Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:41:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 198405 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #885 -: ноември 27, 2015, 11:36:54 »

Тони, аз мисля, че това колко внимание се дава на децата си зависи от родителите smile Баща ми също винаги е бил неглижиран (има две сестри), но при мама и леля ми няма нищо такова, както и в още много други семейства...всъщност повечето, които познавам smile Не знам защо си мислиш, че и вие ще сте от първите...според мен ако имаш възможност да отгледаш стойностни хора (а вие имате), трябва да имаш поне две дечица, най-малкото за равновесие в природата  pardon Дано не те обидя, но ми се струва по-егоистично да затрупаш едно дете с всичко необходимо, внимание, любов и грижа, отколкото да поделиш всичко това с още едно...приятелите ми, които нямат брат/сестра винаги им е липсвало и са искали...а и аз колкото и да се карам с брат ми и колкото и несериозен да е, детството ни е било прекрасно, точно защото сме двама  pardon

Не знам дали ме разбра...мои си разсъждения, просто ми е интересна гледната точка на хората, които искат само едно дете  blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #886 -: ноември 27, 2015, 11:48:39 »

Точно, защото мисля, че няма да имаме финансовата възможност .. Не искам да имам две деца.. Искам едно, ама качествено, а не 10 и да ги лишавам от всичко и да се чудя какво, как, защо.. Егоистично или не, искам детето ми да има всичко, което аз съм имала, ако мога и повече.. Стойностен човек може да се отгледа и с две и с двеста, но времената се променят и искам да съм сигурна, че ще мога да дам всичко на детето си..

Бих се радвала да помагам на други хора, както го правя и сега, когато и с колкоото имам възможност.. Ако стана много богата, както Пандето ми пожела, може и да не си купя Къщата с ягодите, а да родя или осиновя повече деца, но за сега, това са ми мечтите..
Дом, здраве, спокойствие, родителите ни да са здрави.. Ние с Илиян да си имаме детенце и каквото друго дойде.. Добре дошло е.. Никога не бих направила аборт след първо дете и тн, но просто не мечтая за две деца  nea

ЕДИТ: Някой да помогне с избор на подарък за момиче на 6г и половина? Girl_hide

А и между другото аз не съдя родителите, че не обръщат внимание на децата си и тн.. Аз мисля, че те обичат и двете си деца, помагат на това, което има нужда, притесняват се за това, което има нужда.. Просто няма как да гледаш на изток и запад едновременно нали? Иска им се, ама винаги едното взема превез..  huhhuh.gif
« Последна редакция: ноември 27, 2015, 11:54:19 от alexandrova_90 » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #887 -: ноември 27, 2015, 11:59:51 »

Добър ден!
Минавам само да се отчета и тръгвам да видя какво му е черното на тоя петък.В Емаг не видях нищо впечатляващо,може би защото нищо не ни трябва,ама много постно ми се видя. Искам вече черни ботуши и това е,дано са намалили някой хубав модел,че само с кафявите ботуши и чанта вече взе да ми омръзва.Нали си имам и черна капела,та искам и нея да си я нося вече.Запланувала съм днес да съм кифла и това е -от мол в мола ще обикалям.
Иначе аз съм едно дете и не бих си го причинила на моето дете.Никой няма да скочи така за мен,както ако имах брат или сестра.Освен това самата мисъл,че някога ще остана само аз ми е много плашеща.Моите родители са искали да имат и второ,но поради финансови и най-вече жилищни причини са останали с едно и съжаляват и до днес.А това дали ще се обръща внимание зависи от родителите. Аз също съм на мнение,че младите и образовани хора трябва да изравнят резултата с малцинствата,ако искаме да има изобщо българи занапред,затова и двамата сме се засилили за 3 броя за героя,да видим след първото дали няма да ни секне ентусиазма. На работата имахме момченце дето е от семейство с 3 момчета,той средния-горкия най-ощетен,защото вниманието отива към баткото и бебето,та много ми беше мило за него,така че бройката няма значение,ако не съумееш да балансираш .
Едит: Тони,аз бих взела книга,между другото сега чета Баба праща поздрави и се извинява и си мисля,че е много подходяща за деца,макар и много дебела.Толкова хубаво е вплетено приказното и реалното,а бабата е върхът.
« Последна редакция: ноември 27, 2015, 12:05:47 от addicted_to_u » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #888 -: ноември 27, 2015, 12:07:35 »

Аз също съм на мнение,че младите и образовани хора трябва да изравнят резултата с малцинствата,ако искаме да има изобщо българи занапред,затова и двамата сме се засилили за 3 броя за героя,да видим след първото дали няма да ни секне ентусиазма.

Точно  good

Ами, това си е личен избор все пак, Тони, не те съдя, пак подчертавам, просто ми е интересно Wink За подарък...някоя интересна книжка +нещо друго...хм, би трябвало вече да може да чете  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #889 -: ноември 27, 2015, 12:17:48 »

Според мен няма еднаква обич, но това не пречи да е еднакво силна. Особено, ако децата са си твои. Пет еднакви пръста няма, няма и еднакви хора, за да ги обичаш еднакво.
Аз също искам детето ми да расте в здравословна среда, да е задоволено и все пак смятам, че не трябва да се прекалява. Много примери мога да дам за деца,които са презадоволени (вече на по 25г и продължават да ги дундуркат като малки деца).
И все пак изборът колко деца да имате си е ваш.
На малко момиченце бих подарила книжка. Има едни страхотни книги за Алиса в страната на чудесата с рисувани илюстрации. Или някоя симпатична дрешка.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #890 -: ноември 27, 2015, 12:30:27 »

Зависи какви интереси има детето. Не се знае дали вече не разполага с книжката, освен ако не ни е близко и можем да попитаме майката. Може хубави бои за рисуване, кукла или дрехи за кукла, шапки, ръкавици, диск с филм, ако можем да си го позволим- фотоапарат /към 100лв. има добри сапунерки/, спално бельо, диадеми, герданчета, чантичка. Най- добре питайте майката, няма нужда от стресиращи изненади и за нея.
Децата са си деца, книжката често не се смята за подарък crazy
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #891 -: ноември 27, 2015, 13:00:39 »

Да, точно... Книжката няма да е подарък.. Принципно е за племенницата на Илиян.. Няма да питам майка й ще каже, че и тя не е измислила, както всеки път. Иска ми се подаръче, някоя занимателна игра или нещо такова, но тя не й купува хубави дрехи и малката всеки път полудява от радост, като й подарим.. Ама все се повтаряме егати  girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #892 -: ноември 27, 2015, 13:04:46 »

На работата имахме момченце дето е от семейство с 3 момчета,той средния-горкия най-ощетен,защото вниманието отива към баткото и бебето.........

Няма да ти обяснявам на теб за синдрома на първото, второто и третото дете Wink Това да си средно дете е адски неопределено някак си, особено ако е по-голяма разликата pardon Свекърва ми са три деца, като тя е по средата. При тях обаче е много малка разликата с по-малкия й брат и не се усещат така засилено нещата. Те са расли в съзнателния си живот като близнаци.
Сетих се за сериалчето "По средата" - много готина гледна точка хвърлят и за средната възраст и за децата и техните прищявки.
Досега плакнах очи - в Лидл пак ще има дървени играчки blush Да вземем с мъжо да си купим един комплект и да си играем тайно вечер Boy Girl
Гледах тази книга "Баба се извинява..." - доста интересна изглежда. good
Тони, може да комбинираш дрешка с нещо друго - чанта, диадема... Или аксесоар плюс някоя настолна игра.
Нат, шегата настрана! Прахосмученето е една от най-противопоказните дейности за бременни.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #893 -: ноември 27, 2015, 13:08:40 »

Ali, така го правим всеки път.. Така ще е и сега, защото не знам аккво друго да бъдЕ... Мислех, ако знаете някоя нова интересна игра настолна или за развитие на мислене, четене и тн... Че сте по-запознати  Wink

Майка ми са три деца и тя е средното... Кофти е доста..  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #894 -: ноември 27, 2015, 13:11:23 »

Нат, шегата настрана! Прахосмученето е една от най-противопоказните дейности за бременни.
Юхуу, мъжО ще пуска прохосмуча вече! И без това не обичам.

Пък за книжката- не съм 100% съгласна. Много си зависи от интересите на детето. Едно време се радвахме на книжки, щото основно от библиотеката си вземахме. Ама ако дечкото не се радва на книги,няма смисъл да се купуват и подаряват.
На моите колежки хлапетата са луднали по "дневникът на един дръндьо". Гледах, че и сестра ми има поредицата,но не знам за какво иде реч.
Настолни игри за деца има много. На сестра ми й подариха нешо от типа "опознай родината", но не я погледна ни веднъж. Предпочита Монополи,примерно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #895 -: ноември 27, 2015, 13:24:35 »

Понеже говорите за книги и интереси ме подсетихте нещо. Вчера дойде едната комшийка - 2000 г е родена. Сега учи в обикновено СОУ, но е някаква икономическа/ предприемаческа паралелка. Идва тя, за да й обясня някои основни неща по икономика. От септември до ден днешен още не са взели търсене и предлагане, точка на равновесие, не са им обяснили микро и макроикономиката с какво се занимават, каква е разликата... Тези основни неща.
Имат учебник и учебна тетрадка, не пишели нищо в час, нищо не им се диктувало. huhhuh.gif Гледам учебника и shok shok shok Това е някакъв американски учебник, одобрен от МОН, преведен и с жалък опит да бъде адаптиран. Тук-таме се говори за мили, тук-таме за левове. Пълни глупости в него! Някои, от които ми се запечатаха в главата без да ги искам там huhhuh.gif В опит да направят въпроси за дискусии са превеждали изреченията буквално от английски. По изключително смешен начин беше описана плановата икономика. Толкова се възмутих! Горкото девойче няма как да научи какво е това дефицит. То е ясно, че тя не помни опашките за олио или бензин. Хвана ме яд, че от тази паралелка ще излязат хора, които ще се тупат в гърдите колко много знаят.
Момето се е ориентирало в друга посока. Майка й я обработва от доста време да учи после психология. Няма лошо, ама сега с тази псевдоикономика кашата й е пълна. Казах й, че е сравнително рано да се притеснява и че след 2 години вече трябва да има ясна идея. pardon
Ние за пореден път се каним да играем "Не се сърди, човече" с кумците. Вместо пионки има шотове. Ай те бутнат и гаврътваш girl_haha drinkz Предния път играхме оригинала, ама за тяхната версия трябва от рано да се почне.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #896 -: ноември 27, 2015, 13:29:19 »

Книжката за нея няма да е подарък, защото книжки й се купуват ежедневно.. От майка й , от бабите.. Затова го казвам.. Тя сама не може да чете свободно.. Срича, но далеч не е за Дръндьото.. Гледам деца 3-4ти клас го четат него.. Иначе е някаква мания да.. Нея много я влечат цифрите, та се чудех дали да не погледна някоя такава игра  huhhuh.gif
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #897 -: ноември 27, 2015, 13:29:30 »

също съм на мнение,че младите и образовани хора трябва да изравнят резултата с малцинствата,ако искаме да има изобщо българи занапред,
Да се чувствам ли виновна за "претопяването" на българите, затова че имам 2 деца пък съм от малцинствата?!
Не, не, нашата страна няма да се оправи, убедила съм се!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #898 -: ноември 27, 2015, 13:41:44 »

Щом се радва детето на дрешки, вземете му. Фани в случая ще е най- полезна. Аз съм на момчета майка.  pardon
Развиващите игри са относителна работа. Няма защо да се правим на ощипани моми, децата имат таблети на тази възраст и интересите им са съвсем други. От тези, дървените в Лидл, които коментирахме миналата седмица, на моя племенник купих една за възраст 3-8г. за 10 лв. Стреля се с топчета. Ама ще му е скучно да я играе сам, също като всички останали игри. Отново зависи дали родителите ще играят с детето, като е едно, или играта ще бъде захвърлена. nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #899 -: ноември 27, 2015, 13:59:20 »

Моите родителя рядко имаха възможност да играят с мен на подобни игри. За сметка на това се събирахме с комшийчетата по къщите и много се забавлявахме заедно. Даже вече бяхме големи магарета и момчето, с които израснахме заедно, един ден ми каза "Хайде да играем на "Веселите мечета". Играеше се с цветен зар - представете си за каква възраст е играта. Голям смях и лиготия беше tease
Свекърва, лесно ли се стрелят тези топчета? Нещо не мога да си го представя в действие.
Фани, ти може да си от малцинство, ама не си от тези дето висят на гърба на социалната ни система smile Говориш доста за работата си и тази на мъжа си, ама не ревеш за детски и други помощи, нали smile
Аз се захванах да разчиствам из нас - не ме свърта на едно място. Нервно ми е sad
Активен
Страници: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines