Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:27:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 212703 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: ноември 14, 2015, 15:49:00 »

магито аз съм на френския остров Корсика.. и тия тук ги е много страх, викат че е почнала война..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: ноември 14, 2015, 15:51:35 »

Извинявай не съм разбрала, аз като чуя остров и се сещам за Англия smile Да войната почна.но няма да е типичната война.Това е война в която ще ни е страх да излезем от домовете си, защото лошите са около нас, а ние усилено се опитваме да ги интегрираме, докато те ни избиват.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: ноември 14, 2015, 16:09:17 »

Много пъти съм си мислила по този въпрос с интеграцията и не намирам своите отговори.

Това са хора, част от общества, които по никакъв начин не желаят да се интегрират.
И не говоря само за послидните потоци бежанци. Такива са и индийците,  и африканците (изобщо), и шри ланките... и турците и много други.
Те нямат нищо общо с европейското общество и не знам,  с какво са му полезни.
Търсят по-добър  живот,  преследвани са в страните си,  добре. По-мирни държави ви дават убежище,  заслужете го,  покажете,  че ви интересува,  че някой прави нещо за вас!
Аз идвам от страна,  където се живее добре,  затова трябва със зъби и нокти да се боря за правото си да пребивам и работя....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #453 -: ноември 15, 2015, 08:18:53 »

Добро утро и дано наистина е добро!
Новини и журналисти намирам само в БНР. Слушам го и он-лайн. Вестникарските писци са преди всичко политически ориентирани, преписващи и търсещи сензации.
Фани, да, Роксалана е книгата. Сега ще погледна дали е от турски автор и дали има историческа достоверност, защото все пак това е художествена литература. Тогава малкият беше на месеци и четенето ми беше трудно, но я нагълтах за няколко нощи.
Как мина състезанието? Дано е доволно детето.


* images.jpg (11.98 KB, 324x156 - видяно 1654 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: ноември 15, 2015, 09:31:38 »

Добро утро и от мен.. От днес избираме градове за размяната на подаръци.. Ентусиазирана съм smile

Днес ще ходим на пикник около яз. Искър с приятели smile Дано е топло като вчера Wink

Мари, абсолютно съм съгласна с теб, с изказаното в последната публикация.. Това са хора, които НЕ искат да се интегрират, живеят си в техни затворени общества, асоциализирали са се до ниво семейство или някаква общност. Те мигрират с всичките си ценности и разбирания, живеят така, както го правят и в анадолските турски села, мароканските и тн.. Те просто искат да използват облагите на западния свят, оставайки със старите си разбирания и против навиците и разбиранията на европейците...

Страшно е, защото всичко е много добре замислен план, в който едните си търгуват петрола и завземат теритоии, сеейки страх, а другите си продават оръжията и всички големи са доволни.. Умират и се страхуват обикновените граждани..  sad


Честит да е рождения ден на племеника ти, Джос smile Да ти е жив и здрав, да има прекрасно детство kiss2

Стискам палци и на Кари, чакам добри новини Wink

Едит: Понеже съм забравана.... 2 пъти допълвах тоя пост..

Честит рожден ден на прекрасното ни Наденце smile Прекраснице, бъди здрава, бъди щастлива, бъди обичана и обичай... Не спирай да заразяваш с добротата и жизнерадостта си! Нека ти се случват само прекрасни неща, защото си невероятна kiss2 Нямам търпение да се запознаем, макар да имам чувството, че отдавна е така1 kiss2  Torte Torte Torte
« Последна редакция: ноември 15, 2015, 09:38:51 от alexandrova_90 » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: ноември 15, 2015, 10:22:44 »

Добро утро..

Тони мерси.. Не е днес,от утре е, нали ти писа от 16 до 18 ноември  girl_haha

Наде честит рожден ден! Бъди жива и здрава..

Хайде да пийнем кафенце..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #456 -: ноември 15, 2015, 11:28:50 »

Призовавам ви да НЕ генерализирате така нещата момичета.

Навсякьде има всякакви хора. Има и такива, за каквито говорите, има и други, които работят честно, интегрират се добре и живеят нормално. Не е сериозно да се твьрди обратното.

И дори тези, които осьждате в постовете си не могат да бьдат обвинени. Те просто живеят спрямо вьзпитанието, културата, интелигентността си. Колкото и да не е хубаво и колкото и неприемливо да ни се струва, това е реалността, не може да се говори за вина.

Горчиво ми е…  sad
(разбира се не от вашите коментари, а от това, което се случва)
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #457 -: ноември 15, 2015, 12:19:57 »

Мили дами надявам се да не се засегнете на моето мнение..

Съпричастна съм с парижани и им съчувствам,  но не мога да разбера защо по дяволите 3 ти ден явно няма други новини?! Какво в България няма катастрофи и умрели хора за последните 3 дни?!?!? Гледам обедните новини една жена в София завела 3 годишното си дете пред френското посолство в София да бъдело съпричастно?!?!? Абе хора тая наред ли е??? Питаха го дали му е мъчно??? Три годишно?????  Какво прави то там? То не разбира защо трябва да страда....

Значи в началото на годината в Африка имаше 150 убити деца в някакво училище но в наште БГ нивини това се спомена за 20 секунди... Защо тогава хората не бяха съпричастни питам аз??? Какво? Съпричастни сме избирателно Ли? Всеки втори си е турил знамето на Франция на профилна във фейса?За децата на Лим навремето не помня някой да е сложил нашето знаме...

В Света Неделя патриарха прави молитва за Париж???!!! Стига бе?! Сериозно! Не не спирам да коментирам че ще кажа нещо дето не трябва..  

Пак казвам съчувствам на Парижани, това което им се случи е ужасно. Но отказвам да бъда въвлечена в такива политически игри и да ми се промие мозъка!!!! Защото това си е чиста политика!
« Последна редакция: ноември 15, 2015, 12:24:56 от milenkata » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: ноември 15, 2015, 12:40:52 »

Съгласна съм с всичко, което Ина каза в последния си пост.
Признавам, когато живеех в България, имах много различно виждане по въпроса. Тук се научих на по-хуманно мислене.
Всеки човек има право на достоен живот, основно верую на швейцарците, за което много ги уважавам и съжалявам едновременно, защото "плащат" във всеки смисъл на думата, но това не ги притеснява в името на каузата.

Две мнения няма, че има много голяма разлика в нивата на развитие. Ина е много права, че те действат според изконните си разбирания, това което са виждали и знаят, което им е заложено.
На нас ни се вижда недостатъчно, но те спрямо себе си правят еволюционен скок и трябва да се уважават усилията им.

Другото, което се случва е нещо много, много различно. Това е процес резултат от политика и интереси. И трябва да се "сърдим" много повече на "големите" в развитите общества, отколкото на фанатизираните от "другата" страна.

Но повярвайте, когато разговаряте с хора, които са се борили за живота си, които са избягали от кланета....променяте мисленето си. Това не са истории от новините, някакви там, можеш да видиш човека, да прочетеш ужаса в очите му, страхът за роднините, които са останали там.....ТАМ, където е ужасът.

Моето недоволство е главно насочено срещу дискриминацията спрямо мен, т.е интересувам се аз дали съм добре, а не на Вуте зле ли му е.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #459 -: ноември 15, 2015, 12:50:11 »

Миленка, разбирам ти вьзмущението и си права.

А това за тригодишното дете…

Ние на Марта не сме казали нищо и като си говорим избягваме думи като "убити" и пр. Едно дете не може да разбере и осьзнае подобни неща (според личното ми, непрофесионално мнение (като професионалист нямам гледна точка, защото нямам информация)) и е честно да си живее детството невинно и без грижи. 

За сьжаление от всяко нещо се прави сензация и политика и сьм сьгласна, че на пловината от тия, които са си сложили знамето реално не им пука. Чула сьм коментари от рода: "Турнах си и аз там, за да не сьм по-назад и ае…"

А за промиването на мозька… чудя се дали е вьзможно да се избегне.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: ноември 15, 2015, 12:55:46 »

Например Симеон използва не жив, когато говори за умрял човек или животно като преди това доста се замисля как точно да се изрази, винаги.
Наскоро една тяхна учителка отсъствала, защото баща й починал и са говорили по въпроса в градината, та беше много замислен по темата, тогава за кратко използваше "умрял", но му беше много трудно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #461 -: ноември 15, 2015, 14:39:08 »

 Не ми се иска да имам собствено мнение и приемам интервюто на френския посланик като начин за съпричастност към френския народ. Щом те така виждат нещата, ще се опитам и аз да мисля така.
http://bnr.bg/post/100626253/poslanik-ksavie-laper-dyo-kaban-francia-e-simvol-na-tazi-svoboda-koato-e-nashata-obshta-cennost
Пускаха страхотни френски песни, направо ми се напълни душата , само поводът да не беше този. sad
Честит рожден ден на Надето!
Ина, как е София днес?
« Последна редакция: ноември 15, 2015, 14:44:13 от svekarva » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #462 -: ноември 15, 2015, 14:55:49 »

Именно защо малкия детски безгрижен мозък трябва да се натоварва с тези тежки трагедии..

И само да кажа - в четвъртък 43 ма убити и 200 ранени от бомбен атентат в Ливан - нито една БГ медия не го споменава...  Защо?! То явно избирателно сме съпричастни.... Или те в Ливан нямат тероризъм?!
« Последна редакция: ноември 15, 2015, 15:06:40 от milenkata » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: ноември 15, 2015, 17:14:27 »

Да ви кажа Ина и Мари ви разбирам.Европа е една мулти културна бърканица, която ще ни го върне тъпкано.Няма такова нещо като мулти култура и няма да просъществува.Не може да приемеш човек на гости, да му дадеш храна, вода, жилище и той да реши да те убие.Аз като ходя в чужбина се съобразявам с начина на живот там и те като дойдат тук следва да правят същото.Та моята толерантност спира там където те започват да погазват свободата ми.

Колкото до примерите с Ливан и Африка, ще ви кажа разликата.Париж е близко, той е в Европа, там ходят милиони туристи.Някак не ви виждам да сте се засилили на обиколки към Ливан или Ирак, може и Пакистан, нали там също има атентати!Това което става е че хора живели тук с поколения намират начина ни на живот за развратен, казват, че ние ще умрем само защото проповядваме друга религия и т.н. и т.н.Знаете ли че в Саудитска Арабия, която спонсорира ИДИЛ, музиката е забранена, няма театър, жените нямат никакви права?Аз не искам това да става и тук в Европа.А знаете ли че в Европа са се увеличили изнасилванията многократно на места където са настанени бежанци?Знаете ли че бежанците отказват да работят и искат само помощи и дом?

Оказа се че един от атентаторите е минал през Гърция и Сърбия.А ако е минал и през БГ, а ако се сблъскал с вас на улицата?София е гара разпределителна за тях.И за вас това не е важно?Наистина ли?!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #464 -: ноември 15, 2015, 18:16:17 »

Права си Маги... За бежанците няма какво да коментирам...  Наскоро направиха лагер близо до нас и идват да пазаруват от нашия магазин. Има и читави но повечето се държат сякаш сме им длъжни и клиенти и продавачи всички. Идват бутат, чупят и като им направят забележка продавачките си вадят картата аз съм бежанец и сякаш това решава проблема... Ужасни са повечето
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines