Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:32:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 196248 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #30 -: декември 01, 2015, 13:51:00 »

Али, сега ми е ясно, защо си се притеснила. То вие сте го карали по европейски - плащане всяка седмица. При нас в началото на кризата още махнаха аванса и ни сложиха еднократно плащане в последния работен ден на следващия отработен месец. Има доста работодатели, които забавят с по 3-4 месеца плащанията, тогава вече е ужас...
Миленка, стискаме палци. Зная каква мъка е, ако нямаш късмет да попаднеш на свестни хора още в началото. Много неприятно и това със свекървата, дано се възстанови бързо good
На мен ми е забранено да кова пирони по стените, както и да лепя с тиксо, та подобна елха ще ме скара окончателно с Родния. миналата година купих една от плат, с огромно намаление през март, ама и за нея няма място за окачване и сигурно ще я занеса в службата. Всяка година събират пенсионерите на почерпка. Като зная какво е от страната на подготвящите срещата, хич не ми се иска да съм от от другата. Пък и покрай майка ми всяка близост с възрастни хора над 70г. яко ме изнервя.
Май днес си търся метлата, та да я яхна... witch
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 01, 2015, 13:52:51 »

Не знам защо съм така крайно позитивна, ама написаното го вярвам наистина  sad pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #32 -: декември 01, 2015, 14:06:38 »

Това с възрастните хора ми е познато. Баба от ден на ден се вдетенява, иска внимание, чуди се какво да измисли, а нашите все го раздават заети.
Снощи (тази нощ) ми хрумна, че така и така ще ходя до офиса да взема да й звънна. Тя ми е по път. Мислех да я метна на колата и хайде в нас, да вземем и Дребосъчка от ясла, да й се порадва. Обаждам се сутринта, а баба чак се разплака cray Имала работа при докторицата й. Толкова мило й стана! Хвана е яд, че няма да може да дойде. Решихме, че утре ще дойде, а аз отлагам с един ден спането на обяд в яслата.
Истината е, че с тия нерви дет ме тресяха, предния път я бях понафутарила blush Виновна съм си! Ама поне баба на мен не ми се сърди.
С разказа как на Свекърва майка й хвърляла храната се присетих за прабаба ми. Тя също не чуваше, тя също беше упорита и отказваше слухов апарат, че й бръждяло, също се инатеше с определени храни. Баба и прабаба се надвикваха постоянно. Преди години майка беше купила с връзки някакви много специални неми патици за село. Е, и трите патки "проговориха" tease Толкова вресливи станаха - и те като стопанките си pardon
Миленка, луди има всякакви! Та и 7000 лв да имаш излишни, пак може да си на квартира. Деверът са изплатили почти апартамент, ама не техният. Сега още се чудят и уж гледат. Ние вече годинясахме в нашия, а те започнаха да гледат преди нас и още се туткат.
Стискам палци! Ще станат нещата! Хубавите имоти бързо се взимат и трябва ежедневно да си на линия пред компютъра. Не се дразни на неадекватни брокери. По-хубаво им се надсмивай Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 01, 2015, 14:10:34 »

Не знам защо съм така крайно позитивна, ама написаното го вярвам наистина  sad pardon
Аз също напълно те подкрепям. Само казвам, че още чакам ГОЛЯМОТО хубаво нещо tease...малките ги отчитам ;-)

ховабо

Това е ХУБАВО, макар че май се разбра какво е Girl_hide
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #34 -: декември 01, 2015, 14:11:39 »

Ето и мен, дано този път смогна с четенето. Миналият месец се загубих в темата.  give_rose. При нас украсяването на елхата зависи от настроението на сина. Като малка сме украсявали винаги на 24 Декември.
 Имала съм късмета, майка ми и после, аз да работя в единствената фирма, която произвеждаше по соц време стъклени играчки. С часове съм ги гледала, как издухват и правят страхотни форми от стъклени тръбички. Сега тези играчки не се слагат на елхата. Пазя ги, като нещо много скъпо и ценно.
Миленка, ако можеш да изчакаш, до 1 Февруари 2016, ще ти дам моя апартамент. Сега го обзавеждам и всичко е чисто ново.
дайте идея за подарък на свекърите.
  
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #35 -: декември 01, 2015, 14:36:08 »

Какъв е къде е  - отворена съм на всякакви предложения smile пиши ми на лично
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 01, 2015, 14:40:09 »

Миме прочетох за подаръците..
ММ има машинка за постригване, за бръснене.. Миналата година му подарих комплект бургии  pardon има всякакви машинки свързани с работата му.. И сега съм в голямо чудене.. Дрехи няма да купувам, имаме прекалено много. Даже вчера ни падна закачалката за якета в гардероба lol На края ще бъде нещо символично  pardon

karanesheva ние на свекърва ми сме взели пуловер и комплект козметика..

Една година със съквартиранти те ми нямахме възможност за коледна елха и украса и направихме тази с балони, а дядо Коледа ни го даде хазайката..


* oie_1133652v3M4HN9B.jpg (38.43 KB, 464x348 - видяно 222 пъти.)
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 01, 2015, 14:41:07 »

Имахме и подаръци, под разпадналата се елха, но беше важно желанието..


* oie_1133919otMoaMPV.jpg (38.09 KB, 464x348 - видяно 204 пъти.)
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 01, 2015, 15:40:31 »

Джоси, много идейно! Може да се импровизира и с гирлянди,които имитират клонки и на тях да се накачат играчки. Може и само лампички да се подредят като елха... идеи има много smile

Миленка, вие в кои квартали търсите?
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 01, 2015, 16:04:48 »

Здравейте в първия най-хубав зимен месец!  yahoo Втория най-хубав зимен е март защото свършва зимата!
Аз вече имам предколеден подарък - бебе Габриела което има колики и ме държи в бойна готовност всеки момент да скоча от компютъра и да хукна към дивана да я успокоявам! Но като цяло е мнооого хубаво  heart
И така се бях залисала покрай бебето че чак сега като ви попрочетох се сетих че е време за украсяване но тази кушия ще остане за събота че основният участник в украсяването е на училище.

Миленка, няма ли възможност направо да вземете апт. на кредит вместо луди наеми? То после са пък луди лихви ама какво да се прави. Ние като се преместихме в Сф (мъжа ми е от Сф, аз от СтЗ) си взехме апт. в Лагера много хубав квартал с малки стари блокчета и градинки и площадки пред всяко блокче точно, когато бяха най-високите лихви, но пак по-добре от квартира.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: декември 01, 2015, 16:09:07 »

Мая, не сме се засичали из темите - но едно голямо ЧЕСТИТО от мен.  yahoo Да ви е здрава, за да ви радва. И вие да сте здрави, за да и се радвате.  give_rose


А пък за останалите - споделям това, защото ми осмисли престоя във фейсбук за днес.  heart Christmas tree
 
https://www.youtube.com/watch?v=V6-0kYhqoRo
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #41 -: декември 01, 2015, 19:58:47 »

Колко тьжно…  sad
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 01, 2015, 20:08:24 »

За елхите - на skylife мога да предложа да си украси тези в двора  girl_wink Според мен ще е много по-готино от елха вкъщи.

За работата - подписах договор, започнах. Ще видим по-нататък как ще продължат нещата.
Исках да напиша малко повече за процеса на подбор - първо имаше тест, на който се явихме около 20 човека. След това ме извикаха на интервю и казаха, че моят резултат бил втори. Последва разпит сигурно 5-10 минути как е възможно да имам такива познания при такъв background (т.е. профил, история, опит и т.н.). Т.е. как е възможно икономист да стане програмист.  girl_wink Ден след интервюто ми се обадиха, че съм одобрена. Трябва да започнат и още 2 човека - но те ще започнат малко по-късно. Та засега съм сама.

Аз още не съм почвала да украсявам - това най-вероятно ще стане на 19-20 декември - преди това няма да ми остане време.

За подаръците - ще има най-вече за децата, взели сме нещо дребно (каменни ледчета) за моите родители и за неговите родители и това е. Няма финанси за повече този месец. Другата Коледа - повече.  girl_wink

Миленка, дано скоро намерите нещо хубаво. За съжаление, нямам познати, които да помогнат.

svekarva, ако не ти дава с тиксо, давай направо със силикон - ще му падне ченето.  funnytooth Oh my ...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #43 -: декември 01, 2015, 21:30:53 »

Уф успях да ви изчета  danceg

Вики, такава елха беше направила миналата година едната ми шаферка за приятеля ѝ и беше много сполучлива  good Аз обаче не съм чааааак толкова креативна и си караме на традиционни Wink

В нас ММ е този с украсите, даже нз колко ни е голяма елхата, едната година просто хвана някъде с колата и се върна с един куп украса + нея  crazy Аз още нямам баш коледно настроение, тази вечер ходих до Джъмбо и малко се заредих ама ще видим кога ще ми дойде музата...ще украсяваме този уикенд, първо при нашите, после вкъщи smile

Менианте, честито, дерзай  give_rose...какво толкова ти се чудят, в Бг на всеки му се налага да се преквалифицира...аз съм политолог, журналист по образование, понастоящем работя в ИТ сектора, нищо общо  Girl_hide

Миленка, гушкам ви с малкия Бобчо  heart Дано скоро се наредят нещата при вас...ама както казват момичетата, дори и след най-тъмната нощ идва изгрев smile

Подаръци и ние ще сме скромни...даже няма да правя нещо специално за ММ, освен една кутия и вероятно ще си подарим взаимно някоя настолна игра smile Общо взето джуджето ми от форума е най-обгрижвано тази година Wink

По въпроса с апартаментите...леля ми и вуйчо ми имат гарсониера, малкият като порастна малко решиха да се разширяват...2 години търсиха, сега вече трета година го ремонтират и обзавеждат и още си живеят в гарсониерата и вече им е бая тясно...Ами не го разбирам това  pardon Ние с ММ си сложихме едно легло в спалнята, направихме си банята и другото е в движение  Girl_hide

Казвала съм за тази година, че ни беше хем много критична, хем много щастлива по ред причини...толкова бързо и често се сменяше всичко, че дори не можех да се зарадвам на хубавите неща в определени моменти...Но устискахме и засега сме Happily ever after  smile Пожелавам на всички да им се наредят нещата по най-добрия начин и да изпратим подобаващо годината Wink Последно, че се отплеснАх, декември ми е един от любимите месеци, след май и юли  heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: декември 01, 2015, 21:59:17 »

Аз също имам алтернативна елха, като не ме мързи ще ви я покажа!

Миленка, и сестра ми (която ти е адашка Wink ) си търсят квартира и е ужас. Гарсониери в Младост за по 600 лв им предлагат. През зимата е позамрял пазара нещо. Една позната ми каза, че тя като се мести лятото е следяла само обявите на сайта на Адрес и там нямало фалшиви.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines