Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:31:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 212377 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: ноември 18, 2015, 11:45:42 »

Благодаря ви, прекрасни! heart

Днес бях на най-бързото ми интервю - 3 минути. blush Нищо не ме питаха, само ми казаха какво е работното време - 2/2, 12ч на ден, от 9 до 21ч .На всички празници се работи плътно , ако ти се падне да си на смяна.
Опита се да ме убеди, че където са 8 часа на ден, там са и 12ч. Безсмислено беше да продължаваме и аз си тръгнах.


Наде, ти да не си вдъхновена от някоя приказка. Баш на токова ми прилича твоя сън.  pardon

Ина, и твоя много ме разсмя.  smile

Сънувах и аз нещо ненормално, но не си го спомням.

Майка ми също чисти и подрежда много и само вика по брат ми, когато разхвърля. За готвенето е богиня. Много вкусно и разнообразно. Това й е любимото занимание и го прави с голям мерак.

Ние с Влади също обичаме да ни е подредено и чисто. Да готвим и двамата обичаме. Поне знам, че ако някой не може, другият ще го отмени.
Сега ме е яд, когато изчистя и някой след мен разхвърля. Губи ми се цялото желание да се занимавам, но ще е така, докато с Влади не се отделим.


Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: ноември 18, 2015, 11:50:42 »

Миме, като започнеш работа с добри доходи ще се отделите.. Във Враца, ако не друго, то поне квартирите са адски евтини! Каква позиция е това.. Моите колежки са с такова работно време, което е неприятно.. Разбира се, когато ти трябват пари се съгласяваш, както е в техния случай..
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #557 -: ноември 18, 2015, 12:30:46 »

Привет! Май мина времето на кафето, та няма да слагам.
Ина, утре рано ще отида в Лидл за другите дървени неща и ако се вредя, ще купя влакче. Дори да е второ, има къде да отиде моето. Радвам се, че писа. Моите приятели са много изплашени и избягват всякакви показвания дори и в Скайп. Обадиха ми се на стационарния телефон преди малко. Те имат загинал роднина при атентата в метрото, та ги разбирам и много се притеснявам и за психическото им здраве. sad
Хехе, за чистенето...Нямаме прекалени чистофайници в родата, но държим всичко да си е по местата. Двете ми баби, които бяха преживели войната в зряла възраст, непрекъснато ръчкаха да се знае кое къде е, да няма разхвърляни неща, за да може да се излиза бързо от жилището при евакуация или земетресение, както и да има винаги резервна вода, фенери, свещи и кибрит. Освен това винаги сме живеели на тясно много хора, което е възможно само ако е подредено добре. Баба ми казваше:"Преди да излезеш от къщи задължително хвърляш поглед как си оставила къщата, оглеждаш се в огледалото и ако си доволна, чак тогава тръгваш!" Ами имам го този навик все още, макар от коридора да не
виждам стаите, че е в чупка. Wink С малки деца просто няма как да има разхвърляни вещи на родителите, че ръчичките всичко докопват. Колкото по- рано човек свикне с това, толкова по- малък ще е шокът от допълнителната работа при поява на бебе.
На моите момци се опитвах да им обяснявам защо една къща трябва да е чиста и подредена и доста ги юрках да се грижат за стаите и вещите си. С големия имах успех, но малкият е непоправим. "Голяма работа, че съм си загубил пода...Ако си загубя и тавана, ще сменя стаята!" - такива му са приказките при мои и на баща му забележки. sad. Твърди, че когато е сам /не е при нас/ е подредено и изчистено, но не ми се вярва много. Сега, с тези дървеници, хем ми е жал за него, хем си мисля, че ще са добър урок за нуждата от ежедневно подреждане и почистване. Както казва мъжът ми, ако бяха ходили в казармата, друга песен щяха да пеят.  Ама като им се родят деца, няма къде да ходят blum. Или да печелят достатъчно, че да могат да си плащат да им се чисти.
Тони, мазнините в коремната област пречат на много неща при операция, но не могат да бъдат задължително единствена причина за бавно зарастване на раната. Аз също съм от пухкавите, но шевът ми зарастна много по- бързо и по- добре от на жените около мен, които бяха и много по- млади и много по- слаби преди 4 години. Раздвижих се бързо и ходех съвсем изправена, докато те мрънкаха, охкаха и куцаха. Ти заради обърнатата матка ли си мислиш, че ще раждаш секцио?
Миме, ако осигуряването е на тези часове, човек може да се понапъне, докато е млад и ако няма друг избор. Иначе си е чисто изнудване и си струва само за добри пари или начален старт с възможности за растеж.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #558 -: ноември 18, 2015, 12:54:23 »

Миме, да ви е честито четиримесечието! Bravo
Ти ела да видиш какво става с деца, всичко си преобърнал, почистил и подредил. Само се прибират от разходка/все още се отнася само за баткото, представям си двамата...../ и се завърти вкъщи и се чувствам все едно съм пропуснала два часа от живота си, почти не си личат усилията....
Така че свиквай отсега good

При мен е обратното, постоянно получавам упреци от майка, че се вживявам прекалено много, не си гледам здравето и почивката, ами съм се впуснала в излишни чистения, готвения, пранета и гладенията. Определено имаме разногласия и то сериозни. За къпането същата работа. И до днес не може да ми се начуди защо си усложнявам толкова живота да къпя детето/вече децата всяка вечер...

Здраве да е, аз се примирих, май и тя също. Само, където ме заяжда от време на време, даже от 2000 км. Обичам реда, това е.

Ина , сънят ти е  Oh my ....
Странно нещо е човешкото подсъзнание....

Свекърва, хареса ми това с излизането. С деца нито едното, нито другото е наред. pardon


Децата са още болни, особено по-голямото sad

Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #559 -: ноември 18, 2015, 13:07:16 »

Свекс, това с роденината на твоите приятели е ужасно.

Тони, в нас е същата работа, мама предпочита да чисти вместо да готви. А тате обича да готви.

Миме, не знам какъв е избора в твоя град, но съм работила на тия смени и мен тогава напълно ме устройваха.

Аз пък сънувах как тате ми разказва за някаква баба от моето село, как са я убили от глад и жажда. Ужасно беше, много се стреснах. Метнах се да гушна Теодор, той пък се стресна и се събуди. Оказа се 15тина мин. преди алармата му - разбуча се нещо. Та бързо ми мина уплахата. След това сънувах Миленката и още едно момиче, което пък познавам от една facebook група как са в супермаркета където работя. И двете са бременни. Миленка идва нещо към мене да ме пита къде е и аз и се усмихвам и викам: Ти не ме ли позна, аз съм Серийз? После някъде изчезна...

Панди, аз съм пропуснала май - кога чакате малчо?

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #560 -: ноември 18, 2015, 13:18:44 »

Свекърва, въобще не съм се замислила за моето раждане, а да се забременим, па тогава  funnytooth Просто ми беше чудно, как е възможно  huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #561 -: ноември 18, 2015, 13:20:58 »

Тези неща на Лидл изглеждат страхотно по не на снимка. Хареса ми костенурката по гръб, която е, харесаха ми мини мебелите, 3Д пъзелите... Ама за мен да си ги взема ли - не върви blush Дребната е още малка за някои игри, за да знам, че ще й е интересно поне след време. Чудех се вариант това да е част от подаръка за празниците за племенника. Ама и той ми е труден на избор. Обичал колички. Подарявали сме му колички с аксесоари. Нула внимание на аксесоарите, а с количките се прави само хрът-хрът по масата в двете посоки pardon Нали се сещате за звука angry Дори колички с механизми не му подаряваме, че механизмът заминава на втория ден.
Миме, има такива интервюта, да Xixixi То има и неща, които още по телефон, дет се вика, могат да ти кажат и ако не те устройва, хич да ни си губите взаимно времето. Е това не могат да разберат повечето шефове - прахосването на времето е огромен икономически минус! Пък и защо ще разходиш човечеца crazy Аз държа на събота и неделя по обективни причини и това ще ми е препъни камък за много работни места.
Понеже стана дума за дете - откакто се роди Мънинка, всичко е покатерено на високо. Така създадохме навик - никакви ножове, ножици, химикали и тн в обсега й. Дистанционните са дори на високо. Само дето детето ни расте и вече стига колекцията от Мачбокс колички на ММ smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: ноември 18, 2015, 13:49:10 »

Тони, излизането на квартира никога не е било на дневен ред при нас. Дори не сме го и обмисляли като вариант. По-добре да изтеглим кредит за жилище, отколкото да даваме пари за наем.
Скоро ще предприемем нещо, няма да се оставим така.
Става дума за служител в застрахователна агенция.

Свекърва, за заплащането казаха само, че е твърдо + %, което автоматично ме кара да мисля, че твърдото е МРЗ, което е често срещано, особено в този бранш. Така е, съгласна съм с теб. Готова съм да се напъна, не се плаша от работа, но поне да си струваше. За тези пари, не мисля. Поне да беше на 8 часа, тогава можеше и да се замисля. Споделих и с Влади, той също не е много съгласен.

Вики, браво на теб. smile Явно условията са те устройвали, както и заплащането и работното време. Пък и в друга страна е по-различно. Там сякаш не го мислиш толкова.

Али, точно това ме притеснява и мен. Забелязвам, че на много места се работи почивните дни. Трябва да се преборя с това. Ето, и Влади съботите работи и с тоя един почивен ден, нищо не може да направи.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #563 -: ноември 18, 2015, 13:55:23 »

Миме, вие си знаете, но сравняването на наем във Враца (който е не повече от 150лв за двустаен, а и тристаен) и банков заем, който няма да е по-малко от 300лв месечно (минимум) е несериозно.. Надявам се да ви се подредят нещата и да си намериш хубава работа. Стискам палци.. Просто редовно пишеш, че искате да сте си сами, мислех, че обмисляте и излизането на квартира, докато имате доходите за собтсвено жилище  pardon Успех във всеки случай smile

Застраховател във Враца.. Зависи към кои.. Може и доооста добри доходи да си изкарваш, казвам го, защото имам познати в бранша във Враца.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #564 -: ноември 18, 2015, 13:56:01 »

При мен вече идва и въпросът с гледането на детето през почивните дни. smile ММ почива и двата дни, но ходи често с баща си. Пък и ако той почива събота и неделя, аз понеделник и вторник... nea nea nea
Миме, тук съм ходила на няколко такива интервюта. Не е само до МРЗ. Има още нещо - повечето са на граждански договор, ама ти го казват в последствие. Бях ходила дори в една от най-известните фирми, уж в техния офис, уж нам си ква позиция, обаче ти дават стипендия за една година, докато натрупаш клиенти. После някаква сложна схема имаха за заплащане... Ходих на 2 интервюта при тях - на първото те ме питаха, а на второто аз имах право да питам. Абе, ако работя за хоби и някой ме издържа междувременно, е супер.

Оправям си грешките и допълвам с едни актуален виц, който искрено ме разсмя - С тия цени на винетките догодина е по-вероятно да ми откраднат винетката, а не колата! pardon
« Последна редакция: ноември 18, 2015, 14:02:03 от Alichka » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #565 -: ноември 18, 2015, 14:11:04 »

С това за винетките се смяхме вчера до побъркване в офиса  funnytooth
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #566 -: ноември 18, 2015, 14:11:51 »

Хихи вицът се върти от известно време във фб Wink

Миме, аз такива процентни ги избягвам строго...и аз съм била на такова обучение в една ЗК, даже и документ си имам, ми струваше ми се интересно, но всичко беше на %...представяха ни някакви хора, дето видиш ли супер успени и правят по хиляди на месец...ми ОК, живи и здрави да са, ама не е за мен това...трябваше да започна да вербувам всичките си роднини/приятели да си правят застраховка живот  pardon Хубаво нещо е по принцип, но си е скъпо удоволствие, ако имаш излишни пари...та обяви тип "търговски представител" или нещо такова  nea Подкрепям те за апартамента, и аз не бих плащала наем smile

Досега само като работех в Зара съм била на смени и събота и неделя...много гадно нещо, а пък по празниците бяха като подивели  angry

Али, не знам къде трябва да качим всички макети колички на Боби ако има някой малък пакостник...лошо ще му стане  Girl_hide

Свекс, да не помислиш, че те подминавам или не ти чета постовете...напротив, просто винаги казваш достатъчно и някак си нямам какво да допълня  pardon
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #567 -: ноември 18, 2015, 14:17:29 »

Миме, подкрепям идеята да изтеглите заем вместо да плащате наем.  good
А работата я работих в БГ. Но ме устройваше, най-вече защото готава се гаджосвахме с Теодор и два на два ми беше Ок, защото се разменях с колегата един път в седмицата или на две и ставах 3/3 - и тичах в Шумен. Но и като цяло, самата работа и позицията ме устройваха.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #568 -: ноември 18, 2015, 14:19:39 »

Ако става въпрос за ЖЗ въобще не си заслужава..  nea
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #569 -: ноември 18, 2015, 14:21:42 »

Здравейте, аз минавам само за тъп въпрос: какво е ОКР?  blush crazy
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines