорът с лаптопа е,че ми тежи повече, не че е неудобно. Ама днес ми пристигна възлгавницата за новото състояние и сега я тествам. Намерих начин да подпирам усторйоството.

Аз бих извикала фирма за почистване след ремонт. Като знам какво мазало е, ако мога да си го позволя, бих го направила.

Панде, нали си мажеш корема?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #149 -: декември 04, 2015, 17:39:52 »

Али, ами то не бива да се върши домакинска работа също - пране, чистене, миене, къпане...Да речем, че не си знаела, ама го имай предвид за следващите празници. То много притеснително се получава, защото са двата дни празнични преди Никулден. И като се готвиш за гости, кога да чистиш и подреждаш crazy
Аз съм го ударила на ровене в нета и списания за декорация на залата в бившата служба за детското тържество. Отивам в понеделник да направя последни измервания и да купувам материали. Искам да сменя всичко, че от 5 години /откакто съм там и го направих/ все е едно и само по децата на снимките се ориентираме през коя година е било.
За хората в неравностойно положение имам малко по- различно отношение, ама сега не ми се пише.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines