Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 14:12:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198254 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #60 -: декември 02, 2015, 09:38:20 »

Ами все пак някой от фирмата е организирал събирането на пари и купуването на колелата, не всеки поотделно. За инициативата, за която пиша, парите бяха от сумите, предвидени за 13-та заплата, та пак е дадено доброволно от джоба на хората. Като самореклама би ми звучало, ако фирмата дава от собственото си производство. Пък и така да е, добре че дава.
 Моите домашни знаят, че ако съм с вързана глава, ще чистя и съм ядосана и лоша. Би трябвало и като готвя да си прибирам космалъка, но го нямам този навик.
Моите момци вече са тръгнали да оплешивяват...Баща им има повече коса от тях, явно не са го наследили от него. В тази връзка гледах, че правят татуировка на оголената кожа, имитираща коса.  На снимка не изглежда зле.
« Последна редакция: декември 02, 2015, 09:49:33 от svekarva » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: декември 02, 2015, 10:29:20 »

Добре де, не съм искала да влизам в такива разяснения. Аз си казах, че моето мнение е, че не е редно. По тази логика - аз участвам и в други благотворителности - да ме снимат и да ме сложат и мен на сайта. Нали съм от фирмата...

Ние в офиса сме едно общество, от което някои избират да се включат, а някои не. Инициативата не е на компанията. Колегите като се организират да ходят по караокета и кръчми...не пишат в сайта колко е задружен колектива и не качват снимки, нали? В тоя ред на мисли ми е несъгласието. За мен тези неща са лични и не трябва да се афишират. Не се правят за това...И пак казвам - лично мнение.

Да се дооплача. Включих се И в една друга коледна размяна и сега седя до посред нощите, да мога да свърша всичко. А върви толкова бавно, а са толкова елементарни неща nea Направо ми сЪ реве, все се прее***** така. Ама то каквото сам си направиш, друг не може да ти го направи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #62 -: декември 02, 2015, 10:38:32 »

Добро утро!
Чувствам се блажено размазана smile Заведох Мънинка на ясла, извадих й карта, че бабите да я возят безплатно на толкова впечатляващите я автобуси и се прибрах да оправям хаоса. Снощи както се чудехме "нашите" или "вашите", дойдоха всички yahoo Не бяхме се събирали от годишнината ни. Такива сладки приказки! Леко лудница даже настана, че всеки надговаряше всеки. Поне беше много весело blum
Сега си мислех как няма да оправям втората половина прозорци и пердета. Чувствам се изморена, че вчера, за да не спя следобед, не се спрях. Ще си изпия кафето с кеф Coffe Вече изядох и сладките, които свекърва ми донесе за мен Torte ММ си изяде на закуска неговите любими еклерчета с крем. Надявам се да не е празник, че да си бродирам следобед.
Понеже си водя записки този път (само 3 страници бяха изписани), действам по ред. Wink И на мен ми стана интересно за каменните ледчета. Какво е това?!
Честита квартира на Миленка Bravo
Тази Коледа пак ще ходя да дам кръв. Това съм намислила. Винаги се включва моето семейство и в "Българската Коледа". Аз лично не съм от хората, които си мислят за благотворителност само по празници. Затова толкова упорито търсих на кого да даря кърмата, когато тя се лееше като от крайпътна чешма. Сега търся начин да изпратя 2 чувала с дрехи и обувки до Нови хан. Не че не мога с Еконт, ама предколедно ще ми съдерат кожата. Имам и други мисли, ама са по-сериозни и не са за толкова рано сутрин.
И... по въпроса на Ина. Ще съм многословна май. Мои познати са имали проблем с подобни плешиви петна, за които Свекърва спомена. Това се получава или при хормонален дисбаланс, или при силен стрес, или по ред други причини. Майка също е имала едно такова петно с големина на левче. Беше й се получило в период на много работа и малко възможност за разтоварване. Тя лично го мажеше вечер с чесън, а сутрин миеше косата без шампоан. Отделно си накупи козметика за чувствителна кожа. Други познати с този проблем бяха ходили на билкари. С какво ги мазаха - идея си нямат! Било нещо, което люти и пощипва на кожата. Обаче ефект имаше shok Билкари (ама вещи в занаята) правят и отвари за по-гъста коса. Един вид стимулират косъма да расте. То иначе е закодирано в гените кой колко косми ще има.
Другото - вариант е кичури на косата. Не искат ежемесечна поддръжка, косата изглежда оптически по-гъста. Може кичурите да се направят на цялата коса без най-горния пласт. Така няма да се налага да се подновяват постоянно заради израснали корени.
Шапки, ленти, тюрбани пак са вариант, но не е като за постоянно. Имаме комшийка, която вечно носи шапки заради подобен комплекс. Дори и тя в преходни сезони не слага шапка, за да не й се спарва излишно главата.
Подстригване в подходяща форма за повече обем е опция. Просто трябва малко по-силно напластяване.
Още един вариант е маска за коса, която и друг път съм я писала. Не знам до колко би помогнала при косопад след раждане. Ей, сега ще я намеря и ще пусна линк.
Ще помисля и за още варианти huhhuh.gif Ина, ходила ли си на дерматолог?

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36989.msg666099.html#msg666099
« Последна редакция: декември 02, 2015, 10:42:12 от Alichka » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: декември 02, 2015, 10:50:13 »

Добро утро smile

Ина, аз нещо не съм много за идеята с шал, ходили ти се постоянно с омотана глава? А обичаш ли да ходиш вързана, може да си вземеш само дълга опашка, а твоята да си ти е по-къса.

Честито на Миленка, надявам се да разкаже smile

Скай, мисля, че те разбирам - фирмата ви искат да си направят реклама на ваш гръб, с нещо, с което не бива да се парадира. доста плоско от тяхна страна.
това ми напомни как по едно време всички емисии тръбяха, че футболистите на Лудогорец били дарили 10 хил лв на ИСУЛ, а това дори в българския футбол не са много пари, да бяха дарили по 10 хил. И за всички телевизии чак интервюта да дават, лошо впечатление ми направиха.

Али, приятен размазващ ден. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: декември 02, 2015, 11:57:02 »

Довечера отиваме да си вземем сватбения филм  yahoo Естествено пак имаме бонус.. Става ми неудобно от Виктор и Ана.. Но както Ана каза.. Положителната енергия, която носим се е срещнала някъде по средата и се харесваме  funnytooth  heart
На гости сме днес, но утре или в петък ще го гледаме.. Нямам търпениееееееее  tease
« Последна редакция: декември 02, 2015, 11:58:40 от alexandrova_90 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #65 -: декември 02, 2015, 12:18:31 »

Ходила сьм на дерматолог.

Това ми се получи, когато обях около 13-14 годишна. Преди това сьм била винаги с много дьлга и много гьста коса. Майка ме отвела на фризьор, вероятно за да ми хванат крайчетата  фризьорката вьзкликнала: "Вие на това дете видели ли сте му косата?!"

Подстригаха ме кьсо, майка ме води на лекар, който ми предписа мазане с лосион "Нарсиц" от аптеката и втриване в кожата на главата едни хормонални ампули (естрадиол). Май 3 месеца беше това нещо. От лосиона кожата на главата ми се обели и падаше на парченца, беше много грозно.

После накой каза на майка за един билкар, който прави специален мехлем, та ми направиха и от него. Мазах се не си спомням вече колко.

После известно време са задоволявах само с какви ли не маски, които всеки като ме видеше ми препорьчваше (различни вариации на ракия, мед, яйце, вит А, Е и пр).

Като станах на 18 години се обрьснах гола глава, защото някой м беше казал, че като се брьснеш с сгьстява косата. По сьщото време някой друг ми беше казал да се мажа с чесьн. Та бях с гола глава, която тьрках с чесьн 2 или 3 пьти дневно беше, не си спомням.

После пих какви ле не витамини и си купувах какви ли не шампоани, от другия край на света, от които магически ти расте коса.

После дойдох вьв Франция и си купих нова цяла пьлна серия на една марка, която се бори с проблема (витамини, лосион, шампоа, ампули), те ти гледат и косьма под микроскоп и пр.

После отидох на дерматолог тук и ми предписаха единственото, което помага за този проблем, но което се маже два пьти дневно, като много внимаваш да на капнеш някьде, защото кьдето капне расте коса. То струваше майка си и баща си, от него започна да ми расте мьх между косата и веждите и ми се развали общата линия на скалпа, на лицето, косата ми беше мазна постоянно, но най-лошото беше, когато разбрах, че се слага до живот. Тогава го спрях (след една година мазане), косата, която ми беше пораснала от него окапа, преживях една мини-депресия и си казах, че майната му, каквато сьм такава.

Дерматоложката ми каза, че един ден ще остана сьвсем без коса. Предадох думите й на Фабио, казах му, че ми се наложи да нося или перука, или шапка или нещо от рода. Той отговори, че ме харесва и така, но ако искам за собствено успокоение да нося нещо, да избера каквото ми допада, всякак сьм красива и това беше.

След Марта косопада ми разказа играта, сега пак, но сега ми се струва най-зле положението откакто имам коса на главата. Предполагам, че малко ще се вьзстанови от нея, но в момента е много грозно да ходя така.

Не мога да си позволя редовно ходене на фризьор, затова косата ми е средно дьлга, малко под раменете. Кичури има сьседката и тя ми казваше да си сложа (има подобен проблем, но на петна). От една страна струват скьпо, от друга нещо не се виждам така.

Тьй за косата ми. Благодаря ви за сьветите и линковете. Някои много ми харесаха и гледах как се врьзват  good Може да ги пробвам. Мислех си сьщо за малка шапчица плетена на една кука.

Тони, браво за видеото. Аз си признавам, че не успях да видя предното, което беше публикувала. Много исках и четох всички колко се бяха разчуствали, та чаках сгоден момент да сьм сама и да го изгледам блажено да си поплача, ама така и не можах да стигна дотам  sad Непременно ще поправя тази грешка. Сватбата ви ми е слабост, нали знаеш.

Али, подсети ме какво бродираш?

На Миленка честито.

Свекьрва, освен да взема да си нататуирам цветя на главата. Ще е много оригинално, ама няма да ми отива на професията. За сьжаление вече и с това трябва да се сьобразявам.

Каква снимка на Скай??
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: декември 02, 2015, 12:37:45 »

Ина, няма да ти казвам, че ти съчуствам, защото със сигурност не знам какво ти е. Майка ми имаше период, през който и падаше много коса и и беше много криво, а ти явно цял живот се бориш. Стискам палци да намериш своето решение, което те кара да се чувстваш добре.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #67 -: декември 02, 2015, 13:05:58 »

Ние в офиса сме едно общество, от което някои избират да се включат, а някои не. Инициативата не е на компанията. В тоя ред на мисли ми е несъгласието. За мен тези неща са лични и не трябва да се афишират. Не се правят за това...И пак казвам - лично мнение.
Сега вече е ясно, че са две несъгласия. Щом не е предложено от шефовете, имаш пълно право, че не го организира фирмата. Аз на твое място също бих се чувствала неудовлетворена, ако съм едно от действащите лица, а ръководството постъпва по начин, който не одобрявам.
Моите разсъждения бяха по посока дали става въпрос за афиширане или самореклама на фирмата, тоест за второто несъгласие.
Това пък ме кара да се замисля за хваленето, по принцип. От една страна ни възпитават, че трябва да сме скромни, да не се изтъкваме и да не очакваме похвали и благодарности, от друга пък ни обучават, че служителите трябва да бъдат хвалени и стимулирани по някакъв начин за по- добрата си работа. Ей ти го сблъсък на ценности Wink. В първия случай си безличен, във втория си поставен в силно конкурентна среда. Да, решение би било японското разбиране да се съревноваваш сам със себе си. Ама аз като се самооценявам по този начин тотално се депресирам blum. Хехе, не вярвам някой от вас да е учил политикономия. Тцтцтц, хванало ме е старческо оглупяване, та си спомням неща от ученическите години. Тогава за разпределението на благата учехме, че при социализма е "всекиму според заслугите", а при комунизма ще е "всекиму според потребностите". И кво праим като няма да има комунизъм, хич ли няма да ми се задоволят потребностите, материални и духовни funnytooth
Този пост го прекъсвах пет пъти и вече не е актуален, но ми е жал да го трия. Може да се прескочи.
Ина, идеята е да не прозира кожата под косата. Една от участничките в сегашния БРадъР е с подобен проблем и гледах, че пътя на главата и /предполагам и останалата част/ са боядисани по някакъв начин със същия жълт цвят, какъвто е и косата и. Нещо като перманентен грим за вежди, за частична или цялостна корекция на формата и цвета им.
Хехе, ако си татуираш цвете на главата, можеш да спечелиш хипарската част на човечеството за пациенти Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #68 -: декември 02, 2015, 13:19:55 »

Ина, шия един гоблен, който представлява кошница с цветя. Звучи супер банално, обаче ме беше грабнал преди доста години. Тогава ших нещо друго и така си ми остана като нещо набелязано. Когато дойдохме в този апартамент, моментално се сетих за тази кошница. Просто кухнята е правена за него heart Емнах се и шиех по много всеки ден. После малко изостанах. Ще го снимам на какъв етап съм Wink Много ми харесва в него самата кошница - всеки детайл, отделно пък е пълна с всевъзможни цветя и любимите ми за шиене макове. Вече имам едни ушити червени макове в прозрачна ваза на черно-сив фон. Даже на списанието го дават като идея с червена рамка да бъде направен.
За косата и прическите се сещам още неща. Моя позната има рядка коса. Винаги ходи вързана. Сплита 4 рибени кости. Едната почва от врата и стига до върха на главата, по две, които започват от ушите и стигат до върха на главата и още една - от челото до върха на главата. Така връзва цялата коса и ходи по 2-3 дни без да я разваля. На мен проблемът с косата ми е, че корените ми се омазняват не бих казала чак толкова бързо, но все пак. Стигнах до извода, че с кок с гъбена подложка много трудно се забелязва, защото основната част е прибрана по самия скалп. Аз слагам и една по-широка лента около кока и стои стилно. Дори може да се върже на панделка.
Ааааа, Свекърва, аз съм учила за благата. Моля, моля, не се нарича вече политикономия, ама икономиката си я има. Вече не са модерни Маркс и Енгелс, а Кейнс. Аз не съм със старческо оглупяване, ама се подсещам за ученическите години blum
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: декември 02, 2015, 13:32:48 »

Каква снимка на Скай??

Ами на предната страничка качих една мацка с кърпа на главата
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #70 -: декември 02, 2015, 13:48:51 »

А, да аз я видях, много е яка наистина, ама не включих, че за ня иде реч. Иаче аз ако се ргимирам като тая мацка, няма да има нужда от кьрпа, ще сьм достатьчно красива и така  Wink blum
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: декември 02, 2015, 14:09:34 »

Да, ама с кърпата ще си винтидж мама ;-)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: декември 02, 2015, 14:40:04 »

Точно много е винтидж  heart
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: декември 02, 2015, 14:45:39 »

Цяла сутрин се занимавам с някакви неща..

Да ви покажа елхата.. Вече чакаме добрия старец да дойде, сега ми е още по празнично..


* oie_213325IKjFN6Wb.jpg (74.45 KB, 326x620 - видяно 157 пъти.)
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: декември 02, 2015, 14:46:23 »

И ангелчето да ни пази smile


* oie_2134139HBMPQI2N.jpg (73.48 KB, 300x400 - видяно 1771 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines