Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:24:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 200732 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #840 -: ноември 25, 2015, 13:03:31 »

Нат, умрели животни по краката може, пък по ръцете не tease funnytooth
Аз мразя чадъри! Имам няколко просто защото нямах никакви и баба ми реши да ми накупи преди време. Ползвам ги, ако наистина дави вън от дъжд. Нямам мераци за скъпи чадъри. Като ги брулне вятър и ги обърне, поне да не ме е яд. И аз предпочитам малки, че тия големите като картечници ми стоят nea Подарих на ММ един, че и той нямаше. Сега го държи в колата. pardon
Мениянт, аз пък намеря ли удобна обувка, купувам от почти всички цветове, ако мога да си го позволя. Обожавам светли обувки, боти, ботуши. Не са практични, ама ако наистина са удобни, все се намира къде да ги сложа. Както Чери каза - от колата до вратата и от вратата до колата.
Днес е доста хладно и е крайно време да си подредя гардероба на 100%, да си наизвадя по-топлите дрехи и боти, че ми измръзнаха краката с полуотворени обувки.
Понеже Мари писа за плетене и шиене - баба ми има приятелка, която шиеха дрехи. От доста години вече шият само мъжки костюми, но преди време ми даваха платове. Леле, как съм се радвала. От големите парчета майка измисляше невероятни неща. Шиеше на старата Сингер. От малките парцалки се чудех какво да шия. На ръка си правех дрехи на барбитата. Това ми беше любима игра. С дни съм се занимавала.
Баба не е майстор по плетките, но прабаба ми беше. Оттам и майка прихвана. Едно от любимите неща ми е потник и чанта със същите мотиви. Трябва да ги снимам. За майтапа си намерих перфектните дръжки за чантата и все едно не е домашно правено. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #841 -: ноември 25, 2015, 13:09:28 »

Е как носите изкуственяци.. толкова гадно са ушити и са толкова твърди  shok bad
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #842 -: ноември 25, 2015, 13:51:29 »

Добър ден!
Гледам още обувките са тема-аз не държа да са естествена кожа и досега не помня да съм дала над 100лв за ботуши,но в момента всичко,което погледна е от 140 нагоре.Взех да се питам вече само естествена кожа ли правят.Така или иначе много харесвам нещата,които прави едно момиче като кецове, и все уж ще си взимам,пък накрая се отказвам.Сега мисля да си купя от зимната колекция,поне да знам,че не са конфекция и че имат доста дълга гаранция за тия пари.И за сватбата мисля от там да са кецовете за ресторанта,та хем да пробвам.
Обикновено нещо като ми направи впечатление и ме интересува като тема се разравям и изчитам всичко,което намеря,снощи попаднахме на филма за Майкъл Джексън,но беше много късно и се отказах да го гледам.От там днес съм завладяна от звездни биографии-досега гледах филма за Фреди Меркюри,за групата,бе въобще луда работа.

Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #843 -: ноември 25, 2015, 14:02:38 »

Тони, трябва да се видим да ти ги покажа. smile То има и доста кофти обувки, но не всички са такива. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #844 -: ноември 25, 2015, 14:40:10 »

Прегледа мина добре, казаха, че бебето е прекрасно (вярвам им, аз много, много не различавам Wink )

И аз обичам обувки от естествена кожа, но кожени ръкавици - бляк. Както и кожени панталони, якета, елеци, каквото се сетите. Даже кожена чанта нямам. Все от плат си избирам, че са по-леки. А ръкавици обичам само скиорски или туристически. Ама те и ботушите ми са апрески и туристически зимни. Винаги съм готова за градската джунгла Wink

Аз чадър винаги имам в чантата, и 30 градуса да е.

Свекърва, аз все си мечтаех баба ми да ми плете на куклите, ама тя си прави винаги, каквото си иска. И на мен като и кажа какво да ми оплете, и тя си го прави както и хрумне. Затова спрях, пък и не обичам плетени дрехи. А майка ми като си плетеше пуловери едно време си ги плетеше за следващата зима lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #845 -: ноември 25, 2015, 14:55:09 »

Аз кожени ръкавици май не съм имала huhhuh.gif По спомени носех едни на майка, че тя имаше два чифта. Иначе съм с плетени. Прабаба ми зимата я прибирахме тук и тя се чудеше жената какво да прави по цяла зима вкъщи. Като е свикнал човек на работа... Тогава я карах да ми плете ръкавици във всевъзможни цветове. Имам и няколко чифта велурени без пръсти. Много ми бяха удобни с малко бебе pardon
Майка подхващаше плетките преди сезона. Така това лято направи на Дребосъчка рокля с жилетка Wink Вече не мога да се внедря в сметките на майка, има си други приоритети. Wink Ама то и не плете сега толкова. Нито преждите са евтини, нито пък знаеш като се изпере дали ще висне, или ще се свие nea
А за кожени ботуши - много рядко се намират естествена кожа и да са нечерни или нелайнянокафяви. pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #846 -: ноември 25, 2015, 15:03:56 »

Здравейте, днез цял ден само ви чета...такъв мързел ме е налегнал, че чак сега реших да пиша  pardon

Панди, радвам се, че всичко е наред  give_rose

Нат, почивай си повече, работата никога няма да свърши  heart

На куклите мама от време на време ми шиеше разни неща, но по-скоро домашен текстил отколкото дрехи smile Имах огромен гардероб, пълен с всевъзможни тоалети, благодарение на леля ми и всички момиченца идваха в нас да си играем  blum

Тони, еко-кожата хич не е твърда, пък си е изкуствена отвсякъде Wink

Ръкавици имам и кожени и плетени и вълнени...всякакви си нося с кеф, не подбирам мн мн smile Миналата година си взехме за тъчскрийн ма не са от най дебелите  nea
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #847 -: ноември 25, 2015, 15:22:23 »

Не обичам други ръкавици, освен кожени ...  Пръстите ми са дебели и с плетени или платняни ръкавици, изглеждат ужасно.. Скиорски пък съвсем  nea  funnytooth

Панталони обаче и аз не харесвам.. Прекалено хард са ми  blush
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #848 -: ноември 25, 2015, 15:36:37 »

Нат, умрели животни по краката може, пък по ръцете не tease funnytooth
И в чинията не обичам да ги гледам, ама...кой ме пита?! Пък на дрехи как ги мразя....пфу!
Малко двоен стандарт правя, ама всеки луд с номера си, нансита е с цяло представление. Wink Даже и по 5лв билетчета ще ви вземам.

О, аз без чадър навън не се подавам. Ако го оставя и ще завали. Даже лятото така предизвиквам съдбата и малко дъждец за разхлада.

На барбитата шиех всякакви дрехи, даже се пробвах да плета, ама се научих само лицево и опако..а, и английския ластик. Зимните ваканции при баба колко прежда съм похабила, ехее... biggrin
Де ги тия обувки с дълга гаранция? Стандартно им е по 1-2 месеца. Аз предлагам да се разходите и по Екзарх Йосиф, не само по моловете. Има много добри попадения.
Пък чантите ми са от еко кожа. Още не съм се пречупила за естествена.
Сега съм луднала по ръкавици от фин вълнен плат. Имам едни сиви от H&M, ама си ги взех без да видя, че са на размери и са ми мааалко големички. Върховете на пръстите ми седят едни такива кухи. Място за маникюр съм оставила Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #849 -: ноември 25, 2015, 15:38:03 »

Аз нося само най- прости ръкавици, защото ги губя и по една, и по чифт sad. Купувам 3-4 чифта черни, трикотажни еднакви и ми стигат за зимата. За фасон имам бели плетени с бял шал, подходящо за коженото палто. Така си и стоят в една памучна торба...Кожени чанти не искам, защото после не мога да се отърва от тях, надживяват си модата, че даже и мен ще надживее една, останала от майка ми. Едно време имаше приказка "...това е от преди Девети " /09.09.44/, като еталон за качество, та и чантата така.
 Панди, само така с Бамбу good
Хич не обичам да плета нещо, което предварително не е харесано от субекта, за когото е. Затова - само по модели от списания  Имам и специално отношение към плетените дрехи. В детството все ни издокарваха с едни бодливи, не ви е работа...За племенника правих доста, но сега има такива красиви дрешки, че не си струва. Чужбинските приятели ги ценят, но тук много рядко се  харесва ръчната работа.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #850 -: ноември 25, 2015, 15:49:04 »

Кожени чанти не искам, защото после не мога да се отърва от тях, надживяват си модата, че даже и мен ще надживее една, останала от майка ми.

Така е с кожените чанти, вкъщи се подмята една, дето още си я влачим с мама, не е мръднала ама писва  nea
По Екзарх Йосиф винаги купуваме на ММ обувки, че неговите лодки не навсякъде ги има...
Платнени чанти носех като ученичка, обожавах ги...сега ми идват малко тийнейджърски вече, най-много лятото някоя свежа да плесна  smile Сега предимно изкуствена кожа, последната дето си взех обаче много ми тежи  blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #851 -: ноември 25, 2015, 15:56:47 »

Днес нямам какво да кажа...
Само на Временните да се пазят и да почиват! good
И кво викаш за Анандиту, Свекси? хихихи, секса не е мираж, а?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #852 -: ноември 25, 2015, 16:21:30 »

За фасон имам бели плетени с бял шал, подходящо за коженото палто.

Да ти кажа - баба много плетеше на две, една и пет куки, ама до сега не съм виждала как се плете с бял шал tease

Аз нося само най- прости ръкавици, защото ги губя и по една, и по чифт sad. Купувам 3-4 чифта черни, трикотажни еднакви и ми стигат за зимата.

И кво - на края на сезона имаш около 2 ръкавици, ама поне са еднакви хахаха това е яко.

Аз пък имам сигурно 1 торба ръкавици, плетени от баба. Шарки всевъзможни. Ама мразя ръкавици, а трябва да нося, защото от студа ми стават ръцете на петна и ме болят ужасно. Всъщност в София се научих да нося шапка, шал и ръкавици. В Бургас и сняг е валяло - аз по къси гащета и с разкопчано яке отивам от залата до училище crazy
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #853 -: ноември 25, 2015, 19:13:47 »

Само да не се окажеш с 2 леви ръкавици на края на зимата  crazy
А пък и сега се сетих пита ме за наборката - какво да ти кажа?! Не е за отдушника баш, ама си почовърква от вътре. Ходили за дюнер в понеделник след гимнастика. Туй при все че говорихме през деня, че предния ден е яла и да не прекаляваме с вредната храна. Връщат се с дюнер. Оправданието: Казах й, че не съм съгласна и че ще й се скараш"
Идеше ми да й кажа - на тебе ще се карам, не на детето.
Тая вечер пак - ще яде кисело мляко от хладилника. Пак тръгнала да й казва, че била против и аз ще се карам. Добре, че бях наблизо та ги сгащих на местопрестъплението.  Yes
Подронва ми авторитета на родител ей така за едното нищо. Щото утре ще си хване автобЯса и ни лук яла ни лук мирисала и бааам на село.
Другата in-law пък подучва племенниците да казват на баба си: Щом ходиш при Кари, ще идваш и при нас. Или: Ще дойдем на село когато дойдеш да ни вземеш! Щот на майка им ръцете са й в г...а и не може да ги закара с колата ами да се лашкат по рейсовете. Че то им прилошава, мани мани... Досега не щеше да си вижда свекито, сега изведнъж и мноооого се затъжават децата за нея. Точно когато е лошо времето...
Та такива ми ти. В крайна сметка Джагдиш видя ли Гаори? Или оная избяга? Махнала ли е бебето?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #854 -: ноември 25, 2015, 19:57:09 »

Пак нищо не се случи - ни Гаури се показа, ни онези се онодиха.  sad. Джагдиш я чакА пред кабинета, бабата и всички са ядосани на Ананди, тя пък се рее като влюбена, а Шив е много зает. Обаче в анонса за следващия епизод Кметицата беше с розова нощница, пусната коса и цвете зад ухото, а Шив я беше хванал в поза "Титаник". Wink Ако отново не им мине котка път, дано ..., щото пак ще се зададе някой празник или нещо в хороскопа и отишли 10 епизода.
Оф, те и децата са големи дяволчета, само гледат кого могат да обработят, че много добре знаят какво бива и не бива. Няма как да не се ядосваш, защото наистина последствията за на твоята глава. Ако и я тръснеш с болно гърло да я гледа един път, после ще видим дали ще е само против или и сладолед ще подгрява в микровълновата. Дръж ги под око, няма друго спасение.  diablo
Активен
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines