Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 17:41:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54 55 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198190 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #780 -: декември 27, 2015, 14:11:34 »

Добър дееен!
Свекс, сещам се за тая случка със снахата миналата година, ама не се сещам тя едничка ли е на мама и тати, та е глезената Грозданка?! Не мога да си представя като човек живял в чужбина, мама и тати да се държат с мен така, не си и спомням някога да са се държали така. Без да искам да засегна никого по никакавъв начин на тая деликатна тема ще кажа, че почти не познавам едно дете, което да не се гледа като писаното яйце и съответно това да му пречи във взаимотношенията по-нататък. Ама Тони като я гледам ни е светлия пример тук, изключението, което потвърждава правилото  girl_wink
Много се радвам като ми пишете колко хубаво си изкарвате със семействата си по празниците. И ние като че ли вече сме на вълна у дома с децата е най-добре, не че по празници някога сме мърдали нанякъде. Много ходим, но не и по празници, заради работата на ММ. Той пътува в момента, че следобяд щял пак там да се отбива. Ние сме у мама до вторник вечерта. В сряда Кари е на РД на Мелда Наз, да видим какво ще купуваме  crazy трябва да си водя списък кой я кани по рожденни дни, че и ние да ги каним после. Ама то пък се пада по средата на отпуските и имаме доста отсъстващи приятелки.
Опс, Керем Паша се събуди...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #781 -: декември 27, 2015, 17:33:14 »

Здравейте, аз изкарах спокойни и мързеливи празнични дни. Вчера и днес наште бяха тук, та и на мама се поглезих.
Чета ви, ама ме мързи да пиша  blum
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #782 -: декември 27, 2015, 17:43:09 »

Хриси значи на св. Екатерина, на Трифон също пише че празнувам и на Кръстовден-аз тогава имам рожден ден и тогава ми е най-празнично smile  абе празници да има
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #783 -: декември 27, 2015, 18:33:12 »

Аа и аз съм едно, ама може пък да не съм пример.Само да кажа,че свекърва ми постоянно казва,че се възхищава на нашите как не са ме разлигавили при положение,че съм една дъщеря.ММ и особено брат му са били доста по-лигавени от мен, но аз също съм благодарна.От малка нищо не ми е спестявано, щом в 7 клас казах на майка,че аз ще си скъсам гъза да вляза,защото съучениците ми имат връзки и пари и ще ги уредят, а мен няма кой.Майка тогава беше много горда,че се усещам за нещата и се трудя.
Ние се разходихме хууубаво из моя си Пловдив ,бяхме в Капана,купихме си магнитче MadeinPlovediv,за което отдавна си мечтая и съм много доволна от живота !
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #784 -: декември 27, 2015, 20:04:19 »

Благодаря на всички за хубавите пожелания за именния ден  give_rose
Аз доскоро знаех, че имам 3, а миналата година и някакъв четвърти излезе - иначе аз знам Коледа, Великден, Св. великомъченица Христина, а четвъртия го забравих, но винаги съм празнувала само официалния - Рождество Христово  Wink
Празниците доста попътувах, но пък успях да огрея навсякъде - на Бъдни вечер бях с ММ и семейството му тук в София, защото милия ми беше на работа, а на Коледа бях във Видин с нашите, защото пък беше нощна смяна и така pardon Хубаво си изкараме, но както каза той тия празници не ги броиме, от другата година почваме да ги празнуваме двамата като семейство пък белким не е на работа тогава  Wink

Аз за самичките деца съм забелязала не толкова да са разлигавени, колкото да не могат да делят, но всичко си има изключенията  Wink
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #785 -: декември 28, 2015, 00:50:49 »

Ето ме и мен, след една страхоооотна разходка до мечтаното село.
В последния месец ако мрънна за нещо, грях ще ми е. Всичко е както го искам, чак се чудя моя мъж да не са го подменили.  girl_wink
Снимки имам от Bibury и си ги харесвам много, ама сега точно не ми се занимава да ги качвам тук. У ФейсЪт ги има. Времето беше точно каквото си го бях поръчала. Мокро, но не валеше. 14 градуса, без вятър и английско сивкаво  cold Страшен ентусиазъм ме е обзел от това ходене. Бях си мечтала за това местенце още преди да подозирам, че ще живея в UK.
Купихме си и подаръци. Опаковах ги, само за да ги разопаковам. Буквално 4 минути стояха с хартията хахаха Купих ни буркани за горещ шоколад  heart Направо съм влюбена в тях.
За Нова година нещата отиват на към коледната случка. Още никой и нищо не подема, а ние през октомври заявихме, че няма да правим организация, щото сватбата ни стига за тая година.
Та може и вкъщи да сме. Аз пак съм на работа до 8 biggrin

Пак обсъждаме догодина да сме си вкъщи за празниците. Коледните вкъщи, новогодишните утях. Да няма сърдити smile Дано не ни мине котка път (само бебе може) и да се приберем.

И такива междуколедни случки при мен  elf5

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #786 -: декември 28, 2015, 11:22:53 »

Ей, пак съм първа за деня smile
Едно зимно кафе за разбуждане тогава.
Чери, големи сте сладури - да си опаковате за да си разопаковате подаръците.  heart
Фани, да, едно дете е снахата, освен това и късно родено, след загубено братче в шестия месец. Не че е разлигавена, просто тя им е всичко. Сватята не е работила след нейното раждане и се е концентрирала в отглеждане и образованието и. Сватовете са пенсионери, имат и една неомъжена леля и всички я обгрижват. След още някоя година тези хора ще и виснат на ръцете, но сега е център на света. Това, че е едно дете, а аз имам две, няма никакво значение. Хайде, когато се жениха малкият син беше в България, та кара Бъдни Вечер с нас, но след това не е имал възможност да се връща и сме сами. Тя била обещала на родителите си да украсява елхата и да е винаги с тях по Коледа и моят син, понеже е изключително добричък, не и "троши хатъра". Аз, нали и аз съм добричка blush, мрънкам, но не се тръшкам, защото за мен всеки ден е Коледа, когато детето ми е тук. Е, изсъсквам, че не ми е приятно и че това е семеен празник, но не върви да ги разделям, още повече, че сватбата им беше на 23-ти декември, та празнуват и нея. Лошото е, че не мога да ги видя как са заедно, тук всеки си е в дома. Пък може и да е по- добре така, не зная. Да са живи и здрави, дано се разбират, на мен друго не ми трябва.
Леле, пет пъти го почвах и спирах това писане. Чак слънце изгря вече. Приятен ден на всички, аз отивам да си разучавам вайбъра и другите апликации по телефона. Този път ще съм без лаптоп из Турция, та да видим дали ще успея да държа връзка с децата.


* 823_890758667708620_5240320115110713_n.jpg (57.03 KB, 246x369 - видяно 2409 пъти.)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #787 -: декември 28, 2015, 11:43:34 »

Здравейте smile

Мъглата и днес ще ме държи в къщи.

Чери, страхотно е селцето. Ако живея някога в чужбина, искам да е там (ама котиджа отвътре да си е модерен  blum ) Радвам, се че ТМ много те радва напоследък Wink

svekarva, да не си се сдобила с нов телефон, щом ще разучаваш вайбър Wink
а снаха ти... много съм си мислила за нея - не знам дали ми е много странна или много и се кефя. Как добре си го е наредила за Бъдни вечер. Аз понеже все си мисля, че Бъдни вечер със свекърите ми ще е много скучно и смотано, за да не го кажа в прав текст имам две тактики - или да сме си само двамата или на Бъдни вечер с нашите, а останалите почивни дни да идем при свекърите, че да е за повече дни. На Бъдни вечер всеки иска да си е вкъщи (освен кумувете ми, които бяха в Абу Даби на плаж lol ). И понеже не е честно единият да е вкъщи, а другия - не, май все по-често, поне за Бъдни вечер ще си оставаме в София. То на мен ми е сложно, дето става дума за 300 км, а при твоите с тези хиляди киломентри, със сигурност не мога и да си го представя. Дано някакси по край втората ти снаха да ти се пълни къщата по празниците Wink
На сестра ми е това отношение и е лесно - по празниците наште и свекърва и са на 500 м разстояние и осветяват навсякъде smile

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #788 -: декември 28, 2015, 12:34:37 »

Празнично ми е!

Слънчев ден на всички!



Люцерн
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #789 -: декември 28, 2015, 12:56:38 »

Добро утро и от нас! От Румънско /почти/  blum
Мари, без да искам прочетох Люцерна, хахаха, иначе е много хубаво това място. Ти виждала ли си го наживо?
Свекс, сега те разбрах. Дано снаха ти не направи грешката като моята in-law младата да се върнат от Щатите заради семейството й. Макар и да не го признава, моята почна да възкликва: Ееее, роднини, роднини ама роднините не те хранят, ами всеки себе си гледа. Както и: Като станат на 18 ги пускам мойте да си търсят късмета из Европа... То дотогаз може и Европа да няма, хихихи  blum
Аз моята in-law почнах да я разбирам след като родих и особено сега след второто. И пак има неща, които ме озадачават. Примерно днес: Кари и другата й внучка играят у тях, аз съм дошла с Кик, баща ми им оправя компа, свекъра си е у дома, тя хукна на някаква молитва, да не чупи хатъра на хората. Уж щеше само да чуе молитвата и да се върне, а седнала да яде, щото й било неудобно да каже, че бърза. А децата и свекъра и дядото вкъщи да седят и чакат да им наготви... Само за инфо ще добавя, че собствените сватя в тая въпросната къща както и едната снаха ги нямало щото е работен ден  blum абе, всеки да живее както си иска, обаче и мен да не ме закачат. Ама хората на село тъй без да закачат твърде не могат та и аз не си трая, затапвам ги и туй то  blum
По байрамите лесно при нас, нали са 3-4 дни намира се време за всички, пък и отдавна съм ги преживяла тия майка ще ми се сърди, ако не съм първо там. Даже напротив, би ми казала идете първо при свекърите ти, че да не се карам с мъжа си, не че той някога нещо ще ми каже... Не й се кефя аз на снаха ти, Свекс, обаче да знайш, че малката ти снаха ще е от друго тесто и както казва Панди къщата ще се пълни с детска глъч, дай боже като мойта Свекс да имаш 4-ма внуци и да се събират в дома ти макар и рядко!  good
Отивам да ям, каквото Свекс ми е наготвила, усмихната седмичка ви желая!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #790 -: декември 28, 2015, 13:10:11 »


Мари, без да искам прочетох Люцерна, хахаха, иначе е много хубаво това място. Ти виждала ли си го наживо?


 girl_haha

Губят ми се някои моменти, но да била съм там, снимката е моя girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #791 -: декември 28, 2015, 13:16:56 »

Когато хората живеят в Бг е съвсем друго. Ако не отидеш за празника, все някога през годината ще отидеш. Но синът се върна за 7 дни след година и два от тях, точно по празниците прекара в София. Снахата обикновено се прибира и 10 дни през лятото и после двамата се срещат някъде из Европа за останалите дни от ваканцията. Като прибавка, аз не мога да пътувам където и да е заради майка ми. Отсъствам максимум 3-4 дни при сложни уговорки с брат ми, леля ми и съседите. Няма място за сравнение между теб и снахата. Още повече, в това ти състояние, или ако имаш малко дете, пътуването ти не е препоръчително.
Хехе, ама пък ако двамата синове с жени и деца някога дойдат, може и да осъзная колко спокойно и добре ми е в действителност сега Wink
Телефонът ми е от преди две години, но не съм го ползвала с тези екстри. Обикновено, с голямата часова разлика, ми е по- удобно да разговаряме, когато аз съм в къщи и ползвам домашния компютър, докато работех, пак бях на компютър с интернет, та не ми се е налагало. Сега в хотела има безжичен интернет и мога да си спестя мъкненето на лаптоп. С вайбъра и фейсбука се справих, остава да си сваля и пощата и съм бетон. blum Когато сме по улиците и за връзка с майка ми ще имам роуминг. Лошото е, че телефонът е малък и всичко ми е дребно, да не говорим, че задължително трябва да слагам очила. Бе явно после пак ще мина на стария вариант.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #792 -: декември 28, 2015, 14:41:26 »

Хахаха, типично коледно си говорите за роднини. Ние нали се прибрахме от София и ни емнаха със задачи. Трябвало видиш ли, да гледаме племенника... Щото деверът имали документи да оправят. Все едно не се мотаха 10 години да гледат жилища и сега за 10 минути работа не могат да си гледат детето. Не можели да го водят в НАП за една бележка crazy Бях бясна, ама запазих самообладание и обясних на ММ, че не е редно нашето дете да е на ясла при непознати хора, а ние да гледаме чуждите деца, заради кефа на родителите им. ММ малко странно го прие, ама поне се замисли. pardon Имахме куп ангажименти тези почивни дни. Ходенето на ясла на малката в някои от дните беше начин, да свършим всичко замислено. Та така - ММ гледа племенника само половин ден, а не три дни.
Те пък така си го нахендриха за Нова година, че даже аз не можех такъв пъклен план да им измисля. In-law нали беше "резервирала" свекърите, че даже ни се оправдаваха, че няма да могат да гледат и малката. После се отказа от тяхната помощ. После нам-си-кво... Накрая свекърите си имат планове, ние също, а in-law няма да могат никъде да празнуват сами pardon Говоря за нея, защото деверът е по-нисък от тревата и е безгласен за подобни решения marionette Да се оправят!
Аз съм доволна от Коледа. На Бъдни вечер бяхме в свекърите - само четиримата. Бабата на ММ празнува в другия си син - това е промяна от 15 години насам. На другата сутрин отворихме подаръците yahoo Имахме семеен подарък нова ютия. Нашата вече за нищо не става. Дребната има кофа с конструктор и малко пате. Всички имахме и пликче с парички плюс уникални картички heart Ще ги снимам по-нататък и ще ги покажа в нашата тема.
На Коледа се прибрахме по обяд, оправихме се и вечерта бяхме в бабата на ММ. Тя имаше имен ден. Пак имаше смях! После пък в нашите. Такъв зор даваха да ходим в тях - нещо бяха наумили. Имаме нови телефони с ММ, на малката пък чанта с дрешки и играчки... Голямо обикаляне, много подаръци!
Днес пък съм с нови зъби biggrin И това беше част от плановете. Пфууу, на ММ пък нищо му нямаше. Да му завиди човек! blush
Сега чакам с нетърпение Нова година!  Ще се съберем с нашите и едни наши роднини. По семейно му, но пак с хубави хора около нас. Прекрасно ми е, че имаме време с ММ да сме заедно. Малкото човече и то е едно ошашавено от многото емоции tease Имам време и да го гушкам friends и да го възпитавам sarcastic
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #793 -: декември 28, 2015, 16:17:08 »

Хехе, естествено за роднини ще си говорим, щото ей го де краят на месеца, а сме само на 53-та страница Wink
Да взема и аз да разкажа за Коледното тържество на децата във фирмата и какво ми направи впечатление.
Използвах ето това
http://bagra.bg/RPP-Mission-Christmas.pdf
като основната ни идея беше да си припомним какво сме правили през годините, какво помнят децата и какво биха направили сами. Както казах, повечето бяха момченца и да ги накарам да стоят мирно за около половин час беше голямо постижение. Направихме шапки на еленчета /рогата им са копирани на твърд картон техните ръце и после изрязани/, пуснахме си музика и започнахме да избираме тема на празненството - магическа гора, добрият старец или Рождество, както е предложено в сайта. Нямаше дете, което да знае нещо за Рождество, магическата гора не ги впечатли и направо се лепнаха на "Добрият старец" и най- вече получаването на подаръци.  crazy Да, религиозното ни образование е пълна нула, ясно е за училище, но поне някой родител да беше споменал вкъщи какво точно значи Коледа, защо се празнува...Все пак това са деца над 6 години, трябва поне от обща култура да поназнайват нещо, при положение, че родителите им имат църковни бракове, правят им се грандиозни кръщенки, а в действителност... nea Та хайде на подаръците и щурм към Джъмбо, "останалото е мълчание" smile. Понякога се връзвам и ми става криво, но си възпитаваме твърдо и упорито консуматорско поколение Wink. Иначе гледаха с интерес снимки с яслата и бебето Христос, ангелчета и влъхви и едното момиченце на 9г. каза, че ще си изрисува камъче с Рождеството. Позволих си да им кажа тези неща, защото предварително бях споделила по ел. поща сценария с родителите и имах тяхното одобрение. Та така, получи се добре, направих доста снимки на всяко детенце и даже получих покана за гостуване в детски център и естествено вдъхновение за някаква дейност в скучното пенсионерско ежедневие. Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #794 -: декември 28, 2015, 16:46:40 »

Ооо, Свекс, ти вдъхновение искай, ей сега ше ти пратя мерките на пикаещото бебе да се вдъхновиш да плетеш елечета и шапки!!! А пък за Рождеството наистина е жалко да не знаят. Моето дете дето не е християнче явно знае повече от тия дечица. Ама на Азис "Хабиби" сигурно я знаят наизуст!  shok tease
Активен
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54 55 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines