Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 13:21:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 199375 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #930 -: ноември 29, 2015, 03:37:24 »

Лично аз съм доволна от моят лекар и стажанктката му. Само да не бяха ходили на тоя пуст семинар  crazy та и аз като раждам бързо, не успях да ги дочакам, изтърсих го там, екипът дето се случи беше  bad абе да са живи и здрави ама да вземе дежурния лекар да си навре дипломата барабар със дългия стаж в някой шкаф и хич да не го поглежда  beating ако ли шкафовете са й пълни, да си я навре в някоя подходяща част на тялото, която по спомени беше толкова голяма, че можеше спокойно да ги побере не само тия неща, но и машинката й за измерване на тонове, заедно с изтощените батерии. Имах шанса лекарите ми да ме прегледат в следващите минути  Yes Меко казано побесняха. Оправиха й бакиите незабавно без дори да усетя колко са сериозни нещата, как реагираха толкова бързо, как си събраха екипа, как се организираха не знам. Страхотно впечатление ми направи факта, че буквално си шепнеха - дали за да не ме смущават или стряскат още не съм разбрала макар че стажантката ми е много добра позната да не кажа приятелка... Всичко това в обстановка, която спокойно може да се мери с тризвезден да не кажа и четиризвезден хотел. Все още не мога да повярвам, че това е същата малка провинциална болница, в която раждах преди 7 г. И персонала се държа чудесно през времето на престоя ни там, то и нямаше как иначе. Още докато стажантката оглеждаше всичко щателно и следеше състоянието ми лично лекаря ми и началник на отделението беснееше, фучеше и виеше из отделението  като някоя хала. За 1-ви път виждам в БГ лекар, който да не си прикрива колегите - гарван гарвану око не вади си важи масово из лечебните заведения! Де да знам, аз ли съм от друго тесто или бира, ама не бих предпочела в точно този момент да ми е баш като по филмите, таткото да ме държи за ръка, да имам камера навряна в лицето, синя панделка в косата, че и Хепи Бъртдей да ми пеят, малко ми граничи с нагълтване с райски газ. Стига ми това, че до главата ми неотлъчно имаше хора в критичните няколко часа - говорехме си глупости и се смеехме. С екипа, който ми довърши раждането бих родила още 5 деца. Забравих да кажа, че не са ми взели и стотинка, въпреки че ми бяха на главата поне 7-8 човека, 3 от които лекари.
 Никога няма да забравя как докато водехме сина ми да го показваме за първи път на баща му и сестра му, лекаря ми се провикна от края на коридора: Къде сте го помъкнали това бебе-момче, дами? Придружено с 24 каратова усмивка. Тогава за 1-ви път, а го познавам от 4-5 г., забелязах, че той бил симпатяга и чаровен.
Ех, отнесох се отново! Извинете! Лека ви нощ!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #931 -: ноември 29, 2015, 09:38:02 »

Привет!
Много съм впечатлена от рисунката в кафетата, само на мен ли ми изглежда така? Wink
И аз като Фани, макар втория път да родих за 45 минути, все ми беше тая, дали има перденца на прозореца, или черна хартия. Хихи, не бих издържала да ми пеят, да ме снимат и да ми се мотат по какъвто и да е повод, а таткото щеше да ми е последна грижа. Много съм доволна и че никой нищо не ме е питал и не се е налагало да взимам решения как да раждам, защото в крайна сметка докторите щяха да направят това, което е нужно. Спомням си, че брат ми като видя, че чета една от медицинските му книги, прибра всичко и ми забрани да се "информирам". Същото направи и за собствената си жена, плюс забрана за посещение на всякакви курсове, форуми и разговори по темата с външни лица Wink.
Очертава се хубав ден, макар и ветровит.
Да взема и аз да се оплача малко sad. Хванах майка ми да си събира храната в найлоново пликче и после да я изхвърля през терасата. Да купувам аз скъпа риба "Треска", да я приготвям с киноа, а тя да я зяносва зад гърба ми. Иначе изяде филия хляб, половин шоколад, донесен и от леля ми /също тайно/...Остави другото, ама да хвърля от терасата на улицата, щото "иначе ще разбереш и ще ми се караш", вече ми дойде в повече. diablo


* symmetry-breakfast-food-photography-michael-zee-64__880.jpg (68.03 KB, 395x395 - видяно 2005 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #932 -: ноември 29, 2015, 12:04:44 »

Божке, кат' се стигне дотам да се смее ли, да плаче ли човек…

Подсети ме дядо ми, лека му прьст, в един момент кьм края си много беше олакомял и все тьрсеше да яде. Седнала сьм аз наоколо и кьрмя Марта, а той изведньж ми хвьрля един зверски поглед и казва: "Оня що джвака там бе?!"  funnytooth funnytooth funnytooth

С майка изпоналягахме от смях! Викам дай да се скрия, че ще изяде цицето на детето  lol
« Последна редакция: ноември 29, 2015, 12:06:30 от inaxastra » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #933 -: ноември 29, 2015, 13:01:17 »

Хехе, най- добре да се смее човек funnytooth. Като ми мина малко и викам на майка "Ами ако цапардосаш някой, който минава по улицата в това време?", пък тя: "А, не..Аз първо гледам дали някой минава, после дали може да ме види съсед и тогава хвърлям!" pardon Просто нямам проблем, всичко е точно. Разбрахме се да яде колкото яде, другото да оставя в чинията и аз да не се карам. Накрая дълбокомислено отсече: "Ми то си е казано, по- умният трябва да отстъпи!" Само дето не ми стана ясно кой е по- умен от двете, но реших да не задълбавам. Wink Всички тези разговори се водят на висок глас, щото и слуховия апарат не иска - пищяло и. Най- интересното е, че котката я заобикаля и застава на почетно разстояние от нея. Пълен респект имат една към друга. smile
Ина, оздравяхте ли?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #934 -: ноември 29, 2015, 13:17:33 »

Хахаха, искрено се посмях! Свекърва, хич не се връзвай. Вдетиняваме се с растежа на ЕГН-то.
Инче, липсваше тук!

Аз пък от вчера съм със зверски болки в кръста-ни права, ни легнала, ни седнала! Само от криво спане ще да е. Не ми стига другото,ами сега и това. Преди,когато ми се случеше, се оправях с упражнения от йога,ама сега не знам дали мога да ги правя. Тумбачето порасна малко и сега ми е по-трудно да се навеждам. tease
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #935 -: ноември 29, 2015, 13:32:37 »

Не, не сьм оздраяла, Даже сьм на умирачка, ама Фабио ме успокои, че сме в две и петнайста, а не в средните векове и сигурно ще ми намерят цяр.

Иначе азм сьм си тук, чета си редовно, но си водех една лична кореспонденция и тя ме задоволяваше, та не ми се пишеше публично  blush pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #936 -: ноември 29, 2015, 15:04:38 »

Нат, кога си пак на преглед?
Дали да не се обадиш на твоят лекар,  да се консултираш за тези болки?
Дори да си ги имала и преди,  сега мисля, че трябва да им обърнеш специално внимание.  smile

Да, децата и старите хора са на един акъл. Аз като малка изхвърлях храната през прозореца,  за да не ми се карат,  че не съм я изяла....
Нито веднъж не са ме хващали,  но си имах фен клуб от котки,  чакаха редовно  pardon
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #937 -: ноември 29, 2015, 21:26:28 »

Добър вечер.. Чета ви, но все с нещо се занимавам и не пиша..

Отлагах слагането на украсата, като си мислех, че ще сме вече в новата квартира. А то се оказа, че тоя сега ще продава къщата и не може да ни я даде.. Добре, че поне може да останем в тази, че иначе щяхме да се види ме в чудо..

Използвам изкуствена коледна елха (нямам място за естествена ) и украса от бяло, червено и сребристо.. Не съм купувала нови играчки, всички са ми от миналата година. А и мисля да се огранича, че този месец прекалихме с харченето..
Е поне накупихме хубави подаръци и ще напълним чувала на дядо Коледа ( брат ми lol ) Santa

В къщата ни на село, която баба и дядо са строили с много мъка не давам нищо да се изхвърля.. Докато си бях на бг, реставрирах някой неща и това мисля да направя и за напред.. Искам да ни остане спомен от тях..

Ина досаждай им на тия лекари, докато ти обърнат внимание както трябва.. Стискам палци скоро да се оправиш  Wink
Тук са малко бавни в тези неща, преди няколко дни майка ми ходи на снимка на белите дробове, е няма такова претупване.. Точно 5 минути, снимка и разчитане, та сега ще ходи в друга лаборатория..

Като малка бях много лакома, случвало се е баща ми да ми се скара да престана да ям, че ще получа разширен стомах  girl_haha

Нат почивай си повече..

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #938 -: ноември 30, 2015, 03:40:58 »

Абе ей Ина, ти луда ли си? Естествено, че ще ти намерят цяр! Силно гуш! Доколко е зле положението? Извинявай, че из тия дни не успявам да следя всичко, та и да си писала може да не съм го чела или доосмислила.
Аз малко да си похваля пак гарджетата. Едното има бронз от турнира, на който бяхме домакини през уийкенда, а другото много слушка та успях да видя хем съчетанието хем награждаването. Тук вече ще ви сцепя от снимки, надявам се. Имаше фотограф и вярвам, че ще имаме повече снимки отколкото на други състезания щото все пак струват по 4-5 лв бройката и само на хартия и по някой път предпочиташ да има нова рокля примерно вместо 6-7 снимки отгоре на стандартните 6-7, които обикновено взимам. А майка най-много 4 взима, хихихихи скръндза такава!
« Последна редакция: ноември 30, 2015, 03:42:56 от fanimira » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #939 -: ноември 30, 2015, 08:33:46 »

Добрютро в понеделник!
Ина, всяка болест иска да бъде уважена, да я полекуваш, да се съобразиш с нея и тогава си отива. Особено вирусните, те чукат точно по слабите места и после с месеци се влачат. Стискай зъби, прави каквото трябва и по празниците ще си пушка, от сърце ти го желая good
Фани, браво на децата good Особено на Кари, че нали беше и болна в последните дни. Върнах се в годините назад и напълно те разбирам какво чувстваш heart heart heart Дано всяка майка изживее тези мигове на гордост от децата си, естествено, без съпътстващите ги притеснения.
Пожелавам ползотворна седмица на всички!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #940 -: ноември 30, 2015, 09:22:42 »

Добро утро smile

Ина, радвам се, че пак си тук kiss2 Бързо оздравяване..  heart

Четох ви вчера и онзи ден, ама ме мързеше да пиша.. Ние се отдадохме на гушкане и готвене.. Видях се с две мои приятелки, които не виждам често, но са от онези.. знаеш, че ги има.. нямаш нужда да се чуввате нон стоп, просто са винаги там и когато се срещнете, все едно не сте се делили  good
Голямото ми разочарование (поредното!!!) дойде от приятелката ми, за която Ви казах, че се раздели с мъжа й... Писал й, че я обича и че не може без тях.. Че й готвел голяма изненада, която ще й хареса много.. И тя се е върнала  shok Тотално ми падна в очите вече.. Чухме се и ми вика.. Той съжалява.. Обидена съм, но знае какво обичам, я екскурзия, я някакъв подарък.. ВЕче ще прави, каквото аз искам, ще гледам себе си и тн  Oh my ... Той не поглежда детето ти, държи се с родителите ти като с парцал, с тебе се държи като с прислужница и ти ще си щастлива от някаква милостиня, под формата на подаръци и екскурзии  nea diablo Просто съм възмутена и това вече преля чашата.. Казах й, че ако ще и на Марс да я заведе се държи с нея като боклук, но явно тя го заслужава и й харесва.. Ако ще да ми се обижда, каквото ще да става и й затворих.. Потресена съм!

Отплеснах се..

Хубава и спокойна седмица на всички smile  give_rose
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #941 -: ноември 30, 2015, 09:43:12 »

Добро утро  heart

Ина, липсваше ми и на мен...миналата седмица почти всички липсвахте  beating  give_rose
Тони, някои жени са мазохистки просто...познавам ги много такива за съжаление  nea
Нат, Ина гушкам ви, дано сте по-добре вече  heart
Свекс, тия кафета много темАтични  blush Добре си се разбрала с мамчето  Wink
Фани, браво на твоите прекрасни дечица  smile
Лоли, честито ви вързопче  heart Много хубаво име Wink
Джоси поздрави и на теб, че нямам какво да ти кажа biggrin

Аз сега се сетих да питам...Али беше казала, че е противопоказно да се прахосмуче по време на бременност...защо? А бърсане на прах и всякакъв друг вид чистене? Сори ако ми е много рус въпросът  pardon

Ние този уикенд бяхме по обикокли на роднини  smile В събота ходихме да си харесаме цвят за плота на кухнята, после си поръчахме уредите (тази събота ще ни ги доставят), Боби в събота сутринта докато аз съм спала ни зареди с пелети (надявам се за възможно най-дълго време), после следобяда до 10№ часа откарахме в леля ми, видях си и бабчето, много ми беше хубаво  heart Не знам дали ви казах ама братовчед ми (този дето хич не му се учи и майка му се беше шашнала) здравата си е потрошил лявата ръка (от едно дърво паднал) и сега е с пирони и гипс...около 2-3 месеца ще е гипсиран  nea Вчера ходихме на ММ при леля му (свекърите)...вуйчото горкият вечее без коса  sad Каза че особено последната терапия е имал чувство, че ще му падне главата...ама се държи, всичко на майтап го обръща  nea Иначе сме добре, утре идват да ни пуснат и настроят котлето вече да сме на топло  smile
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #942 -: ноември 30, 2015, 09:46:21 »

Добро утро  smile

Ние си направихме един уикенд с кумовете във Велико Търново, изкарахме си прекрасно, с изключение на студа, който брахме, но пък хич не ни спря да се моткаме по цял ден  Wink

Ние отидохме в четвъртък ММ да си хареса кецове за РД като подарък, за да не се бутаме в петък. Запазиха му ги и в петък не се блъскахме по магазините - влязохме, платихме и изчезнахме. Ама наистина си бяха намалени - със 120 лв. надолу си е съществено  good

Аз си чакам новата колежка по стая утре. Дано да е готина, че предишната, която излезе в майчинство, е просто непоносима, по-лош човек от нея не съм срещала в живота си и много ме напрягаше. Сега стискам палци за свежо и лъчезарно момиче  blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #943 -: ноември 30, 2015, 10:01:14 »

Пропуснах да похваля Кико и Кари..  Bravo  heart

Фери, тя не беше такава  sad Техните нямаха пари, бяха хубаво семейство, но никога не можеха да си позволят това, което имахме всичко останали.. Тя и до днес казва, че много й е тежало, когато всички сме ходели с по 3лв на училище, а тя с 50ст.. Явно това я е карало като порастнахме, да иска да има пари, да се влюбва все в богати момчета, но класовите различия между нея и тях си ги има и няма как да е иначе.. Мъжът й е от друг свят просто.. Колкото й да повтаря, че не е с него заради парите.. Се убеждавам, че просто иска да има финансовата сигурност, която тя и сестра й не са имали като малки.. Еми отвратително е.. Има и друг начин, тя работеше, изкарваше адски много пари, просто сега си избра лесното.. Противно ми е.. Принципно е толкова горделива, че не знам, как се принизява така  nea
Браво за уредите..

Тинче, много хубаво за екскурзиийката  Bravo Браво и за кецовете.. Аз съм на мнение, че ако знаеш какво търсиш и знаеш реаланата му пазарна цена от преди това, можеш да намериш неща на хубаво намаление.. А не юруш да купуваме и нужно и ненужно, само щото е на намаление  crazy Ние миналата година хванахме супер промо в емаг.. Пък нека си се оплакват...
За черния петък..събота..неделя.. В събота направих грешката да се опитам да пия кафе с моята приятелка там..  shok Направихме няколко кръгчета на паркинга, нямаше места.. После още 15 минути се опитвахме да излезем.. Имаше регулировчици навсякъде в паркинга, които спираха и пропускаха колите..  crazy crazy crazy

Много интересно съвпадение се оказа вчера.. 29.11.2012 е денят, в който сме заживели с Илиян за първи път само двамата в собствена квартира.. А миналата година на 29.11.2014 пък осветихме нашия апартамент.. Няма случайни неща.. Добре, че е фейсбук да ни ги напомня  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #944 -: ноември 30, 2015, 10:08:24 »

Здравейте!

Минавам да пожелая успешна седмица на всички. smile Болните да се излекуват, а здравите да се пазят. Wink

Аз май измислих подаръците за Влади, остава само да се разтърся.
И за родителите имаме някакви идеи.

Фани, браво на децата. Все така да се гордеете с тях. smile

Активен
Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines