Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 11:38:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 212730 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: ноември 15, 2015, 20:02:17 »

Добър вечер! Съгласна съм с Ина и Мари, в частност и с Миленка и Маги... Бих могла да добавя следното - кой има право да каже кой как да живее? Запада има ли право да се меси? Не било демократично управлението на Асад - мислите ли, че гражданите на Сирия благодарят на САЩ, че ги оттърва от него? Винаги съм оспорвала правото на американци и сие да се месят по ислямските държави, оправиха ли Афганистан, Ирак, Египед? И как така няма да предвидиш че такива неща ще се случват в Европа? Ти ще ходиш да предизвикваш война в чуждата държава и ще чакаш да не ти отвърнат със същото. Е такъв свят няма. Тоя дето се е гръмнал да не мислите, че му пука за живота му - той е израснал насред война, той друго освен оръжие не познава. Гледайте филма : Крилата на нощта с Берен Саат, ако го намерите със субтитри. Точно по темата е. Боли ме, че гова рефлектира и в/у мюсюлманите нормални граждани на Европа. Най-ранните ми детски спомени са свързани с екстрадирани близки и познати. Съпругата на наш познат 2 години е живяла до полицията без да знае, че държат мъжа й там. Всеки ден е ходила да проверява отговора е бил: Няма да се върне, забрави го, взимай развод и бягай в Турция. И това не са го правили бежанци/ислямисти/ИДИЛци и т.н. Не е било твърде отдавна, не сме били твърде малки...
И сега отново да ни претърсват щателно по летища и гари само заради името и плочка на Арабски, която носим просто от женска суета?! Накъде върви света? Съжалявам, ако някой се почувства засегнат, но нека когато говорим за толерантност първо да си видим собствените мизерии в собствената държава.
Аз бях от децата, които родители изкарваха по центъра, за да скандират : Турци сме, защото ни забраняваха с години/ А сега сме Парижани! Моят Аллах няма да прости на виновниците, светла им памет на починалите - били са наши набори и по-малки 85,6,9 ....
Спирам по тая тема, че ми е много болна...
Отново имаме златен медал!!!! Моята малка голяма гордост! Чакам я да се прибере всеки момент за да я гушна и поздравя! Чакайте снимки утре. Дано децата не изживеят това, което ние като малки...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #466 -: ноември 15, 2015, 20:44:18 »

 goodpost

Не е за усмивка, но постьт ти е добьр Фани. Много истина си написала.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: ноември 15, 2015, 21:09:37 »

На мен ми писна, да слушам как бежанците "това ...бежанците онова...".
Бежанците са хора, до скоро живеели в държавата си, която по една или друга полтическа причина разтуриха. Бежанците искат нормален живот или поне по-голямата част от тях. Бежанците не са зарезени от не знам си какво... ако бяха, до сега Сирия да беше под карантина.
И сега вземете си представете това военно положение да се случи в България. Нима вие няма да искате да избягате? Нима ще стоите да ви бомбандират. Нима искате да ми кажете, че населението на една цяла държава е заразено и обучено за камикадзе? Това са пълни глупости. Всяко стадо има мърша.
 Обаче една голяма част от тия хора, наистина търсят спасение. Със сигурност голяма част от тях са поддържали по-висок стандарт на живот, от този, който е в Балгария. Та няма да се заседят дълго.
Вероника от Търново, бежанци ли я убиха? Стотиците бабички изнасилени за 40 лв. в портмонето преди да сме чували за бежанска криза...
Няма никакво значение вероизповеданието.
През 2007 южнокореец застрелва 30 човека в университета си.
През 2002 немец убива 16 човека от гимназията си, защото е изключен.
Хората по природа са лоши! Някои успяват да го овладеят, други решават да го развият. Без значение дали са турци, цигани, либийци, сирийци...
Имат значение група хора. Половината от нея - на високи държавни постове в страните лидерки и другите, които отговарят на удара. Никой не избива заради Аллах. Никъде в Корана не пише, да се убива. Всеки избива за надмощие, за да диктува правилата.
Нима ние не сме клали и бесили уж заради християнството? Нима нашия прехвален Левски не е бил обикновен терорист за времето си? Или има по-подходяща дума за човек, който влиза в една къща преоблечен по някакъв начин и казва - "Те тука ще се крия!" Нима Левски не убива 14 годишно дете-чирак, само за да не го издаде?!
Дразни ме до безумие масовата овча истерия по неща. Всички ще си сложат розова лентичка за борба с рака, всички си направиха профилни снимки като дъга заради хомосексуалността, всички бяха Je suis Charlie! Ама защо...знаят сигурно 10 %
« Последна редакция: ноември 15, 2015, 21:36:22 от Cerise » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: ноември 15, 2015, 22:04:37 »

Не става въпрос въобще за бежанци в тоя случай.. То си стана ясно, че са хора живеещи във Франция от няколко поколения.. Намерили били паспорт на бежанец.. Еми може и подхвърлен да е..  pardon

Слагането  и неслагането на снимки.. Аман от популизъм и в двата случая.. Слагаш, ако го чувстваш и не слагаш, ако не го намираш за правилно.. Нито ми допадат коментари от сорта, как можахте да не сложите, нито сложихте ли си българското знаме, когато.. ДА, слагала съм си за профилна снимка, каквото  и когато съм чувствала за нужно.. Дали, българсккото знаме на 3-ти март, снимка на герои от борбата ни за свобода, сватбената ми снимка, в която виждам толкова любов и щастие в очите ни, дали снимка на детско филмче, защото искам да си спомня за детството... Дали, защото не виждам нищо лошо в хомосексуализма.. Или защото съм съпричастна с болката и страданието на някого, било то и небългарин, а французин видиш ли .. С нищо не помогам или не претендирам в никой от случаите, а просто така ми е кеф  pardon

Има си радикалисти във всяка религия, но те всъщност не са радикални заради проповяданото в исляма, християнството или която и да е друга религия.. Промиването на мозъците им е игра на политически и икономически сили, чиято цел е пари, пари, пари...

Спирам с разискването на тема, в която съм компетентна на ниво - събиране на мнения от различни източници.. Нито съм изучвала из основи за вероисповеданията, нито за тероризма..

Фани, поздравления за медела на Кари.. Истинска повод за гордост  heart
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: ноември 15, 2015, 22:15:28 »

Промиването на мозъците им е игра на политически и икономически сили, чиято цел е пари, пари, пари...


Именно, това е есенциалното и на моя пост.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #470 -: ноември 15, 2015, 22:43:10 »

Аз пьк заснимките щях да кажа, че точно така трябва да бьде

ДА, слагала съм си за профилна снимка, каквото  и когато съм чувствала за нужно…

И за да излезна от тая тема:
Честито на Кари за медала! Сигурно си супер горда с нея  heart heart heart

И Честит Рожден Ден на нашето мило Наде! Нека й се сбьдне една мечта!

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: ноември 16, 2015, 08:29:49 »

Добро утро!

Много сериозни дебати се водят тук.Сега няма как да се включа по тази тема. Жалко за всички загинали и техните близки. Жалко и за болните, промити мозъци на тези атентатори.

Аз се радвам, че Ина е добре. Влязох ония ден само да проверя дали се е включила. smile

Честит рожден ден на Надето и тук! give_rose

Браво на златната медалистка на Фани! Голяма гордост ти е тя. Bravo

Ние добре си починахме тези два дена. В събота бяхме на банкет на фирмата на Влади. В неделя се разхождахме, пихме кафенце и после цяяял ден гушкане. heart

Успешна седмица на всички! smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: ноември 16, 2015, 08:52:08 »

Добро утро и от мен smile

Ние се отдадохме на почивка събота и неделя, но вчера обикаляхме по разни места и толкова се изморих, че тази сутрин едва станах.. Излязохме в 10ч. и снощи се прибрахме в 20ч...  girl_impossible

Тази седмица ще го караме по-лежерно от към излизания и културни активитети.. Имам само една планувана среща с колежките ми от Свищов в сряда и Киномания (Макбет) на 22.11.. Да не повярва човек..
Много ме е яд, че на Киноманията са направили програмата, така че Макбет е от 18ч., а от 20ч. е примиера на филма за Стийв Джобс, който по кината ще бъде чак през януари.. Еми много ми се гледа, ама 4-5 часа поред да съм на кино, седнала на едно място  shok crazy Бели кахъри, ама..  pardon

Успешна седмица.. Дано имаме нова кола през нея  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #473 -: ноември 16, 2015, 08:54:12 »

Хайде на кафето с листаааа!
Омръзна ми да капят и да се пъхат където не им е работа. В парка онзи ден хигиенистките ги брулеха. Събират ги на купчини и щом се обърнат, някое куче или малко дете мигновено ги разперкват. Да се смееш ли, да плачеш ли Wink като видиш лелка с предпазна жилетка да яхва метлата в пряк и преносен смисъл, крещейки неразбираеми закани. Кога ли и тук ще вкарат от онези листосмукачки, дето ги виждаме из останалия свят crazy
Взех, че си купих две туфи жълти хризантеми за терасата. Имаше само този цвят на промоция. Съседката ме попита как съм напъхала толкова много окапали листа в мушкатата. Wink  Еми, не ми дойде на ума да го направя, иначе защо да харча пари smile
Фани, златен медал на уред ли има Кари, или комплексно?
Тони, дано има нова кола и един пръстен през седмицата good

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: ноември 16, 2015, 08:57:36 »

Свекърва, нашите си купиха такава прахосмукачка за листа, както ги наричам аз.. Имаме асми и всички става в листа.. Майка ми вика, че се е "родила" след тази инвестиция  girl_haha

Днес на работа имаме 4 нови колежки.. Драмата ми с подбор на персонал свърши поне, докато не отворим новата сладкарница в Младост  angry
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: ноември 16, 2015, 09:02:23 »

 crazy Добро утро! Свекс, те все още нямат съчетания с уреди. Играе в Ансамбъл, 2008 г. - досега за 2 г. и половина научиха всички елементи с тяло на худ. гимнастика и на пролет ще започват с топка да тренират. Wink
Какъв пръстен ще има Тони? Я май съм изтървала...
« Последна редакция: ноември 16, 2015, 09:04:05 от fanimira » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #476 -: ноември 16, 2015, 09:09:02 »

Няма бе, за друг е пръстена. Аз уж да спестя малко писане Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: ноември 16, 2015, 09:30:52 »

Да, двусмислица се е получила, ама за мене пръстени вече.. Никогаш.. Не е сред любимите ми бижута.. Та, два са ми достатъчни (халката и годежния).
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: ноември 16, 2015, 11:22:05 »

Привет момичета, минавам да ви поздравя и да надникна какво правите този месец blum smile

Moeто мнение по така нашумялата тема се обобщава и от тази рисунка:


Макбет много искам да ида да гледам на филм, но тази седмица е Алтер Его фестивала в моя театър в СУ и не мога да го изпусна- международни театрални трупи ще има.  blum
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #479 -: ноември 16, 2015, 11:24:07 »

Добро утро прекрасни Дами  give_rose Нямам много време, цопвам се само с въпрос - като си сменя ЛК, един месец ли имам да си сменя и книжката? Какво трябва да нося в КАТ и колко време се виси там? Благодаря!
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines