Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:35:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 212713 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: ноември 14, 2015, 10:28:41 »

Пускам аз телевизора и видях! Ужас...Инче, радвам се, че сте добре! Дано повече няма такива простотии покрай вас. Прегръдки!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: ноември 14, 2015, 10:44:59 »

Очаквах го.. След всичките изявление за убийството на онзи Джон... Париж винаги е бил основна цел.. Бяхме навън с Миленка и Фил, още в колата прочетох и се сетих за Ина и две мои приятелки в Париж.. Оказа се, че едната от тях е била в непосредствена близост до стадиона.. Добре е  angry Но толкова хора не са.. Въпреки всякакви мерки сега, ако искат ще се случи същото във всяка точка на света без проблем.. Да се молим, че не го искат..  huhhuh.gif
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: ноември 14, 2015, 10:52:21 »

Ина, според мен трябва да се научим да живеем в този свят.
Това е, което ще ни съпътства в годините напред.....за съжаление.
Ще разчитаме на късмета си и това е, нищо не можем да променим.

Тук при нас е мога да кажа "безопасно" в това отношение .... по много причини, не случайно и всяка втора, да не казвам и всяка среща "на върха" не прави именно тук.
Това не пречи един ден като си отидеш на работа, да не се върнеш повече....Както се случи преди две години в една фабрика. Отишъл един човек с личното си оръжие/тук всеки швейцарец има, не знам по какви причини/ и в обедната почивка застрелял всичко, което му се изпречило пред очите, над 10 човека.

В САЩ са още по-зле, да не смееш да си пуснеш детето в училище....

Така, че това е светът, в който живеем днес и за напред.

Сещам се за сюжета на филма "Аз роботът", един съвършен ум, робот, беше стигнал до заключението, че за да опази човечеството/това им беше първи закон, опазването на човешкия живот/, просто всеки трябва да е затворен вкъщи и там да си съществува, друг вариант няма, човечеството се самоунищожава.
Жалко, но факт.
Живеем в развити общества, а трябва да се страхуваме за живота си.
Аз не намирам голяма разлика от тези, които живеят в джунглата.
Май винаги е било и ще бъде вярно посланието законът на джунглата


Как е София днес? Висока температура ли имаше?

При нас на Самуил хремата се върна с нова голяма сила. Имаме си батко, преносител на вируси. sad


Късмет пожелавам, на вас, на нас ..... на всички sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #438 -: ноември 14, 2015, 10:54:39 »

Въпреки всякакви мерки сега, ако искат ще се случи същото във всяка точка на света без проблем.. Да се молим, че не го искат..  huhhuh.gif

За сьжаление сьм точно на сьщото мнение.  huhhuh.gif sad

Последните данни от тая сутрин са 127 убити, 185 ранени, от които 80 много тежко. Казвам ви, защото като четох Бг новините, информацията им е невярна, пьк има и направо глупости. Батаклан вьобще не е на ШАнз Елиз както пишат 24часа. Как пьк им хрумна…  crazy Професионални журналисти не се помрьдват да си проверят информацията. Поне езици да говореха и да прочетат в чуждите новини и да преведат коректно, ако не стават за друо. Срамота.

Тая сутрин всичко било спокойно. Транспорта работел бил нормално с изключение на 11 линии на метрото и 8 рейса. Летищата не са затворени (това не го разбирам, нали затвори границите?!). Дисниленд не работи днес в солидарност сьс загиналите. Всички училища, университети, библиотеки, спортни зали, басейни и пазари са затворени.

1500 военни са на подкрепление в Париж и има спешно положение, та трябва да си носим паспортите като излизаме.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

През нощта беше с 38,5, сложихме Парацетамол, тая сутрин няма Т но е силно хремава, не може да диша, сьответно започва да кашля сьщо.

За другото… не знам. Тук и преди много си говореха за това и си има ежедневен анти-терористичен план: проверяват чантите на хората на ескалаторите като влизат в тьрговския центьр, глоба ако си оставиш куфара за малко е 700е

От мисьлта да излезна и децата ми да останат сирачета ми прилошава и ми се реве. Като видя куфар дето не се знае на кой е и имам само една мисьл в главата, да се махна по-бьрзо оттам. Майка като дойде и като й разправях това се смееше, сега й е по-малко смешно.

Чак вчера ми се прииска да ида да живея на село в Бг.
« Последна редакция: ноември 14, 2015, 11:17:46 от inaxastra » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: ноември 14, 2015, 11:06:29 »

Не знам защо се учудваш на това, което си прочела в българската преса?! Това е от много година така.
Грамотните хора и тези, които искат да са правилно информирани, просто четат чуждата преса.


Аз бих се чувствала много зле да живея в такива условия, които ми гарантират сигурността.

В БГ селата си има други проблеми....

Идеален свят няма, поне за тези които не могат да си го позволят финансово.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #440 -: ноември 14, 2015, 11:08:53 »

В БГ селата си има други проблеми....

Да майка вика: там ще те изядат клюкартките.
Ама поне ще е на думи.

Божке, какво доживяхме. Реве ми се.

Айде за разведряване да ви разкажа и на какво се смяхме. Тькмо си легнахме в 3 часа през нощта и в пьрвия унес като писна детектора за дим… Майка вика за малко да се напикам. И ние двамата скочихме до тавана. Ужас направо ! После се смяхме де.

Тоя детектор е нещо не в ред - отвреме-навреме сам си се включва и без причина  crazy

Чета сега свидетели какво разказват от Батаклан: че е имало 4ма терористи. Не са им били покрити лицата (един е убит после, а 3ма са се самовзривили - носили са врзивни колани, явно затова не са били с покрити лица). Изглеждали са като "господин Никой с калашников". Т.е сьвсем обикновени. Не са говорели, а просто са стреляли без прекьсване в хората.
Този дето го разказва това с други няколко са се скрили в тоалетните, разбили са окачения таван и са се качили там.
Когато е дошла полицията и са ги евакуирали са ги накарали да се сьблекат от крьста нагоре, за да е видно, че нямат муниции закачени по тях.
« Последна редакция: ноември 14, 2015, 11:32:41 от inaxastra » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: ноември 14, 2015, 11:55:47 »

Нали ти казвам, третират те като престъпник, за да ти опазят живота уж.

Е, това живот ли е?!


А за селата...., трябва ти ранчо с лична охрана, която кой знае как/защото ако ползваш оръжие да се защитиш в собствения си имот, лошо/ ще те пази от разни набези като ти влязат в къщата...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #442 -: ноември 14, 2015, 12:33:46 »

Инче радвам се че си добре!
Сега слущам новините, снощи бяхме по семейно навън и съм изпуснала. Прави ми впечатление че търсят виновни - ама защо парижките власти не го били предвидили, що тоя не го предвидил, що оня не го предвидил.... Абе ей хора, станалото станало, какво значение има.... Хора са загинали.... girl_impossible girl_impossible

Нямам думи! Силни прегръдки Инка kiss2
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #443 -: ноември 14, 2015, 12:40:12 »

Ами не, тук не се говори това (за виновните).

Засилени мерки за сигурност има отдавна, аз писах горе. Ама това е непредвидимо. Няма как да знаеш кога и кьде ще дойдат вьорьжени и ще почнат да стрелят на месо, че да направиш нещо  sad Това е най-страшното.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: ноември 14, 2015, 13:04:30 »

Инче, още снощи те четох и знаех, че сте добре, но чак тая сутрин разбрах в подробности. Гадна работа! Просто съм ужасена... Praying for Paris!  cray  А Обама хич и не ща да го гледам. Да не ми се прави на света вода, че те са от главните виновници. Аз ли финансирам Ислямска държава?!? От къде толкова оръжие у тия уж самоорганизиращи се ислямисти. Що не тръгна и аз да си направя някоя държава нейде си в Делиормана?  diablo diablo diablo е туй е то 3-тата световна!
А за Джурналистите сте абсолютно прави. Уважавах единствено Миролюба Бенатова, обаче на последните избори бяха седнали на някакво изборно студио барабар с Карбовски и Виктор и Ани от сутрешния блок на Нова. Такъв махленски език - абе нямам думи. Журналист със сериозно име не може да говори по адрес на еди кой си/ в случая Илиана Раева: "Дошла с куфар с пари и хоп нейния кандидат пачели"... А да не говорим, че преводите им от турски са под всякаква критика. Нямат ли там някой в катедра тюркология на СУ да ги светне какво означава думата: Османлъ?!? Естествено, че ще го преведат "Османска империя" щото е много по-стряскащо...
На фона на тия ми ти размирици изпратихме кака на състезание. Ще играя утре сутрин. Стискайте палци и надявам се по обяд да ви зарадвам с хубави новини.
Свекс тая книга да не е Роксалана. Защото украинското й име е такова. А на Рони книгите верно са 4 - за дъщерята, снахата на Хюрем и за още една Сафие - златната наложница има. Не знам дали са прведени обаче
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: ноември 14, 2015, 13:54:31 »

Ина, радвам се че сте добре, за вас мислих тази сутрин като разбрах какво се е случило.За съжаление според мен това е началото на една война, война в която ще се научим да живеем и която европейците поканиха сами да дойде.Сега ще издигнем наново стени помежду си и ще заживеем в страх, но трябваше да се учим от историята, а не да мислим, че всички са либерали като нас.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #446 -: ноември 14, 2015, 14:13:24 »

Горките ни дечица!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: ноември 14, 2015, 14:33:10 »

Горките ни дечица!

Точно!  Това е,  за което най-много трябва да се безпокоим.

Истината е,  че от години нещата вървят все в една посока, в следствие на интереси.
На един 11-ти септември официално се сложи началото.
Оттогава една дума, "тероризъм ", оправдава всичко и всички. Извинение е за чиста военна агресия срещу суверенни държави,  оправдание е за ограничаване на свобода и правата на хората в развитите общества.

Оттогава до сега сме все по-малко свободни,  все по-мнителни и обременени в страх за живота и бъдещето си. 
Този процес започва да се задълбочава и развива с лавинообразна сила.

В бъдеще ще бъдем все по-малко свободни,  ще се примиряваме с много повече ограничения,  ще живеем половинчат живот,  от страх да не останем без него.

В колкото по-развито общество живееш,  толкова по-малко свободен си "осъден "да бъдеш. Така за поколения напред.

Като сюжет на съвременен филм нали?  Само където се оказа,  че сме главни действащи лица. Успокоението-успяхме да видим и друг живот.
Нашите деца няма да имат тази "привилегия"...... за съжаление.....
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: ноември 14, 2015, 14:53:20 »

Здравейте..

Лошо е това, което се случва.. Нас тук на острова са ни затворили от всякъде и не може никой да напуска или да идва на острова.. Мисля, че така всяват по голяма паника сред хората.. Съгласна съм да има по засилени мерки, ама да не може да напуснеш е прекалено..

Да ви разкажа една моя случка свързана с войната..
Преди години ( била съм на не повече от 10 год, ) чувам по новините, че някъде си има война.. Какво съм чула, какво съм разбрала, че ще има война при нас.. И като почнах един рев с едни крокодилски сълзи и да викам, че ще се крия в мазето при баба  crazy  Баба ми се сбърка, в първия момент не можа да ме разбере, после едва успя да ми обясни, че е много далече и че сме в безопасност и няма нужда да се крия в мазето  crazy

Ина радвам се, че сте добре.. Дано да няма повече такива атентати..

Да ви почерпя, че днес моя племенник става на една годинка smile


* DSC00082-500x500.JPG (29.17 KB, 500x500 - видяно 110 пъти.)
« Последна редакция: ноември 14, 2015, 14:56:35 от djosi » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: ноември 14, 2015, 15:37:18 »

Джоси, много е добре дори това което направиха англичаните.Тях ги е страх след атентата в метрото, защото знаят че и те са на ред.Лошото е че атентаротите са сред нас, те са родени в страни от Западна Европа, те са живели сред нашия бит и култура и сега избиват нас.Това е началото на края на обединена Европа.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines